Azért, mert az nem is arra való. Épp most néztem meg a használati útmutatót, és lényegében arról van szó, hogy ezzel a funkcióval bizonyos nyomtatóknak, -amelyek támogatják ezt a funkciót- lehet átküldeni plussz információkat a képpel kapcsolatban.
Jahhh és még valami. Az S7000-en van egy beállítás. Ha van előtétlencse meg persze közgyűrű akkor a leirás szerint a beállításoknál az ADAPTER legyen bekapcsolva.
Érdekelne hogy ilyenkor milyen beállítás változik meg mert nem érzékelek semmi külömbséget, azonfelül hogy a kis ábra ot lesz amikor fényképezek.
Igényes gépeken nincs ilyen lehetőség... Ott az Exif infó, ha kell a dátum. A filmes gépekből is csak a gagyik fényképezték rá a dátumot a képre, tönkretéve ezzel egyszer, s mindenkorra a fényképet...
Egy rövid kérdésre egy rövid választ várok. Lehet-e az S7000-el ugy fényképezni hogy a dátumot a képre egyből ráüsse? Nekem nem sikerült találnom erre utaló megoldást, de várom okosabb fotos társaim hozzászólását!
Sziasztok! DSLR-re váltás miatt eladósorba került a Fuji Finepix S7000-es fényképezőgépem. Nem szívesen válok meg tőle, de kihasználatlan szegényke... A fényképezőgép kb. 2 éves, használt, de nagyon megkímélt állapotban van. A csomag: - Fuji FinePix S7000 (minden gyári tartozékkal - kábelek,CD-k, csomagolás,...) - Raynox tubus (55-52 Raynox átalakító) - 256 MB Kingston CF memóriakártya - 4 db 2200 mAh akkumulátor - Ajánlatokat a tinuszt kukac baja.hu címre várok.
Eladó a Sunpack Auto 383 Super vakum, amit a Fuji S7000-es gépemhez használtam kb. 6 alkalommal. Garanciális. Eredeti doboza, használati útmutatója megvan.
Fényképezőgép váltás miatt válok meg tőle, mivel az új géphez más típusú vaku való.
Ár: 25.000 Ft
Mail: holler_@freemail.hu
Sziasztok!
DSLR-re váltás miatt eladósorba került a Fuji Finepix S7000-es fényképezőgépem.
Nem szívesen válok meg tőle, de kihasználatlan szegényke...
A fényképezőgép kb. 2 éves, használt, de nagyon megkímélt állapotban van.
A csomag:
- Fuji FinePix S7000 (minden gyári tartozékkal - kábelek,CD-k, csomagolás,...)
- Raynox DCR-730 széleslátószögű előtét (55-52 Raynox átalakítóval)
- 512 MB Kingston CF memóriakártya
- 4 db Duracell 1800 mAh akkumulátor
- vezetékes távkioldó
- Case Logic DCB-5 fotóstáska
Ajánlatokat a horvaathgaabor kukac gmail pont com címre várok.
Tévedés a Nikon (de a Panasonic is) elfogadja az EU garanciát, de mellette ott kell lennie a számlának. Na persze nem az Edigitálos, Megapixeles stb számlának.
Ha ez "megnyugtat", a Canon Hungária, és a Nikon Magyarország is ugyanilyen inkorrekt, vagyis csak a saját garipapírját fogadja el, és nagy ívben tojik az EU garanciára...
Igen, azt tudom, hogy azért vannak ilyen jó áraik. De akkor is furcsa, hogy az EU garancia jegyet nem fogadják el egy EU tag országban. De mindegy szerencsére nekem már nem lesz dolgom fuji szervizzel, persze remélem canon-al sem :)
Egyébként nem értem mért német országban kell javíttatni a gépet,
Ők azáltal tudnak olcsóbbak lenni, hogy nem a magyarországi vezérképviseleten keresztül hozzák be az árut, hanem saját maguk intézik. Amúgy ne nagyon sajnáld, hogy nincs magyar garid rá, a Fotó Paradicsomról nem sok jó hír terjeng itt a neten, elég visszaolvasni kicsit...
Jelentem ma visszakaptam a gépemet a szervizből, potom 42 napot töltött ott. Szép teljesítmény az Edigital szerviztől... Egyébként nem értem mért német országban kell javíttatni a gépet, és az EU garancia jegyet a magyar szerviz mért nem fogadja el. Mivel pár hete már megvettem az új gépemet (Canon EOS 350D) ennek a sorsa eladás lesz az összes később megvásárolt tartozákkal együtt (vaku, táska, szűrők, CF, stb). Ha esetleg valakit érdekelne, várom a jelentkezését és az ajánlatot. A suni100@freemail.hu címen.
AmaDeus írta: [quote]Most meg a következő hiba jelentkezett: van egy ADATA 2Gb-os és egy CANON 256Mb-os CF, mindekettővel huzamosabb ideje dolgozok az s7000-ben. Ma akkus elemek be, 2gb-os (üres) CF kártya be, erre kiírja 234 kép van még hátra: a FUJI gombnál megnéztem, bizarr módon MINDEN felbontáshoz ezt a számot írja. A gyári XD kártyát előkerestem, azzal rendesen megy. Van egy TRUST USB 5.25"-os cardbay-em, abban a CF teljesen jól működik, 2 gb látszik rajta. A CANON-nal ugyanez a helyzet .... most meg egy szoftverhiba lenne ?????????[/quote]
Én egy éve kb jártam így, Kártyaolvasóval szedtük le a képeket a CF kártyáról.. (mint előtte mindig) azóta a nap óta nem megy.
Csak az XD kártyával...
Nekünk 40 e-FT -os költséget mondtak rá.
Most 2 éves a gépem. Nem csináltattuk meg, vettünk bele egy 1Gb-os XD-t.
Köszönöm, hogy válaszra méltattál .) Időközben (tegnap) megoldottam a problémát. A helyzet az, hogy amkor a paradicsomból hazahoztam a gépet, reset-elt állapotban találtam, mindent ismét végig kellett rajta állítanom (nyílván az optikacsere kapcsán lehúztak érintkezőket stb.). Az fura volt, hogy a számozást 999-xxxx-től kezdte és, ahogy azt már írtam, minden felbontásban kevés, de ugyanaz a mennyiség állt rendelkezésre.
No, minden médiámat formattáltam PC-vel is, meg a géppel is, fotózgatás... aztán FILE NO FULL hibaüzenet. Képek letölt, ismét format, fotógép reset, setup-ban frame no RENEW-ra állítás, 1 kép ellő, majd FRAME NO CONT-ra állítás. Ekkor felugrott a free slot szám 1341-re (2gb-os kártya). Szóval ez történt.
most meg jön a dilemma, hogy megtart, vagy elad és becserél egy zsírúj s9600???
Sajna konkrét segítséget nem tudok adni, de kezd az a véleményem lenni, hogy a FotóParadicsomban nem biztos, hogy a legjobb szervízesek vannak. Mások tapasztalatai is azt bizonyítják, hogy bármi hiba esetén ők csak fődarab cserével képesek orvosolni a problémát, sokszor indokolatlanul verve magas költségeket a felhasználóra...