Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5435

"Mondok egy analógiát. Megpróbáltam, megházasodtam, sem működött, elváltam. Ennek ellenére nem járok az esküvős topikokba beszólogatni a házasulandóknak, meg az esküvőszervezőknek :-)"

 

:-)

Előzmény: Pierr_Kardán (5434)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.25 0 2 5434

Aki először utazik egy helyre, az miért ne próbálhatna ki egy szervezett utazási lehetőséget? Akár Ágit is?

 

Kevesen vannak, akik már a legelső alkalommal is teljesen magánszervezésben utaztak el valahova. Aztán, tanulva az első alkalom tapasztalataiból, eldönthetik, hogy a többi alkalommal az út mekkora hányadában intéznek maguk mindent (repülőjegyet, transzfert, szállást, étkezést, helyi kirándulásokat, stb.), illetve maradnak-e egyes részeket illetően a szervezett verziónál.

 

Lehet, hogy te ma már mindent magánszervezésben intézel, első alkalommal nem biztos, hogy mindet magadnak szerveztél.

 

Szerintem hagyd meg mindenkinek a lehetőséget, hogy maga válassza meg az utazás módját, aztán a saját tapasztalatai alapján döntse el, hogy később mit tesz. Ne akard a saját tapasztalataidat kivetíteni másokra!

 

Mondok egy analógiát. Megpróbáltam, megházasodtam, sem működött, elváltam. Ennek ellenére nem járok az esküvős topikokba beszólogatni a házasulandóknak, meg az esküvőszervezőknek :-)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5425)
kissas57 Creative Commons License 2015.05.25 -1 0 5433

-88 óta járom Görögországot, mindig volt segítségem a szervezésben, most először van az hogy ez a feladat rám hárult ezért minden infót felcsipegetek és megosztom, ha egy szintén érdeklődő kérdésre bukkanok amire én már kaptam választ, sajnálom, hogy ide tévedtem mert ennyi mocskolódást, rossz indulatot, rágalmazó aljassággal még a leg elvetemültebb szélsőséges politikai oldalon sem találkoztam.

Lehet abba kellett volna hagynom a vissza olvasást, de reménykedtem, hogy az értelem fog előbb utóbb felülkerekedni, ami egy végre feltett kérdésben meg is villant, amiért érdemes volt belépnem, de látom azt is sikerült kioltani, nem mindenkinek tetszhet mindenki megosztása, de .....

Nem fogok a ...... esetekkel foglalkozni, mert nekik rutinjuk van ebben, és ők győznének, amivel lehúznának a szintjükre, de ha valaki ezek után itt, v. bárhol kérdez; legjobb tudásom és -ha van- tapasztalatom alapján válaszolok.

 

Előzmény: pappan (5430)
Boar... Creative Commons License 2015.05.25 -2 0 5432

mindig reménykedve térek vissza, hátha végre a szigetről és lehetőségeiről, eldugott öblökről, gyönyörű falvakról, új privát hegyi útvonalakról beszélgettek.

 

Az ilyen információk begyűjtése úgy kezdődik, hogy az ember kérdez... :-)

Előzmény: pappan (5430)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.25 -1 3 5431

jó, hát nem lehet minden topik a te személyes komfortérzetednek a növelője, de a magánszervezés az szerintem a legjobb ötlet, amit kitalálhattál.

Előzmény: pappan (5430)
pappan Creative Commons License 2015.05.25 0 5 5430

Annyira idegesítő, hoy ezen a fórumon csak acsarkodást lehet látni... Eddig minden utazásom előtt jól jött egy kedves, segítőkész csoport, ahol sok hasznos infora leltem. Közel egy éve tudom, hogy idén Thassosra megyünk nyaralni, mindig reménykedve térek vissza, hátha végre a szigetről és lehetőségeiről, eldugott öblökről, gyönyörű falvakról, új privát hegyi útvonalakról beszélgettek. De sajnos hónapról hónapra csalódnom kell. Én pont tojok mindenkinek a személyes érdekeire és ellentéteire. De a sziget érdekel. És magánszervezésben csakazért is jól fogom érezni magam.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5429

lehet, akkor ez is egy terelés

Előzmény: pamag (5428)
pamag Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5428

"...ezt az csoportot, ez ónódi izé személyes oldala..."

 

Megnéztem, mi ez.

 

Ez NEM Ónodi Ági oldala.

 

Nem tudom, ki. De telepedett oda már több magyar is.

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5427)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.24 0 0 5427

figyelj, tényleg jó lenne, ha nem reklámoznád ezt az csoportot, ez ónódi izé személyes oldala, megtalálható rajta az ominózus esküvős üzletág, az érdekkörbe tartozó apartman napi háromszori reklámozása, satöbbi. szó nincs segítőkész emberekről, csak erről:

 

"Nem szervez az utazási iroda ahol szállást foglaltál, mert ha iga akkor számíthatsz elutasításra, mert nagy a konkurencia harc, és egy kicsit más az etikai rend. Remélem azért a sok mocsok között ki tudod hámozni ki is akar Neked segíteni, és ki az aki lelki szemetesnek használja a Fórumot.

Ha kérdésed van; nyugodtan kérdezz, ha tudok, válaszolok."

 

nem szeretek nagyon paranoid lenni, de hogy tudna segíteni bazmeg egy olyan valaki, aki még nem járt thassoson, meg milyen konkurrenciaharcról beszél, mi van? ez szerintem nem egy kezdő fórumozó, ez ágnes asszony saját szövege. tehát: vagy eltűnsz, vagy elveimmel ellentétben elmegyek moderáért. kösz.

Előzmény: kissas57 (5424)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.24 0 3 5426

várjál, megkeresem, hol írja, hogy pamag hirdetheti ki minden májusban, ki írhat a thassos-topikba, oké? vagy felesleges?

az odáig oké, hogy én görcsösen szpottolom az ónódi nevű nárcisztiko-hisztérika és sleppje reklám-próbálkozásait, te meg minden alkalommal dícséretes, ám felesleges módon próbálod megvédeni, de maradjunk ezen keretek között, oké? köszy.

Előzmény: pamag (5418)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.24 0 3 5425

nem olyan reklámnikk, aki végigfos ugyanazzal a szöveggel ezer topikot, mielőtt törlik, hanem egy önjáró, önkéntes hirdetőoszlop, aki egy márciusi hozzászólásra reagálva elkezdi ónódi cicát reklámozni. ez volt az első hozzászólása. szerintem érezte, hogy ez egy kicsit meredekre sikerült, ezért még odadobta mellé a hellászt, hátha nem vesszük észre a kilógó lólábat. összefoglalva: ez a marha egy rajongó ónódi-rajongó, aki önként és dalolva lett a topik hülyéje ezen a hétvégén.

Előzmény: pamag (5420)
kissas57 Creative Commons License 2015.05.24 -3 0 5424

Kint élő magyar, szintén segítő szervezőt találsz még itt is a facebook-on a  "Thassos Sziget - Nyaralás Közösség"-en, Göröország csoportban csak segítőkész emberekkel találkozhatsz :-)

Nem szervez az utazási iroda ahol szállást foglaltál, mert ha iga akkor számíthatsz elutasításra, mert nagy a konkurencia harc, és egy kicsit más az etikai rend. Remélem azért a sok mocsok között ki tudod hámozni ki is akar Neked segíteni, és ki az aki lelki szemetesnek használja a Fórumot.

Ha kérdésed van; nyugodtan kérdezz, ha tudok, válaszolok.

Előzmény: Fodi21 (5406)
Boar... Creative Commons License 2015.05.24 -2 2 5423

Az 5416 stílusa egy pelenkás nicktől szvsz. bőven elég arra, hogy elküldjék melegebb éghajlatra.

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5422)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.24 -1 2 5422

Az eredeti kérés kint élő, magyarul beszélő idegenvezető elérhetőségére vonatkozott. Erre hogyan lehet úgy választ adni, hogy ne merüljön fel a reklámozás problémája?

 

Te tudsz kint élő, ingyenesen dolgozó idegenvezetőt?

 

Ha igen, akkor gyorsan add meg a nevét!

 

Ha viszont nem, akkor nem kellene ebbe beleszólni...

Előzmény: Boar... (5419)
Boar... Creative Commons License 2015.05.23 -3 3 5421

Én nem fortyogok és itt amúgy is read only vagyok, de ha egy friss nick azzal indít, hogy reklámoz egy másik oldalt aztán még agresszív is, az bőven kimeríti a vázolt kategória fogalmát, függetlenül attól, hogy másutt milyen érdemei vannak.

Előzmény: pamag (5420)
pamag Creative Commons License 2015.05.23 0 0 5420

Nincs igaza.

Nem reklámnick.

Ezer éve tag a Hellászon.

Thassosra először utazik.

Nem tudta, hogy itt egyesek allergiásak. Remélem, a jövőben meg is hagy titeket egymás között fortyogni.

Előzmény: Boar... (5419)
Boar... Creative Commons License 2015.05.23 -2 1 5419

Annyiban azért igaza van a kollegának, hogy ez egy ritka pofátlan reklámnick...

Előzmény: pamag (5418)
pamag Creative Commons License 2015.05.23 0 0 5418

Kissas idén Thassosra utazik - tehát helye van itt.

Te nem utazol oda - legalábbis ezt nem közölted itt -, úgyhogy te maradj csöndben inkább.

 

 

Kissas!

Ne törődj ezzel az örök okvetetlenkedővel.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5417)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.23 -1 1 5417

három hozzászólásodból egy reklám, a második egy végtelenül ostoba embereket összegyűjtő, rettenetes színvonalú fórumot népszerűsít, egy meg idegeskedik, ha ezt szóváteszik. valamint "ilyen hangnemben", nem "ilyen hangnembe", ugyanis nem a hangnembe szóltam bele, hanem téged küldtelek el innen, itt nem reklámozzuk ónódi tyutyut meg a dolgait, főleg nem ilyen átlátszóan. lódulj.

Előzmény: kissas57 (5416)
kissas57 Creative Commons License 2015.05.23 -4 0 5416

Kibic nem neked osztottam lapot ne ugass bele, főleg ilyen hangnembe, és ha legközelebb hozzám szólsz; mosd ki a mocskos szádat és kérj engedélyt, megértetted?

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.05.23 -2 1 5415

takarodjál innen

Előzmény: kissas57 (5413)
kissas57 Creative Commons License 2015.05.23 -3 0 5414

... persze a hellas.hu-t is meg kell emiteni, mint infó. forrás, van külön Thassos oldal rengeteg kép és élmény beszámolókkal  :-)

kissas57 Creative Commons License 2015.05.23 -6 0 5413

A thasos.hu-n (nem el írás 1db "s") mindenre megkapod a válasz, és Ági szállást is tud szervezni, nekünk is Ő szervezte egy komplikált formába, és elég bonyolult módosításokkal, a végén még árkedvezményt is kaptunk, a zseb-eb re sem kell felárat fizetni, -88 óta járok Görögbe, de az elsőt nem ide véve, ez volt a leg vevőbarát szervezés igaz nem volt könnyű :-)

Előzmény: Fodi21 (5406)
fidorrr Creative Commons License 2015.04.13 0 0 5412

Üdv!

 

Tavaly sokadik alkalommal voltunk a szigeten szerencsére, még mindig nem untuk meg!

Viszont tavaly a nem a keleti Potámia felőli oldalon volt a szállásunk, hanem a másik oldalon, itt: http://www.akti-klisma-studios.gr/

Valamivel kevésbé nyüzsgősebb ez az oldal. Bár szokás szerint össze vissza mászkáltunk….. A szállás kivalló ajánlom mindenkinek!

 

A kérdésem:

Ahogy a képeken látszik, gyönyörű tiszta a víz!  Ez így is volt minden reggel, és egészen addig, amíg fel nem kavarodott a víz valami vöröses homok szerű valamitől…

Ahogy a környező hegyeket, dombokat néztem, onnan folyhatott le valahogyan… esetleg, egy erdő tűz oltása következtében, bár ez a növényzeten nem látszott…..

 

Esetleg más is tapasztalt e hasonlót ezen az oldalon ? Tudja e valaki hogy mennyire gyakori ez a sziget ezen az oldalán?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5411

 

Elnézést kérek, hogy azt nem kerestem meg, hogy a kérdező vajon hol fog megszállni :-))

 

Skala Potamiában van több kölcsönző is, oda kell menni és meg kell nézni a kínálatot, mert van ami olcsó és van ami jó...

Előzmény: balazsh (5410)
balazsh Creative Commons License 2015.03.18 0 1 5410

Nem kötekedésként, de ezt írta Fodi21: "Thassos-ra megyünk júliusban 2 hétre Aeolus szervezésében"

 

Erre Te: "nehéz tanácsot adni, mert azt sem mondtad, hogy a szigeten hol lesz a szállásotok"

 

A válasz itt van: http://www.aeolus.hu/gorogorszag/thassos/

 

Ezért írtam én, hogy "Skala Potamiában is van több cég."

 

Amúgy a felsorolásod jó! ;)

Előzmény: Pierr_Kardán (5409)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5409

már hetek óta csak egymás pocskondiázása folyik itt a fórumon az élménybeszámolók és hasznos tanácsok átadása helyett

 

Nagyon rosszul látod a helyzetet, az itt lévőkről csakis azért tűnik úgy, hogy egymást piszkálják, mert egymást túllicitálva mindenki a legeslegjobb tanácsokat akarja adni a beeső érdeklődőknek :-))

 

Van aki azt mondja, hogy Ági szuper, de van aki azt mondja, hogy Ági tényleg űberszuper, de ő még Áginál is sokkal jobb megoldást tud javasolni a kérdező problémájára :-).

 

Szóval az alapkérdésre visszatérve, nehéz tanácsot adni, mert azt sem mondtad, hogy a szigeten hol lesz a szállásotok, ezért nehéz lenne pl. autókölcsönzőt javasolni.

 

Két hét hosszú idő. Ha két hét helyett két napot rászánsz arra, hogy a következőkre rákeress, akkor a turistáskodáshoz szükséges információk 98 %-ával rendelkezni fogsz.

 

Golden Beach

Aliki Beach

Vathi Beach

Paradise Beach

Marble Beach

Makriammos Beach

 

Skala Marion

Skala Potamia

Skala Prinou

Skala Kallirachis

(Megj: a skala ugyanazt jelenti, mint a beach)

 

Giola (Szirének medencéje)

Archangelosz kolostor

Aliki ókori romok

Ypsario

 

Limenas

Limenaria

Panagia

 

Két hétre elég ennyi...

 

Előzmény: Fodi21 (5406)
balazsh Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5408

Itt a fórumon az 5346-os hozzászólásban van az egyik kérdésedre a válasz.

Ebben a hozzászólásban van egy link is, na ott sok mindenre megtalálod a választ!

 

Autót szerintem ráérsz kint is keresgélni. Skala Potamiában is van több cég. A cégeket az ajánlott linken megtalálod a GYIK/Általános menüpont alatt, ha esetleg szeretnél előzetesen tájékozódni az árakról.

Mit érdemes megnézni? Szintén tudom ajánlani a lenti linket, azon is az Információk a szigetről menüpontot.

Jó tervezgetést!

Előzmény: Fodi21 (5406)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5407

Hát akkor próbálj még jobban.

Előzmény: Fodi21 (5406)
Fodi21 Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 5406

Thassos-ra megyünk júliusban 2 hétre Aeolus szervezésében. Próbáltam visszaolvasgatni, de már hetek óta csak egymás pocskondiázása folyik itt a fórumon az élménybeszámolók és hasznos tanácsok átadása helyett. Tud nekem valaki ajánlani programok, kirándulások szervezésére magyarul beszélő kint élő embert v. telepített idegenvezetőt? Mi az, amit feltétlenül meg kell néznünk a szigeten? Továbbá hol és mennyiért érdemes egy kiskategóriájú autót kölcsönözni? Még utazás előtt ajánlott ezt lezsírozni v. ráérünk kint intézni a kölcsönzést?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!