Keresés

Részletes keresés

vidima Creative Commons License 2012.04.27 0 0 44064

Reméljük segít Pannikától távoltartani a gonosz vérszívókat és nyugodtan szaladgálhat a virágos réten....

Előzmény: Pannkaa (44062)
VBeata Creative Commons License 2012.04.27 0 0 44063

Szia! Hű, micsoda név!!! Aranyos kutya. :)))

Előzmény: Lustamester (44059)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.27 0 0 44062

Na megrendeltem a TickLess pet(Skudo újabb fejlesztése) ultrahangos kullancsriasztót és már meg is jött!!!!!!!!!!!!!!!!remélem így már tuti védelmünk lesz a nyárra :)

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.26 0 0 44061

Szia!attól hogy nem fajtatiszta attól még nyugodtan írhaszt ide hzzánk :) Nagyon aranyos Margit és a neve......nagyon jó pofa :)

Előzmény: Lustamester (44059)
Lustamester Creative Commons License 2012.04.26 0 0 44060

Marmagasságát illetően ki szeretném magam javítani, megmértem,

pontosan 32 cm 7 mm.

Előzmény: Lustamester (44059)
Lustamester Creative Commons License 2012.04.26 0 0 44059

Sziasztok, nekem csak Havanese keverékem van, nem is tudom,

szabadna-e vele ide írnom.. Mindenesetre ő Margitka (teljes nevén Árpádházi Szent Margit)

személyesen... A 27 cm-nél azért nagyobb, olyan 35 cm körüli lehet a marmagassága.

 

 

 

     Ő az.

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.26 0 0 44058

Na megjött az orvosunk holnap megyünk délután 4-re.remélem van valami hatékony módszer megfázásra.így most az oltást sem kaphatja meg.

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.26 0 0 44057

Utána jártam, Fenbendazol a gyógyi :) 

Előzmény: Ludmilla. (44056)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.25 0 0 44056

Ez valami nagyon nagyon világos kékes-zöldes.  De valami haláli volt. Szuri után ugye nem tudta beadni neki a doki mert harapta.. Megpróbáltam én beadni neki. Nem sikerült. Utána a doki valami csipesszel próbálta. Azt hittük sikerült. Elkezdtük beszélni, hogy mi a teendő a hasával meg kérdezgettem a kullancsirtó cseppről( azt mondta, hogy mivel sokszor van mosva a lába, ő azt nem ajánlja) aztán egyszer egy kis csörgés.. Bogyó kiköpte a gyógyszert :D Annyira cuki volt :) :) Augusztus eleje körül elég ha beadom neki a másik felét azt mondta. :) 

Előzmény: vidima (44055)
vidima Creative Commons License 2012.04.25 0 0 44055

A Drontal barnás színű és borzalmas íze lehet, mert még a virsliből is nyelvvel korábban kinyomta a kutya, a Milbemax fehér. Még egyszer itt a fórumon ajánlották, kipróbáltuk és bevált.

Nem tudom, mit mondott neked az orvos, mi 3 havonta adjuk neki. Azt mondták, hogy a családi kutyáknál, ahol hát bizony nyaljuk-faljuk is időnként a kutyát, meg gyerekek is, ott így kell.

Előzmény: Ludmilla. (44054)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.25 0 0 44054

A nevét nem tudom, a doki adta. Egy egész szemet, aztán ketté kellett törni neki. Belegöngyöltem egy szelet sonkába de egy az egybe lenyelte, fel se tűnt neki, hogy aljas módon becsaptam :) :) Ha lenne benne giliszta vagy valami, az a reggeli csomagba benne lett volna, igaz? Mert mikor az elsőt kapta, akkor reggelibe már jelen voltak. Most semmi. 

Előzmény: vidima (44053)
vidima Creative Commons License 2012.04.25 0 0 44053

Na akkor most már tényleg nyugodtan lehet vinni mindenhova.

Nem tudom, melyik féreghajtót eszitek, de mi mostmár egy ideje a Milbemaxot, ami sokkal jobb, mint a Drontal volt, ízben, meg egyébként is, a 6 kb. alattiaknak a  tabletta pedig majdnem akkora, mint egy nagyobb rizsszem, tehát könnyen beadható...

 

Előzmény: Ludmilla. (44052)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44052

Ma kaptuk meg az utolsó kötelező oltást :) :) Megmutattam a kullancs helyét is, azt mondta minden rendben van vele. A féreghajtót az Istennek se tudtuk beadni neki, úgyhogy most a vacsijába fogom belecsempészni. És kiderült, hogy nem is sérve van, hanem hasfali kitüremkedés. 
Nagyon cuki Pannika! :) :) Előttünk tele van minden pitypanggal dehát nem ül meg, hogy csináljak róla egy normális képet, csak rohangál benne. :) 

vidima Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44051

Pannika a réten, de édes!!!

Előzmény: Pannkaa (44048)
vidima Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44050

Nálunk nyugatabbra az új tulaj, ha nem tenyésztésre veszi, már ivartalanítva kapja meg a kiskutyát. Ehhez már hallottam pro és kontra is érveket, nekem azt mondt a mi dokink, hogy mivel az első nem egy teljes tüzelés volt, várjuk meg az első igazi tüzelést (gondolom hormonális okok miatt...), és utána ivartlanítsunk, és így is lett....

Előzmény: berkibetty (44046)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44049

Valaki nem tud egy jó tippet hogy mi jó a megfázásra?mert kb.3 napja elmentünk sétálni Pannival és elkapott minket egy jó nagy eső és szegénykém bőrig ázott hiába próbáltam óvni őt,rajtam sem volt kabát.és azóta egy kicsit tüsszög.kedve kifogástalan,étvágya is jó csak ez a tüsszöggés ne volna.nem folyik az orra sem,,,az orvosunk meg pont most ment el tovább képzésre és csak pénteken jön vissza.szerencsére nincs komoly baj de szeretnék neki valahogy segíteni hogy ne tüsszögjön.nincs valami alkohol mentes szirup vagy valami ami jó és nem árthat neki?mondhattok humán készítményt is ha teljesen ártalmatlan és természetes.

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44048

Nos akkor nehogy szó érje a ház elejét :) Íme néhány kép ami a napokban készült,de már vágva lett a szőréből azóta.

Előzmény: berkibetty (44047)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44047

Köszi :-)

Mostanában nem tettél fel a kutyádról képet! De nagyon édes!

Előzmény: Pannkaa (44041)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.24 0 0 44046

Köszi,

hát igen, még nem nagyobb anál a róka szőrnél ami a kedvence.

Igen nagyon gondolkodom az ivartalanításon,max az első tüzelést várnám meg. Gondolom még baba korában nem szabad. Nem?

Előzmény: vidima (44043)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44045

Eddig nincs gond,már fél napja van rajta.remélem hatni fog kullancsok ellen!

Előzmény: VBeata (44044)
VBeata Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44044

Szegény Pannika! Remélem, a nyakörv már nem okoz majd gondot! :(

Előzmény: Pannkaa (44042)
vidima Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44043

Dió nem különbözik nagyon a mellette levő plüss állattól, még akár össze is lehetne keverni őket.....:-)

 

Chili kb. 7 hónapos korában tüzelt először, utána kb. 13 hónaposan, majd ivartalanítva lett.

Nem szabad sajnálni, mert rengetek kellemetlenségtől/betegségtől  kíméled meg őt és titeket is...... Náluk ez nem úgy van, mint az ember utód létrehozására irányuló tudatos vágya. A műtétből pedig, főleg mivel kistestű kutyák, hamar felépülnek, úgyhogy szerintem nem szabad rajta gondolkodni!!

Előzmény: berkibetty (44039)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44042

Ja egyébként nem várt fejlemények történtek.Panni már az Ex-spot-ot sem bírja!Pirosra vakarta magát,tnap le kellett mosnom a cseppentés helyét vagy 3x samponnal.ma is vakarta de már nem annyira mint tnap.úgy hogy el is rohantunk a patikába és megvettem neki az új Foresto nyakörvet neki ami a Kiltix tovább fejlesztett változata.ez már vízálló.kíváncsi vagyok rá nagyon hogy mennyire fog működni.Már le van vágva a szőre és már nem olyan nagy neki kb. 4 cm lett de még így is olyan pufi,olyan mint egy habcsók.de ha kell a nyakánál majd még vágok neki hogy javítsak a nyakörv hatásán.

Pannkaa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44041

Óh de gyönyörű ez a Dió :) Zabálni való!

Előzmény: berkibetty (44039)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44040

Ne szomorkodj a névnap miatt,olyan különleges a neve és szép hogy ha most lenne kis kutyám lehet én is a Chili nevet adnám neki.De a Bodza,Szeder(ha fekete lenne tuti így hívnám) is kedvenceim közé tartozik :)

Előzmény: vidima (44038)
berkibetty Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44039

Sziasztok.

Köszönöm a tanácsokat, hát meglátjuk mi lesz, remélem még egy pár hónapig nem fog tüzelni. Tényleg, nálatok mikor kezdték?

Hány hónaposan?

Gondolkodom nagyon az ivartalanításon,csakhát sajnálom szegényt.

Előzmény: vidima (44038)
vidima Creative Commons License 2012.04.23 0 0 44038

1. Dió nagyon cuki és különleges a színezete evvel, hogy elől barna, hátul meg fehér. A másik képen viszont már sokkal világosabbnak tűnt....

 

2. Nekünk, míg Frontlinet használtam gyakorlatilag tele volt kullanccsal a kutya, mióta Advantixot Kb.  használunk (3 éve) nem volt benne egy sem, de azért otthon 3 féle kanalam van arra az esetre, ha...... A hosszúszőrűeknek inkább a spot-on változatot ajánlják. Én is minden szart megveszek a kutyának, ha kell, de itt maradtam csak a spot-onnál és bevált.

 

3. Tüzeléssel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy hogy az elő tüzlés még nem volt tejes, kevés vérzéssel jár, a második már teljes volt, több vérzéssel. Az elsőnél gyakorlatilag semmi nyoma nem volt (1-2 hétig tartott), Chili magát megtisztogatta, a másodiknál el-el csöppent egy két csepp, inább ott hagyott foltot, ahova lefeküdt, egyfolytában tisztogatta magát, szaglászott, hogy kinek lehet ilyen szaga, tök depis volt, kb 3 hétig. Persze tudtuk, hogy ha fekszik folt lesz, ezért felraktunk törcsit a kanapéra, stb. Chili nem alszik ágyban (legalább is akkor még nem..:-)), de most időnként felkéredszkedik, de akkor az ágy végében egy takarón alszik és onnan el nem mozdul, tehát ha így van nevelve, tüzelés alatt is tud aludni az ágyban, mert marad a helyén.... A második tüzelés után persze ivartalanítva lett, ez nagyon fontos. Borzalmas volt depisen látni az egyébként életvidám kutyát!!Sétáltatni nyugodtan lehet, de persze csak pórázon. Nálunk kert is van, de ott is ebben az időszakban csak felügyelettel lehetett kint, mert a kanok még a 2 méteres kerítésen is átverekszik magukat szívük hölgyéért!! A bugyi szerintem fölösleges, van szegénynek elég baja megával, nemhogy még egy ilyen bugyival is terhelni....

 

4. Nekünk nincs névnapunk:-((

Előzmény: Pannkaa (44037)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.22 0 0 44037

Ez jó :) Nekünk június 3-án.

Előzmény: VBeata (44035)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.22 0 0 44036

Tickless Pet.annyiból szimpatikusabb hogy ellenőrizhető a működése míg a Skudonak nem csak kibontás után 10 mp-re.

Előzmény: VBeata (44034)
VBeata Creative Commons License 2012.04.22 0 0 44035

http://www.kutyakozmetikus.hu/webtar/kutyanevnapok.html

Megtaláltam a kutyám névnapját. Szept. 9. :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!