Keresés

Részletes keresés

cincaminca Creative Commons License 2013.04.20 0 0 365

Az nagyon jó, ha eszik a cica, örülök ennek a jó hírnek! Szerintem az állatok, ha betegek ösztönösen kiválasztják azt ami jót tesz nekik, szóval szerintem azt add neki amit választ, amit a leginkább szeret! A májkrémet inkább ne nagyon erőltesd, se a felvágottakat mert azokra sok minden mondható csak az nem hogy egészséges...
Ha figyelmesen elolvasod a Vetri-DMG használati utasítását akkor a lényeg tömören:

"ADAGOLÁS:
1/kutya, macska: 12 ttkg-ig 0,5 ml/nap
...
Az ajánlott adagot az első két héten naponta kétszer, azt
követően naponta egyszer az állatok táplálékába keverve kell
beadni. Súlyosabb esetekben a fenti adagok két-háromszorosa is
alkalmazható.
...
ELLENJAVALLAT: Nem ismeretes.
NEMKÍVÁNATOS HATÁS: Nem ismeretes.
GYÓGYSZERKÖLCSÖNHATÁS: Nem ismeretes."

0,5 ml x 3 = 1,5 ml, mert a leukózis szerintem azért eléggé súlyos esetnek tekinthető. Én 2 x 0,5-tel kezdtem, aztán felvittem 2x0,75-re, amitől látható javulás következett be (de sajnos komoly megrogyások követték), úgyhogy amikor megtaláltam ezt a viszonylag olcsó forrást akkor felemeltem 2x1 ml-re és újra elég jelentős javulás következett be, most már (kopp-kopp-kopp) viszonylag hosszú ideje nem volt nagyobb leromlása. A Vetri-re nekem több doki is azt mondta hogy nem lehet túladagolni, az egyik arról beszélt hogy mikroszkóppal, saját szemével látta ahogy a Vetri-DMG hatására a vérben olyan immunsejtek jelennek meg amik normális esetben csak gyerekkorban keletkeznek. Ő azt is mondta hogy a leukózistól a cica egészségi állapota állandóan hullámzani fog és ez tényleg így van, kb minden második héten passzívabbá válik, többet alszik, kevesebbet eszik, néha megjelenik a harmadik szemhéj, lassan már készíteném a Synuloxot de aztán újra felpörög és akkor annyira eleven hogy mondom is neki hogy már túlságosan jól van, annyira rosszcsont :) Egyébként a Vetri nem gyógyszer hanem immunerősítő, olyasmi mint a Béres-csepp, szóval egy 1,33x-os túladagolás azért nem hinném hogy halálos...
A labort talán érdemes megcsinálni mert a leukózis az egész szervezetben bárhol okozhat különböző megbetegedéseket, amiket meg kell próbálni gyógyszerrel kezelni mert valahogy pótolni kell a hiányzó immunműködést. Az én cicámnak a fülével, szemével van a baj, de van akinek a légzőrendszerét, van akinek a máját, veséjét támadja meg és ebben a kérdésben jobb tisztán látni, mint tünetek alapján próbálkozni ezzel-azzal. Az én cicámnak egy bakteriológiai tesztettel sikerült kiválasztani azt az alacsony toxicitású antibiotikumot ami átsegíti a komolyabb hullámvölgyeken, bőven megérte az árát.
A tünetmentes cicának szerintem elég a Vetri-ből az ajánlott mennyiség.
Sok sikert és további jobbulást a cicónak!

Előzmény: mara0427 (363)
mara0427 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 364

Szia!

 

Posta költséget tudsz nekem mondani, hogy mennyibe kerül a vetri 38,8 euron túl? 10-15 euro? Elolvastam az általad belinkelt oldalon a tájékoztatót és abban fel van tüntetve, hogy az első két hétben napi 2x adjam a 0,5 ml-t, amit persze nálunk tiltanak, hihetetlen!

Előzmény: cincaminca (361)
mara0427 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 363

Szia!

 

Nekünk szerencsére a füllel nincs baj, a szemein sincs elváltozás, viszont a kötőhártyája ki van fehéredve, ami vérszegénységre utalt, valamint az ínye is világosabb.Voltunk ultrahangon is és a belső szervei külsőre jó állapotban vannak, de a működésüket nem tudta megmondani a doki. A veséje biztos, hogy jól működik, tegnap kevés folyadék mellett is 3-4x pisilt. Tegnap délutántól ma reggelig úgy kellett injekciós tűvel itassuk, mert magától nem akart és tömlős sajtot nyomtunk a szájába, úgy evett azért. Szerencsére ma reggel egy kis májkrém erőszakoskodás után elkezdett enni magától is májkrémet és most meg nyers marhahúst adtunk neki (elvileg segít a vörösvérsejt termelésében), úgy 100 grammot biztos megevett, a semmihez képest szerintem az már egész jó, magától jár inni. Nyers csirkemellet adok még ma neki. Remélem ennél csak jobban lesz az elkövetkezendő napokban. Vetryt adtunk tegnap 0,5 ml-t és ma reggel is annyit, a dobozon 0,5 ml-t ajánlottak, a doki is és egy másik ismerős is azt mondta, hogy nem szabad többet, mert úgysem segít többet. Utána olvasok,hogy lehet-e mellékhatása.

Erősen gondolkodok egy teljes vérvizsgálatban, de a doki azt mondta, hogy fölös,mert úgyis leukózisos, lehet elviszem a régi dokinkhoz, legalább a vérből megtudom, hogy mi a helyzet, van-e esetlegesen más betegsége is, vitaminhiányok, amiket pótolhatok...

A linket köszi, utánanézek, mert nálunk is csak 30 ml-s van 6780 ft-ért. Ráadásul ezt a mennyiséget ketté kell osztanom, mert a másik cicám tesztje is pozitív lett, de szerencsére eddig tünetmentesen.

Köszönöm a válaszodat, remélem én is hasonlókat tapasztalok majd a nyers hús "diétától" és a vetrytől!

A te cicád amúgy hogy van? Neki nem készült gyorstesztje?

Előzmény: cincaminca (361)
cincaminca Creative Commons License 2013.04.19 0 0 362

Igen, az állatok is gyászolnak, megérzik az ilyen veszteséget, a gazdáját örökké váró kutyáról, (akinek szobra van Japánban) film is készült Richard Gere-rel. És szerintem a háziállatok ahogy a mi számunkra, úgy egymás számára is családtagokká válnak...

Előzmény: Naffinaf (355)
cincaminca Creative Commons License 2013.04.19 -1 0 361

Szia!

Tavaly májusban nálunk is igy kezdődött, állandóan csak feküdt, alig evett, érezhetően meleg volt a teste, csapzott volt, kedvetlen, légzési zörejt lehetett hallani, belül koszos volt a füle, csipás a szeme.... A doki ránézésre azt mondta leukózis, és hogy nincs sok remény. De egyből kapott infúziót amit feltuningoltak vitaminokkal, étvágyjavítóval és őszintén szólva nem tudom pontosan még mivel, + erős antibiotikumos szurit (ha jól emlékszem Baytril-t), ezeket pár napig minden nap kapta. Persze rögtön kapott Vetri-t is és eleinte napi 2x0,5 ml-t adtam neki (most már napi 2x1 ml-t kap és neked is ennyit javasolnék). Pár napig erősen erősen hullámzott az állapota, aztán lassan javulni kezdett, közben olvastam valahol hogy a nyers hús is segíthet és nagyon ízlett neki, visszatért az étvágya. Szerintem infúzió, vitaminok, Vetri-DMG, étvágygerjesztő, esetleg Kalopet paszta (ha nem eszik) és amíg súlyos az állapota addig antibiotikum, szteroid, nagyjából ez minden amit meg lehet tenni, de nem biztos hogy segíteni fog... Laborvizsgálatokkal pontosabban meg lehet állapítani hogy mi borult fel szegényke szervezetében, de ezek nem olcsók és esetleg várni is kell rájuk. Sajnos ez egy nagyon költséges és időigényes hazárdjáték aminek megjósolhatatlan a kimenetele.
A Vetri elvileg azonnal hatni kezd, de a teljes hatáshoz több hét kell. Korábban írtam (340-es hozzászólás) hogy honnan lehet viszonylag baráti áron (külföldről) beszerezni.

Sok sikert, és jobbulást a cicának!

Előzmény: mara0427 (359)
brainkilla Creative Commons License 2013.04.18 0 0 360

A bágyadtság gondolom azért van, mert ő is érzi, hogy baj van. Hőemelkedése vagy láza nem volt? Arra is érdemes figyelni, olyankor is megváltoznak.

Most jutott eszembe egyébként, hogy a miénk mindig nyávogott vagy nyögött egyet, mikor felemeltük, hiába bántunk úgy vele, mint a hímes tojással. De az orvosunk ezzel sem tudott mit kezdeni, mert mikor megnyomogatta a pocakját, nem talált semmi rendelleneset.

Ha a teszt azt mondja, a diagnózis biztos, ezért nem érdemes másik orvoshoz vinni, maximum a kezelés lehet más és az orvos hozzáállása. Vannak, akik tényleg mindent megtesznek, amit csak tudnak, és vannak, akik csak úgy kezelik a cicust, ha már odavitték. 

A Vetri néhány napon belül hatni kezd, ha jól emlékszem, 2-3 nap kell neki.

Fontos, hogy most minden mozdulatát figyeld a cicának, és minden apró változást az állapotában! Amint elkezd romlani a helyzet, onnan nincs megállás, vagy csak nagyon ritkán. Ez a betegség néhány hét alatt végez még egy életerős kandúrral is... :(((

Előzmény: mara0427 (358)
mara0427 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 359

Mik a tapasztalataitok, a Vetry mennyi idő után hat? Van valaki, akinek a cicájának is étvágytalanság és kedvtelenség tünetek révén diagnosztizálták a leukózist??? Segítsetek!! :(

mara0427 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 358

Voltunk tegnap orvosnál, amikor diagnosztizálták, hogy leukózis, de miután megjöttünka  dokitól sokkal rosszabbúl lett a cicám, mint előtte volt. Estére jött az émelygés, aztán végülis hajnalban megjött az étvágya és szomjas is lett, de most már megint nagyon bágyadt, nem engedi, hogy a hasánál legyen simogatva, morog és külön kuporodik valahova. Vettem neki Vetry dmg-t, meg is kapta az első adagját, remélem nem késő! :( Ráadásul ma elvittem a másik cicámat is megnézetni, erre az is leukózisos, csak ő még nincs olyan rossz állapotban, mint a tesója, aki étvágytalansággal lett orvoshoz víve. Sajnos a mi orvosunk semmivel nem bíztatott, az időre bízta.

A vizet fecskendőztem be a szájába, lehet kenőmájassal is megpróbálkozom mert azt is szereti meg a tömlős sajtot. Délelőtt még jobban volt és délután meg puff, megint tök rosszúl néz ki!

Szerinted érdemes lenne elvinnem másik orvoshoz is, hátha mást mond?! Bár a teszt sajnos nem téved, azt mondták a gyártók! :(

Előzmény: brainkilla (357)
brainkilla Creative Commons License 2013.04.18 0 0 357

A mi cicánk azért nem evett, mert fekélyes volt a szája. Először azzal vittük orvoshoz, hogy amikor összezárja a száját, a szemfogai mindig összeakadnak, és attól féltünk, le fog törni. Azt mondták, a fogkő miatt van, majd le kell szedetni. Kapott az ínygyulladására valami gyógyszert és szurit, aztán 1-2 nappal később már azért vittük egy MÁSIK orvoshoz az ügyeletre, mert még rosszabbul lett. (Szerintem félrekezelték...) Utána naponta vittük orvoshoz, és hiába mutattam az orvosnak, hogy a szája széle sebes, semmit nem mondott rá! Csak kb. 2 hét után (mikor a külső seb elképesztően ronda lett) nézte meg jobban, és kiderült, hogy a szája belül is fekélyes. Szóval mindenképp nézesd meg orvossal, nincsenek-e a szájában sebek, mert úgy fáj szegénynek az evés, és valószínűleg azért kerüli.

Ilyenkor sem szabad hagyni, hogy ne egyen, mert akkor végképp nem marad ereje. Mi összepépesítettük neki a tápot és orvosi fecskendővel nyomtuk belé. Nem kellemes senkinek, de enni kell.

Van olyan is, hogy Calo-Pet paszta. Ha nem eszik a cica, ezt is lehet neki adni. Nagyon sok tápanyag van benne és magától lenyalogatja akár kanálról is, annyira finom. :)

 

Az egyensúlyzavar nálunk az utolsó 1-2 hétben kezdett jelentkezni, a végén lábra se bírt állni a cica. Az alomhoz is nekünk kellett kivinni, mert ha elindult valamerre, néhány méter után lihegett és eldőlt, hogy nem bírja. :( A leukózist okozó bazik felzabálták az összes vérét (az orvos is mondta, hogy már nem olyan sűrű, mint az első napokban), és ha nem jut elég oxigén az agyába, akkor így viselkedik.  A mai napig úgy gondolom, hogy egy vérátömlesztéssel talán több esélye lett volna a felépülésre, de ennél a betegségnél minden jó csak átmeneti állapot. Ha nálatok is sokáig marad a szédelgés, mindenképp nézesd meg a vérét, nem hígabb-e a kelleténél!

 

A Vetri DMG ára kicsit borsos, de tényleg segít! Szegény kis szőrcsomónk nagyon rosszul volt, de miután elkezdtük adni neki, 1-2 nap múlva arra ébredtem, hogy ott könyököl és nézelődik mellettem, pedig előtte csak feküdt nagy szomorúan. :(

 

Jobbulást a cicának!

Előzmény: mara0427 (356)
mara0427 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 356

Nem mondott semmi ilyet, hogy adjak, pedig akkor rögtön megvettem volna. Csak annyit mondott, hogy gyógyíthatatlan sajnos, 3 nap múlva hívjam föl, hogy hogy van a cica, de még infúziót se kapott. Ez a tántorgás ami megrémít, mert ez új. :( Ha jól reagál a steroidra, megjön az étvágya akkor azt mondta, hogy majd időközönként kell szteroidozni, de semmi mást nem mondott.

Naffinaf Creative Commons License 2013.04.17 0 0 355

Köszönöm. Furcsa, de úgy érzem,hogy a kutyák még mindig várják haza. Kisfiamnak(3) meg azt mondtam,hogy nézzen az égre, mert ő a legfényesebb csillag :'-(

Előzmény: cincaminca (352)
Naffinaf Creative Commons License 2013.04.17 0 0 354

Szia. Mit mond az orvos? Próbáld ki a vetri dmg-t, állítólag csodaszer.  Én nem tudok neked érdemben sokat mondani,mert mi már a vetri adagolásához már nem jutottunk el. :((( 

Előzmény: mara0427 (353)
mara0427 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 353

Sziasztok!

 

Az én 4 éves ivartalanított nőstény cicámnál ma diagnosztizálták az FeLV-t, kapott immunerősítőt, steroidot, vitamint, de azóta sokkal rosszabb az állapota. :( Étvágytalansággal és bágyadtsággal vittük orvoshoz, erre ezt a választ kaptuk, hogy leukózis, a gyorsteszt igazolja. Az Ultrahangos vizsgálat szerint a mája és a veséi rendben vannak.

Mióta hazahoztuk csak gubbaszt, morog ha a hasát simogatjuk, körü 100grammot evett egész nap és 4-5x ivott valamennyit. Ráadásul,mintha egyensúly zavara is lenne. Mielőtt elvittük a dokihoz még elevenebb volt. :( Szerintetek a szurik hatása, holnapra jobban lesz? Volt valakinek már hasonló? Nem volt beteg mostanában, 1 éve lett ivartalanítva, azóta nem voltunk dokinál, aki szerint már akkor benne volt a szervezetében.

Kérlek titeket adjatok tanácsot, nagyon aggódom!

Holnap reggel szerintem ismét doki, remélem, hogy túléli az estét...! :(

cincaminca Creative Commons License 2013.04.17 0 0 352

Szia Naffinaf!

 

Nagyon sajnálom a cicádat, őszinte részvétem! Tudom milyen nagy fájdalmat tud okozni egy kis kedvenc elveszítése, nekem is volt már benne részem. Gondolj arra hogy mennyi szeretetet kaptál tőle és adtál neki, nem rajtatok múlott csak ennyi idő adatott szegénykének...

Előzmény: Naffinaf (350)
cincaminca Creative Commons License 2013.04.17 0 0 351

Köszi, azért ebbe a szerencse is belejátszik, csak maradjon is így sokáig...

A fülét minden nap kiöblítem, 3 féle mosó folyadékot használok: Otodine-t, Epi-Otic-ot és Clorexiderm Oto-t. Az Epi-Otic nagyon hatásos, de a cica utálja, talán csípi a fülét. Ezért ezt csak hetente 1x használom, a többi napon felváltva a másik kettőt. Ezzel (+ a bórvizes szemtörléssel) sikerül hosszabb ideig megakadályozni a gyulladás kiújulását, mert akkor komolyabb fülcsepp (Dexoryl) kell, aminek viszont mellékhatásai lehetnek, szóval próbálom minél ritkábban bevetni. Teljesen kikezelni valószínűleg soha nem lehet (párszor már azt hittük sikerült), mert az immungyengesége miatt mindig kiújul a gyulladás, ezért próbálok hosszú távon fenntartható kezelést kikísérletezni.

Őszintén szólva erre nem is gondoltam hogy táplálék-kiegészítőket kéne kapnia, a csirkehúson kívül hetente elnyammog még 2-3 tasakos Friskies-t. Gondolod hogy valamilyen hiánybetegség kialakulása várható ettől a menütől?

Sajnos a krónikus tüdőgyuszihoz nem értek, de állandó immunerősítés, + szükség esetén néha egy kis antibiotikum biztos javítana az állapotán. Napi 1-2 ml Vetri-DMG biztos nem ártana a cicádnak. Szegény, hogy sikerült ilyen csúnya betegséget összeszednie? Sok sikert a kezeléséhez, jobbulást kívánok neki!

Előzmény: nécica66 (348)
Naffinaf Creative Commons License 2013.04.11 0 0 350

Az enyémnek már nem volt étvágya :((((( Annyira hiányzik.  

Előzmény: cincaminca (344)
nécica66 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 349

ismeritek a nutriScience senior aid termékét?

nécica66 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 348

Cincaminca le a kalppal előtted!!!!A fülére mit használsz,kikezelted már a gyulladásból?A nyers hús etetéssel kapcsolatban milyen kiegészitőket adsz hozzá?én csontosat soha nem adok csak leforrázot marhát viszont igy kellen calcium és egyebek mellé.....

krónikus tüdőgyuszira nincs jó ötleted?sokat köhög a váladék miatt

a dokink még nem gyógyszerezi.ez már két éve megy igy puszi

ibajo Creative Commons License 2013.04.02 0 0 347

Tisztelt Fórumozók!

 

Az AIDS-es Ördög Mici nevü cicám szőre LEFILCESEDETT, Kapott Stronholdot az összel.

 

Egy állatbarát humán orvos azt mondta: Fürdessem meg: DETERGENS SULFURATUM samponnal,

 

Vagy kenegessem:DIPROSALIC oldattal.  Mi a véleményetek. Lefilcesedett macska szörre mit használtok.

 

Előre is köszönöm a válaszotokat.    ibajo

 

 

Előzmény: F.Szilvia (346)
F.Szilvia Creative Commons License 2013.03.29 0 0 346

Sziasztok!

ÖRökbe szeretnék fogadni egy cicát. Itt született a szomszéd kertben, már ivartalaníttattam is, de van egy lakásban tartott hófehér török angórám és félek, hogy nehogy valami betegséget hozzon be az idegen cica. ÉRdemes teszteltetni a fertőző betegségekre mielőtt hazahozom az ivartalanítás után az ideiglenes befogadótól? Ha igen akkor hol kellene, mert már az ivartalanítás is egy rakás pénzbe került és nem akarok még 12 ezret fizetni ezért is. A hozzánk közel lévő állatorvos ugyanis ennyiért vállalja a vérvétellel együtt. Aki tud valamit segítsen. Köszönöm! 

gubacsgazdi Creative Commons License 2013.03.28 0 0 345

Szia Cincaminca!

Köszönöm a bíztató szavakat!

A nyers csirke húst még nem mertem adni neki, de egészséges cicáknál jó tapasztalatom volt vele nekem is. Lehet kipróbáljuk! :) max leforrázom a külsejét előtte.

Lesz vérvétel és hasi ultrahang, hogy megállapítsák a műtéti kockázatokat, hogy felmérjük jobban az állapotát.

 

Amiket írsz, h vetri mindig, antibiotikum 2-3 havonta... remélem lesz olyan gazdinak jelentkező, aki ezzel együtt is befogadja Lottót. Mert valljuk be, az emberek nem egy ilyen cicára vágynak, hanem egy cuki egészségesre... de mint tudjuk, lehetetlenek nincsenek!

Ha van még bmi ötletetek, véleményetek, főképp tapasztalatotok leukózisos cica műtét uztáni gyógyulásáról, írjatok! köszönöm

 

Előzmény: cincaminca (344)
cincaminca Creative Commons License 2013.03.28 0 0 344

Szia Gubacsgazdi!

 

A leukózis-pozitív cicáknak csak a 10%-a betegszik meg súlyosan, szóval elég nagy az esély arra hogy szegény Lottó cica csak hordozza a vírust. Az én cicám (kb 8 éves kandúr) tavaly tavasszal majdnem belehalt ebbe a betegségbe, az állatorvos próbált rábeszélni az altatásra, aztán csodával határos módon mégis sikerült visszahozni, és azóta kisebb megingásokkal ugyan de lassan, folyamatosan javul az állapota. Persze ehhez állandó kezelésre van szüksége, 3 féle fülmosó folyadékkal kezelem felváltva, a szemeit bórvízzel törölgetem, + nagy mennyiségű Vetri-DMG-t kap minden nap és szükség szerint 2-3 havonta antibiotikum-kúra. Mikor találtam szegénykét hatalmas volt a mája és a lépe, ezek mostanra szépen visszahúzódtak, a nyirokcsomói is kisebbek lettek bár még mindig nagyobbak a normálisnál, és az egész viselkedésén látszik hogy jól érzi magát, szaladgál, játszik, dorombol, egy éve meg alig állt a lábán. Az ínygyulladása is jelentősen mérséklődött, az állatorvos szerint már szinte normálisnak tekinthető. Szóval szerintem nem szabad feladni, az egyik doki azt monda hogy ez egy kiszámíthatatlan betegség, megjósolhatatlan a lefolyása, de amíg a cicának van étvágya addig van esély a felépülésre.

 

Azt sajnos nem lehet megjósolni hogy Lottó cica hogy reagál majd a műtétre, de ha ebben az időben életben tudott maradni odakint akkor talán van benne elég életerő ahhoz hogy ezt is kibírja.

 

De szerintem ne (csak) táppal etesd, azokból ugyanis hiányzik pár fontos "élő" anyag, próbáld ki a nyers csirkehúst (persze lényeges hogy friss legyen), nekem nagyon bevált.  A cicám imádja és csak elvétve hányja ki, míg a tápokat rendszeresen kiokádta, lebetegedett tőlük.

 

Előzmény: gubacsgazdi (343)
gubacsgazdi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 343

Sziasztok! Új vagyok itt, a kétségbeesés hozott ide. :(

Ideiglenes gazdiként "dolgozom" egy állatmentő csapatnál. Van nálam egy leukózis pozitív cica. Lábműtét előtt is áll. orvosi vélemény: 3 hetes antibiotikum kúra (convenia inj és augmentin egymás után), vetri dmg, béres csepp immunovet, jó táp mellet is veséi 1, 5 szörösök, nyirokcsomók dúzzadtak.

 

Van itt valaki, akinek hasonló állapotú macskája műtéten esett át? És túl is élte viszonylag kevés szenvedés mellett?

 

Kínozni nem akarom a cicát! Gazdára lelhet szerintetek egy 3 és fél lábú leukózisos fekete kiscica (fél éves még csak)?

Itt vannak a képei, megmentése története:

http://www.pilisbudaikutyasok.hu/gazdakereso-kutyak/gazdakereso-kutya/lotto

 

Köszönöm szépen segítségeteket! Bármilyen vélemény, ötlet jól jönne.

Naffinaf Creative Commons License 2013.03.25 0 0 342

Szegény cicád, de nem hiszem,hogy élvezi az életet, mert amit leírtál, abból egyáltalán nem ez derül ki. Alig eszik, sokat alszik...szegény, gondolom nem is mosdik.

 

Én nagyon nehéz döntést hoztam az enyémmel kapcsolatban, de így volt a legjobb neki. A mai napig hiányzik.  :(

Előzmény: altavista13 (341)
altavista13 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 341

Sziasztok! Kíváncsi vagyok a sorstársak véleményére: vagy egy 13 éves cicám, aki 7 éves leukózisos. Emellett van még másik 7 cicám (mind jóval fiatalabb és mentett), akiknél eddig még nem jelentkezett a betegség tünete és rendszeresen oltva vannak leukózis ellen. A leukózisos cica állapota egyre rosszabb, 7 éve szteroidon él de most már az sem nagyon használ, és az egyik tünete az, hogy nagyon folyik a nyála. Ezért egyre jobban félek attól, hogy megfertőzi a többi cicát, mert a betegség nyállal is terjed és a védőoltás sem 100%-osan biztonságos. A beteg cica sokat fekszik, csúnyán köhög, alig eszik, nagyon sovány és elég rosszul néz ki, de a betegsége ellenére úgy tűnik, hogy néha kifejezetten élvezi még az életet, néha még kimegy sétálni, dorombol. Úgyhogy itt őrlődöm, hogy a többi cica érdekében elaltassam-e őt, vagy kockáztassak továbbra is, abban a reményben, hogyha eddig nem fertőzte meg a többit, akkor ezután sem fogja. Szerintetek? 

cincaminca Creative Commons License 2013.03.18 0 0 340

Szia, esetleg próbálj meg Plerasan-V szirupot is adni neki a Vetri mellett, én két nagyon öreg cicán láttam mostanában hogy mit tud: szabályosan megfiatalodtak tőle. Állítólag daganatokra is elég hatásos tud lenni, persze sajnos garantálni semmit nem lehet de egy próbát mindenképpen megérne.

Nagyon tudnám ajánlani a nyers hús-menüt, már több helyen olvastam hogy akár teljes gyógyulást eredményezhet.

Egyébként mennyi Vetri-t adsz neki naponta? Én a cicámnak mostanra napi 2x1 ml-re emeltem az adagját és azt kell mondjam meglátszik rajta, szóval nem érdemes spórolni vele. Persze drága, ezért aztán (és mert a hazai ellátással időnként vannak zökkenők) kerestem egy külföldi webáruházat ahonnan az itteni árak kb feléért lehet beszerezni az itthon valamiért nem kapható "óriás" kiszerelés (114 ml) vásárlása esetén, több darabnál pedig még olcsóbb! Nagyon korrektek, már többször rendeltem tőlük, az egyik csomagom eltűnt a postán és szó nélkül küldtek helyette másikat, szóval bátran merem ajánlani őket:

http://animals.newfoodcorp.com/EN/prod/7662/Cat/Vetri-DMG-(for-cats,-dogs-and-birds).html

A hasmenés pontos okát meg érdemes lenne minél előbb valami laborvizsgálattal tisztázni mert ha nem arra kap kezelést ami a baja akkor hiábavalók az erősfeszítések...

 

Sok sikert és jobbulást a cicádnak!

Előzmény: jeff p (338)
prézligazdi Creative Commons License 2013.03.11 0 0 339

Ha végignézed az itt  fórumozók által írottakat sok hasznos dolgot megtudhatsz nem csak a FELV-ről, de a FIV- ről is. Én is itt (vagyis itt is, meg cikkekben is ) olvastam hogy a vetri a felv-ben hasznos csak,  fip-ben nem igazán. Illetve a felv-nek és  a fiv-nek sok egyforma tünete van pl: az  ínygyulladás, és hasmenés is. Érdemes lenne kideríteni ha lehet hogy a cicusodnak valyon melyik betegsége okozza ezt a problémát.( nem biztos hogy a leukózis.) De amit te írtál az is elképzelhető.Hasfogót inkább az állatorvosod tudna javasolni, én a rizst tudom csak. Amikor az én cicám gyengült le én 10 ml-es fecsiből adtam neki inni, vagyis inkább erőltettem bele hogy ki ne száradjon, és bejött. Sok erőt és Kitartást kívánok!

Előzmény: jeff p (338)
jeff p Creative Commons License 2013.03.09 0 0 338

Az én cicám is folyamatosan kapja a vetrit, de most már nem használ neki. Folyamatosan hasmenése van és fogy. Valójában ki kéne vizsgáltatni daganatokra. Az a baj, hogy csak most jutott eszembe a dolog, mivel az állatorvos folyamatosan vastagbélgyulladással kezeli. Én viszonylag meg vagyok elégedve az orvosommal, de az tény, hogy nem nagyon innovatív.

prézligazdi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 337

Azt elfelejtettem írni az előbb hogy amióta megtudtuk hogy Felv-es, kapja a vetri dmg-t, az orvos is ezt javasolta- bár ő kúra szerűen mondta én folymatosan adom neki szerintem csodát művel ez a szer!!

prézligazdi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 336

Sziasztok! Az én cicusomnál már két éve diagnosztizálták a FELV-et. Makacs szemgyulladása volt és az akkori orvosa inkább kezelgette hozzáértés nélkül mint hogy elküldje szemészethez értő kollegához- amit ugyan megígért de nem teljesített..helyettte bezsebelte a heti apanázst a "vizsgálatokért" és elment síelni.... Eddigre annyira megromlott a cicám mindkét szeme hogy megvakult- ami persze nem látszott,(csak a gyulladás )egyszerűen leesett szegény a lakásban az emeletről!! Szaladtam az internethez, szemspecialista keresés- és hála az égnek megtaláltam a jelenlegi orvosunkat. Más hozzáállás más viselkedés az állattal és gazdival egyaránt. Ekkor tudtam meg hogy a szemgyulladás glaukómás rohamot okozott ami nem elég hogy nagyon fáj, vakságot is okoz.A műtét is szóba került, amikor mekértük csináljon neki leukózis tesztet, és bár nem hitte hogy lehet leukózisa mivel be volt oltva ellene- a kérésemre megcsinálta- és + lett. Onnantól már tudta  a gyulladás okát és tudta mit tegyen . Azóta rendszeresen kap szteroidot, szemcseppet és jól van. Több tanulságot is levontam az esetből: semmit nem jelent hogy be van- e oltva ellene, ha valami nehezen gyógyuló estleg visszatérő egészségügyi problémája van  a cicának érdemes a tesztet elvégeztetni. ha időben elkapod ennek a betegségnek az ilyen tünetekkel jelentkező formáját-éveket nyersz! Végül pedig nem mindegy az orvos személye, hozzáállása- a mostani orvosunkra csak tisztelettel és hálával tudok gondolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!