Keresés

Részletes keresés

pacs_425 Creative Commons License 2020.06.28 0 1 121603

Akkor már okosabbak lennénk :)
Ezt a cikket szerintem egy gyors megnyugtatásnak szánták, valamit kellett mondani, nem lehetett csendben maradni. Mindenesetre nem hangzik jól ez a sztori, évekig loptak, csaltak, hazudtak, veszteséget termeltek, és most betolják a fotós üzletágat az elfekvőbe. Eléggé optimistának kell lenni ahhoz, hogy ebből kedvező kimenetelt várjon az ember.

De ha feltételezzük is a legrosszabbat, nem dől össze a világ, a meglévő gépek működnek tovább egy darabig, aztán majd szépen kikopnak mint a sima 4/3 gépei. Ezalatt van idő kiszállni a buliból, vagy leamortizálni a meglévő technikát, és gondolkodni hogy merre tovább.
Ezt velem már egyszer eljátszották, másodszor nem fogják. Félreértés ne essék, teljesen semlegesen nézem ezt a történetet, nem szurkolok az Oly ellen. Kár lenne érte, sokat letettek az asztalra, gondolok itt pl. az Olympus Six-re, az eredeti filmes Pen-re, az OM sorozatra vagy az E-1-re.

Előzmény: Lassu Viz (121602)
Lassu Viz Creative Commons License 2020.06.28 0 0 121602

Várjuk ki a végét. Ez nem ugyanaz mint amikor a Sony jött és utána az E-M5. 

Előzmény: pacs_425 (121601)
pacs_425 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 121601
szekundans Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121600

Csak előkerült.

"2003 június 24-én az Olympus America Inc. Az USA-ban bejelentette az Olympus E-1-et. Cserélhető objektíves, pentaélprizmás, tükörreflexes fényképezőgépet. 

Képérzékelő: Super Latitude Full Frame Transfer CCD a Kodak-tól, típusa KAF-5101CE (wwwjp.kodak.com/JP/plugins/acrobat/ ja/corp/sensor/KAF-5101CE.pdf). 5 megapixel felbontással. 

A kamera ára 2.199,- USD. 

Tartozékok: 

- 14-54mm f2.8-3.5 Zoom (28mm - 108mm-nek felel meg) 599,- USD 
- 50-200mm f2.8-3.5 Zoom (100mm - 400mm-nek felel meg) 1199,- USD 
- 50mm f2.0 1:2 Makro (100mm-nek felel meg) 599,- USD 
- 300mm f2.8 Nagy-tele (600mm -nek felel meg) 7.999,- USD 
- TC14 1.4X Konverter 549,- USD 
- FL-50 Villanó 499,- USD 
- Elemtartó 549,- USD 

Gyakorlatilag az első olyan digitális cserélhető lencsés képrögzítő rendszer, melyhez speciálisan digitális képrögzítéshez fejlesztettet lencsék lesznek. 

Bővebb információk: www.olympusamerica.com. 

     5103050 db/lap "

szekundans Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121599

Nem találom az indítómat, a digitális múltba veszett. Kell nekrológot írni?
Bízom benne, hogy lesz meg feltámadás.

Minél kevesebb a szereplő, annál kisebb az innováció. A végén nem a 4/3-at választottam. Ez rendszer szép utat járt be, szomorú a helyzet. A Mobil igénytelenség egyenlőre győzelemre áll, de bízom a képkészítők elkötelezettségében és a fényképezőgép nem csak múzeumi látvánnyá silányul és továbbra is létező, alkotó eszköz marad.

pacs_425 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 121598

Régen nem követem az Oly híreket, de azért néha benézek ide.
Érdekes egy történet, de én emlékszem, hogy úgy tíz éve lesittelték az egész vezérkart, mert hosszú idő óta veszteséges volt a cég, és eltitkolták. Szóval business as usual...
Én máig mérges vagyok a cégre, hogy hirtelen egy kézifékes fordulóval kifarolt a "rendes" 4/3 mögül, azóta nem is vettem semmit tőlük. Az E-1 még készít képet, de a kijelzője megkotlott, a DSLR már a szerviz árlistáján sem létezik :-(

Előzmény: SchefferJ (121592)
Degeczi Creative Commons License 2020.06.26 0 0 121597

Az EU-s webshop már (egyelőre?) le is állítva.

Előzmény: Jahno (121596)
Jahno Creative Commons License 2020.06.25 -1 1 121596

Jajjj. Erre csak egy hosszú sztorim lenne, de inkább ne legyen igazam. Hasonló pletykák terjedtek a piacon más cégnél, amire azt mondtam, hogy már csúnyán be fogjuk szopni. Aztán jött egy ilyen nyilatkozat, miszerint minden rendben van. Erre mondtam havernak, hogy most már biztos be fogjuk szopni mert ezek ilyenek, exhas 10 év múlva ugyanitt fogunk tartani, majd véletlenül jön egy hasonló nyilatkozat pepitában amit ugyanígy be fogunk szopni. Ilyenkor már tudtuk, hogy szívás lesz és dátumot megnézve 10 éve július 14 környékén volt a hivatalos bejelentés...

 

Csak úgy mellékszálként mondom és iszom egy sört :-D

 

Aztán rakosgatom szépen tovább a pénzem a jövőbeni Oly obi szériákra, mert tervem az, hogy most megvárom, míg kicsit amortizálódik és kifut a Pana vázam, arra gyűjtök Oly obikat, majd később veszek valami felsőbb kategóriás Oly vázakat is. Azért többes szám, mert egy nem elég :-D

 

Írtam is máshova, hogy tulajdonosi kört meg mindent is lehet cserélgetni, nagy cégnek meg sokszor kifejezetten jót tesz, ha egy külön divízióba kiszervezésre kerül valami termékskála, mert akkor arra jobban tudnak figyelni. Hasonló nagy cégnek melózom is, néha nem is tudjuk vagy értjük miért marad abba valaminek a fejlesztése, vagy mi türtént, csak lesünk mikor sok bába közt elvész a gyerek. Itt is simán lehet, hogy jobban jövünk ki az egészből. Majd kiderül.

Előzmény: OlyService - Mintabolt (121595)
OlyService - Mintabolt Creative Commons License 2020.06.25 -2 0 121595

A tegnapi sajtóhírt szeretnénk pontosítani, hogy ne csak a kattintás vadász főcímek alapján tájékozódjatok.

Az Olympus termékek nem szűnnek meg, nem vonul ki a piacról a márka, kizárólag a tulajdonosi kör változik. Az Olympus Corporation a jövőben az orvosi műszerek piacán szeretne továbbfejlődni, amely eddig is a vállalat fő bevételét adta, míg a fotó-optika üzletág kiválva, új tulajdonosi körrel működik a továbbiakban. A fejlesztések nem állnak le, a gyártás és a szerviz folyamatos, felhasználói oldalról semmilyen  negatív változásra nem kell számítani.

A tulajdonos váltás lehetőséget ad arra, hogy új lendületet kapjon az Olympus, most már maximális figyelemmel a digitális fotópiaci szegmensre . Az idénre tervezett 2 váz és 2 teleobjektív bejelentésére is számíthattok.

Jahno Creative Commons License 2020.06.25 -1 0 121594

Vaio amúgy is érdekes dolog volt. Azon kívül, hogy túlárazott hulladék :-D

Előzmény: Degeczi (121593)
Degeczi Creative Commons License 2020.06.25 0 0 121593

A befektetők aligha fogják éveken át tovább görgetni a veszteséget, valszeg megpróbálnak mielőbb abból pénzt kiszedni, amiből lehet. Ez pedig azzal is járhat, h pl. csak a profikra koncentrálnak, és megszűnik a számukra haszontalan, olcsó belépőszint.

Persze majd meglátjuk, de a cégnek van már előélete: korábban a Sony Vaiot is ők vették meg - és Európában el is tüntették a márkát, ezért nincs túl sok reményem, h jól járunk velük.

Előzmény: SchefferJ (121592)
SchefferJ Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121592

Hosszabb távon a veszteséges működéssel nem tudsz mit kezdeni, így működik a piac. Az a kérdés, hogy az Olympus által kitaposott utat mennyire támogatják a jövőben... 

Előzmény: Degeczi (121591)
Degeczi Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121591

Mert itt nem másik gyártó, hanem egy befektetési alap vette meg, ami ritkán szokott jót jelenteni. Nem olyasmi, mint amikor a Sony a Minolta fotórészlegének megvásárlásával hozta létre a saját DSLR szériáját (mondjuk az sem volt az eredeti cégnek örömünnep, ott is kirúgták az alkalmazottak nagy részét), pláne nem úgy, h az eladás oka a masszív, évek óta fönnálló veszteségeség.

Előzmény: Jahno (121589)
SchefferJ Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121590

Azt még nem tudjuk, hogy jó-e... a jelenlegi Olympus stratégiáját látjuk és az többségében tetszett. Most jön egy másik tulaj, akinek szintén vannak elképzelései, csak még nem mutatta be... ha felfedte a kártyáit, utána térjünk vissza a kérdésre... addig csak találgatunk... 

Előzmény: Jahno (121589)
Jahno Creative Commons License 2020.06.24 -1 0 121589

Miért nem jó? Cégek úgy cserélnek gazdát ide-oda, hogy ihajj. Volvo ki ami lett, talán a Borsodi is, oszt mi változott konkrétabban?

Előzmény: SchefferJ (121586)
SchefferJ Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121588

Nézzük a jó oldalát... valaki fantáziát lát az Olympus technológiákban, de lenyesi a nem jövedelmező részét és ami jó ahhoz ad tőkét...

Előzmény: Degeczi (121587)
Degeczi Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121587

Biztos nem jó hír...

Már egy hónapja is gyanús volt, amikor még csak arról írt a Dpreview, h Koreában szünteti be a forgalmazást az Olympus, h sokkal nagyobb a baj, így tulképp nem is meglepő.

Előzmény: SchefferJ (121586)
SchefferJ Creative Commons License 2020.06.24 0 0 121586

Olympus eladja a kamera-üzletágát egy japán befektető-cégnek...

 

https://www.digitalcameraworld.com/news/breaking-olympus-sells-camera-division?fbclid=IwAR2WlSVZPjN6NuiUFWldi2_qNrTzpkie76r3rb_SBVYEejhUN0h53m8MMac

 

Hát ez nem biztos, hogy jó hír a jövőnek...

 

 

szabisti Creative Commons License 2020.06.10 0 0 121585

Van-e valakinek tapasztalata a rhinocamera webshoppal? Válaszokat előre is köszönöm.

 

torba Creative Commons License 2020.06.07 0 0 121584

Sziasztok.Használ közületek valaki Viltrox ef-m2 Canon -MFT speedboostert?Tapasztalatok érdekelnének.Köszönöm.

torbarobert@gmail.com

SchefferJ Creative Commons License 2020.05.29 0 0 121583

Van még 2 jóval nagyobb kiterjedésű völgy Tápiószentmárton felé, ezekről szól a lejjebb belinkelt filmem. A Hársas-völgyben pld. kerecsen-sólyom is fészkel...

Előzmény: Rstudi27 (121582)
Rstudi27 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 121582

A másik nagy élmény a Dolina völgyben az volt, amikor ültem az álcaháló alatt árva a napkeltét, mögöttem meg valami furcsa hang volt, mint amikor valaki egy három számmal nagyobb gumicsizmában baktat. Mire hátranéztem, ki ez a hozzám hasonló bolond, akkor riadt meg az őz, és indult el az ellenkező irányba. Tőlem kb 5-6 méterre jött. :)

Rstudi27 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 121581

A vörös vércse sem csak vadászik ott (annyira nem is célpontja a gyurgyalag, túl gyors és mozgékony nekik szerintem), hanem költ is. Legalábbis tavaly az egyik nagyobb lyukban volt három fióka. Egyszer sikerült elkapnom, ahogy érkezett a reggeli nekik, számomra életreszóló élmény, még ha képileg persze vannak hibái. 

 

https://www.instagram.com/p/B6_U7OOhC4E/

Előzmény: SchefferJ (121577)
lp3 Creative Commons License 2020.05.29 0 1 121580

Nálam ez a jelenség az em 10 ll - nél szalagkábel szakadás miatt volt. 

Előzmény: szabisti (121579)
szabisti Creative Commons License 2020.05.28 0 0 121579

A következő probléma jelentkezett az eddig hibátlanul működő E_M5 gépemmel. A következő bekapcsoláskor nem jelent meg kép és a menü sem az LCD-n. A keresőben látható a kép, azonban a menü vagy a visszajátszás bekapcsolásakor elsötétül a kereső is. Exponálni lehet, a képet menti. Szívesen fogadnám, ha valaki tanáccsal tudna segíteni, amit előre is köszönök.

SchefferJ Creative Commons License 2020.05.27 0 0 121578

Viszont ha van időtök (és kis szerencse is kell), meg hosszú obi, akkor menjetek el Farmosra. A lent közzétett videóban ott vannak igazán a nagy madarak (kis túlzással Tisza-tó kicsiben), de csónakkal nem szabad bemenni. Nagy kócsag, többféle gém, nagy ragadozó madarak, bölömbika egy csomó, stb. Többféle patak találkozik ott és nagy területen van mocsaras-nádas környezet már 200 éve. Nem csoda, hogy a madarak ott szeretnek fészkelni. Körbe lehet járni, de bemenni nem is lehet csak a term. védelmi emberek csónakjával, de ők is csak egyszer mennek be havonta madarat számolni. 

SchefferJ Creative Commons License 2020.05.27 0 0 121577

Amit én láttam a múlt alkalommal: gurgyalag minden mennyiségben, elég sok seregély, ha ügyesek vagytok és kitartóan figyelitek a nagyobb lyukakat, akkor valamelyikben megjelenik a kuvik, néha lecsapott a vörösvércse és megállt a falon, meg vannak kisebb énekesmadarak. 

SchefferJ Creative Commons License 2020.05.27 0 0 121576

Én is Octaviával voltam... 

 

Szóval akkor Pest felől jöttök, lementek jobbra az irsai lehajtón. Az belemegy egy körforgalomba ott továbbmentek Tápiószentmárton felé párhuzamosan megy az út az M4 mellett Cegléd felé. Utána jön a híd kb. 2 km múlva. Azon átmentek Tápiószenmárton felé, de a híd ahol végetér, egyből balra egy fehér murvás úton. Elég jól meg van csinálva, nem ér le a kocsi hasa. Ahogy elfogy az egyenes út, jobbra kell menni kb. 300-400 métert és ott már látszik az agyagos fal. Fel lehet nyomatni kocsival odaáig, aztán szép lassan előre a kb. 1 méteres fűben, gazban. Ott lesztek kb. 15-20 méterre a faltól. Üveg le, vár 2-3 percig, aztán ami a csövön kifér... Szerintem érdemes kb. 1/2 6-6-ra kiérni és naplementéig maradni. 

Előzmény: Rstudi27 (121572)
Jahno Creative Commons License 2020.05.27 -1 0 121575

Én meg nyomtam a földutakon és mindenfelé, meglestem mellette a szélmalmot és a geotornyot is, hogy rohadna meg. Szombaton is megyek a környékre másféléket keresgélni. Ezt írtam is a szakcsoportba, csak baszol olvasni :-D

Előzmény: Rstudi27 (121574)
Rstudi27 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 121574

Nem árultam el, mert nem is kérdezted. :-) Amúgy pedig én ezt az egész helyet google mapsen szúrtam ki, csak annyit tudtam róla, hogy Albertirsa környékén. Keringtem a műholdképen, mint gólyafos a levegőben, míg meg nem találtam valami érdekeset. :D 

 

Előzmény: Jahno (121573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!