Keresés

Részletes keresés

goldfinger Creative Commons License 2004.02.25 0 0 1395
Mert egy tengeri herkentyű rámászott a mellére.:-)
Előzmény: rali (1394)
rali Creative Commons License 2004.02.25 0 0 1394
Miért szenved a néni?
Előzmény: a_viking (1393)
a_viking Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1393
Itt mi a feladat? A fülbevaló végén az ördögöcskét már észrevettem.
Előzmény: rali (1391)
a_viking Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1392
Basszus, ez a két sárga angyal nem semmi....
Előzmény: goldfinger (1390)
rali Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1391
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
goldfinger Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1390
Bocs a szedett-vedett képkivágásokért, hajnali négykor ennyire futotta!
A két angyal között mindössze annyi a különbség, hogy az egyik balra néz, a másik jobbra.
Jobb felül az a gondolkodó ember pedig egy Hieronymus Bosch műből van.






Kham Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1389
Én a képes megfejtésre szavazok. Én például sehogysem látom a kardos lovagos ablak felettit, pedig majd kiesik a szemem.
Előzmény: goldfinger (1388)
goldfinger Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1388
Mindent szabad, amit nem tilos, csak akkor már nem az én módosításaimat fogod látni, hanem esetleg a szerző eredetijét.
Ki tudja?

Ami a megfejtést illeti, az csak tőlem, meg a Photoshoptól függ, úgyhogy akár még ma hajnalban is kitehetném, dehát...épp itt van előttem egy sonkás szendvics, sárgarépa, túrórudi stb..
De soha ne mondd, hogy soha!:-) Lehet, hogy hamarosan megszerkesztem. Vagy szerinted elég lenne most csak írásban? Szerintem elrontanám vele a poént. Csak jobb az képen.

Előzmény: Kham (1387)
Kham Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1387
Kár hogy nem ér megfordítani a képet, mert fejjel lefelé a legsötétebb benyílóban egy macskafej van. Mikor lesz megoldás?
goldfinger Creative Commons License 2004.02.24 0 0 1386
Goldfinger amolyan Jedisen elhúzza előtted a kezét: "egy kitárt szárnyú angyalt látsz az ajtó fölött"...
;-)
Előzmény: molloy (1385)
molloy Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1385
Sziasztok!
Koran orultem... Akkor megprobalom pontositani, hogy mit is velek latni az ajto folott, igy az orulet hataran: egy lovast, aki arany takaroval letakart, maszkos lovon ul, jobb kezeben rovid kard, ezt folemeli a feje fole. Illetve nem lovast, nem lovon, hanem pl. oreganyam tergye kalacsat, ez esetben nem szoltam egy szot sem.

M.

goldfinger Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1384
Még van egy hatodik, amit nem fedeztetek fel, de azért így is jók vagytok.:-)
Előzmény: molloy (1383)
molloy Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1383
Szia Rby!

Goldfinger, most akkor ezzel az otossel megfejtettuk? Eljunk, eljunk!!!!
Naggyon buszke vagyok magamra, mi tagadas... bar en az allitolag nagyon eles otost sem latom, de nem lehet egy szavam sem, amikor meg Jezus feje se tunt fol... Pedig neztem, csak nem jottem ra, hogy nem ilyen szokott lenni. Biztos nem lattam meg eleget...

M.

goldfinger Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1382
Nem csak lehet, elég valószínű.:-)
Egyébként simán el tudom képzelni, hogy a festő/rajzoló is rakott bele utalásokat, végtére is ez egy nagyon szép és profi kép.
Én látatlanban meg is dicsérem az alkotót.
Előzmény: Törölt nick (1381)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1381
Lehet, hogy a jezus alatti elforgatott 5-os nem toled van, de annyira eles, hogy eleg szandekosnak tunik.
Előzmény: goldfinger (1380)
goldfinger Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1380
Kiderül, hogy egy csomó olyan dolog van a képen, amiről én nem is tudok.:-) Tényleg sok mindent láttatok már (vagy véltetek látni).
Előzmény: Törölt nick (1378)
goldfinger Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1379
Akartam már délután is írni, de az index sokáig bénázott a beírásommal, úgyhogy hagytam a fenébe.
Már csak egy észrevennivaló akadt, szerintem azt ma felfedem, már úgyis biztos keresztbe áll a szemetek.:-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1378
ha a kepet elforditom 90 fokkal, akkor egy vigyorgo fej vagy talan alarv szeru van a bal oldali ablak also reszen pirossal.
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1377
talan a kozepso oszloptol jobbra, a gyertyak es az oszlop kozott, a szekek felett a falon van egy lovas. Vagy valami ilyesmi.

Ha megforditod a kepet, akkor jezus alatt van egy 5-os szam.

a_viking Creative Commons License 2004.02.22 0 0 1376
Pontosítás: 1354-ben goldfinger szerint már csak két felfedezetlen dolog van hátra, egyik a kőhöz, másik a fényhez kapcsolódik. Ekkor jött a vigyorgó szörnyecském (kő). A másik kétségkívül az ajtó fölötti fényekhez kapcsolódik. Egy megfejtés akkor is hiányzik.
Előzmény: a_viking (1375)
a_viking Creative Commons License 2004.02.22 0 0 1375
Na várjunk csak egy kicsit. Goldfinger azt mondta, 6 dolog van elrejtve. Az eddigi megfejtések, ha jól követem, a következők:
1. a hölgy feje a benyílóban
2. Jézus feje
3. Buddha-szerű töprengő
4. vigyorgó szörnyfejecske a kép bal felső sarkában

Plusz járt molloynak hátbaveregetés az oldalajtó feletti jelenések miatt, amelyekről eddig nem derült ki, hogy micsodák. Ezzel szemben goldfinger 1354-ben azt állítja, hogy már csak egy felfedezetlen dolog van hátra. Hogy is van ez? Az ajtó fölött biztos van valami, de mi a hatodik? Lemaradtam valamiről?

a_viking Creative Commons License 2004.02.22 0 0 1374
Az oldalajtó fölötti jelenésekbe lassan belehülyülök, tényleg legalább hétféle arc van ott, nehéz elhinni, hogy csak egy van "odacsinálva". De felfedeztem egy fekete-fehér, sötét, hátrafésült hajú, bajszos-szakállas ürgét, sötét öltönyben, amolyan Lincoln-figurát.
goldfinger Creative Commons License 2004.02.22 0 0 1373
Ott a pont, kedves viking! Te vagy az újabb éles szemű játékosunk. Már csak egyetlen motívumot kell fölfedezni. De fenntartom a lehetőségét, hogy már említettétek, csak a nagy kavarodásban elsiklottam fölötte. Majd holnap újraolvasom az összes hozzászólást.

További segítség: a képen a változtatásokat forgatás nélkül csináltam, minden egyéb meglátott figura a véletlen szüleménye. Tehát nem kell elfordítani.

Molloy: felteszek majd egy kis összefoglaló képet, hogy mindenki láthassa az elrejtett dolgokat. Régebben is volt már erre szükség a képeslap/állatos részeknél.

a_viking Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1372
Egyébként így kinagyítva sokkal több érdekességet lehet még észrevenni. Pl.:
- a bal oldali ablak felső piros foltjának ördögfeje van
- érdekes a pepita négyzet a harmadik benyílóban (öt benyíló van, az első sötétségbe borul), bár ez nyilván a nagyítástól van
- a képet megfordítva az első benyílóból, a sötétségből egy néger férfi néz ki, fehér fogsorral vigyorog
- nemcsak a két ablak közötti maszkolásban, de a fények útjában is egy rakás koponya és arc van
- továbbra is fenntartom, hogy látok egy vízköpőfejet a sötétbe boruló benyíló mellett, lent
- nekem továbbra is rejtély az ormányos ürge a két ablak között (a képet megfordítva)
a_viking Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1371
Háhá! Viszont most megfordítottam a képet, és az ajtó fölött a fényben látok egy arcot: csúf, vén öregember, kigúvadt szemekkel. Erről lenne szó?
a_viking Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1370
Igen, de te 1345-ben írtad, hogy az oldalajtó fölött van egy lovas karddal, mellette pedig kék ruhás hölgy. Én egyiket sem látom.
Előzmény: molloy (1368)
a_viking Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1369
A töprengőről való nagyítás/kivágás ötletét én is támogatnám.
Előzmény: molloy (1368)
molloy Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1368
Igen, ott hatarozottan vigyorog valaki! Fontrol a masodik kovon. (Ha ez jo, mar csak egy dolog van hatra, es az a fennyel kapcsolatos - igaz, Goldfinger?) A holgy viszont - legalabbis akire en gondoltam - nem az ajto folott, hanem a jobboldali fulke elott lathato. Bar, mint tudjuk, nem holgy...
Azt a szerencsetlen toprengot keptelen vagyok felfedezni. Nem lehetne szegeny vaksi kepfejto kedveert kozolni egy kivagast rola?

M.

Előzmény: a_viking (1367)
a_viking Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1367
Gondoltam, hogy nem bajmolódnál Jézussal kétszer...
Viszont felfedeztem még valamit: a bal oldali oszlopon egész fent egy torz kis ördögi fej vigyorog.
Előzmény: goldfinger (1366)
goldfinger Creative Commons License 2004.02.21 0 0 1366
Ezen olyat nevettem...:-))
Ennyire szentségtörő azért én sem vagyok.:-) A festő lehet, hogy az volt.
A többire éjfél után válaszolok.
Előzmény: a_viking (1364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!