Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 55
Ma már nincs lehetetlen - de csak ötlet volt...
Előzmény: schlumberger (54)
schlumberger Creative Commons License 2003.01.14 0 0 54
Olyan vagy, mint Móricka. Dehát hogy a fenébe tudna vírus ilyet okozni?
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 53
Nekem mindenről a vírus jut eszembe. Még erről is.
Előzmény: schlumberger (52)
schlumberger Creative Commons License 2003.01.14 0 0 52
Segítsetek!
Nagy hirtelen több darab (2db Mustek Scanexpress 6000P és 3 db ScanMagic 4800) scanner lerobbant a szoros környezetemben, köztük sajnos a sajátom is. Most aztán nem tudok hová szaladni, mindenkié rossz. Hirtelen, egyik nap még jó volt, másik nap már nem. Találkoztatok ilyennel?
Ezek EPP-portos tizenezer forintos scannerek.
A magaméba belenéztem, tápfeszek megvannak, +5, +12 ok, a léptetőmotoron is mértem a nyers 18 voltot, átjut a fesz. a ccd-panelra is. Smmit se csinál, nem inicializál, nem ég a led, se a fénycső, teljes halál. De mivel SMD-vel van tele, nem igazán szervizbarát... Mi lehet ez? Ennyi példány egyszerre? A paralell port felől kaphatott valamit? Segítsetek, ha tudtok. Aztán meglátjuk, a libák fogynak el hamarabb, vagy az ötletek... :-)
Sch
ZöPö Creative Commons License 2002.12.31 0 0 51
http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimedia/grafika/indexabc.html

http://download.com.com/3120-20-0.html?qt=ACDSee&tg=dl-2016&search=+Go%21+

stb.

stb.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.31 0 0 50
Hol lehet beszerezni (letölteni) ezt a programot?
Előzmény: safi (49)
safi Creative Commons License 2002.12.31 0 0 49
A 3.1-es ACDSee 10 féle formátumra tud átalakítani képeket közte TIFF-JPEG oda vissza megy, akár több egyszerre kijelölt fájlon is. Állítható JPEG minöséggel, érdemes megnézned.
Előzmény: fbiagent (45)
ZöPö Creative Commons License 2002.12.28 0 0 48
Sajnos nem tudom kipróbálni, mert az itthoni gépemen nincsen. Viszont az ACDSee tutira megnyitja a TIFF-et és menteni is tud ebben a formátumban.
Előzmény: fbiagent (47)
fbiagent Creative Commons License 2002.12.28 0 0 47
mig ph editor egész egyszerűen meg se nyitja a tif file-t: nem lehet vele átalakítani jpeg-et

egyéb 5let?

Előzmény: ZöPö (46)
ZöPö Creative Commons License 2002.12.26 0 0 46
Microsoft Photo Editor (az Office csomag része) :-)))

gyakorlatilag bármely editor jó, amely kezel JPEG-et

Előzmény: fbiagent (45)
fbiagent Creative Commons License 2002.12.26 0 0 45
bescannelt képeim tifben vannnak:
van valami progi jpeg-gé történő átalakításukhoz?
(jó lenne, ha sokat tudnék egyszerre átalakítani)

Kösz

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 44
Írd meg a legújabb tapasztalatokat. Engem pl a betűfelismerő programok érdekelnek.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.19 0 0 43
Szaisztok!

Segítsetek,de gyorsan mert holnap vennem kell egyet. Milyet vegyek Canon LiDe30-ast vagy D1250U2-t. Az egyik LED-es a másik pedig CCD-s, tudom, hogy a CCD jobb, de vastagabb is, szerintetek melyik, még szóba jöhet a HP 3530c-s is, ez is CCD-s!

Soockit

ha lehet akkor erre is írjátok meg minagy@westel900.net a Sub (tárgy) írjátok bele, hogy Lide30 vagy D1250U2 vagy HP3530c előre is kössz

safi Creative Commons License 2002.12.18 0 0 42
Tudod ha egy kicsit jobban szétnézel a neten akkor lehet hogy talászt egy kicsit olcsóbban is ;)
Előzmény: Törölt nick (40)
frasd Creative Commons License 2002.12.17 0 0 41
Segítsetek!
Kaptam egy ViewStation AS6E scannert.
Nincs hozzá driverem. Az XP nem ismeri.
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.17 0 0 40
Most látok egy bagy ismertetőt a www.terminal.hu lapján az új Recognita Omnipage 12-ről. Ára 35ezer+ÁFA. A vásárolt gép 15ezer volt plusz a gyenge (nlam eddig nem működő OCR programmal.)
Tehát a REc. négyszer annyi, mint maga a gép. Izé.
Előzmény: safi (39)
safi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 39
"Recognita - persze, hogy klne, de az drágább mint maga a fép. Hogy szerezzek?"

Lennének javaslataim hogy honnan szerezz :)))
Egyébként magyar progi, illik megvenni.

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.17 0 0 38
Én beállítottam, erre 1 gépelt lapoldalt ugy másolt be a Word-file-ok közé (és Word-file-nak kinevezve!), hogy igy is fotó maradt. Persze, h sejtettem, gyenge program, de inygen volt, együtt a géppel. Recognita - persze, hogy klne, de az drágább mint maga a fép. Hogy szerezzek? Kösz.
Előzmény: safi (37)
safi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 37
Nekem is ilyen masinám van, neked is a HP PrecisionScan LTX-et adtak hozzá, nekem igen. Na a vele adott OCR modul elég gyenge teljesitményü, és be kell állítani hogy ha word-be olvasol be, hogy feldolgozza e a szöveget vagy csak kép legyen. Használj inkább Recognitát.
A két gomb az elején a funkciókat inditja, az egyikkel lehet a Precisionscant, a masikkal meg a copy utility-et eliditani, de mind a kettö letiltható. Kikapcsoló gombja tényleg nincsen de a gép leállításakor ö is "kikapcsol".
Előzmény: Törölt nick (35)
petyat Creative Commons License 2002.12.16 0 0 36
USB 1.1, 2.0

Most vettem a farternak karacsonyra egy HP 3500 c-t, nekem is az volt a problemam, hogy USB 2.0-nak van hirdetve es hogy menni fog-e az oreg gepen, de gondoltam, hogy haszalom en a scannert, amig beszerzunk neki egy USB 2 kartyat :). Hazavittem a kutyut es kiprobaltam a sajat gepem USB 1.1-es portjan, kivaloan mukodott. Nyugodtan vegyetek USB 2.0-as scannert barmilyen USB porton hasznalni tudjatok.

Remelem tudtam segiteni: Peter

Ui: Valoban senki nem tudta megmondani vasarlas elott, a boltban meg a HP szervizt is felhivattam, ott se tdtak...

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 35
Kikapcsoló gombja valóban nincs, de ez mellékes. Az a fő baj, hogy a szövegfelismerő programja nem alakitja át Word-file-lá a bemásolt pl. gépelt lapoldalt, hanem fényképként berakja - ha oda kéri az ember - valamelyik Word kvtárba, 1 db oldalt 1 uj file-nak nevezve.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 34
Nem válaszoltatok, vettem egy HP Scanjet 2200 c nevű kis síkágyas szkennert. Azért ezt, mert a Media Markt WestEnd-ben azt mondták, csak ehhez adnak magyar írásfelisemrő programot, a Canonokhoz
csak angol van. Ezenkívül ez olcsó volt, és nekem csak szövegbevitelre kell. Akció, 15 ezer Ft.
Felpolcolva állnak a bejáratnál, nem is a scanner-polcokon!
Mindenesetre installáltam, működik, de kikapcsolni nem tudom. BEkapcsolni (az összedugás után) gombbal kell, de kikapcsolásra a gombot hiába nyomom meg, ujból dolgozni akarna.A leírásban erről az apróságról (kikapcsoéás) szó sincs.
Bármilyen butaság, adjatok tanácsot.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 33
SOS! A MEdia MArkt West-END-ben nagyon sok Canon-szkenner van kirakva a viszonylag olcsó között. Eladók, tanácsadók nincsenek kéznél. Melyik Canont ajánljátok: könyvből, folyóiratból és gépelt kéziratból kéne szkennereznem. De ezek az olcsók tudjáka fotót is, vagy fotó szkennerhez másik, jobb Canonok kellenek?
mr_ricsi Creative Commons License 2002.12.10 0 0 32
Én viszont nem csak tippelek: megy a cucc, csak kisebb sebességgel. :-)
Előzmény: ZöPö (28)
ZöPö Creative Commons License 2002.12.09 0 0 31
OCR = Optical Character Recognition = optikai karakterfelismerés

Az a program, amelyik a képben felismeri a hasábokat, sorokat, karaktereket és a képféjlból egy szerkeszthető szövegfájlt készít.

Magyar OCR program a Recognita, úgy általában is jó program, de a magyar (magyar ékezetes betűket használó) szöveghez kifejezetten jó.

Előzmény: Törölt nick (26)
ZöPö Creative Commons License 2002.12.09 0 0 30
Hogy érted azt, hogy "magyar"?
Előzmény: Sarastro nagymester (29)
Sarastro nagymester Creative Commons License 2002.12.09 0 0 29
Ugy tűnik, te tényleg értesz a szkennerhez... nem lesz soha magyar szkenner ?
Előzmény: ZöPö (23)
ZöPö Creative Commons License 2002.12.08 0 0 28
Sajna nem. :-( Csak tippelem, hogy az eszközök lefelé kompatíbilisek, tehát megy a cucc, csak kisebb sebességgel.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.08 0 0 27
És ha tudnád a választ Bukovszky 17.sz kérdésére?
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.08 0 0 26
Kösz, folytasd, hogy lassan mindent értsek. Én a Recognita betűfelismerési programról tudok. Párizsi barátom az Omnipage programot használja.
Az OCR, ez gyűjtőnév, gyűjtőneve a kbző használatos programoknak?
Előzmény: ZöPö (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!