Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2017.08.26 0 0 19008

Az összeset meg tudod nézni onnan szervezve is. A városok tele vannak helyi irodákkal, amik kínálják ezek látogatását, úgy, hogy ott helyben felvesznek, kivisznek a kikötőbe a hajóhoz.

Nem csupán azt emelném ki, hogy olcsóbb, inkább, hogy van ahol úgy kínálják, hogy 2-3 óra ott lét.

Kalamakiban van olyan helyi iroda (pl. a körforgalom előtt), ahol magyar nyelvű szórólap is van, rajta a programmal, minden információval.

 

A fakultatívban szervezett egész napos hajózás során, a szigetet körbejárja a hajó, a Navagio /Navajo/ öbölben csak szűk órát van. És az sem garantált, hogy ott is kiköt.

Az öböl nagyon szép, de egy új út során nem zötykölődnék egy napot azért az egy óráért.

Sokkal többet ér felkeresni egyénileg, és fentről megnézni.

Viszont a kilátó sem ér sokat, felesleges sorba állni, a kilátás onnan rossz. A kilátótol jobbra, pár száz méterre, a szikla fal tetején van egy görög zászló. Na oda kell át "sétálni", mászni, onnan telibe látszik az öböl, kiválló képeket lehet készíteni.

 

 

Előzmény: Thaimai (19004)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.24 0 0 19007

Fakultatívan a Kék barlangok,ide valamilyen járművel eljutva szárazföldön (Potamistribos boat trips,Skinari torony felé)lehetséges, aztán hajóval megnézni.Vagy egész napos hajós túrán belül.Vagy My Tours Navagios hajós túra is útba ejti visszafelé.Illetve kalózhajós túrák máshonnan.Ezek a barlangok ahogy alább írták csak vízről láthatók.

Hajóbérlés is jó.Ennek persze vannak megkötései.

Előzmény: Thaimai (19004)
Creative Commons License 2017.08.24 0 1 19006

Ezek a barlangok - értelemszerűen - úgy néznek ki, hogy a tengervíz belevájta őket a parti sziklákba. Állhatsz akár közvetlen mellette/fölötte is - bár többnyire nem tudsz - akkor sem látsz belőlük semmit a szárazföldről.

Előzmény: Thaimai (19005)
Thaimai Creative Commons License 2017.08.23 0 0 19005

A kék barlangokhoz el lehet jutni hajó nélkül is, igaz? (quad-ra gondolok)

Abban tudtok segíteni, hogy melyik része a legszebb és legjobban megközelíthető a szárazföldön?

Thaimai Creative Commons License 2017.08.23 0 0 19004

Sziasztok!

 

Fakultatív kirándulás hajóval:

 

-Navaggio öböl

-Keri Kaiki

-Marathonisi

 

Ezeket érdemes hajóval megnézni illetve tudtok még ajánlani más fakultatív programot, ha van?

Sborisz Creative Commons License 2017.08.22 0 0 19003

Térképhez: én a maps.me

alkalmazást használtam, sok olyan helyen, ahol nincs net.... térképet előre itthon leszedve, egész jól működött...

:)

Előzmény: Törölt nick (19000)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.22 0 0 19002

Üdv!

Én a sok térkép közül a 3,5 eurósat vettem.Azzal meg teló GPS-sel ahol nagyon kellett(teló térerő nem volt mindenhol,net volt ahol kellett hálisten)kalandoztam.Nem hittem el egy nap alatt közel 90 km-t tettem meg.Ezen rajtavoltak a benzinkutak is(ahogy írtad a bezártak is benne voltak szerintem:(.A táj néhol szép,de az utak tégyleg húzósak a hegyi részen..

Előzmény: Törölt nick (19000)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.22 0 0 19001


Törölt nick Creative Commons License 2017.08.22 0 0 19000

Még egy jó tanács....

 

GPS:

 

- Google maps: Le lehet tölteni offline a szigetet akár, kedvencekkel együtt.Sajnos olyan nézete van amin nem láttam előre a szerpentines kanyarokat.... Hát mit mondjak.. Nem győzött meg.

 

- Here we Go : Le lehet tölteni Görögországot offline. Ezt használtam. Sajnos sokszor olyan úttalan utakon vitt hogy még én is meglepődtem 25 éves vezetői múltammal.  Valószínűleg alapból a rövid útvonalakat használta... Még mentem kerékpároknak ajánlott úton is. Mindenhova elvitt pontosan, de szereti levágni. Nehéz volt rajta keresni benzinkutat. Valamikor mutatta, valamikor nem.

 

- Android, Gps Navigation: Ezt a programot megvette a sygic. Jó térkép. Használható volt. Nehéz volt rajta keresni benzinkutat. Valamikor mutatta, valamikor nem.

 

- Waze: Talán a legjobb kint is. Hátránya a mobilnet. Nincs offline térkép.Bár most már lehet kint is használni mert eltörölték a roamingot.

 

Következőleg ha megyek lesz nálam egy papír térkép amin rajta van a sziget főútja körben. Erről csak a cél közelében fogok letérni.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.22 0 1 18999

1,5 bor + 1,5 liter olaj = 5 euró.

 

Lehet hogy én szebben mosolyogtam....

 

:-)

 

De még egyszer mondom hogy a bor az felejtős.... Külön meg nem adja...

Bobbyyy Creative Commons License 2017.08.21 0 0 18998

Helló!

Csak egy kérdés...

"Kallithea"

1,5 liter olaj, és 1,5 liter bor ára összesen 5€ volt?
Én tavaly 6€/liter áron kaptam olajat, a bor ára pedig 5€ volt 3 literért. 

Előzmény: Törölt nick (18997)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.21 0 3 18997

Pát infó Zakyntosról....

 

Utazás a Personal Tours-al. Semmi gond nem volt. Repülő simán ment. Kint várt már minket az idegenvezető. Ajánlott utazási iroda.

 

Szállás Tsilivi: Odysseas apartman....  Átlagos...Aki semmi többre nem vágyik, elég. Takarítás háromnaponta... Felszereltség átlagon aluli. Hűtő volt. Ágyak már öregek,kényelmetlenek.. Háta mögött egy mini vidámpark, így hajnal kettőig garantált a zsivaj.

 

Tsilivi strand: Nem rossz hely. Kevés viszont a szabad terület, ó részét foglalják a napernyők. 7 euró/nap.

 

Tsilivi éttermek: Igazából bármelyiket próbáltuk, nem csalódtunk. 

 

Tsilivi autóbérlés: Ha szezon van elég nehéz. Diamond cars... Főuton a gyroland felé. Tudtunk alkudni és ő is adott kedvezményt még mellé. Poló 50 euró/ nap. Ez főszezonban nem rossz. Ajánlom a helyet.

 

Zakyntos város: NE AKARJ PARKOLNI ! Lényeges. Max a legtávolabbi utcákban. Utoljára ilyen dugót olaszban éltem át. Tehát keresel egy távoli utcát és legyalogolsz. A város felett van Bochali település. Onnan szép a kilátás a városra. Parkoló közvetlen a templom mögött.

 

Gerakas beach: Szép strand. kint vannak a környezetvédők a teknősök miatt. Védik őket, hála. Aki olyan strandra vágyik ahol nincs nagy szálódahalmaz az oda menjen...

 

Keri kilátás: Ide naplementét járnak nézni az emberek a helyi üvegtigrishez. Semmi extra, de pazar kilátás. Kötelező program! A görög zászló most nem volt fent...

 

Kallithea: A fórumban korábban ajánlották hogy itt van helyi olíva olaj. Nagy nehezen megtaláltuk. Egy idős házaspár adja az olajat és a bort. 1,5 liter olaj és 1,5 bor 5 euró. Bor nem tetszett. De a feling hogy egy helyinél vásárolsz az mindent megért. 

 

Legidősebb olíva fa: Ha erre jársz álljál meg. Van mindjárt egy étterem is, mi kávéztunk egyet.

 

Porto vromi kikötő: Innen elvisznek a Navago öbölbe. 10 euró/fő. Megéri. Kötelező program.

 

Navagio öböl fentről: ismét egy üvegtigris. Van mindenféle hűtőmágnes, stb. Csodaszép kilátás. Mi korán reggel voltunk így szinte rajtunk kívül max. 10 ember lézengett. Napközben nyomor! Kötelező a cipő! Hölgyek hagyják otthon a körömcipőt! Kötelező program!

 

Pár jó tanács: 

- A szigeten hiába van valami 20 km-re az nem 15 perc! Átlagsebsebég kB 20-30 km / óra

- Tankolj az autóba mert több benzinkút már bezárt, hiába jelzi a gps

- Aki autót bérel készüljön fel hogy az egész sziget egy szerpentinhálózat.

- Mostanság sok a tűz... Néha bezavar a kirándulásokba.

- 50 cm3-es robogót felejsd el.... Porto vromiból többen toltál felfelé a robogót, quadot mert nem bírta a nagy emelkedőt. 

- Főétkezés: Előétel, főétel,sör,süti kb 12 euró....

 

 

kb ennyi. 

 

Remélem még párszor visszatérek a szigetre! 

 

 

 

 

Thaimai Creative Commons License 2017.08.21 0 0 18996

Sziasztok!

 

Szeptember elején megyünk Vassilikos-ba.

Remélem, hogy az idő kegyes lesz még hozzánk :-).

 

Tudtok ajánlani ott olyan helyet, ahol finomokat lehet enni?

Illetve kinél fizettetek ott be kirándulásokra, ami jó áron van, illetve robogóbérlésben merre érdemes foglalni.

 

Köszönöm.

Kartika Creative Commons License 2017.08.20 0 0 18995

Hát akkor el, de olvastam róla itt is több helyen is és dicsérték, de annyiból jó volt, hogy sok mást meg megnéztünk.

 

Előzmény: Té (18954)
Jucuska68 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 18994

ZEFIROS - LAGANAS. Nemrég jöttünk vissza Laganasból..azon belül a Zefiros apartmanból. Sajnos nem sok kellemes emlékünk keletkezett az apartmannal kapcsolatban. A fürdőszobai törölköző tartó rögtön az első 5 percben leesett a falról,a zuhanyrózsa olyan mértékben volt elvízkövesedve,hogy alig folyt rajta a víz,mikor reklamáltam a tulaj hölgynél...csak annyit mondott :NO PROBLEM. Fogott egy szivacsot,és megsikálta tisztítószerrel....amitől semmi sem változott.Majd megismételte : hogy NO PROBLEM. Van a háziaknak egy kis fehér kutyájuk,aminek rejtély mi okból de egy csengettyűt akasztottak a nyakába...így a kiskutya amerre jár..(márpedig éjszaka folyton járkál) csilingel mint egy bárány. Talán ez volt a legbosszantóbb. Egyik éjszaka 0.30-tól hajnal 2-ig a fejünk felett vizet szereltek..amivel lehetetlenné tették az alvást. Összességében elmondható hogy a háziak , vajmi keveset foglalkoznak a vendégek kényelmével. Sajnálom hogy ilyen kellemetlen dolgokat tudtam csak írni.DE a nyaralásunkat ez sem rontotta el.

Vebber Creative Commons License 2017.08.17 0 0 18993

Köszönöm.

Előzmény: mondhogysavanyu (18992)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.16 0 0 18992

Nos,a kilátónál négyszögletes üvegben árulják.Alig 7 dl.Felirat nincs rajta.Facé-n írják állítólag boltba is kapni.

Meg néha Lidl-be:).Sajna azt nem tudom,hogy reptéren volt-e.A boros részlegig nem mentem el.A feladott poggyásznál nincs gond ugyebár.A reptér emeleten lévő boltja elég szerény,de maga a reptér is.

Előzmény: Vebber (18991)
Vebber Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 18991

Köszönöm, nagyon jó támpontok. Ezt a mazsola bort soha nem kóstoltuk görögországban, de ez még ajándékba hozni is jó.

A reptéren ebből láttatok palacackozottat? A kilátónál az árus milyen palackban árulja?

Előzmény: mondhogysavanyu (18990)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.13 0 0 18990

Nos,megkövetlek én voltam igaz a sofőr.Navigátoraim ketten voltak.Sajna pontosan nem jegyeztem le a helyek nevét.Az út elején szimatunk és a táblák alapján haladtunk.Laganas volt a kiindulási pont.Innét Keri felé vettük az irányt.Beértünk a településre(Keri) majd néhol rövid szakaszon egy autó széles úton haladtunk.Elhaladtunk a nagy zászló mellett/szélcsend:(/.Majd végig az úton a KERI kilátóhoz.Vissza az úton kicsit ,irány Agalas felé.Aztán irány Kiliomenos felé.Ha jól emlékszem itt ezen a részen volt az olivaolaj múzeum talán.

Agios Leon-ból támadtuk le Limnionas Beachet.Ide befele 6 km-nyi út vezet.Csak az eleje néhol egy autó széles.A hely fantasztikus.Sziklaöböl +barlang+étterem.Vissza Leonba ,majd Exo Chora.Vromi Beach-t kihagyatták velem:(.Ezután amint írtam a kolostor volt a következő megálló,majd Navagio(Shipwreck).

Majd Volimes.Itt használtuk a teló GPS-t és kis utakon visszatértünk a sziget ezen részét a Xigia résszel összekötő főútra.Amíg eddig eljutottunk számos kis helyen megálltunk templomtornyokat,kéziszőtteseket,kerámiákat,egyéb apró tárgyakat árusító helyen körbenézni.

A főútról ágazik le a Xigiai út balra lefelé.Itt van nemsokára egy lejtő alján egy tábla jobboldalt ami a Xigia Pelagaki -Lithari Beacre mutat.Pontosabban azthiszem az van kiírva ,hogy Kantina Magda.A strandra jó lejtős út vezet,alján parkoló.Sziklás,kavicsos a part.Ágy(2) 8 euró ernyővel.A rendelést úgy eresztik le kötélpályán.Strandra lépcsőn kell lemenni.Aztán a fővárosba néztünk körül.Majd Agios Sostis és vissza a szállóba.Benzin 20 euró volt.Lehetett volna többet is megnézni,de az már rohanás lett volna.És az út azon a rászen ugye elég kacifántos...

Előzmény: Vebber (18989)
Vebber Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 18989

Írhatnál a falvak nevéről (legalább néhányat), és, hogy milyen érdekességek vannak.

Előzmény: mondhogysavanyu (18988)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.12 0 1 18988

Mazsolabor neve Mavrodaphne,de a kilátóval szembeni árus magyarul kiabálta a mazsolabort ,amikor meghallotta a magyar szavakat.:) De persze lehet talán boltban is venni.Vigyázni kell mert némely útszéli árus a vörösbort is eladja mazsolaborként.A parkolóban lévő árusnál nem volt.A lekvárok irtó finomak.Autóval menve az útszélén a falvakban sok érdekes dolgot látni.

 

 

Előzmény: Vebber (18986)
Vebber Creative Commons License 2017.08.12 0 0 18987

Ha más görög sziget is szóba jön, ajánlom Rodoszt szeptemberre.

Előzmény: mullera (18981)
Vebber Creative Commons License 2017.08.12 0 0 18986

Thx. Mazsolabort hol javaslod? Görög nevét meg tudod mondani?

Előzmény: mondhogysavanyu (18982)
rudiandi67 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 18985

Facén már beszéltünk, de itt is írom, hátha mást is érdekel. Mindig volt az utcán parkoló max 1-2 percnyi sétára.

Előzmény: barnavivien98 (18984)
barnavivien98 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 18984

Kedves Andi! 
Autóval kapcsolatban szeretnék érdeklődni nálad,leginkább arról, hogy a Vossos apartmannál tudtatok-e parkolni? 

Előzmény: rudiandi67 (18820)
Cimili Creative Commons License 2017.08.11 0 0 18983

Én mind2x szeptemberben voltam. Piszok meleg volt, még este sem kellett kardigán, eső nem esett, a tenger 27-28 fok körül lehetett, mert órákig bent voltunk a vízben. Sőt, szinte állandóan bent voltunk, mert annyira meleg volt kint a parton.

Előzmény: mullera (18979)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2017.08.11 0 1 18982

Üdv!

Ha kocsival vagy valamilyen járművel megyünk a Shipwreck kilátóhoz akkor ha Keri irányából(azaz délről)érkezünk az út a kilátóhoz a Monastery of St.George (tábla mutatja)után kicsivel balra megy be.Fentről érkezve ugye jobbra.Innét látszik a tábla is.A parkoló kicsi köves nem sok autó fér el benne.A kilátó ahogy írtátok nevetséges,komolyabbat kellett volna csinálni.Mazsolabort vegyetek.Uti leírást nem írok mert már sokan írtak.

mullera Creative Commons License 2017.08.11 0 0 18981

Szia, ettől féltem ... :-( ráadásul úgy látom, ez lenne az utolsó turnus, ezért is gyanús. Köszönöm!

Előzmény: Márk Brian (18980)
Márk Brian Creative Commons License 2017.08.11 0 0 18980

Szevasz!

 

Most júliusban voltunk Zakynthos-on. Beszéltem az Ibusz-os hölggyel aki sokat van ott és azt mondta, hogy szeptember vége már elég szeszélyes, esős, szeles az idő.

Előzmény: mullera (18979)
mullera Creative Commons License 2017.08.11 0 0 18979

Sziasztok! Járt már közületek valaki a szigeten szeptemberben? Szept.19.i indulást terveznénk. De vannak fenntartásaim. Meleg van még ilyenkor? Köszi, ha segítetek :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!