Keresés

Részletes keresés

G. scenic 20047 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2348
Csalodást kell okoznom nem a Waberernél dolgozom,Szerbiai cégnél dolgozom. És van harmadik ok hogy valaki nem megy külföldre dolgozni. Hiába születtem Magyarnak megbélyegeztek Szerb útlevélell!! De most már Magyar álampolgár vagyok .
Amugy nagyon köszönöm mindenkinek a segitséget a forumon!! Nagyon rendesek vagytok és korektek !!
Gondolom igy már érthetö mért nem vagyok külföldön még.
Ballószögi Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2347

Ok,persze..csak " Scenic" arrol irt,hogy havi 129-150 e ftkeres ugy,hogy kulfoldi kiszallasok is benne vannak egy professzionalis szakmaba...Te pedig irod,hogy ennyiert a Waberernel is Dolgozhatna...

 

Ket csoport van,aki nem megy el kulfoldre:

 

- egyszeruen nem tudja,nem akarja beszelni,tanulni a nyelveket

 

- csaladot nem hagyja itthon,vagy roghozkotott,honvagy gyotri.

 

Illetve talalkoztam olyan " oreg" szakival,aki azt mondja,neki eleg az amit most keres,boldog,igaz naprol napra el...pedig kint csilliardos lehetne,olyan szakmai tudasa van..

 

 

Előzmény: ironman75 (2346)
ironman75 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2346

számomra ezek a dolgok amiket említettél egyértelmű, hogy valaki ma kamiont vagy személyautót szereljen tudnia kell kezelni a diagnosztika műszereket.

a nyelvről meg annyit.........2345 hozzászólás született eddig ebben a fórumban, ebből 2000 hsz. csak a nyelvtudás, külföldi munkavállalás témáról szól.......

nem akarok 2001 lenni aki erről ír.számomra ez is egyértelmű.

 

üdv 

Előzmény: Ballószögi (2345)
Ballószögi Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2345

..azt azert tedd hozza,hogy a magyarok 90% magyarul sem tud rendesen kommunikalni,nemhogy angol nyelven.

 

A kamion,autoszerelo szakma nem olyan mint 20 eve,diagnosztikai rendszerek nelkul semmi vagy,sokszor nem is mechanikusan cserelsz dolgokat,hanem programokat installalsz,telepitesz,modositasz...

 

Angol nelkul felejtos Norvegia( is)

Előzmény: ironman75 (2344)
ironman75 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2344

ennyit a waberers is fizet otthon m.o-n 8 órára.

Stavanger városában van a  MAN Truck  és BUS  szerviz.Ők keresnek kamionszerelőket, ezt azért tudom mert beszéltem az ottani főnökkel, volt bent nálunk a műhelyben.2 magyar srác dolgozik náluk.ha érdekel megtudom adni a számát a főnöknek, lépj vele kapcsolatba, de előtte csinálj önéletrajzot.

 

 

üdv

 

 

Előzmény: G. scenic 20047 (2343)
G. scenic 20047 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2343
Lehet hogy hihetetlen de ez a havi bérem! A mentésekért nem fizet kükön! A cégnek 64 kamionja van én vagyok a ragidös szerelö és van egy fiatal koléga. Mehanikus munkát,vilanyszerelés,gumizás,festés, potkocsik javitása szoval szinte mindent javitanom kell.
ironman75 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2342

Még annyi infó a lakásbérlés kapcsán.Az árak nagyon változóak, pontosabban a helytől függenek.

A worlsupply például Bomlo kommune Finnas tartományban 300 nm-es ház 4 szoba, 2 fürdő, 3 wc, 1 ebédlő helység,1 konyha, 2 nappali.

Ezt 3700 NOK + villany nyáron kb200 NOK, télen 600-700 NOK,/ hónap./ 1 fő. Értelemszerüen 4 vannak ebben a házban.

Ugyanez már város közel már drágább, a városról már ne is beszéljünk.

Még 1 példa, Haugesund és Stavanger között min 2000-3000 NOK különbség van lakásbérlés árban, Stavanger jóval drágább mint Haugesund. Bergen ill. Oslo, na ezek a városok viszik a prímet.

 

1l  benzin-15 NOK

1l  diesel-14 NOK

1 doboz Marlboro- 110 NOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 kg kenyér 19 NOK-36 NOK-ig    (KIWI, REMA 1000, RIMI) változó árak.

 

stb.....

 

üdv

Előzmény: G. scenic 20047 (2338)
ironman75 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2341

szia.

450 euro a fizud?ilyen munkával?ez a havi fizetésed vagy mentés után kapod ezt a pénzt?

Itt kint az autószerelői ill. kamionszerelői fizu átlagban bruttó 180-200 NOK / óra, norvég nyelvtudás nélkül .Ha tudsz kommunikálni alapszinten norvégul akkor ez felkúszik 200 NOK fölé, bőven.

De attól függ hogy közvetitő irodán keresztül jössz ki vagy élesbe.

Az én vélemyényem az, hogy fogadd el amit kaptál ajánlatot norvégiából.Valószinü a Worksupply munkaközv. iroda hivott téged.

Ők " terítik" norvégiát 80%-ban. autószerelő, kamionszerelő, nehézgépszerelői állásokat ajánlanak.

Én azt mondom használd ki a lehetöséget ha hívnak és ha már kint vagy akkor könnyebb találni mást.

 

még annyit:

Ha worksupply-on keresztül jössz ki akkor lakást adnak, kocsit adnak, 180 NOK bruttó fizut adnak.

 

 

bármi kérdésed van még csak kérdezz.

 

 

 

ezúton kérek elnézést attól a pár embertől aki a szállítás miatt keresett e-mailen még augusztusban.

Nem néztem meg a postafiókomat ill. nem néztem ide be a fórumra se.

Legközelebbi időpont karácsony lesz mikor megyek-jövök kocsival.

 

üdv.

 

Előzmény: G. scenic 20047 (2338)
G. scenic 20047 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2340
Sajna ez van..tudod magánkézben van a cég....pesze nem kell mondanom van hogy külföldön is javitok havi 3_4 alkalom. Volt hogy Dán határnál javitottam!!
Ballószögi Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2339

450€?....a roman szamoca kapalos is tobbet kap ennel.

Ennyi a ber Angliaban kb 4 napra a Scania/ Volvo szevizbe...4 nap,nem 30!

Előzmény: G. scenic 20047 (2338)
G. scenic 20047 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2338
Ironman75 ..kérdeznék
Kamionszerlő vagyok 21 év tapasztalat,a cégnél ahol most dolgozom 64 kamion szerelését végzem . A munkaidöm korlátlan persze europa szerte megyek javitani ha meghibásodás van,a fizim havi 450 eu. Kaptam pár munka ajánlatot Norvégiába de kicsit idegen a dolog ,fiziröl senki nem beszél,megélhetés,stb megköszöném ha adnál egy kis infot..motiváciot mert egyelöre nem tudok infot szerezni. Köszönöm
Ballószögi Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2337

Voltam,ugy vagtak le a kotelrol,mikor 5 honapig napot nem lattam,mindenfele pszihoszomatikus problemak jottek elo,majd hanyad,hasmenes,szivritmus zavar,reflux,vese,maj,hasnyalmirigy...aztan rajottem,minek a havi 900 e ft,ha majd a gyerekek oroklik,sirba ugyse rakjak a norveg penzt mellem...

 

Előzmény: ironman75 (2336)
ironman75 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2336

hallod te most hol élsz???kint vagy norvégiában??????csak kiváncsi vagyok hogy hol osztod az észt!!!

 

Előzmény: Ballószögi (2333)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 2335

Jajj Te,szentírásba foglalod a saját véleményed:-)!

 

Más.Amúgy akkor hogy van ez az autódolog ,más blogon megy a keverkavar.Norvég ID vel mehet magyar rendszámos 1 évig,vagy nem?

 

Előzmény: Ballószögi (2333)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2334

Norvegiaban szerintem sokkal jobbak a fizuk... Az IT-ban mindenkepp, szerintem csak Svajc meg a City uti meg azt a szintet Europaban.

Előzmény: Ballószögi (2333)
Ballószögi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2333

Norvegia felejtos.Borzalmas idojaras,horror lakhatas,tanulhatatlan nyelv.

 

Sokkal jobb alternativa Anglia.Kozel azonos fizetes,rengeteg munka lehetoseg,vilagnyelvet beszel mindenki,a lakhatas- ha kicsit is- olcsobb.

 

Nem veletlen,meg 55 evesen is meg mindig mennek U.K ba..

Előzmény: Anna mama (2332)
Anna mama Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2332

Végigolvastam a hozzászólásokat amikből sok hasznos infót tudtam meg. Nekem a lányom ment ki idén áprilisban Norvégiába. A vőlegénye már korábban kiutazott, neki van munkája, a lányom azonban az eltelt idő alatt sem talált semmit. Most nyelviskolába jár, de elmondása szerint nem látja sok hasznát, a tempó lassú, neki pedig fogy az ideje. Szeretném megkérdezni nincs-e valakinek valamilyen ötlete hatékony munkakeresés terén. TQM diplomája van, de nem ragaszkodik a szakmájához. Lassan kezd begyöpösödni  ki kellene mozdulnia, mert kezdi feladni. Az is segítség lenne, ha néha tudna magyarokkal beszélgetni, találkozni.

 

Minden segítséget szívesen veszek, veszünk.

 

m.sam Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2331

Minek mentek ki külföldre? Ahelyett, hogy otthon a gép előtt néztek meló után, személyesen kellene intézkedni. Akár az önéletrajzok szórásával, akár állásbörzékre való látogatásokkal(HVG-s állásbörze pl nemsokára lesz).  

Ballószögi Creative Commons License 2014.09.09 0 0 2330

Norvegok be fogjak szuntetni a magyarok munkavallalai vizumat a magyar kormany miatt.( Okotars alapitvany)

Haugesund Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2329

A papagáj - mivel elég öreg - otthon maradt egy ismerősnél. Nem biztos hogy kibírta volna az utat (élve). Csak a macska jött.

Előzmény: Ballószögi (2328)
Ballószögi Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2328

csodaltam azokat az embereket,akik vagyonokat aldoznak egy aranyhal,vadaszgoreny.papagaj v eppegy cica utaztatasaert...

 

 

Macskafuvar Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2327

Szia

 

Ha lehet autóval küldeném, és a sofőrrel megegyeznék egy összegben! :)

 

Előzmény: Haugesund (2326)
Haugesund Creative Commons License 2014.08.28 0 0 2326

Az a gyanúm, hogy meghatalmazás kelleni fog - legalábbis ha repülővel utazik a cica. Nem tudom mit lépnek becheckolásnál, ha látják, hogy a feladó és a tulajdonos neve (ami az EU-s cicaútlevélben van) nem egyezik.

 

Egyébként Haugesund-be kb. 20 000 HUF körüli összegbe került az út - Oslóban átszállt a cica.

 

:-)

Előzmény: Macskafuvar (2325)
Macskafuvar Creative Commons License 2014.08.26 0 0 2325

Sziasztok

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni, természetesen nem ingyen! Van 2 cica, akit ki szeretnék kiküldeni Norvégiába, a cicák papírjai rendben vannak, útra készek. Lehetőleg minél hamarabb szeretném őket kiküldeni, de legkésőbb október elejéig.

Aki tud segíteni az utazásban, az legyen szíves írjon!!!!

Előre is köszönöm!!!

 

 

Nimrod85 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2324

Szia!

 

Kb. 2 hónapja kezdtem el tanulni a nyelvet. Tapasztalatom szerint ha van egy erős angolod, akkor a norvég szavak legalább 20%-át alapból felismered, ha németet is tanultál akkor többet, bár még a nagyon alap orosz tudássommal is felfedeztem néhány hasonlóságot pl.: kjino, etasje.

 

Nyelvtani része az angoltól valamivel bonyolultabb, de a németnél sokkal egyszerűbb, tehát összességében egy közepes nehézségi szinttel kell számolj.Persze még nagyon az elején járok, csak egy lelkes szárnybontogató első tapasztalatai szólnak belőlem. :)

Előzmény: Inspire Meland (2323)
Inspire Meland Creative Commons License 2014.08.04 0 0 2323

Hello mindenkinek!

 

Parommal Angliaban elunk 2 eve es azon gondolkozunk, hogy esetleg Norvegiaba utazunk jovo evben.

Persze nem megyek felkeszuletlenul, azt szeretnem, hogy eloszor megtanuljuk a nyelvet, milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban, nehez megtanulni norvegul ?

Estleg van olyan aki ugyszinten Angliabol ment Norvegba? 

Kivancsi lennek, hogy jobb ott penzugyileg/ milyenek az emberek/ milyen nehez munkat talalni? 

 

Koszi elore is!

Akernavi Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2322

Szia Csaba!

Írtam neked emailt, megkaptad? Engem érdekelne, amit írtál. El kellene hozni egy csomagot Magyarországról. Remélem tudsz benne segíteni!

 

:-)

Előzmény: ironman75 (2303)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 2321

".csakhogy az orok klasszikus:aki itthon is egy "senki" volt,az kint is az lesz...a foldrajzi hatarokok nem valtoztatjak meg a jellemet.."

 

Hát de ki tekinthető senkinek?

Akinek semmije nincs,és semmit nem ért el,semmilyen téren.Ez lenne a logikus válasz.

Sz.ted csak ez a kategória próbálja meg külföldön?Ez komoly?

 

A másik meg ez a szám amit kiszámoltál ,hát na:-)

Lakhatsz barátnál ,lehet már a sajátod van rég ,dolgozhat akár az egész család is ,mindjárt más a matek.

Mennyit túlórázol,mennyit adózol,ésatöbbi,ésatöbbi....

 

Azt kell hogy mondjam ,ez sarkos volt.

Üdv .

 

 

 

Előzmény: HMES (2319)
Nimrod85 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 2320

Azért én cáfolnám azt az örök klasszikus mondást. :)

 

Abban viszont egyetértek, hogy aki Norvégiát célozná meg, annak amolyan áthidaló köztes tervként Angliába kellene mennie először. Egyre több magyar van itt, szinte már nem is kihívás az ittlét, mégis harmadannyi kezdődőkével nekivághatsz az útnak.

Persze Londont el lehet felejteni, inkább koncentráljon az ember a déli partszakaszra.

 

Én 2010. év eleje óta élek UK-ben, és ahhoz képest hogy annak idején kölcsönnel vágtam neki a nagy útnak (miután átvert a közvetítő, és egyéb kalandos éhezős 4 hónapig túlélős történet után), a próbatételt követően anyagilag és emberileg is sokat fejlődtem.

 

Sok ember viszont alaposan bele tud kényelmesedni a pillanatnyi jólétbe, és csak akkor szánja rá magát a változtatásra (jelen esetben legyen Norvégia), amikor már teljesen padlón van.

Nekem 4 éve ugyanaz a munkahelyem egy multicégnél, és a minimálbértől is jóval többet keresek, tehát már nyugodtan hátradőlhetnék. :)

 

Mondjuk 2011-től 1 szerződéses pozíciót sem hirdettek meg a cégnél, még mindig ügynökségtől vagyok, de ez nem változtat azon a tényen hogy elvileg nem lenne okom Angliából elmenni. Mégis megteszem, hogy a kényelmes mindennapi életet és az általam ide kihozott barátaimat is hátrahagyva északnak menjek, és újfent szembenézzek egy új, idegen országba való beilleszkedés és munkakeresés fáradalmaival, buktatóival.

 

Nem az anyagi jólét miatt, ami jelenleg is megvan (nem mosogatóként dolgozom, de még ők is nyugodt színvonalat tudnak maguknak biztosítani), hanem a hosszabb távú perspektíva, és a számomra akár életem végéig is összeegyeztethető társadalmi és gazdasági berendezkedés miatt.

 

Persze előtte még a brit állampolgárság megszerzése a célom, így legkorábban csak 2-2,5 év múlva kivitelezhető Norvégia. Így bőven van időm gyakorolni a norvég nyelvet, 1-2 hiányszakmát elvégezni és még több pénzt gyűjteni, amennyivel akár rögtön vállalkozásba is kezdhetnék. Hivatalos ügyek mellett az autóvásárlás az egyik prioritás, ezzel szintén megnövelve az álláskeresési esélyeimet.

 

Igaz ehhez tényleg akkora tőke kell, amit magyarországi fizuból lehetetlen összespórolni, de ha az ember nem akar mindent azonnal, hanem a mohóságát és türelmetlenségét félretéve beiktat egy Angliát, úgy már működhet a dolog. Félúton pedig az általad említett "senki"-k úgyis kiszóródnak. :)

Előzmény: HMES (2319)
HMES Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2319

El persze:)..csakhogy az orok klasszikus:aki itthon is egy "senki" volt,az kint is az lesz...a foldrajzi hatarokok nem valtoztatjak meg a jellemet..

Es - valaki lentebb irta- ehet fog tarsulni az elviselhetetlen idojaras( eszakon vagy ejszaka,vagy nappal),az eso,szel,a magyar mercevel merve horror lakas berles,es a megfizethetetlen szolgaltatas arai.

A kereset persze sokkal tobb mint itthon,csakhogy mig par teliszalamit,alsogatyat ki tudunk vinni,de benzint,autot( raszaltak,honositani kell par honap mulva)biztositast,aramot es LAKHATAST a kinti penzbol kell megoldanunk.

Ha mi vagyunk a sporolas bajnokai,akkor marad kb 200 e ft!( ami nem rossz magyar fejjel,de mit veszitunk cserebe)

Előzmény: Törölt nick (2318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!