Keresés

Részletes keresés

Isenys Creative Commons License 2004.05.18 0 0 389
Haaat Tschubykam, nem akarlak elkeseriteni, de igenis lehet rosszabb a kolinal, vagy legalabbis ugyanolyan rossz...Azert a koliban meg lehet felemliteni a nagyon bunkokat, plane, ha az ember DB-s:), de ha ez nem is sikerul, legalabb vizsgaidoszakban kuss van...Na, hat itt nincs, nekem meg holnap lesz az elso vizsgam, es gondolhatod, mennyit tudtam tanulni, meg amugy is elvette az energiamat a sok idegeskedes...De persze a 20 eves hitelt en is nyogom, ugyhogy egyelore valtoztatni nem tudok, csak harcolni!!!
Caipi Creative Commons License 2004.05.18 0 0 388
Wow! Ez az Angyalföldi tanulékony, ez a javára írandó! Vajh hogy vannak a Teve házban szenvedők?
Neked mindenesetre sok sikert, jó annak, aki a más kárából tanul..:-)
Előzmény: zsebo (387)
zsebo Creative Commons License 2004.05.18 0 0 387
üdv!

Én csak ősszel költözöm egy új építésű lakásba... De amit lehet elkövettem: legfelső emelet, szélső lakás (csak egy szomszéd). A lakások között elvileg légrés is van (falszerkezet: 10cm fal-5levegő-10fal), úgyhogy remélem ez segít kissé. Az építtető egyébként az Angyalföldi (Teve ház meg ilyesmi) de ők is csak most kezdték el ezt a légréses témát, pedig ez alapkövetelemény lenne szerintem... Szóval ha jó a hallásotok és gyengék az idegeitek akkor irány a felső szint, ott találkozunk! :)
Ja és a födém is dupla: a teherhordó szerkezetre jön a hangszigetelés meg a kábelek meg ilyesmi, arra egy újabb réteg beton és arra jön az úsztatott padló. Remélem ez csillapítja majd a házimozit... :)

tschuby Creative Commons License 2004.05.17 0 0 386
A kolinél mindenképp jobb. Nem tudom, mit vennék helyette. Örülök, ha a 20 éves hitelt ki tudom fizetni és lesz egy lakásunk!!!!
Mert lakni kell valahol...

Aki lakott koliban, annak csak nem lesz zavaró a hang... Reméljük. Régen is laktak az emberek panelban. :(

Előzmény: MZ/Y (384)
Caipi Creative Commons License 2004.05.17 0 0 385
Mi? Mi? Mi? Sosem láttam még brazil sorozatot..?!???
Részemről továbbra is javaslom mindenkinek a legfelső emeleten levő, szellőzőmentes lakást, minél régebbi házban..
Csak meg tudnék szabadulni ettől a szartól!:-(
Előzmény: Lmr (376)
MZ/Y Creative Commons License 2004.05.17 0 0 384
Ez is azt erősíti, hogy el lehet adni. :o)
Eddigieken túl előny még, hogy Tschuby lakása mondjuk fél év múlva kész lesz, egy papíron lévő meg sokkal később.
Úgyhogy, Tschuby, ha el akarod adni, nem lesz nehéz dolgod. Csak mit veszel helyette?
Előzmény: Lmr (383)
Lmr Creative Commons License 2004.05.17 0 0 383
Hát itt Pesten a kisebb (50-60m2 és alatt) lakások az első kapavágás előtt elkelnek, így aki ilyet akar az kénytelen kockáztatni. Nekem szerencsém volt, mert az a vidéki házaspár aki az én lakásomat kötötte le nem tudta eladni a házát, így nem tudták befizetni a pénzt. És erre a visszamondott lakásra tudtunk úgy lecsapni, hogy a ház már állt, csak a közfalak nem voltak még bent. Tehát én kvázi nem a tervrajz alapján vettem meg. Jó ez a kivétel. És a cég épitett már vagy 30-40 házat itt a környéken, ezért is kisebb a kockázat. Azért itt is volt ám érdekesség! Kb 6 hónapot csúsztak az átadással, persze kötbérről szó sem volt a szerződésben (az én hibám hogy nem figyeltem erre...), aztán a csatorna nem volt kész a ház előtt, az utcában igen, de a ház előtt nem, így hónapokig jött reggel a szippantós ótó és vitte a lét... Persze ezt mi nem vettük észre.
Előzmény: MZ/Y (382)
MZ/Y Creative Commons License 2004.05.17 0 0 382
Mint írtam, vannak olyanok, akik inkább fizetnek kicsivel többet egy már félkész lakásért, mint hogy a Hyper-Super ÉPIp. kft-nek odaadjanak pár millát a csili-vili tervek alapján, aztán esetleg sose lesz lakás.
Itt Debrecenben volt olyan építkezés, ahol 1 évet késett a gáz, másiknál a rajzon látható távolságokhoz képest kb. fele olyan közel kerültek az épületek...
Előzmény: Lmr (381)
Lmr Creative Commons License 2004.05.17 0 0 381
Hát eladni mindig lehet :)

Csak kérdés milyen áron. Egyébként tényleg vicces hogy egy rajz alapján veszünk több milliós lakásokat, aztán miután elkészül, a boldogságtól nem is hall az ember, csak miután beköltöztek a szomszédok is...

Nagyon kellemetlen, de erre csak egy megoldás van, ha albiban laksz. és miután kitapasztaltad, akkor veszed meg.

Azért jobb, mint a kolesz, itt legalább nincsenek részeg állatok és nincs üvöltözés, meg ajtócsapkodás hajnal 1ig, meg van wc papír, meg nincsenek csótányok...

Lmr

MZ/Y Creative Commons License 2004.05.17 0 0 380
Átadás előtt, ha rendben van a kivitelező, lesz rá jelentkező. Sokan inkább megveszik a majdnem kész lakást, minthogy a még csak papíron létezőre odaadjanak a beruházónak csomó pénzt.
Egyedül a hitel (nektek, vevőknek) nehezítheti meg a dolgot.
Előzmény: tschuby (379)
tschuby Creative Commons License 2004.05.17 0 0 379
Meséld el, hogy melyik ház ez???
Én 6 éve lakom koliban, fél év múlva költözünk. Előre be vagyok parázva :(((
El lehet adni vajon egy még nem kész lakást? Már nem is akarok ott lakni...

Az összes vagyonunkat egy lakásba dobtuk bele. A végén kiderül, hogy nem is lehet majd ott lakni??? Hmmmm, magyar valóság...

Előzmény: Isenys (378)
Isenys Creative Commons License 2004.05.17 0 0 378
Sziasztok!

En is sorstars vagyok...:(((
1 honapja koltoztunk uj epitesu tarsashazba (5 ev kollegium utan), es kb most rosszabb, mint a koliban volt...Mellettunk allandoan bulizo, sznob parocsaka, alattunk nagyothallo neni, folottunk pedig teletalpon dobogo gyerek...:(((
Meg meg egy csomo "kisebb" gond, pl atszurodo TV (amit normal hangon hallgatnak), beszelgetes, WC, stb...Tokre el vagyok keseredve, mert ez nem egy olcso lakas volt, es most kb utalok itt lakni!!!
Amugy a hazban masnak is vannak ilyen gondjai, ugyhogy valszeg valami nem stimmel a hangszigetelessel, most akarjuk tobben osszeallva bemeretni...Addig meg szenvedunk!
Bocsi, hogy igy Ratok zuditottam, de nagyon ki vagyok...
Puszi Mindenkinek!
Isenys

murray Creative Commons License 2004.05.17 0 0 377
jólvan, na!:-))
legalább itt lengjen körül minket a csendes, szeretettel teljes együttélés, majd otthon anyázunk esténként!:-)
Előzmény: Lmr (376)
Lmr Creative Commons License 2004.05.17 0 0 376
Egész jó kis brazil sorozat kezdődik itten :)

Előzmény: murray (375)
murray Creative Commons License 2004.05.17 0 0 375
ezt mondom már Neked egy jó ideje Kedvesem!:-))

Előzmény: Caipi (374)
Caipi Creative Commons License 2004.05.15 0 0 374
Ezt a tapintatos hapsit..:-)
Csak össze kéne nekünk költöznünk. Mármint egy házba..:-)
Előzmény: murray (373)
murray Creative Commons License 2004.05.14 0 0 373
itt vagyok csak csendben vagyok!:-)
nehogy zavarjak. :-)
Előzmény: Csinbarát (372)
Csinbarát Creative Commons License 2004.05.14 0 0 372
Hahó! Van itt valaki?
Csinbarát Creative Commons License 2004.05.10 0 0 371
Kérdés, hogy erkölcsi vagy anyagi okokból nem vállalta?!?
Előzmény: Caipi (370)
Caipi Creative Commons License 2004.05.08 0 0 370
A drukkolást köszi, de ugyan ne bíztass már ennyire..:-) Én ennél azért optimistább (vagy idealistább?) vagyok. Ha én szakértő lennék, és jóban lennék Csobáncékkal, akkor vagy nem vállalnám a melót, vagy a tutit mérném/írnám. Alátámasztás: mikor szakértőt kerestem, az első, akit felhívtam, nem vállalta.. merthogy Kévés tervező úr jó barátja.
Előzmény: Lmr (369)
Lmr Creative Commons License 2004.05.08 0 0 369
Helló Caipi,

na akkor drukkolok neked, innen kezdve már csak azon múlik, hogy ki lesz az a szakértő, és milyen kapcsolatot ápol a csobánc kftvel...

Előzmény: Caipi (365)
Lmr Creative Commons License 2004.05.08 0 0 368
Szia llamada,

hát a repcsik kipufogógázát egyáltalán nem érezni, bezzeg a reptéren dolgozók tudják mi is az a kerozin. szerintem azt elfújja a szél, meg itt még bőven 2-3-4-500 méter magasan vannak, bár néha azt hiszem bejönnek a házba...

A környék egyébként Pesthez és belvároshoz képest kurvajó! az utcában mindkét oldalon nagy, lombos fák, a másik oldalon csak családi házak, jobbkezes utcák miatt nincsenek száguldozó autók, szóval nagyon csendes egyébként.

Közlekedni sem olyan vészes, bkv megállók tömege van 500 méteren belül. igaz ez engem olyan nagyon nem érint, a reggeli dugók annál inkább. De eddig ez az egyik legjobb ahol laktam, plusz ez az enyém! :)

Előzmény: llamada (364)
Caipi Creative Commons License 2004.05.07 0 0 367
Hi Mr.Murray,
igen, lógok nekik 400 ronggyal, mert én Németo.-ból meghatalmazással intéztettem a lakásvételt, és nem tudtam, és nem említette senki, hogy az ÁFA-visszatérítést ugyan levonhatom.. de nekem kell intézni a bankkal. (Akinél nem is jártam, mivel nem kértem kölcsönt.) Úgyhogy nekem kellene megfizetni a Csobáncnak, mert a visszatérítés elintésének határideje lejárt, mire ezt megtudtam.
De hogy miért lennék előrébb, azt nem tudom, eléggé az történt, amit mondott is az ügyvédnő. Ha nyerek, akkor azért, mert igazam van.. Úgyhogy azért én változatlanul reménykedem, köszi, hogy drukkolsz!
Előzmény: murray (366)
murray Creative Commons License 2004.05.07 0 0 366
Helló Caipi!

tehát megvolt a tárgyalás. nem emlitetted hogy a szomszédból a légyfing is hallatszik?
lógsz még nekik 400al?
lehet hogy sikerrel jársz? dejó! :-)

Előzmény: Caipi (365)
Caipi Creative Commons License 2004.05.06 0 0 365
Sziasztok, fijug.
Szóval usque olyan volt, mint amire az ügyvédnő felkészített. (no kalapács, no június vagy mi) Jelen voltak: bírónő, jegyzőkönyvfelvevőnő (szoba végében dobogón), Csobánc Kft. részéről az ügyvezető egyedül, az ügyvédnőm meg én. (szoba elejében pártonként egy-egy asztal mögött.) Ügyvezető úr ellenkeresetet nyújtott be, miszerint a hangszigeteléssel semmi baj, és kéri az általam visszatartott 400.000 Ft kifizetését. "Caipi" problémát előad, ügyvezető válaszol, ügyvédnő fenntart, jegyzőkönyv íródik. Végeredmény: szakértő lesz kirendelve, amire tegyek 15 napon belül letétbe 100.000 forintot, következő tárgyalás ideje október 14-e.. és nem kell rajta jelen lennem. (Az egyetlen fénypont.)
De azt nem gondoltam volna, hogy egy bíróságon átvilágítják a zembert meg a cuccait, mint repülőtéren?! És páternosztert sem láttam ezer éve. Az embert csupa új élmény éri..:-)
LMR: Na ja, persze, szar a tuctuc is, csak tudod, minden relatív. Én inkább tuctucot hallgatnék, mint fürdőszoba/WC-zajokat, az utóbbiakat nem részletezem, kedves
MURRAY, csak a káddöngést: lemezkád tapad a nappali/étkező falának túloldalán, és a zohanycső, vagy bármi, amit beleejtenek vagy rátesznek, döng mint állat. Továbbá hallható, ha valaki megmozdul a kádban, és a bőre csikorog.. a víz csobog.. esetenként az is, ha csöpög a csap a vízbe. (Plötty.. plötty..)Illesmi.
llamada Creative Commons License 2004.05.06 0 0 364
Lmr: egyetértek. A környék nem olyan rossz, mint a közlekedése, ha nem tévedek. A repülőknél viszont szerinted nincs extra légszennyezés ? (Csak ott van utánuk az égéstermék, és sok a gép, sűrűn. Vagy csak pótolják a belvárosi benzingőzt :) )
Előzmény: Lmr (363)
Lmr Creative Commons License 2004.05.06 0 0 363
Hát ez van, majd legközelebb jobban odafigyelek a környék kiválasztásánál. Bár elégedett vagyok egyébként, ennél jobb helyre csak sokkal drágábban tudtam volna menni.

Az alsó szomszéddal még nem tudom mit csinálok, vagy írok neki levelet, vagy lenyomom az áramot, vagy beszélek vele vagy írunk petíciót a házban vagy én is viszonzom a kedvességét...

Előzmény: llamada (362)
llamada Creative Commons License 2004.05.06 0 0 362
Lmr:
A hangkompozícióból felismerni vélem a környéket :) Szerintem is meg kéne tiltani a hétvégi reggeli 11 óra előtti építőmunkákat. A repülővel nemtom' mi bajod, én mindig kimegyek, és megnézem őket :))
A tuctuc-cal kapcsolatban kollegák vagyunk. Éljen a házimozira kötött sima tv-nézés meg rádióhallgatás :(
Előzmény: Lmr (355)
Lmr Creative Commons License 2004.05.06 0 0 361
Hát azért nem olyan jó hogy felhallom azt a rohadt basszust! hazaérek egy pörgős nap után, kinyitom a hűtőt, kiveszem a jól megérdemelt sörömet, kinyitom, leroskadok, és mit hallok? bumbumvumbumbumbumbum, tökmindegy hogy hány óra. voltam már otthon 5kor is, akkor is szólt. igaz az este 10 óra úgy néz ki tabu, mert akkor már csend van. Örülök neki viszont hogy nincsenek wc hangok, úgy néz ki azt jól sikerült szigetleniük. CSak azt hallom a wcben, vagy mellette ha megy a ventillátora másnak vagy éppen öblít. DE mivel szerencsére kb 5 méterre tartózkodunk awctől, plusz ajtó becsukva így nem vészes...

tárgyallás?

Előzmény: Caipi (357)
murray Creative Commons License 2004.05.06 0 0 360
Téged jobban idegesit ha WC/fszoba hangok?
káddöngés? az mi?
engem inkább a veszekedés idegel..
Előzmény: Caipi (357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!