Bizony jól emlékszel. Erre gondoltam. A hatvanas évek végén, hetvenes évek elején volt divat Bob Dylan eme szállóigéjét jelvényként viselni. Akkor még kedvenc szórakozásunk volt odamenni az ilyen jelvényt hordó csinosabb lányokhoz „Háborúzni szeretnék, van más javaslatod?” szöveggel. De nem igazán tombolt a békevágy az akkori csajokban…! Ma már persze én is tudom, hogy háborúzni lényegesen olcsóbb és veszélytelenebb…
Ha jól emlékszem igy hangzott: "Szeretkezz, ne háborúzz!"
De én, mint öreg ember, konzervatív vagyok ezen a téren is! Mit kezdjek ezekkel a mai újhullámosokkal? Abban reménykedem, hogy nem teszik kötelezővé! Bár a jelek erre utalnak! :((((((
De akkor má' megkérdezném az egybegyűlt szakembereket, hogy jól tudom-e az őzbak vadászatának tilalmi idejét. Április 15-től szeptember 30-ig lehet vadászni rá, ezt találtam a 79/2004. (V.4.) FVM rendelet 5. számú mellékletében. Helyes az információ?
Egyszer én is láttam héját őzre rárepülni (én nem tudom a pontos szakszavakat). Egy solymász ismerősöm héjája volt, én pont arra mentem a kutyákkal, szerencsére még nem voltak elengedve. Gyönyörű volt, ahogy szaladt az őz és fölötte szállt a madár.
Nem volt itt egy m.kitti nevezetű állítólag 2 gyermekes szülő, aki az őzikéjét siratta de még előbb azt bizonygatta, hogy az ember igenis növényevő???? Végig akartam olvasni, olyan kis kellemesen bárgyú volt.... Errefel...
Egy ismerősöm hívott tegnap, h tudok-e vkit, aki megvenné bevadászott 1 éves kan német vizsláját, jelképes 5000 Ft-ért. Vki olyant, aki mellett "hivatását" is legalaább minimálisan tudja gyakorolni, tudását csillogtathatja, tapasztalatait kamatoztathatja.
Szóval írjatok ha érdekel!
A múlt héten egy gyönyörűségesen felejthetetlen vágást élvezhettem végig, őzbakra tojó héjától! PHÚÚÚÚÚ..........Csak az őzről jutott eszembe.
Amúgy korra, nemre, szakmára, világ-szemléletre való tekintetet nélkül Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Természetesen a szájtépőkre gondoltam, akik verik a mellüket mint nagy állatvédők, de nem csnálnak semmit ha szükség lenne rájuk, csak mondják h így a vadászok úgy a vadászok, közben több kárt okoznak!
Gondolom Te is állatvédő vagy és gyakorlatilag én is az vagyok, bár ebbe a megfogalmazásba ez még sosem jutott eszembe.
Állatvédő - olyan egyszerű, olyan analfabétáknak is közérthető név, két közérthető szóból, amit így aztán olyanok is használnak és nevezik magukat is annak, akiknek semmi közük a védelemhez, se az állatokhoz.Nem csoda h nemis művelik gyakorlatban a szakmait.
Persze az igazi állatvédőket én is nagyon becsülöm és védem őket ha kell, de azok pl. vadásznak vagy gyűrűzőknek hívják magukat. Megmég sokféle képpen!
Szóval 1et értünk csak épp egy itt bolyongó eltévedt gyermeki lelket próbáltam megmenteni az örök kárhozattól a gyehenna tüzében.
1szer megfenyegetett egy sötét középkorú "úrihölgy",hogy feljelent a KÖRNYEZET VÉDŐKNÉL(!)(?) amikor próbáltam befogni belőlük.(mármint a galambokból...)