Keresés

Részletes keresés

kicsinap Creative Commons License 2003.01.31 0 0 55
Kösz, de én vidéken vagyok, nem Pesten.:-)) Szeretem ezt az asztalost, ezért várok inkább egy-két hetet, még más dolgok is késnek (pl. a hűtőt 1 órával elöttünk megvették, csak a jövő héten hoznak újat, meg ilyesmik), ezért úgy is várnunk kell.
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 54
Nos, nálunk úgy volt, hogy kitelepültek oda a lqkóparkhoz egy kis mintabolttal, ahol kiválaszthattad, mit kérsz. Van ugye az alapáras és a feláras. Az alapáras elég silány anyagból volt, festett furnérlemez, minimális felső szekrénnyel. Konyhagépek nélkül. A felárasak már jobban néztek ki, de nem ugrottunk rá, főleg az ára miatt. Úgyhogy végül nem kértük, levontak az árból 110e-t. Ennyit ért kábé... Így hát mi külső asztalost hívtunk, akik gyönyörűen dolgoztak, pontosak voltak, időben is, munkában is. Egy barátomnál csináltak szintén konyhabútort, volt referencia. Címet kértek?
Előzmény: kicsinap (52)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.31 0 0 53
Engem meg az érdekelne, hogy mennyi idő volt, amgí a ház közös képviselete normális kerékvágásba lendült. Úgy értem postásnak volt kulcsa, be tudott jönni, lett konténer, azt el is szállították, takarítanak a lépcsőházban, a közös helységek megosztásra kerültek, szóval ilyesmi.
Előzmény: Törölt nick (51)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.31 0 0 52
Mi nem próbáltunk és ahogyan én tudom (voltam egy-két másik lakásban) más sem, mivel benne volt a lakás vételárában a konyhabútor, a tűzhely, illetve annak a beszerelése. Nekem jó volt az, amit ők csináltak.
Te azt szeretnéd? Ha igen, akkor miért? Nem vagy elégedett azzal, amit kínálnak?
Mi a beépített szekrényeket, meg egy polcot most asztalossal csináltatunk. Sajnos nem tud olyan gyorsan dolgozni, ahogy mi azt szeretnénk.:-)) Nagyon megbízható, szépen dolgozik, de éppen ezért felkapott.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 51
Nem próbálkoztatok ti, v valaki a környéken tök külsős asztalost hívni?
Előzmény: kicsinap (50)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.31 0 0 50
Konyhabútor?
Nálunk pár fajtából lehetett választani, mindegyik három féle színben volt. A foganytúkat 7-8-ból lehetett kiválasztani, a munkalapot 3 féléből. Átlehetett variálni minden darab helyét (persze a tűzhelyet nem lehet óriási távolságra rakni a kéménytől, mert akkor nehéz kivezetni a szagelszívót). Ha valakinek valami más kellett azt is megcsinálták, persze akkor rá kellett fizetni.
A megoldással nagyjából elégedett vagyok. Az nem tetszik, hogy az egyik szekrényt át kell fúrni a szagelszívó kivezetéséhez, és, hogy mivel nem lett lett teljesen derékszögű, ezért az 50-es szagelszívónak csak 49,9 cm hely van.
Kérdések?:-))
Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 49
Szomi,

Kösz, megtaláltam a topicot. Pedig kerestem egyszer... Na mindegy.

A telekről, látod, valóban nem tudok pontosat, úgyhogy ebben is visszakozom. És most már a tóval kapcsolatban is elbizonytalanodtam...

Szóval bocsánatodat kérem, ha keményen beszéltem, nem volt szándékomban neked támadni.

És, bár érdekes a Mediterrán kérdése, meghagynám annak a topicnak, itt általánosabban szeretnék beszélgetni.

Például érdekelne, hogy csak egyet citáljak a sok közül, a konyhabútor kérdése, ki hogyan oldotta meg, s mennyire elégedett a megoldással.

Sziasztok!

Előzmény: szomi_szomi (48)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 48
Csak egy megjegyzés a 6.-oshoz:
Biztos vagy te abban, hogy _jelenleg_ minden ütem külön telken van és így volt ez az építkezés kezdete óta. Ellenőrizted? :-)
Előzmény: Törölt nick (45)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 47
Jogos, kicsit általánosítottam és belevettem az én építkezésem tapasztalatait is. Nem akarok most részletes vitába belemenni, mert bizonyos dolgok csak sejtések és nincsenek nagyon megalapozva. De van egy olyan érzésem, hogyha mindent tudnál a projekt finanszírozásáról, akkor égnek állna a hajad. :-)

A topik neve Mediterrán lakópark és itt van a Házépítés lakásügyekben. Pl. ott azt írják, hogy nem lesz tó.

Előzmény: Törölt nick (45)
transprox Creative Commons License 2003.01.30 0 0 46
A szerz?dés melléklete legyen a részletes m?szaki leírás. Az úgy jó ha az utolsó részletet nem fizeted ki, amíg nem stimmel minden ami abban van. Beköltözéskor vigyél magaddal építészt, és vele nézesd meg mi van a lakásban... Sok utólagos veszekedést spórolhatsz.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 45
Szia!

A topik neve érdekelne, ahol ezt a sok "érdekeset" leírták. Nem tudom, ez a te összesítésed-e, vagy az ott beíró tulajdonosoké, mindenesetre én úgy látom, hogy
1. Féligazság, az eladott lakások ára egy zárolt számlára megy, amihez nem nyúlhatnak. Tehát még félig se igaz.
2. Sajnos igaz.
3. Nem igaz. Én a nem, naív vevő vagyok, legalábbis ahoz képest, hogy a harmadik több órás tárgyalás után írtam csak alá egy csomó nem lényegtelen változtatással. Eladhatták volna másnak, ha akarják. Természetesen mindenki próbálkozik, és természetesen maradt olyan pont, ahol sikerült nekik...
4. Igaz, hogy megváltozott, nem igaz a tó eltűnése a tervről, pláne nem a sűrűbb beépítés. Tehát ez a pont harmadában igaz, arról nem beszélvbe, hogy az áttervezés után jobb lett.
5. Ez is sajnos igaz. Lényegében nem változtatnak, de változtatnak.
6. Minden HA-val kezdődő mondat értelmetlen. A telek term,észetesen nem közös, a vevő csak a házhjoz tartozó telek ráeső részét veszi meg, ami az övé is lesz azonnal. Más kérdés, hogy mit ér...
7. A használatbavételi engedély természetesen nem független az építtetőtől, de természetesen nagyban függ a hatóságtól, aki pl. csak akkor veszi át a gázhálózatot, ha mindenhol egyötvenen van a gházcsap, és függ az önkormányzattól, ahol a nyári szabadságok idején szabályosan áll a munka. Nem a beruházótól tudom, hanem ösmerőstől...
7. A csúszásról 95%.ban ők tehetnek, alul van szervezve...

Szóval, már bocs, fele ha igaz. Nem akarom védeni őket, nincs is ott érdekeltségem, csak nem állhatom a féligazságokat.

Előzmény: szomi_szomi (41)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 44
Mi nem ott veszunk lakast, hanem a Korosi-hazban :-)
Előzmény: szomi_szomi (24)
dpman76 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 43
Szevasztok!

Nálunk a következő lesz a menet (OTP a finanszírozó):
- Szerződés kötéskor! 10% foglaló és 30% vételárelőleg
- Aztán irány OTP és bead kérelem
- Ha megkapjuk akkor az OTP két részben utal a kivitelezőnek és az utolsó 10%-ot ha megvan a lakhatási!

A szerződést most készítik elő...evidens hogy a fentiek alapján mire figyeljek oda. Pld. addig ne írjon nekem elő törlesztést az Eladó amíg nincs meg a hitel az OTP-től.
Azt mondta az eladó hogy ha valamiért nemkapunk hitelt akkor foglaló marad náluk...mint ahogy a foglaló jogilag értelmezendő.
Szerintetek mikor nem kaphatunk hitelt, ha az OTP-nél azt mondták hogy amikor odavisszük a papírokat csak akkor veszik be ha minden megvan és jól van kitöltve...csak akkor ha találnak valami tartozást máshol? Az ügyinntéző azt mondta mindenképpen adnak hitelt csak nem biztos hogy annyit amennyit igényeltünk :( Na akkor van gáz...most igyexem olyasmit belevetetni az adásvételibe, hogy ha kapunk hitelt de nem annyit amennyit kértünk akkor adják vissza a foglalót is (más topicon már írtam)

Ezen kívűl szerintetek mire kell még odafigyelni?
Van javaslatotok? (igazából még nemláttam a szerződést...majd 2 nappal előtte faxolja át az ügyvéd)

szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 42
Egyébként beköltözés után már én is rozsaszínűbben látok mindent. Ezért volt olyan visszafogott a lista. :-)
Előzmény: Törölt nick (40)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 41
Mit értek az "állatorvosi ló" alatt, a Med. lakópark topikja alapján íme:

1. A beruházónak van telke, de az építkezésre már alig van pénze. Felvesz bazinagy hitelt egy banktól, hogy egyáltalán elkezdhesse az építkezést. Ezután minden a banktól függ, meg attól hány lakást adnak el befejezés _előtt_.

2. Optimistán bevállalt határidők, amiket persze nem tud tartani. Csúszik már az első ütem is. Kötbér maximalizálva, hogy esetleg még a vevő is szívjon.

3. Eladónak egyoldalúan kedvező szerződések. Hátha aláírja a laikus vevő. Ha egy vevő túlságosan beleköt, akkor eladják egy naívabbnak.

4. Gyönyörű látványterv 80 ütemre előre, ami az idők során "kissé" megváltozik. Mediterrán esetében pl. eltűnt a tavacska középről. De jellemző még az eredetinél sűrűbb beépítés.

5. Több lakás eladva, de még mindig változtatgatják a ház terveit.

6. Ha befuccsol a beruházó, akkor a vevő jó eséllyel elveszti minden pénzét, mert minden ütem egy telken van. És ezen a telken persze bazinagy jelzálog(ok).

7. Úgy tesznek mintha a használatbavételi engedély megadása egy tőlük független dolog lenne.
Ja, és a csúszásról se ők tehetnek soha, mindig valaki más a hibás. :-)

De azért tényleg nem annyira durva. :-) Csak ne gondold azt, hogy ez így tök természetes.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 40
Nálunk a kábeltévével kell várni tavaszig ugyanezért. Elfelejtették behozni...

Mégis orvosi ló? :-)

Előzmény: Infomaker (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 39
Bocs, Infomaker, a tapasztalat beszél belőlem, és nem akarlak elkeseríteni, kívánom, hogy legyen igazad, de a remény kevés...
Előzmény: Infomaker (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 38
Ez biztosan igaz, bár valamennyi mozgása van a beruházónak. Nálunk pl. az én bankom nem ugyanaz, mint az ő bankjuk.

Elpanaszolta a pénzügyi manager, amikor a pénzügyeket beszéltük át, hogy volt, akinél 12%-ban maximálták a kötbért! Én meg csak somolyogtam...

Előzmény: Patta (36)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 37
Szomi, mire gondolsz? Az enyém ott van. Nem mondom, voltak "dolgok", de azért annyira nem durva a helyzet.
Előzmény: szomi_szomi (31)
Patta Creative Commons License 2003.01.30 0 0 36
A kötbér max. mértékét azért nehéz feljebb tornázni, mert a beruházó is vesz fel kölcsönt (általában attól a Banktól, akit a vevőknek ajánlanak) és az ő szerződésükben a Bank kiköti, hogy a beruházó a vevőkkel kötött szerződésbe mit kell hogybelevegyen. Ebben ált. szerepel a kötbér max. értéke, mivel ha ez nagyobb lenne, akkor a Bank a beruházónak adott kölcsönt esetleg nem kapná vissza.
kicsinap Creative Commons License 2003.01.30 0 0 35
Értem.
Előzmény: Infomaker (34)
Infomaker Creative Commons License 2003.01.30 0 0 34
csak nekünk nem az áramszolgáltató, hanem az építtető ás, utána köt az áramszolgáltató....

remélem pár hét, és kész. Bár nem albérletben lakunk, végül is ráérünk.

Előzmény: kicsinap (33)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.30 0 0 33
Hát ez az.:-))
Nekünk akkor kellett volna csinálniuk, amikor napközben is -10, -15 fok körül volt a hőmérséklet. Csak azon izgultam mi lesz, ha továbbra is ilyen marad az idő. Hát nagyon húzós volt. Kedden telefonáltak, hogy elkészült a kanapénk, hova vigyék. Gyors telefon az építtetőnek, hogy hogyan állnak, mire csütörtökökn átvehetem. Telefon vissza a kanapésnak, hogy tudják-e addig tárolni az ágyat. Válasz igen. Majd megkönnyebbült sóhajtás a részemről.
Nem tudom mit csináltunk volna, ha most nem adják át a lakást, hova raktuk volna a kanapét?!:-))
Előzmény: Infomaker (32)
Infomaker Creative Commons License 2003.01.30 0 0 32
Ásni kellene 100métert, dehát ilyen időben.....
Előzmény: kicsinap (30)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 31
Közben előkerült a Mediterrán lkp topicja is. Hát SZVSZ ezt az építkezést kinevezhetnénk állatorvosi lónak.

Mondjuk az én lakásom építése se zajlott sokkal jobban. :-(

Előzmény: szomi_szomi (24)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.30 0 0 30
Érdekes nekünk is az áramszolgáltatóra kellett várni. A hideg miatt csúsztak. Mint megtudtam -5 fok alatt nem dolgoznak...
Előzmény: Infomaker (29)
Infomaker Creative Commons License 2003.01.30 0 0 29
Vadkörte!

A szerződésünk már régen megvan, csak a villannyal van a szívás, a ház teljesen kész. Gondolom, már nem tesznek keresztbe.

Előleg volt végig, előszerződéskor 10%, és további 20% a végleges szerződéskor.

Csak elviekben kérdeztem, szerintem nem lesz baj.

Előzmény: Törölt nick (23)
kicsinap Creative Commons License 2003.01.30 0 0 28
Az OTP nem az eladó érdekeit nézi, és nem is a tiédet, de egyik bank sem.:-)) Azt nézi, hogy ő véletlenül se veszíthessen az ügyön.
Amúgy nekem már 4 kollégám vett fel hitelt az OTP-től. senkinek semmi gondja nem volt, mindegyik ügylet maximum 2 hónap alatt lefutott. Szóval nem vagyok kivétel.:-))
Nálunk az építkezés is rendben zajlott. Jelentem ma lettem tulajdonos!!! Most jöttem meg ugyanis a végleges átadásról.
Eredeti átadás március lett volna. Így csúszásról nem is beszélhetünk.
Előzmény: Törölt nick (19)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 27
Nálunk 5.5 hónap csúszás. És hajszál pontosan elértük a kötbér maximumát (3%) mire átvettük.
De van olyan lakás, ami még mindig nincs kész.
Magyarul mázlink volt.

SZVSZ kb 3 hónap csúszás az ami felett szemet lehet húnyni. 6 hónap csúszás már botrányos, bár nem ritka. A ti eseteteket meg már nem is merem minősíteni.

SZVSZ a tisztességes szerződés az lenne, hogy 10-20% foglaló/előleg, a többi meg használatbavételi után. Ha vége lesz ennek a hitelfelvételi őrületnek, akkor szerintem el is jön ez az időszak. Csak sajnos addig még sokan fognak szívni.

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 26
Még egy eszembe jutott, aztán hagylak titeket... :-)

A műszaki tartalom elvileg melléklete a szerződésnek. Itt írják le, hogy milyen burkolatot, szanitereket, világítótesteket, kazánt, liftet, szellőzést, stb. adnak a lakáshoz. Átadáskor nézzétek meg nagyon, hogy minden megvan-e, és a hibalistának legyen része a hiány. Nálunk nem volt gond, de előfordulhat, hogy valami hiányzik, és te csak később veszed észre, akkor meg nem adják oda. Ilyen volt nálunk a zuhanyfej pl., aminél féltünk, hogy nem adnak csak a szavunkra. De adtak. Az ígért világítótestekre a kivitelező azt mondta, nekik azt nem kell szerelni, amikor a szerződésre hivatkoztunk, aszonták, akkor menjük a beruházóhoz, intézzük el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!