Keresés

Részletes keresés

flashman Creative Commons License 2003.06.01 0 0 94
Hamu a fejemre, figyelmetlen voltam. Bocsanat! Hulye vagyok, de tenyleg. :) De kicsit felboszantott, pedig csak a felet olvastam el a dolognak. :) Nem vettem eszre, hogy azt irod, hogy adjuk el a jelenlegit es annak az araval vagjunk bele a hazba. Igy mar termeszetesen lehetseges. Bocsanat meg 1x!!
Előzmény: flashman (93)
flashman Creative Commons License 2003.06.01 0 0 93
Ezen szerintem gondolkozz el picit, mert marhasag, mar bocsi. Hogy lenne mar tobb a rezsi, mit a torleszto reszlet? Nezd mar meg, hogy 10 milkanak mennyi is a torlesztoje. Mert 10m alatt se budapesten, se budapestol 20-30 km-re nem epitesz hazat. Vagyis lehet epiteni, csak nem a 0-rol. Ehhez kepest a havi rezsim alig 25k a leghidegebb teli honapban, amikor baromi sok a futes. Ez mennyi hitelnek is a torlesztoje? Talan 3 millionak? Vagy kevesebbnek?
Előzmény: Tamás000 (89)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 92
Én sem sajnálnám, de amíg 19:50-kor a munkahelyemről írok ide vasárnap, az azt jelenti, hogy csak aludni járok haza, mert ha van egy kis szabadidő, az nem otthon töltöm. Szóval szegégy kertesházból a kert nagyon elvadulna. :)
Ezért nem is költözöm oda egyenlőre.
Előzmény: Tamás000 (91)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 91
Nekünk több volt, így váltottunk és most készül a frankó új házunk, modern új anyagokból. Nem sajnálom a panelt, bár kétségkívűl kényelmesebb. közlekedés jó, nem kell füvetnyírni, locsolni, stb.
Előzmény: Biovadász (90)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 90
Van kertes házam is. Négyzetméterre számolva valóban több a rezsi a panelomban, de ha a kertesház rezsijéhez hozzáadok +30e havi törlesztést, akkor már bőven nem.
Előzmény: Tamás000 (89)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 89
Most több rezsit fizetsz, mint amennyi a kölcsön törlesztőrészlete lenne és akkor kertes ház, jólevegő, stb. Meglepő dolgok jönnek ám ki, ha az ember utánaszámolgat. Mi most váltottunk ugyanígy, illetve épp váltás közben vagyunk.
Előzmény: Biovadász (87)
BBking Creative Commons License 2003.06.01 0 0 88
hogy porog a topik! :)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.01 0 0 87
Nem sértettél meg senkit, mindenki egyből veszi fel a kölcsönöket, hogy törleszthesse 20 évig, elköltözünk, és az utolsó újpalotai lekapcsolja a villanyt. :)
Előzmény: Tamás000 (86)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 86
Tavaly tavasszal laktam par honapot ujpalotan, a nyirpalota u. 58.-ban, ha jol emlexem. Ez az a marha hosszu epulet a polus fele menet bal oldalt. Az 58 meg az utolso lepcsohaz, az ablakombol ralattam ott egy totozora meg egy postara a kovetkezo haz alatt. Szerintem annyira nem szar a kozlekedes, persze reggelente ha csucsidoben mentem zsufolt volt. De ti biztos sosem laktatok videki varosban (megyeszekhelyen!!), ahol a legsurubben kozlekedo busz 8 percenkent jar, a normalis idokozu 15-20 percenkent, de amelyik kulsobb reszekre megy, az 30-40 percenkent. Furcsa am, hogy az embernek nincs menetrendje, csak kiall aztan mindjart jon a busz. Videken ez ugy nez ki, hogy elo a menetrendet, kikeresem az idopontot, es csak ugy megyek a megalloba!!

Nagyon sokszor ugy mentem vissza delutan/estefele, hogy elvergodtem valahogy a keletiig, aztan ott folultem a polusbuszra. Ennek volt tobb elonye is: mindig volt ulohelyem, sosem volt rajta tomeg, sokszor ment a sofor mint a meszes, csak ket helyen all meg. A polusban aztan megvettem a kajamat a tescoban es szepen visszagyalogoltam az alberletbe. Amikor elkoltoztem, nem bantam, hogy otthagyhatom a rakba a panelrengeteget.

Ajanlom megfontolasra, hogy aki teheti, van benne kis spiritusz, adja el a francba a lakotelepi szutykat es vegyen/epitsen egy csaladihazat az osszeg felhasznalasaval + szocpol, épitesi kolcson, stb. Aztan akkor nem kell abban remenykedni, hogy az elvtarsak majd talan 10 ev mulva valamikor kivajjak arra is az ureget a metronak....

Remelem nem sertettem meg senkit.

BBking Creative Commons License 2003.06.01 0 0 85
az ujpesti is tul rovid nekem! :) (ja es tul kozel van) :)

btw nem lenne rossz a REAC palya kornyeket megcsinalnak szabadidosport kozpontnak futopalyaval, uszival etc... akar ugy is hogy penzt kernek erte...

Előzmény: zakka (84)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 84
de regi palota nem es ott sincs uszoda, kerekparut, stadion etc...
- nincs uszoda: néhány megálló piros 96-ossal az újpesti uszoda.
- nincs kerékpárút: mint ahogyan pár hozzászólással korábban kiderült, a főpostánál fel van festve egy. Amiről nem is tudjuk,honnan hová vezet. :-)
- nincs stadion: és akkor REAC-stadion micsoda??????? :-))
Előzmény: BBking (78)
flashman Creative Commons License 2003.05.30 0 0 83
:DD Egyebb kerdes? :)))))
Na tovabbi jo estet, en lepek, mert epp Sopronban vagyok. :)
Előzmény: zakka (82)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 82
Igazad volt, no! :-)))
Előzmény: flashman (81)
flashman Creative Commons License 2003.05.30 0 0 81
En szoltam. ;)
Előzmény: zakka (80)
zakka Creative Commons License 2003.05.30 0 0 80
Ma elbringáztam a csigánál lévő OTP-ig. Tényleg ott van az automata. :-)
asciimo Creative Commons License 2003.05.30 0 0 79
nem zavar ez senkit szerintem.

Ami meg Ujpalotat es Rakospalotat erinti, en ugy erzem ez a Polus olyan felmegoldas lett. Regebben mondtuk, hogy nincs mozi, lett a polusban. Nincs ez vagy az, lett a Polusban. De az valahogy elsikkadt, hogy Ujpalota nemcsak a Paskomliget utcabol all, ahonnan kozel van a Polus. Nem olyan trivialis oda eljutni egy Molnar Viktor utca vegrol.

Előzmény: BBking (78)
BBking Creative Commons License 2003.05.29 0 0 78
eszembe jutott brajen elete...
"- És mit adtak nekünk mindezért cserébe? - kérdezte, majd karját keresztbe
fonva mellén, ajkán gúnyos mosollyal hátradőlt, mint aki nem vár választ.
Azonban valaki jelentkezett a hallgatóság első sorából.
- Vízvezetéket.
- Mit? - kérdezte döbbenten Redzs.
- Vízvezetéket.
- Ó igen. Igen. Azt ők adták. Igen, ez igaz.
- És a csatornázást - hallatszott hátrábbról.
- Ó, igen, a csatornázást - helyeselt most Szten, és Redzshez fordult. -
Ne feledd, milyen volt a város előtte!
- Jól van - hagyta helyben Redzs -, elfogadom. A vízvezetéket meg a
csatornázást. Ezt a két dolgot ők csinálták.
- És az utakat.
- Persze, nyilvánvaló, az utakat. Ez nem is vita tárgya, ugyebár. De
eltekintve az utaktól, a vízvezetéktől, a csatornáktól...
- Öntözés!
- Gyógyászat!
- Oktatás!
- Jó, jó, elég volt - próbált rendet teremteni Redzs.
- És a bor!
- Igen! - emelte föl a lyukas kanalat Frenszisz. - Az tényleg nagyon
hiányozna Redzs, ha elmennének a rómaiak, a bor.
- Népfürdők - tódította valaki.
- És, hogy jó a közbiztonság az utcákon este is, Redzs - mondta Szten.
Frenszisz helyeslően bólogatott.
- Nagyon jól tudják - mondta a hallgatóság felé kacsintva -, hogy kell
rendet tartani. Lássuk be, csak ők képesek rá e g y i l y e n helyen,
mint ez. Hö-hö.
- Jól van! - Redzs már nagyon ideges volt - De eltekintve a csatornától,
gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól,
vízvezetékhálózattól, MIT TETTEK A RÓMAIAK ÉRTÜNK?!?
- Békét hoztak - mondta valaki."

Namarmost negaljuk az elhangzottakat es megkapjuk mi van palotan... mert ne feledjetek, lehet, hogy ujpalota alvo varos, de regi palota nem es ott sincs uszoda, kerekparut, stadion etc...
bocs ha tul hosszu volt, majd kimoderaljak, ha nagyon zavaro...

BBking Creative Commons License 2003.05.29 0 0 77
arrol nem is beszelve, hogy a bringauton gorkorizni is lehet hehe...
Előzmény: zakka (35)
zakka Creative Commons License 2003.05.28 0 0 76
Pontosan nem tudom, ezen ismereteim is a híradókból meg a netről vannak. Találtam egy cikket a neten a témáról:
http://ma.hu/page/cikk/aa/0/22829/1
Előzmény: asciimo (73)
zakka Creative Commons License 2003.05.28 0 0 75
flashman
Ez tényleg hasznos infó, köszi! :-)
Előzmény: flashman (70)
flashman Creative Commons License 2003.05.28 0 0 74
Nm.
Viszont a postaval kapcsolatos dologok engem is megleptek. Ha az onnan elkoltozik vagy bezar, kaosz lesz.
Előzmény: asciimo (72)
asciimo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 73
vonatkozik a személyes adatok védelméről szóló törvény (igaz, kaptak némi halasztást a végrehajtás alól)

Nincs infod rola, meddig van halasztas?
Ha azt a postat bezarjak, nagy szivas lesz.

Előzmény: zakka (68)
asciimo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 72
mar megerte topikot nyitni. Legalabbis zakka tudja, hogy a csiganal az elso emeleten vehet fel penzt. köszi az infot!
Előzmény: flashman (70)
flashman Creative Commons License 2003.05.28 0 0 71
Ja igen onkormanyzat. A Plusban levo irodaban ha jol tudom, mindent el lehet intezni es gyorsabban mint a nagy irodaban. Hetfon megyek bejelenteni uj autot es kijelenteni regit, ismerosok azt mondta, hogy az egesz nem tart 5 percig.
flashman Creative Commons License 2003.05.28 0 0 70
A csiganal megvan az automata, legalabbis 1 hete meg megvolt. :) Otp-s persze.
Előzmény: asciimo (67)
Gabus Creative Commons License 2003.05.28 0 0 69
Az önkormányzatnál tényleg mázlid volt!
Költözködéssel kapcsolatos átírásaink több napot vettek igénybe. (Igaz, hogy éppen akkor volt a vállalkozói igazolványok cseréjének határideje, emiatt extra tömeg volt.) A következőképpen zajlott az ügyintézés:
3/4 7 - 7 tájban megérkeztem a helyszínre. Ekkor a sor már kb 20 m-es volt. Beálltam a végére. 8 órakor megérkezett a biztonsági őr, kinyitotta az ajtót és elkezdte osztogatni a sorszámokat. Szerencsém volt, megkaptam a 11-es sorszámot (ez éppen az autó átírás volt), így dél tájban már sikerült is sorra kerülnöm, még ebédszünet előtt.

No persze ez nem az első látogatásom volt! Lakcímkártya átírás gyorsan ment, az autó átírásnál a fennt említett a 3. nekifutás volt, mire ennyire kiismertem az ügymenetet.

Előzmény: zakka (68)
zakka Creative Commons License 2003.05.27 0 0 68
OTP: én viszont (meg a családom is) OTP-sek vagyunk, és hiányzik az automata. A csigánál már rég jártam, nem tudom, volt-e ott valamilyen gépezet, de mint az előzményből kitűnik, sosem használtam.

Uszoda: ilyen téren maximalista vagyok, tehát a 2-3 medencés (ebből legalább 1 db fedett és 1 db 50 m-es) uszodákat támogatom és látogatom. Az sem baj, ha van szauna. Ja és legyen relatív olcsó is. A "regionális" uszodákkal az a baj, hogy általában kicsik, keveset nyújtanak és azt is drágán. Legyen uszoda Újpalotán, de Hajós/Komjádi szintű!

Posta: a postákra is vonatkozik a személyes adatok védelméről szóló törvény (igaz, kaptak némi halasztást a végrehajtás alól), miszerint kb. 1 m-es "védőtávolságot" kellene tartani az ügyfélpult és a várakozó ügyfelek közt. Na ezt a Nyírpalota utcai postán LEHETETLEN végrehajtani. Legfejlebb ha teljesen átépítik/össszevonják/mittudomén. Azaz: mindenképpen be lesz zárva, ha még ideiglenesen, azaz kb. fél évre... Majd a végén úgy járunk, hogy elköltöztetik ezt is a Pólusba. :-(

Önkormányzati iroda: eddig "mázlim" volt, nem sok mindent kellett elintéznem a Hubay téren, legutoljára az útlevelem hosszabbíttattam meg, de azt is kb. fél perc alatt elintéztem, mivel akkor én voltam az egyetlen ügyfél. Tudom, szerencsém volt. :-))) A Pólusban lévő irodájukat még nem látogattam meg.

asciimo Creative Commons License 2003.05.27 0 0 67
Igen, de az nem OTP-s. BudapestBankos. Mondjuk en BB-os vagyok, nem erint az OTP-s problema szemelyesen, de sokakat igen, es szerintem jogosan panaszkodnak. Ott volt a "csiganal" az automata, tudtommal azt is bezartak. Vagy nem?
Előzmény: Biovadász (65)
asciimo Creative Commons License 2003.05.27 0 0 66
-pl. nincs uszoda. Ujpest igaz nem annyira alvovaros, a Vaci uton levo gyarakkal, de akkor is. Ha pl. Baja varosanak van, Ujpalotanak miert nincs? Mondjuk ez egesz Budapesten, sok keruletben felvetheto kerdes..
-posta. Na igen, ez szerintem minden valasztasi ciklusban elhangzik, mint problema, amit majd megoldunk. A problema itt is az, mint az OTP-automatanal. A valasz mindig ugyanaz, menjetek a polusba! Csak arrol feledkeznek el, hogy a Polus ujpalota egyik sarkanal van, a "kozponttol" sincs olyan kozel, Erdokerulo u, Molnar Viktor u, PaskomPark, ezek a reszek mind nagyon messze a Polustol. Raadasul a Polusban sem a legelso az OTP, gyalogolni kell rendesen.
Ami tetszik a polusban, az a jegpalya feletti önkormanyzati iroda. Nem kellett a Hubay jenö terre mennem..

Előzmény: zakka (62)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.27 0 0 65
Régebben volt egy a Nyírpalota és a Páskomliget u. sarkán a pizzériánál (vagy mi a fene az ott).
Nem tudom miért tünt el, de nagyon nem voltam boldog tőle.
Előzmény: asciimo (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!