Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 316
Nem én mondtam.
Előzmény: Simply Red (315)
Simply Red Creative Commons License 2004.08.12 0 0 315
Tehát te orvos vagy, és szakmailag megalapozott diagnózis volt, amit mondtál?
Előzmény: petike23 (314)
petike23 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 314

Szerinted melyik a sértőbb:

A. Neked súlyos személyiségzavarod van, az x pszichiátriai tünetcsoport jelei mutatkoznak rajtad.

Ha orvos mondja, akkor nem sértő: egyszerű diagnózis.

 

B. Hülye!

Ez viszont mindenképp sértő. :)

Előzmény: Silan (313)
Silan Creative Commons License 2004.08.10 0 0 313
Ja hogy itt a csúnya szó a lényeg?
Szerinted melyik a sértőbb:

A. Neked súlyos személyiségzavarod van, az x pszichiátriai tünetcsoport jelei mutatkoznak rajtad.
B. Hülye!
Előzmény: petike23 (312)
petike23 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 312

Nem baromoztam, hanem barmoztam. Na és? Teljesen jogos volt.

 

Hát, ha magadat nevezted volna barom-nak, akkor tényleg jogos lett volna.

 

Miért nem idézed be inkább azokat a hozzám szólásaidat, amiket a moderátor törölt?

 

Nosza, idézd be ! Hajrá !!

Ha egy csúnya szót, (barom, hülye, stb.) találsz benne, megeszem a (nemlétező) kalapomat..

Előzmény: Silan (311)
Silan Creative Commons License 2004.08.10 0 0 311

Nem baromoztam, hanem barmoztam. Na és? Teljesen jogos volt.

Miért nem idézed be inkább azokat a hozzám szólásaidat, amiket a moderátor törölt? Érdekes kis válogatás lenne az is.

Előzmény: petike23 (310)
petike23 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 310
Konkréten: engem, és Musaicot is lebaromoztál..
Előzmény: Silan (309)
Silan Creative Commons License 2004.08.10 0 0 309
Természetesen nem tőled várok választ, hiszen ezzel a hozzászólásoddal is csak az elfogultságodat bizonyítottad. A beidézetteknek voltak előzményei. Ha nekem valaki tudományoskodva kifejti, hogy nekem ilyen és ilyen típusú, súlyos személyiségzavarom van és ez ilyen meg ilyen pszichiátriai tünetcsoport része, akkor a legkevesebb az, hogy lebarmozom az illetőt. Ami egyébként sokkal enyhébb, mert a lebarmozás egyszerű indulatszó, míg a tudományoskodó pszichiátriás szöveg aljas sértés.
Előzmény: petike23 (307)
petike23 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 308

Volt már olyen téma (több is), amiben engem meggyőztek.

 

Érvekkel lehet vitatkozni, lebaromozással nem..

Előzmény: Simply Red (306)
petike23 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 307

Most kitől vársz választ..?

 

A hülyétől, a baromtól, a "szomorú jelenség"-től, attól, akinek a "lipóton a helye", vagy aki épp pszichiáterhez forul..?

 

Ezek a Te szavaid !

 

Vagy csak én magyarázom félre..?

 

Silan(169): " Inkább kérj egy időpontot a Lipóton. Vagy már onnan írsz? "

Silan(167): "Elég szomorú jelenség vagy"

Silan(151): "Két barom."

Silan(150): "Menj a francba."

Silan(144): "Hülye vagy te, Musaic."

Silan(134) " fordulj pszichológushoz "

Silan(144): "kizárólag a TE rosszindulatodnak köszönhető. "

Előzmény: Silan (305)
Simply Red Creative Commons License 2004.08.10 0 0 306

Nem szeretnék leragadni ennél a ReficuL kontra Silan ügynél.

 

Tulajdonképpen olyasmik sem férnek  fejembe, amik a relativitásos topikokban zajlanak. Valaki jön, és azt mondja, hogy hülyeség a relativitás. Erre megmagyarázzák neki türelmesen, hogy mennyi töménytelen sok bizonyíték van mellette, és hogy egy sincs ellene. Erre hoz az illető néhány példát, amit ő nem ért és ezt a bírált elmélet hibájául rója fel. Amikor megmagyarázzák, hogy ott nincs hiba, illetve rámutatnak, hol hibázik az ő gondolatmenete, és elmondják, hogy mit kell elvárni az elmélettől, és mit nem, akkor keres más kifogást. Részletekbe soha sem megy, és láthatóan nem okul semmit az elmondottakból. Vagy lehet, hogy igen, csak azt már nem mondja el? De miért nem?

 

Az evolúciós topikot már nem is említem, az az egymás mellett elbeszélés, és a rögeszmékhez való ragaszkodás csúcsa. Úgy látom, hogy egyesek bizonyos meggyőződésüket képtelenek kritikusan szemlélni. De vajon miért?

 

Silan egyszer azt mondta, hogy a fórumokon még soha senkit nem sikerült meggyőznie (kivéve akkor engem, bár én igazából akkor nem vitatkoztam vele, csak meg akartam győződni az ő álláspontjának az igazáról). Ez szintén elgondolkodtató.

Már csak azért, mert az  életben a kollégáimmal nap, mint nap meggyőzzük egymást valamiről, ez teljesen természetes. Vajon mi vagyunk a kollégáimmal olyan különlegesek? Vagy a fórumok világa ilyen különleges? Na de még a Tudomány fórum is ilyen? Vagy én látok itt valamit rosszul?

 

Előzmény: Simply Red (304)
Silan Creative Commons License 2004.08.10 0 0 305

Érdemes megnézni, min akadt ki ReficuL a "Meddig lesz természetes halál?" topikban.

 

Ő a következőket írta:

 

...a trans fat alkalmazása úgy kapott FDA engedélyt régen, hogy egy óriáscég (akik a gyártási szabadalmakat birtokolták) egyszerűen meghamisították a klinikai eredményeket. Erre épült az a nagyszabású marketingkampány, amely bevitte a köztudatba azt a tévhitet, amit leírtál...

...Az 50-es években bizonyítják hogyan viselkedik a TF az emberi szervezetben, erre a 70-es években bizonyítják az ellenkezőjét és engedélyezik. Vélelenül persze baromi sokat lehet keresni vele, súlyos milliárdokat.  A vicc poénja, hogy a 90-es években tanulmányok tucatjai bizonyítják egyértelműen, hogy a TF minden szempontból káros. Rádbízom, hogy kitaláld hogyan lehetséges ez. Persze az FDA és kérdéses multi mossa a kezeit...

 

Ezt én a következőképpen fogalmaztam át:

 

[azzal a felfogással nem tudok egyetérteni, hogy] a pénzéhes élelmiszeriparosok direkt mérgezik a népet és meghamisítják a klinikai vizsgálati eredményeket csak azért, hogy minél többet zsebelhessenek be

 

Erre ReficuL teljesen bekattant, és aszongya:

 

bele akarsz magyarázni az általam leírtakba olyan dolgokat, amiről szó sem volt. ... van valami alapvetően toxikus a személyiség[ed]ben. Azért az ilyen kifejezetten rosszindulatú félremagyarázásnak szerintem semmi értelme.

 

Szóljon, aki még úgy véli, hogy rosszindulatúan félremagyaráztam, amit ReficuL írt.

 

Előzmény: Simply Red (303)
Simply Red Creative Commons License 2004.08.10 0 0 304

RecifuL közölte, hogy nem válaszol. Tulajdonképpen igaza is van, hiszen ő érintett a kérdésben, így nem várható el tőle, hogy objektív módon elemezze a  helyzetet.

 

Engem viszont a konkrét esetektől elvonatkoztatva maga  jelenség izgat. Hogy  lehet az, hogy amit az egyik ember teljesen evidensnek és egyértelműnek lát, azt a másik szintén egyértelműen épp az ellenkezőjének. Vagy legalábbis ezt álltja.

Tulajdonképpen azon gondolkoztam, hogy kéne nyitni egy "fórumpszichológia" topikot. De egyrészt magam nem értek  pszichológiához, másrészt félő, hogy nehéz lenne személyeskedés és indulatok nélkül, objektíven vizsgálni a kérdést.

Pedig szerintem elég érdekes a téma.

Előzmény: Simply Red (303)
Simply Red Creative Commons License 2004.08.10 0 0 303

 

 

ReficuL válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.10 15:56:59 (163)

Nem erre céloztam. Bizonyos kijelentéseket és megnyilvánulásokat sokféleképpen lehet értelmezni. Silan kedvenc szórakozása hogy ilyenekre vadászik, majd sajátosan vadkeleti stílusában és a meglehetősen egyedi nézőpontjából interpretálva támad és nem vitatkozik. Meglehetősen improduktív magatartásforma, de ő tudja miért jó ez neki. Tudományosság meg főképp nincs benne, mert ezzel csak boxmeccseket lehet kreálni, nem normális párbeszédet. Nincs ember aki erre normálisan reagálna.

  

 

Én nem így látom. Nekem még soha sem volt bajom vele, a hozzászólásait pedig mindig lényegretörőnek és tárgyszerűnek érzem. Egyszerűen arra megy, hogy ha valaki állít valamit, akkor azt támassza alá érvekkel, adatokkal, stb. De hát nem ez a tudományos gondolkodás lényege?

Talán ez idegesítő annak, aki nem szokott ehhez a stílushoz. Te ezt boxmeccsnak látod, más pedig azt látja lefetyelésnek, ami nem ilyen.

Simply Red Creative Commons License 2004.07.04 0 0 300

Hahó buta1!

 

Úgy látom nem találtál ide.

Szóval, miért nem tudományos szerinted az a korrelációszámítás, amit Silan elvégzett?

 

Simply Red Creative Commons License 2004.06.14 0 0 299
Pontosabban, ez csak a fejed búbjára igaz. Valójában nem előre van tolódva, hanem csak látszólag nagyobb, mint a víz alján lévő. Vagyis a fejed teteje a vízen tényleg előrébb van, a vállad viszont hozzád közelebb, mint a víz alján. Ez egyébként víz (fénytörés) nélkül is így lenne.
Előzmény: Simply Red (298)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.14 0 0 298
Szerintem jó közelítéssel muszáj neki. Annál pontosabban, minél kisebb a fejed. A víz tetején lévő árnyék azért egy picit mindig tőled távolabbra van tolódva, mint az alján lévő. Ez a kis eltolódás, mintha a képeiden is látszódna.
Előzmény: JFEry (297)
JFEry Creative Commons License 2004.06.14 0 0 297
Ezen kicsit én is el vagyok akadva. Nem jut eszembe más magyarázat féle, bár tudom ez sántít, hiszen a jelenséget nem mindig látjuk.

Tényleg? A víz aján és tetején mindig egy helyre esik az árnyék képe a megfigyelő szemszögéből?

Előzmény: Simply Red (296)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.13 0 0 296
Aha. Szóval nem a vízfelszínre beeső, és onnan visszaverődő sugarakról beszéltél, hanem egyrészt arról, ami a napból a fejedet súrolva a víz fenekére megy, másrészt arról, amelyik a fejed vízfenéken lévő árnyékáról jön a szemedbe. Ez a két sugár viszont mindig egybeesik, hiszen a fény odafelé mindig ugyanolyan úton megy, mint visszafelé, nem?
Előzmény: JFEry (295)
JFEry Creative Commons License 2004.06.12 0 0 295
Nem. A vízben van egy törésszög.
Ez éppen annyira sikeredett, mint ahogy a nap állt, illetve ahogy én is elhelyezkedtem. (de ezt még nem gondoltam pontosabban végig)
Előzmény: Simply Red (294)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.12 0 0 294
Nem értem. Pont merőlegesen néztetek a vízfelszínre? És a napsugarak is merőlegesek voltak rá? Ez hogy lehet ezen a szélességi körön? Vagy Brazíliában készült a kép?
Előzmény: JFEry (293)
JFEry Creative Commons License 2004.06.12 0 0 293
A napból a vízre és a vízből a szemem (megfigyelő) felé tartó fénysugarak pályáinak iránya. Természetesen ellentétesek, de csak valami kis zögeltéréssel a 180fokhoz képest.
Előzmény: Simply Red (292)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.11 0 0 292
valamint csak egybeső, fel-le menő fénypályák esetén látszanak.

Ezt hogy érted?

Előzmény: JFEry (291)
JFEry Creative Commons License 2004.06.11 0 0 291
khm..
Ezek a sugarak sötétek és az árnyékokhoz vannak kötve, valamint csak egybeső, fel-le menő fénypályák esetén látszanak.
De ha megint látok ilyet, nem hagyom ki, lefotózom az eget is!
Előzmény: Simply Red (290)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.11 0 0 290
Nem egészen világos, miért következtetsz ebből arra, hogy interferencia. Amúgy pedig szerintem nem az árnyékoknak, hanem a Napnak voltak sugarai. Csak épp a napot mindenki szemszögéből a saját feje takarta el. Ezért mondtam, hogy fényképezz fölfelé is. Gyakram megesik, hogy a felhők között átszűrődő napsugarakat látunk, szerintem ennek valamiféle leképezését láttad a vizen.
Előzmény: JFEry (289)
JFEry Creative Commons License 2004.06.11 0 0 289
Még valami ami miatt biztosan interferencia: A mellettem álló alak csak asaját sugarait látta, de sem az enyémes sem másét nem. Én sem az övér. Létszik a képen, hogy csak a fényképező gép a saját sugarait látja, a mellettes alakok árnyékánál semmit.
Előzmény: Simply Red (288)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.11 0 0 288
Legközelebb ha ilyet látsz, fényképezz egyet fölfelé is, úgy hogy a Nap középen legyen, de valamivel kitakarod. Szerintem azon is rajta lesznek a sugarak.
Előzmény: JFEry (287)
JFEry Creative Commons License 2004.06.11 0 0 287
Nem hajó. Csak Te látod(én is:)annak!

Szerintem meg interferencia, de hullámzás és a megfigyelő helyzete teszi ilyenné.
Ha mégsem interferencia, akkor mégiscsak a szellemi lényem kivetülése!(...:)

Előzmény: Simply Red (286)
Simply Red Creative Commons License 2004.06.11 0 0 286
Sugárirányú interferenciacsíkok? Szerintem ezek nem interferenciacsíkok (ha azok lennének, színesek és körkörösek lennének), de hogy mik, azt nem tudom. És az a hajó? Csak a képzeletem játéka?
Előzmény: JFEry (285)
JFEry Creative Commons License 2004.06.10 0 0 285
Állok a mólón, koradélelötti nappal a fejem felett. A napsugarakal azonos (közel azonos) szögben, de persze ellentétes iránnyal térnek vissza a szemembe, illetve a fényképezőgépbe, a víz felszínéről és az aljáról visszaverődő nyalábok. Eek interferenciája adja a glóriát. A víz kissé hullámzik ettől szakaszosak azok a halvány, sugaras irányú "szálak" az árnyékfejem körül. A mellettem a nejem árnyéka látszik és neki nincs is glóriája! (a sajátját csak ő látja). Élőben látványosabb, de csak ezzel a kis telcsi géppel fényképezgettem.
Előzmény: Simply Red (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!