Keresés

Részletes keresés

r1 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 615

Wikipedian talalsz az okokrol egy osszefoglalot. Korabban ugyanezt olvastam, csak bovebben.

Előzmény: Kavics78 (614)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 614

Hmmm. Fogalmazasgatlo!

 

Tehat mi volt az oka az YF-23 bukasanak?

 

Előzmény: Kavics78 (613)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 613

Ez a kinai gep ugy nez ki mint valami dinoszaurusz akar ha csak az YF-23-at nezzuk pedig azt tobb mint 20 eve fejlesztettek!

Tulajdonkeppen mi volt az oka az YF-23-nak! Sarkanyt tekintve  a legszebb "lopakodo" szvsz.!

Előzmény: r1 (612)
r1 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 612

:)

J-20:

-A fuggoleges vezersikok teljes terjedelmukben elfordithatoak (sokkal jobb hatasfokkal dolgoznak mint az F-35-e).

-Kacsa vezersik (nagyon fontos, hogy nem csak a hatulja akar fordulni, hanem az eleje is befordul).

-Szvsz mar ez a ketto is boven elegendo a jobb manoverezokepesseghez, viszont a J-20 eseteben adott a lehetoseg a toloero vektoralasra is (de a ket hajtomu amugy is segiti a kormanyzast).

Előzmény: misinator (611)
misinator Creative Commons License 2011.09.26 0 0 611

Hááát, nem tudom.

A manőverezőképesség tekintetében szkeptikus vagyok:

Egyrészt azért az amcsik nem ma kezdték a pályát /Az, hogy nekem hamarabb jut eszembe róla bizonyos szögekből a repülő baltanyél Szuhoj Szu-15A, mint az F-16, semmit nem jelent/, biztos vagyok benne, hogy nagyon nem lehet gond a JSF-el - ha más nem, megoldják erőből... /Végülis az előbb emlegetett orosz jószág is repült, pedig annak szinte még szárnya sem volt/.

 

A másik meg a méret: Minnél nagyobb, annál nagyobb a tehetetlensége. Nem véletlen, hogy az F-15-sök az A-4 Skyhawk-ok ellen gyakorolták a légi közelharcot, s nem mindig az F-15 jött ki győztesen...

 

A többit nem vitatom, asszem' egyszer már írtam, hogy ezzel az erővel a Tu-128 se volt rossz vadászgép:-))) /Kéretik nem komolyan venni/

Előzmény: r1 (610)
r1 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 610

Pontositok: J-20 az F-35-nel varhatoan jobb lesz hatotavban, fegyverterhelesben, sebessegben, es manoverezo kepessegben.

Kezdetnek pedig ez nem rossz, mert a lokatora is nagyobb meretu lehet, valamint a tobbi  elektronikanak is tobb hely jut (igy ugyanazt a teljesitmenyt egy kevesbe fejlett, nagyobb meretu, tob energiat fogyaszto (de olcsobb es konnyebben megvalosithato) berendezesbol is kihozhatjak).

 

Előzmény: r1 (609)
r1 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 609

Az orosz komoly cucc lehet, kulonben indiat erdekelte volna az F35.

A kinai viszont szvsz egy nagyon komoly alap, amire jo lesz epitkezni. Amikor rendszerbe all (szvsz picivel 2020 elott), valoszinuleg meg nem fog felerni egy F-35-el (max hatotavban es fegyverterhelesben fogja felulmulni azt), de az elso modernizacio vegere szvsz potensebb gep lesz. Azert az F-35, mert a kornyezo orszagoknak max az (ill. a PAK-FA lesz), USA katonai fenyegetessel pedig kinanak egyre kevesbe kell majd szamolnia (gondolom en). En azon az allasponton vagyok, hogy a meret nagyon fontos szempont. - Hiaba lesz jobb toloero/tomeg aranya az F-35 hajtomuvenek es hiaba lesz megbizhatobb, ha a J-20-ba 2 hajtomu van, ill. hiaba lesz takarekosabb ha a J-20-ba kozel annyi uzemanyag megy mint egy bombazoba. - De hiaba lesz jobb az F-35 lokatora is ha a J-20-ba 2x akkora feluletu rakhato, stb, stb. (csinalhatsz Te nagyon jo loszert az M-16-hoz ha nekem KPVT-m van).

A PAK-FA indiai valtozatahoz kepest jelenleg idobeli elonyben van a J-20, 2020-2030 kozott pedig meg boven elegendo ha a csokentett eszlelhetosegnek koszonhetoen a 4+ gepekkel szemben versenykepes lesz.

2030-ra pedig felfegyverezheti pakisztant es egy eros gazdasagi-katonai szovetsegre lephet vele.

 

Előzmény: gacsat (607)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.09.16 0 0 608

Az oroszoknak ráadásul komoly segítség/előny, hogy India is részt vesz a repülőgép fejlesztésében, pénzelésében.

Előzmény: gacsat (607)
gacsat Creative Commons License 2011.09.16 0 0 607

 Az orosz 1 komoly cucc, bár véleményem szerint nem teljesen lopakodó. A kínai is repül, de szerintem az nem komoly cucc. Ezt úgy értem, hogy ebben a formában nem fogják gyártani. Még nincs is hajtóműve.

 Az orosz 5-6 év múlva hadrendben lessz.

Előzmény: rudai gyerek (605)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 606

Szvsz. ez szanalmas picsogas!

Amerikai katonanal lattam ilyet (hasonlot, csak az kissebb volt mint ez de a hatotavja annak is bamulatos volt) majd 4 eve! Boltban vette.....

Előzmény: gacsat (603)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.09.15 0 0 605

Amúgy jelenleg hogy áll a kínai és orosz lopakodó ötödik generációs típusok fejlesztése?

rudai gyerek Creative Commons License 2011.09.15 0 0 604

A kis kapitalistái...

 

Ez különösen tetszik:

 

"Kinek és mire kell a 137 km-es hatótáv és a hihetetlenül vakító fény?  A gyártó úgy tűnik, tisztában van a kérdésre adható válaszokkal és már a használati utasításban elhárítja magától a felelősséget. Figyelmeztet, hogy a légi járművet vagy műholdat (!) ne vegyünk célba az eszközzel, sőt azt is jelzi, hogy el kell kerülni, hogy a sugárnyalábot közvetlenül emberekre vagy állatokra irányítsák. Ez kb. olyan, mintha az Afrikába feketén exportált Kalasnyikovokra ráírnák, hogy emberre- állatra nem lövünk. Kit tart ez vissza bármitől?"

 

Majd jól elvakítják a Nemzetközi Űrállomás lakóit...

Előzmény: gacsat (603)
gacsat Creative Commons License 2011.09.15 0 0 603

 Marha kínaiak. Lézerágyú kereskedelmi forgalomba.

 

http://www.mernokbazis.hu/cikkek/agg%C3%A1lyos-szuperl%C3%A9zer-k%C3%ADn%C3%A1b%C3%B3l

a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.24 0 0 602

OK, kosz.

Megprobalom!

Előzmény: mastersergeant (601)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.23 0 0 601

Jó kérdés! Annó 96-ban találkoztam vele Szombathelyen, ahol egy makettversenyen mint meghívott zsűrizett. Sajnos az ottani makettklub megszünt és semmi elérhetőségem nincs a volt tagokkal.

Szerintem próbáld meg az általam jelzett lapok segítségével megtalálni.

A két lap elérhetősége: grizzly@aranysas.hu Tel/fax: 210-0000/184

                                      Szerkesztőség: 1581 Budapest Pf. 47.

                                      ujsag@aeromagazin.hu Tel: 1 -248-0316

                                      Szerkesztőség: 1112 Budapest Repülőtéri út. 2.

Az Aranysasé tuti, az Aeroé 2009-es. Nem tudom ez él e még. 

Próba szerencse! :-) Ennyit tudtam segíteni.

Előzmény: a karaván halad... (599)
misinator Creative Commons License 2011.08.23 0 0 600

Nagy a dilemma: A pénz is kéne, de nem kéne technológiai transzfert adni...

Ha adnak, az még nem azt jelenti, hogy le is tudják rendesen másolni; ahhoz tudni kéne, hogy mit miért csináltak úgy, ahogy. Lásd a Concorde - Tu-144 prototípusának az esetét: egy, a Spektrum tv-n leadott régen leadott dokumentumfilmben elismerte a Tupoljev iroda munkatársa, hogy nem tudták használni a megszerzett terveket. Valahogy így mondta/fordították: Más mérnöki rendszerek, filozófiák, méretezések, szabványok; nem lehetett használni.

 

/Nekem speciel tetszik a hattyúkecsességű concorde-hoz képest dínómadár prototípus alakja, hiába tudom, hogy katasztrófális lett pl. a hatótávolsága, meg a "szupercirkáló" sebessége/

http://www.youtube.com/watch?v=xqBhImrkx2g

 

A másolás "lustíthat", nem kényszerít gondolkodásra. S erre pont Kína a jó példa. Azért valamilyen tudás csak kellett még a MiG-21-es másolásához is, tehát buták nem lehettek a mérnökök. /A terveket meghamisítva kapták meg, amikor romlani kezdett a két ország viszonya/

Mégis gyakorlatilag meg se próbáltak maguktól tervezni alternatívát

 

Tehát a technológia transzfer jó, pláne ha nem a legkorszerűbb tudásunkat adjuk át.

 

De ha meg nem adunk, akkor meg elkezdenek "gondolkodni", aztán meg idővel lefognak hagyni minket, pláne, ha van kellő politikai és pénzügyi háttér...

 

S most pont ezt látjuk.

Előzmény: rudai gyerek (598)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.23 0 0 599

Udv!

Az urat el lehet erni valami uton-modon????

(Mail jo lenne).

 

Elore kosz.

Előzmény: mastersergeant (594)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.08.23 0 0 598

Most már az oroszok is belátták, hogy nem feltétlenül az a legjobb, ha jó pénzért átadnak mindenféle technológiát a kínai elvüzlettársaknak...

Előzmény: mastersergeant (597)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.23 0 0 597

A fene tudja! Szerintem inkább lopaság vagy korrupció van a dolog mögött! Vagy mindkettő!

(Izrael kontra Mirage III. dokumentáció lopás.)

A két ország közötti, nagyhatalmi rivalizálás miatt az oroszok nem hiszem, hogy átadnának valami fontosat.

Előzmény: rudai gyerek (596)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.08.23 0 0 596
Amraam Creative Commons License 2011.08.21 0 0 595

Nem baj az ha lapos,kisebb felületet mutat . Fordulóban viszont szerintem egy kimondottan szép látvány. Persze mondjuk még szivesebben nézném az alattam rohanó tájat a pilótafülkéjéből.

Előzmény: gacsat (586)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.20 0 0 594

Légierős szagértő kellene? Én Punka Györgyöt ajánlanám! Roppant felkészült és mindent tud a témakör területén! Amit Ő nem tud, az nem is létezik! :-D

 

Rendszeresen jelennek meg cikkei az Aranysas és az AERO Magazinban. Elérhetősége talán az újságok útján lehetséges. 

 

Siess az írással! Jó lenne már olvasni! :-D

Előzmény: a karaván halad... (581)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.08.20 0 0 593

Szuper! :-)

Előzmény: a karaván halad... (591)
misinator Creative Commons License 2011.08.19 0 0 592

Ez jutott eszembe nekem is.

 

Amúgy továbbra is tetszik, pontosabban ez tetszik a legjobban a kategóriatársai közül. Nem mintha ez számítana.

 

Más.

Értem én, hogy a légi harcászatban nem az számít, hogy tud szinte helyben úgy forogni majdnem egy szuperszónikus harcigép, mint Besenyei Péter a légcsavarossal, de ez akkor is durva...

 

http://www.youtube.com/watch?v=NLrKQOERKwI

Előzmény: gacsat (585)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.19 0 0 591

Eleve magyarul keszul :) (Most daralom a mitoszok es legendak korat).

Előzmény: rudai gyerek (590)
rudai gyerek Creative Commons License 2011.08.19 0 0 590

Remélem, hogy hamarosan magyarul is kapható lesz!

 

Sok sikert a munkához!

Előzmény: a karaván halad... (582)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.19 0 0 589

Udv,

 

az meg a messzi jovo dolgai, de azert koszonom! :)

Előzmény: falconfun (588)
falconfun Creative Commons License 2011.08.19 0 0 588

A régi dolgokról ugyan szinte semmi nincs, de a jelen és közelmúlt eseményeiről , típusairól találsz anyagot a honlapomon, amit ha kell, használhatsz. www.jets.hu

Előzmény: a karaván halad... (581)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.18 0 0 587

Ismetelten kicsaptak :) Ez mar kezd hagyomanyos jatekka fajulni a Polidilit latogatok taboraban :D

Előzmény: gacsat (584)
gacsat Creative Commons License 2011.08.18 0 0 586

 Bárhogy nézem, csúnya. Lapos béka.

Előzmény: misinator (583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!