Keresés

Részletes keresés

lzleo Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1253
"A paprikaspray a leghatékonyabb önvédelmi spray jelenleg." - Szerintem meg talán tök mindegy, hogy melyiket használod, fontosabb, hogy jól eltaláld az illető arcát. Valószínűleg mindegyiktől megzakkan ha közelről telibekapod, ha meg távolabbról fújod és esetleg van ideje még el is fordulni, akkor meg mindegyik lehet hatástalan.
Előzmény: JimmyJoe (1251)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.18 0 0 1251

kifogsz mondjuk egy paprikára "immunis" támadót

 

Ha jól tudom, az OC ellen lehet immunitást szerezni....hosszas és kitartó gyakorlással :D De gondolom az átlagembert nem fújják le paprikaspray-vel egy hónapon keresztül naponta háromszor gyakorlásképpen :D

A paprikaspray a leghatékonyabb önvédelmi spray jelenleg. És nem pedig a CN, CS, vagy  az ammóniás.

 

Előzmény: lzleo (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1248
Előzmény: Törölt nick (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1247
Ez mondjuk pepper nem CS.
Előzmény: lzleo (1246)
lzleo Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1246
lzleo Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1245
http://www.youtube.com/watch?v=jZyhOJFPtig - Ilyesmi rogyásokra gondoltam.  :)
Előzmény: Törölt nick (1232)
lzleo Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1244
"A CR gáz egy igen hatásos anyag de állítólag kissé mérgező. " - Magamra úgysem fújnám.   :)
Előzmény: Törölt nick (1233)
lzleo Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1243

És hogy áll a paprikás cuccok terjedése?

Úgy tudom, hogy a magyar rendfenntartó szervek is használják.

Külföldön mennyire számít korszerűnek?

Előzmény: Törölt nick (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1241

Ipari mennyiségben olcsóbb.

 

De íme:

 

 CN-t még ma is széltében-hosszában használják, többek között Vietnamban, valamint 1968 májusában a párizsi tüntetések alkalmával is bevetették. Azonban a katonai követelményeket nem elégíti ki mindenben: csak viszonylag nagy koncentrációban hatásos, sőt idézve a brit vegyvédelmi kísérleti intézet (Chemical Defence Experiment Establishment = CDEE) egyik tanulmányát: nem megfelelő arra, hogy harcképtelenné tegye vagy legalábbis elbátortalanítsa a fanatikus, a mindenre elszánt zavargókat. Megfigyelték, hogy a hatása alá került egyének ellenálló képessége többszöri bevetés után megnő.

Ezek az okok ösztönözték a brit kísérleti intézetet az ötvenes évek elején arra, hogy más szerek után kutasson

 

A másik igen hatásos szer, a CS fehér por, nagy stabilitású, mérgező hatása viszonylag csekély, ingerlő hatását azonnal kifejti és a hatás hosszantartó. Idézünk az angol szabadalmi leírásból: „Szemfájdalmakat, a szemhéjak görcsét, erős könnyezést idéz elő, a torokban és a mellkasban éles, égető fájdalmat okoz, s ha a CS folyamatosan hat áldozatára, a fájdalom később rosszabbodva sokkszerű hatást idéz elő. Túlzott nyál- és orrváladék képződés is fellép. Bár a szer a légzést tulajdonképpen nem akadályozza, de a szervezet ezt a funkcióját csak erőltetetten, rendkívüli fájdalmak árán tudja kifejteni, emellett szaporasága is megnő. Ha a CS nagy koncentrációjú, a beállott heves köhögést, hányást vált ki. A többi hatásokhoz hasonlóan ez az izgató hatás is gyorsan elmúlik. Az említett hatáskombinációk eredményeként a 10-100 mg/m3 koncentrációban alkalmazott CS-anyag rövid idő alatt menekülésre készteti az embereket. Amint az anyag eltávozott a szennyezett levegőből, az említett erős ingerhatások néhány percen belül megszűnnek és nincs maradandó károsodás".

A szer kifejlesztésén kívül a brit kísérleti intézet megszerkesztett egy CS ködösítőt is, amely 125 g gyújtótöltettel kevert CS-t permetez szét. A CDEE eredményeit átadta az Egyesült Államoknak, Ausztráliának és Kanadának. A bevezetést követő hét év folyamán a CS gyakorlatilag teljesen felváltotta a CN-t. Angliában évenként 4-6 tonnányi mennyiséget gyártanak.

Előzmény: Törölt nick (1239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1238

Káelef, Te itt moderátor is vagy?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1237

Ja, és nem a világ csak a föld rendvédelmi szervei szerint, bár ez alól is van egy kivétel amely gyengíti a szabályt, mégpedig a magyar rendőrség akik bizony használnak CN tartalmú könnygázgránátokat.

 

A magyar rendőrség használ PA63-ast is, tehát ebből az következik,hogy a PA 63 egy korszerű és hatékony fegyver?

Nem. Azt használják, ami van és ami olcsó. Így van ez a CN-el is.

De pl a gázsprayk (R92) CS sprayk és minő meglepő, a régi CN sprayket váltották le CS-re a modernizáció jegyében.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1236)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 1235

CR-t csak a ruszkik használják, máshol nem is került forgalomba, hiába is keresed.

 

Ha a CS nél erősebb gázpatront akarsz venni akkor ot a VADIE 220mg-os CN,

 

Légyszíves ne vezesd félre a tájékozatlan kezdőket!

Akkor lenne korrekt a mondat,hogy ha hozzátennéd,hogy a Te véleményed szerint a CN jobb. (a világ rendfentartó szervei/hadseregei szerint meg a CS jobb)

 

Előzmény: Törölt nick (1233)
lzleo Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1231

Több helyen is olvastam a CR gázról (dibenzo-xazepin). Azt írják, hogy a CS-nél jóval erősebb, de sok helyen be van tiltva. Magyarországon mi a helyzet?

lzleo Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1230

Máskülönben meg az sem nagyon jelez semmit, ha esetleg használtatok már élesben őket, mert egyénenként eltérő az emberek tűrőképessége. Lehet, hogy az egyiknél kifogsz mondjuk egy paprikára "immunis" támadót, és azt hiheted, hogy gyenge a hatása, pedig lehet, hogy másvalaki sírva összerogyna tőle.

lzleo Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1228

Látom egymásnak rontottatok rendesen. Asszem nem lehet akkora nagy különbség az egyes gázsprayfajták között, ha ennyire nincs egyetértés.

Egyébként meg szerintem úgy nem lehet összehasonlítani a hatásukat, hogy befújok egy szobába, aztán pár perc múlva bemegyek. Azt egyenesen pofába kell kapni, hogy megérezze az ember, hogy melyik is erősebb. Csak azért említem, mert valakitől olvastam ilyet.

J.P.Montoya Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1226

"helló nem tudja valaki hogy hol lehet azt az elllen spray-t a cool it-et szerezni?? "

 

Itthon nincs, innen tudsz rendelni: http://www.security-discount.com/product_info.php/info/p124_50ml-irritant-material-neutralisator--i-MK-3-Cool-It--i-.html

Előzmény: petiz (1223)
J.P.Montoya Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1225
Milyen földigilisztáról és bablevesről beszélsz? Ez a gázspray topik, ne offold szét a furcsa étkezési szokásaiddal!
Előzmény: Törölt nick (1222)
petiz Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1223
helló nem tudja valaki hogy hol lehet azt az elllen spray-t a cool it-et szerezni?? magyarországon lehetőleg.
JadeRoc Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1218
Jól van, látom nem mersz válaszolni. :) Nekem ennyi elég...
("Forumrombolás" meg a nyilvánvaló hazugságok írása, illletve a rájuk adott válaszok/kérdések teljes ignorálása... A stílus koronázatlan királya itt olvasható... Pffff... )
Előzmény: Törölt nick (1215)
JadeRoc Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1214
Oh, idéznél tőlem _legalább egy_ hazugságot fiacskám, vagy ez már ismét a szokásos vergődésed?
Marhaságot tudsz idézni? _Nem._ Marhaságot te írtál. Méghogy csak magánterületen használhatja... Istenem...
"A BÜNTETHETŐSÉGET KIZÁRÓ OKOK
22. § A büntethetőséget kizárja:
...
f) a jogos védelem"

"A jogos védelem

29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében."
Ez a _törvény_. Pont.
Te ezzel _ellentétesen_ nyilatkoztál legalitás kérdésben. Tehát de facto _törvényszegésre_ bíztatsz, mivel szerinted az van, amit _te_ hiszel, és nem az törvényes, ami a BTK-ban van. Na ki is az "idült hazudozó"? :)))
//Amúgy hihetetlen vagy... Minden témakörben bizonyítod most már végtelen ostobaságodat: "értesz" az ért ige egyes szám második személyű alakja. _Pont_.
Előzmény: Törölt nick (1212)
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1213

Ezen aspektusban nincs több mondanivalóm a gázspray témájában, KÁELEF.

 

kagabor

JadeRoc Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1211
Még egy orbitális nagy hazugság, kisfiam. :)
Akár a Parlament kellős közepén is használhatná, ugyanis az eszköz egyetlen használati módja a jogos védelem kategória, amibe az is belefér, ha egy csákányt belerak a fejedbe, pl. Tudooood, 22. és 28. paragrafusa a BTK-nak.
//És akkor még a gonosz provokátorok tájékoztatnak félre, és a szegény kezdők mentsvára KLF menti meg őket a eltévelyedéstől, egyetlen igazmondó orákulumként. :)))
Előzmény: Törölt nick (1198)
petiz Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1209
kagabor,a parfümöset láttam én is... szerintem ugyan az:) a telós mellett volt nem?  amúgy ismét a pfeffer ko-t dicsérem mert ma kifújtam egy flakonnal gyakorlásképp és direkt kezet m ostam többször is... és msit sem sejtve orrot vakartam,még nem is a szemembe ment de már a földön voltam 10 percig és az istennek nem tudtam lemosni és pedig előtte kezet msotam és utána is öblögettem,és az össz hatása FÉL ÓRA VOLT!!!!
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1208

Részlet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló jogszabály szövegéből:

 

"a legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázspray-re, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket"

 

Hát hogy a büdös fenébe nem lehet ezt megérteni, könyörgöm????? :(((

 

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1207)
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1206

"A HARMADIKON KIABÁLTA A CSÁVÓ HOGY GÁZSPRAYT SOKKOLÓT VIRPERÁT TESSÉK"

 

Én is jártam egy olyan piacon, ahol azt kiabálta az árus:

Parfümöt, sokkolót tessék! :)))))

 

Gázspray-t inkább üzletben érdemes venni. Ott is Pepper KO fog-ot, aminek sárga a szórófeje. 1200 ft fölött van egy kicsivel az ára, és megbízható.

 

Üdv:

 

kagabor

Előzmény: petiz (1202)
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1205

Kedves KÁELEF,

 

ne haragudj, de ehhez már több kell, mint türelem. :)) Hát hagyd már a fenébe azokat az űrméreteket! Semmi dolgod velük, és nekem sincs!

 

Kész, punk tum!!!

 

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1203)
petiz Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1202
emberek! ma 3 piacon voltam (budapesti mind a 3) és mind a 2őn lehetett kapni gáz és paprika,ammónia spray-t. az egyiken csak figyelmesnek kellett lennem és már találtam is,a másikon csak kérdezni kellett,és ami a legdurvább: A HARMADIKON KIABÁLTA A CSÁVÓ HOGY GÁZSPRAYT SOKKOLÓT VIRPERÁT TESSÉK,és pakolta ki egy ládából kilószámra. amúgy boxer is volt többféle. ráadásul kérésre meg is mutatta,ki lehetett próbálni,stb. és majdnem fele áron,és alkudni is lehetett!
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1201

Jegyezzük meg végre, hogy tökmindegy, hogy egy gázspray 20 grammos töltőtömegével akkora, mint egy bazinagy ballon, vagy akkora mint a hüvelykujjam! A lényeg a töltőtömeg! Az, hogy hány gramm! És nem hatóanyag, mert azt tényleg milligrammban mérendő! Töltőtömeg!

Semmi más nem fontos! (Az még persze igen, hogy ÁNTSZ által be legyen vizsgálva.)

 

kagabor

 

UI:

És ezt most beírtam, és jól lecsúszik, és megtellik a topic megint félretájékoztatással, és veszi a jóhiszemű ember a hatástalan vackot. Grat.

kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1200

"Akit egy cseppet is érdekel a téma, könnyedén utánajárhat, hogy OC(=PV=pepper, stb.) hatóanyagú gázsprayt kell venni elsődlegesen SD célra"

 

Az a baj, hogy utánajár, és itt lyukad ki. Mindenesetre: én haragszom azokra, akik félretájékoztatják az idekeveredett kezdőt.

 

kagabor

Előzmény: JadeRoc (1196)
kagabor Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1199

"Azt hogyan érted hogy itt helyben drágább lett volna. Vidéken?"

Igen, kb. duplája. És mindent megkaptam egyhelyen, olcsón. Még hozzáértést is.

 

"pedig engem már megpróbáltak átverni"

Engem pedig még nem. Te a Te tapasztalataid alapján ítélsz, én az enyémek alapján.

 

Üdv:

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!