Keresés

Részletes keresés

jj92gr Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6653
Sziasztok, valakinek sikerült már elérni ezt a Járai Évát?
Én egész nap csöngetem, de semmi.
Szeretnék én is a hivatalba dolgozni, de jó is lenne.
BabiGaba Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6652

Sziasztok,

 

Lelekben veletek leszek :) , de sajna mig nincs lakás én napnta Veszprémböl járok be Pestre dolgozni. Nem tudok elmenni :(

 

jj92gr Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6651
Nem veszik fel a telót abban a büdös polgár Jenő hivatalban.
Tudtok esetleg másik számot?

452-4115
452-4197


gabesz_12 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6650
Sziasztok! Ott leszek 17 felé...
Előzmény: hoseman (6649)
hoseman Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6649
..akkor 17h felé a kajmán nevezetű egységben.
jj92gr Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6648
4-fél5-között
jj92gr Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6647
mi ott leszünk!
jennifer122 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6646

Sziasztok!

 

Sajnos én sem tudok ma menni, de nagyon szívesen vennék egy rövid beszámolót az összejövetelről.

szab0lcs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6645
Hello Mindenki!

Nekem jó a 4 óra is meg az 5 óra is, bár 5 jobb lenne mert akkor párommal együtt tudunk menni.
Mit szólnátok ahhoz, ha azokat a dolgokat ami nem tartozik az eladóra email levelezésben beszélnénk meg? Ehhez kellene egy levelezőlista (mindenkitől egy aktív email cím).
F1 lakók szurkoljatok, illetve ha van tanácsotok akkor írjátok meg, mivel amíg nem tudunk költözni addig "társasház" sem lesz. Így nektek is az érdeketek, hogy minél hamarabb költözzünk.
Találtam egy ismerős ingatlanjogászt, csak sajnos a héten nyaral, de remélem jövőhéten tud rám szánni egy kis időt, a szerződés átnézésére és tanácsadásra.

Akkor hánykor találkozunk?
barcelons2 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6644

Első rész folyamatban, amint tudok valamit, le fogom írni. (ügyvédes)

szerződést még nem írtam alá, mármint az adásvételit, mert még mindig nem jött vissza a minrontól. majd címszavakban írjátok le, mi volt a megbeszélésen, mert én keleten leszek azidőtájt. Üdv.

Előzmény: nehogyka (6643)
nehogyka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6643
És az "ügyvédbácsikat" nem kérdezted véletlenül, hogy mi a stájsz?....aláírtad végül a szerződést?
Előzmény: barcelons2 (6642)
barcelons2 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6642

Nem, F1-F2-re közös. Merthogy az is benne van, hogy az F1 alatti parkolókból is marad a B épület alá 20 db.

Ami viszont nem épül fel, azaz 86 parkoló mínusz. Gondolom így együtt adja a problémát.

Előzmény: nehogyka (6641)
nehogyka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6641
Tehát az építési engedély úgy jó ahogy van, csak a Minron nem akarja megépíteni a fennmaradó két épületet ezek szerint? És ez az engedély csak az F2-re vonatkozott (mondjuk hülye kérdés)?
Előzmény: barcelons2 (6640)
barcelons2 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6640

Sziasztok!

Ígértem, hogy megnézem az építési engedélyben mi szerepel.A helyigényre 158 db parkolót írnak, melyből 92 db lesz kialakítva az F2 alatt, a hiányzó 66 pedig a B (31db) és az A(35db) épületben.  Tehát semmi újat nem tudok mondani, csak amit eddig tudtunk.

Üdv.

nehogyka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6639
khm.....mit szóltok?
nehogyka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6638

Én javaslom az 5 órát (hogy Gabesz is odaérjen), és legyen a Cayman (vagy micsoda) az F1 alatt. Mit szótok?

Előzmény: t0m1 (6637)
t0m1 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 6637
akkor ma hol és mikor?
Előzmény: gabesz_12 (6636)
gabesz_12 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6636
Üdv! Csak most kerültem internet közelbe, és részemről is OK a holnap délután! Annyi gubanc van csak, hogy 3/4 5-nél hamarabb biztosan nem érek oda, de ettől függetlenül elmegyek.

Lehet, hogy most nem teszek egy nagy megállapítást, de szerintem is van - mármint az eddigieken kívül - valami "fontos" részlet, amiről nem tudunk, és ami miatt igazából megy a cirkusz a Minron és a Hivatal között. Kíváncsi vagyok holnap mi lesz az aktuális kifogás "Minron kisasszonynál"...
Előzmény: barnaszemu (6634)
Giuccio Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6635

Nekem is jó a hétfő délután...:-)

Én is azt mondom,hogy nem szeretnék még egy ilyen procedúrát végigjátszani,de valamilyen módon muszály leszünk fellépni az ügy érdekében...(Ez mindannyiunk érdeke).Sajnálom,hogy idáig kell eljutnunk,hiszen még be sem költöztünk...és azt is sajnálom,hogy nem a leendő házunkban ismerjük meg egymást,hanem így,ilyen herce-hurca miatt!:-(

De ha azt szeretnénk,hogy valami történjen,akkor tennünk kell valamit!

Anyagilag csődbe fogunk menni,ha ez így folytatódik,hiszen sokan albérletet fizetünk,most pedig már a lakás törlesztőrészletét is!:-(

Egy darabig az ember valahogy megoldja,de aztán kifogynak a tartalékok...és aztán nemhogy a Centrál Park F2-es épületébe költözünk,hanem a híd alá...:-(

Muszály valamit tenni!Én úgy érzem,ezt nem szeretném megvárni a családommal,ezért bármi legyen,én be fogok menni...és valamit megpróbálok tenni az ügyben,még akkor is ha nem áll mellettem senki...:-(

Előzmény: barnaszemu (6634)
barnaszemu Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6634

jó a hétfő du. 4!

 

eddig hányan vagyunk?

Előzmény: jj92gr (6629)
barnaszemu Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6633

Sziasztok,

 

most értem a fórum végére, jó sokat írtatok két nap alatt :)

 

én is benne vagyok a közös fellépésben, szerintem is meg kellene várni a jövő hét közepét, és ha semmi információval nem tudnak szolgálni, akkor egy tárgyalást kellene kezdeményezni a Minron vezetőivel.

 

az előzetes értkezésben is benne vagyok, kérdés mikor.

 

üdv.

barni

Előzmény: jj92gr (6629)
barnaszemu Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6632

Nagyon egyet értek, köszi Panka, tökéletesen így gondolom én is!!!!

 

 

Előzmény: panka99 (6584)
barnaszemu Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6631

Javaslom a 3. pontod betartását amint jövőhéten nem történik semmi!

 

Nekem van egy ügyvéd ismerősöm aki ingatlanjogban dolgozik. És mint korábban is említettem a közös fellépést szorgalmaznám, uis egyedül nem sokra megyek!

Előzmény: szab0lcs (6580)
nehogyka Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6630
Nekünk megfelel az időpont!
Előzmény: jj92gr (6629)
jj92gr Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6629

Igen, nekünk is az a cél, hogy megkapjuk a lakást, és költözhessünk végre, ezért is írtam, hogy az állásfoglalásukat kellene megtudni, és nem támadólag fellépni.

 

A kis csapat összefuthatna hétfő délután (16-17-óra felé), a hétfői telefonok információinak tudatában, akár az árkád melletti kis kávézónál. Véleményeket kérek!

 

Mi most elmegyünk bringázni, és elmegyünk az F2 felé is, fájdítani a szívünket :-(.

 

Előzmény: csaba32 (6628)
csaba32 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6628
Sziasztok!

Én most úgy érzem, hogy kétszer léptem ugyanabba a tócsába, mert sajnos úgy 2 éve hasonló cipőben jártam mint most.
2004-ben Debrecenben vásároltunk egy újépítésű lakást és úgy 1,5 év csúszás után borult el az agyunk és ügyvédhez mentünk. Először jöttek a lakógyülések ahová persze az építésvezetőket küldték, de sem csoprtosan sem pedig egyénileg nem tudtunk eredményt elérni. (Attól félek most sem fogadnak minket hiába megyünk oda, majd kiküldenek valami ügyintézőt.)
Az ügyvédi segítséggel végül visszakaptuk a pénzünket, de nem volt egyszerű. Először azt kérték, hogy mondunk le a jogunkról, hogy el tudják adni az ingatlant és abból kifizetnek minket. Erre persze nem voltunk hajlandóak, ezért erre hívatkozással kb. 3 hónapig tartott amíg kifizettek minket. Utánna még hónapokig intéztük a hitel megszüntetését, jelzálog törlését. (addig új lakást sem tudtunk venni).
Úgyhogy nem egyszerű, és ezt Ők is tudják, ezért nem félnek tőle, hogy valaki is visszalép. Arról nem is beszélve, hogy aki 2006-ban vett lakást azt azon az áron fizetik ki, és 2008-as áron újra eladják, mi meg mehetünk egy újabb lakóparkba ahol ugyanez vár ránk.
Úgy gondoltam, hogy ha 80%-os készültségnél veszek lakást akkor nem ismétlődnek meg a régi események, de tévedtem. Ezek szerint nincs új a nap alatt.
A fentiek miatt Én mostmár kivárom, nem lépek vissza.

Csaba
Előzmény: jj92gr (6626)
t0m1 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6627
szerintem viszont igencsak kellemetlen lehet neki visszaadogatni a pénzeket. többletköltséget jelente az értékesítő személyzet további fenntartása... stb
szóval ingencsak kellemetlenül érintené... ráadásul fél év utáni csúszásnál a foglaló kétszeresét kell visszafizetnie (persze, ha jól emlékszem) de a találkozóra ezt jobban átnézzük.
Előzmény: jj92gr (6626)
jj92gr Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6626

Sziasztok,

csatlakozom nehogyka hozzászólásához, mivel a köv. hétre ígérték, így a hétfő-kedde-t megvárhatnánk. Továbbá javaslom helyszínnek az árkádtól a már meglévő épület felé lévő kis kávézót. Ahogy elnéztem akkora forgalma van, hogy bármikor bármennyien odamehetünk :-).

 

Más: ha valakinek van konkrét álláspontja, az készüljön vele, vagy előre is megoszthatja itt a fórumon. Én azt javaslom, hogy kérjünk egy álláspont-kifejtést a Minrontól, hogy megtudjuk mi is a terve, esetleg dobjuk be Nekik, hogy szeretnénk, ha az önkormányzatról is ott lenne valaki.

 

Szerintem ha azt mondjuk, hogy visszakérjük a lakások árát, és szevasz, akkor visszaadják, és a felszabadult lakásokat holnap már el is adták, úgyhogy ezzel óvatosan kellene közelíteni, esetleg csak puhatolózásképpen megkérdezni, hogy mennyi idő lenne a visszacsere...stb.

 

nehogyka Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6625
Én amonodó vagyok, hogy várjuk meg a hétfő-keddi eseményeket (addigra ígérgettek válaszokat, és kitudja.....) de ettől függetlenül a lakós összeröffenést meg lehetne ejteni mondjuk hétfőn délután az újabban megszerzett információk birtokában, mit szóltok hozzá? Javasolnám a ház alatti "árkádot", ülőhely úgyis van, vagy a Minron székháza a Teréz körúton? :))) na jó ez csak vicc, de egy belvárosi mekdonálc, vagy egy kávézó simán megteszi, vagy maradjuk helyben a CP alatti étteremben, kávézóban.... Remélem a minron csapat, vagy valamelyik képviselője nem fog megjelenni, hogy "kihallgassa" a startégiát :) de ha kiderül, hogy mégis, akkor nagyon letörten fog haza menni:)
hoseman Creative Commons License 2008.08.10 0 0 6624
..nna..alakul a dolog...négyen már vagyunk...ja ja,végülis ja....szerintem akkor valamelyik Burger Kingben jó lesz a találkozó...kérdés melyikben?..ki hol pörög? Ki mivel közelíti meg a helyszínt? stb Mit gondoltok?
Előzmény: Giuccio (6621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!