Keresés

Részletes keresés

Guldtop1 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 33085
Ezek mind elég "amerikai tipusuak", Európában ennyire nem vékonyak és hosszúak még, de laikus nem biztos, h látja a különbséget. :-) Viszont a füleik általában nagyobbak, de kedvencnek pont azt szokták adni, ami nem annyira típusos, mint pl itt a 2. és a 3.
Egyébként az 1. az gyönyörü szvsz... :-)
A viselkedéséröl annyit kell tudni, h nagyon embercentrikusak, mindenhová mennek utánad, ha szólsz hozzájuk, válaszolnak a fura hangjukon, igen beszédes fajta. Nem szeretnek egyedül lenni, viszont, föleg kölyöknek, örökmozgók, nagyon játékosak és okosak is, de persze mindegyik külön egyéniség. Nálam a Munin apportozik is (visszahozza az eldobott játékát). :-)
Fogproblémára, ugy vettem észre, kicsit hajlamosak, de nyilván nem törvényszerü.
Előzmény: Törölt nick (33078)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 33084
Milyen célra szánod a cicát? Ivartalanított házikedvencnek vagy tenyésztésre? Ez a tenyésztö első kérdése és árban igen nagy különbségek vannak a két "kategória" között. De általában a kedvencek is 40-50 ezer Ft és ettöl felfelé tenyésztönél, de kapsz hozzá oltási könyvet, szerzödést, származási lapot, amivel igazolja a tenyésztő, h nem egy keverékért adtál ki annyi pénzt, hanem tényleg azt kapod, amit kértél, esetleg chipet is, tenyésztötöl függ. Meg egy egészséges, szocializált kis dumagépet. :-)
A Lumiere-t nem ajánlom...
Az, h mi lesz belöle meg attól függ, h thai vagyis kerekfejü sziámit veszel-e, vagy modern típusu sziámit. A szüleit nézd meg, föleg az apát, nagyon valószínü, h hasonlitanak majd a kölyökkel. :-)
Bocs a helyerirási hibákért, a mobilon a miniatür betükhöz nagyito kéne, h rendesen lássam...
Előzmény: Törölt nick (33080)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.09 0 0 33083

Már évek óta a Yoda fej az igazi a sziámiknál. Úgy hallottam, Amerikában nem mentek el ennyire a denevérfülek felé.

http://www.thaicats.hu/magyar.htm Itt a THAI/SIA menűpontban találod a thai és a sziámik összehasonlítását.

Előzmény: Törölt nick (33082)
CyberCat Creative Commons License 2012.10.09 0 0 33081

A tenyésztő meg tudja mondani, egyébként a kölykön is látszik, hogy milyen a füle. Azt vedd figyelembe, hogy a tenyésztési irány az 1. kép, nem véletlenül az a macska a fajtagyőztes. Olyan kölyköt válassz, aki kicsinek tetszik és szimpatikusak vagytok egymásnak. Nem hiszem, hogy később kiszeretnél belőle, mert nem olyan lett a füle, amilyet te akartál. Ők élőlények, millió dolog belejátszik a fejlődésükbe, garancia semmire sincs.

Előzmény: Törölt nick (33080)
CyberCat Creative Commons License 2012.10.09 0 0 33079

Régi típusú sziámi, hivatalos nevén thai macska: Charming Blue tenyészet.

Új típusú sziámi: Okonor, Imladris, Shagio Chen tenyészetek.

Árakat tőlük tudsz kérdezni, azt vedd figyelembe, hogy az új típusú tenyésztők mind világszínvonalúak, így az árak és a várakozási idő is ehhez mért.

 

A "melyik lesz belőle nagykorában" kérdést nem értem. Ha a színre gondolsz, akkor a tenyésztő tudja, hogy milyen színű a kölyök. Neked kell eldönteni milyet szeretnél: sealpoint, csoki, lila stb.

Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 33076

Toppi :-)

Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 33075

De jó! :-)

Előzmény: balabmw (33072)
kingA Creative Commons License 2012.09.16 0 0 33074

:-)

Előzmény: balabmw (33072)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.09.15 0 0 33073

lájk!

Előzmény: balabmw (33072)
balabmw Creative Commons License 2012.09.15 0 0 33072

Olaszországból.. :)

 

Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 33071
:-))) Hát, ennek örülök, h már csak 12 évet kell várni. ;-)
Gondoltam rá, h el kéne hívni ide a Kutyadokit, akinek az a mániája, h minden viselkedésbeli dolog csak nevelés kérdése, nincs olyan, h eleve olyan a kutya, h akkor próbáljon kezdeni vele vmit. :-) Meg egyúttal a foxival is, aki kb egy kanál értelmi szintjén van... De vele is haladok, 5 év alatt nagyjából megtanulta, h "ül". :-)
Épp ma lesz itt munkakutyás bemutató, majd kérek tanácsot az okos emberektől, ugatás-ügyben, kíváncsi vagyok, mit mondanak... :-)
Előzmény: kingA (33070)
kingA Creative Commons License 2012.09.14 0 0 33070

Hú, ez kemény! Jógára kéne járnia. Vagy legalább meditálni... A jobbagyféltekés rajzolás is segíthetne rajta, de egy pszichológus mindenképp. Ja, és ne add fel a reményt, az én Denisem is kényszeres kutya (folyton remeg meg nyüszít), de 14 év után enyhülnek a tünetek... :-)

Előzmény: Guldtop1 (33066)
Lolamoon Creative Commons License 2012.09.11 0 0 33069

Ha lehetne még egy macskám, én süketen is adnék érte neked 8ezret!

Előzmény: Nyafkamacska (33063)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33068

Igen, azért lehetne sokkal rosszabb is, mondjuk ha rendes epilepszia lenne, vagy ha agresszív lenne (a fogait így is szereti csattogtatni, de szerintem nem is direkt csinálja, nem akar megharapni, inkább olyan kényszeres dolognak tűnik), vagy gyógyíthatatlan. Most már annyit fejlődött azóta, h eljut az agyáig, hogy van külvilág is, amikor éppen "házat őriz", úh szép lassan talán le tudjuk szoktatni erről a folyamatos ugatásról és rohangálásról (eddig azt hittem csak azért ilyen, mert őrző-védő fajta, munka vonalból és túl ösztönös). Majd, ha már megtanulja, h nem kell folyton ugatni, utána jöhet ide hozzám lakni, de addig nem, mert félek, h megmérgezné valaki, igen nyugisak és csendesek az utcában lakó kutyák mind, nem hiszem, h örülnének a lakók, ha idehoznám ezt a zajos állatot... De már kezd haladni a tanulással. :-)

Előzmény: Nyafkamacska (33067)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33067

Basszus, szegényke :-( De legalább van kezelés számára.

Előzmény: Guldtop1 (33066)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33066

Tudom :-))

Kira kedves gyakorlatilag idegbeteg. Annyira felidegesíti magát, ha valami szokatlan történik (pl kutyát sétáltató szomszéd, aki megáll beszélgetni), hogy borzalmas és miután kapott egy rohamot annó, azt hittem, h epilepsziás. Elvittem az orvoshoz és azt mondta a doki, h nem az, hanem túlságosan felment a vérnyomása az idegességtől, nem kapott elég oxigént a szíve vagy az agya, nem értettem pontosan és ezért "bénultak le" pár percre a lábai, de hasonlóan fogja kezelni, mint az epilepsziát. Azóta kapja a gyógyszereket és tényleg nyugodtabb, már majdnem normálisnak mondható. Persze még mindig ő nálam a kis kedvenc, akármilyen gyogyós. :-)

Előzmény: Nyafkamacska (33065)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33065

Viccoltam. :-)

Kirával mi van? Epilepszia?

Előzmény: Guldtop1 (33064)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33064

Valahol azt olvastam, h a felemás szeműek a kék szemük oldalán lévő fülükre szoktak süketek lenni, de Augies meg egyszer azt írta, ha jól emlékszem, h ha szürke fejfoltja van (mint ennek is a hirdetésben) akkor valszeg nem süket. Jól emlékszem?

Hááát... :-)) Most sajnos (vagy szerencsére) a költözés miatt nem sok pénzem marad újabb állatokat bevásárolni (viszont tök otthonos lett a házam, tetszik, bár még azért nincs kész, még egy étkező garnitúra kell majd egyszer, meg pár kisebb dolog :-) De egyébként is én most Manyikába vagyok beleszerelmesedve teljesen, már állnék érte sorba, ha kb 5-el kevesebb macskám lenne... ;-) Meg mióta Kira hivatalosan is problémás eset, azóta meg meggondolom, h tényleg kell-e nekem újabb állatkölyök, akiből nem tudni, mivé nővi ki magát (bár, ő most a napi 2 nyugtató meg 2 Panangin mellett már egész normálisan viselkedik és rohama sem volt azóta...)

Előzmény: Nyafkamacska (33063)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33063

A felemás szeműek ritkábban töksüketek mint a kékszeműek.

Boriszunkról ma kiderítettem, hogy nem süket. Adsz érte 8ezret? :-)

Előzmény: Guldtop1 (33062)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33062

Tényleg helyes, de nem biztos, h azért adnék érte 10 ezret... :-) Főleg, h valszeg süket, mint a fehér, kék szemű macskák nagy része.

Előzmény: Lolamoon (33060)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33061

Az, látszik, mennyien licitáltak rá. :D

Előzmény: Norani2 (33059)
Lolamoon Creative Commons License 2012.09.10 0 0 33060

Gyönyörű kiscica! A fehér cicákban számomra mindig volt/van/lesz valami különleges. :)

Előzmény: Guldtop1 (33058)
Norani2 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 33059

Nem jó, nem fajtiszta, tehát ezek szerint nem is macska:DDD  Idióta, aki feltette...

 

 

Előzmény: Guldtop1 (33058)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 33058
kingA Creative Commons License 2012.08.21 0 0 33057

Szia! Sajnos nem. Köhög. Nem minden nap, és nem egyfolytában, vannak jobb és rosszabb időszakok. Még nem sikerült azonosítanom, hogy mi befolyásolja. Két állatorvos szerint is "gyárilag ilyen", békén kell hagyni. Hm... :-/

Előzmény: nécica66 (33055)
balabmw Creative Commons License 2012.08.19 0 0 33056

Vendégségben lőttem ezt a képet. Szotyi a neve,mert minden nap napraforgó törmeléken alszik egy fészerben.

 

 

nécica66 Creative Commons License 2012.08.18 0 0 33055

Kinga szia!Találtál már megoldát a cicód köhögésére?Bronhitiszes?az enyém krónikus bronhitiszben szenved sajnos és keresem keresem a megoldást ......

Előzmény: kingA (33054)
kingA Creative Commons License 2012.08.16 0 0 33054

Mennyi cuki cicapoci!

Örülök, hogy mindenki sikeresen átvészelte.

ciderelle Creative Commons License 2012.08.13 0 0 33053

A kandur cicámnak sem kellett varratot szedni.Szupi,h a" lányoknak"sem kell jo technika.Én nagyon paráztam a varratszedéstől,de simán,gyorsan ment:)Ja a kandur ivartalanitás 6000ft volt.

Előzmény: CyberCat (33052)
CyberCat Creative Commons License 2012.08.13 0 0 33052

Itt drágább, most 12.500 a nőstény macska (kandúr 8.000, ha nem rejtett heréjű). Kontrollok ingyenesek, varratszedés nincs, az alkalmazott technika miatt nincs mit kiszedni.

Előzmény: ciderelle (33051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!