Keresés

Részletes keresés

Davlev Creative Commons License 2006.06.13 0 0 804

Felnéztem a Vígszinház honlapjára, és az évadzáró ünnepség képei közt találtam.

Szerintetek képes lenne a második sorozatban szinkronjában benne lenni a maga 84 évévvel?

 

mague Creative Commons License 2006.06.12 0 0 803
Én már írtam pár kuncsorgó levelet jobbra balra mindenfelé, de elérni sose sikerült semit :D Tehát ebben nem tudok segíteni :)
Davlev Creative Commons License 2006.06.12 0 0 802

Hogy a külföldi elnyomás érvényesül, azt nem hiszem. Inkább mi magyarok vagyunk az elnyomók. Ugyanis a román és cseh Minimax műsora 100-ban azonos a magyaréval :D:D Így ott is megy az EV, bár ők az angolt fordították le, így a szereplőket, és címét e szerint ismerik.

 

Már korábban mondtam, hogy írásban adjunk nyomatékot a Minimaxnak a követelésünkből. Az Illés kluBOSHok vezetője is ismeri, és szereti a sorozatot. Ha jól megfogalmazunk egy levelet vagy petíciót, a legközelebbi klubnapon rendezhetünk aláírásgyűjtést.

Előzmény: mague (801)
mague Creative Commons License 2006.06.12 0 0 801
Nah, újra felteszem a levelet, amit kaptam valakitől, aki segíteni akart nekünk kiadatni az EV-t dvd-n, magyarul. Az előző változatban amit feltettem meggondolatlanul bent maradt egy-két keresztnév... no igen...

"nna pont megelőztél, mai nap küldött nekem egy anyagot, melyben azon sajnálatos tényre derült fény, mely szerint a minimax kapta a kizárólagos szinkronjogot. Sem megkeresésre, sem más úton nem voltak kedvesen hajlandóak megosztani mással ezt, és a lejártát sem voltak hajlandóak elárulni, pedig az publikus infó kellene, hogy legyen, ugyebár. :(
így egyenlőre nem valószínű, hogy a legendás sorozatban kiadásra kerüljön. nagyobb esély van rá, hogy egyszer egy olyan független kiadóval - mint az Odeon, akik már pl. sok olyan filmet berizikóztak eredeti szinkronnal, amit nem lehetett volna :) - kerül kiadásra. Sajnálom, hogy nem sikerült, én megpróbáltam megtenni az ügy érdekében, amit lehetett."


A Minimax nem magyar tulajdonú adó (cég), gondolom ez is sokat számított a döntésük meghozatalában... azaz eredeti magyar szinkronnal az első sorozat DVD-n csak is félig illegálisan jelenhet meg, ha a Minimax nem vállalja el a kiadást... ismét a külföldi elnyomás xD
privateer Creative Commons License 2006.06.09 0 0 800
Azon gondolkodom hogy bitgate.tx.hu torrent oldalra felrakom. vagy!!!!!
filefactory.com-ra 500 megáig pakolhatunk (cserébe a sok *censored* reklámot le kell viselni). Igaz 15 nap inaktivitás esetén letörlődik magától a fájl.
2 DVD-t felpakolni egyszerre az sok.
Kinek van még meg a DVD rip? Mert akkor feloszthatnánk egymás között az epizódok feltöltését.
Előzmény: mague (787)
Davlev Creative Commons License 2006.06.04 0 0 799

Ha nem teszünk semmit, akkor nem lesz 2. sorozat a TV-ben. De ha nem ülünk a babérjainkon, akoor lesz.

 

Én a következőt javaslom:

Valaki, aki ért az aláírásgyűjtő akciókoz, az legyen szives íveket kérni. És majd egyszer, az Illés cluBOSHos találkozoóján nyugodtan gyűjthetünk aláírásokat. A klubvezető azt mondta, hogy bármit lehet.

R0CC0 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 798
tartok tőle, hogy sosem lesz 2. évad a tévében... meg kellene venni és még le is kéne szinkronizálni...
és ugye a szinkronhangok egy része már nem is él :-(
Előzmény: Kletta (796)
Joker-007 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 797

Köszönjük!

Ez jólesett! :-))

Elinditottam a Media Playert, a hangot meg kiraktam a torony hangfalaira.

A "Le Flashbic"-nél meg átjött a szomszéd, hogy ugyan vegyem már halkabbra ezt a skót (!) zenét! :-DD

 

(asszem tizedikétől megint lesz egy esti stabil programom :o))

 

Béla

Előzmény: R0CC0 (795)
Kletta Creative Commons License 2006.06.02 0 0 796
Szerintem már negyedszer vagy ötödször vetítik, és remélem, hogy még sokáig fogják. És ha ez annyira megéri nekik, akkor remélem, hogy a második évadot is levetítik. Pláne, ha az elsőnek a bevételéből elég pénzük lesz rá.
Előzmény: mague (793)
R0CC0 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 795
Track: 1-14
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=5EBC9AB82AE99ACE
Track: 15-28
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=AE50C5C12F1BA4C4
Előzmény: R0CC0 (794)
R0CC0 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 794
mindjárt feltöltöm yousendit-re
Előzmény: _ Liar _ (790)
Kletta Creative Commons License 2006.06.01 0 0 792
Tizedikétől megint megy a Minimaxon, a http://www.minimax.hu/program.php?f=2914 címen már fönn van pár időpont.
_ Liar _ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 791
Mague... ha Loshit nem találom meg akkor szeretném majd elkérni töled a ripeket
Előzmény: mague (787)
_ Liar _ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 790
nem akarod értelmes minőségben begrabbelni?
Előzmény: R0CC0 (783)
Davlev Creative Commons License 2006.05.31 0 0 789
Van valaki, aki tud franciául. Nekem sikerült a suli francia tanárát segítségül hívni, akinél szintán jártak a DVD-k. Majd a nyáros segít a szöveg leírásában, és a nem értett szavak lefordításában.
Előzmény: R0CC0 (788)
R0CC0 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 788
Na végre megnéztem a második évadot is. Igaz, csak franciául és alig értettem valamit, de azért nem olyan bonyolult mese ez, hogy ne lehessen következtetni :-))
Nagyon jópofa, hogy az első évadból mennyi visszatérő szereplő van és sokkal több szerepet kapnak a kalózok is (bár Popocici sipákolását nélkülözni tudnám... Hacser Józsa annyira telitalálat volt anno).
Van újabb fejlemény a második évad feliratozásában? :-) Lelkes franciául tudó rajongók? :-)
mague Creative Commons License 2006.05.21 0 0 787
ELsüllyedt Világok DVDRip HUN adatai:

VIDEÓ: DVDRIP XVID 1.x 720x576@FPS25.000, 1500kbps
HANG: AC3-CBR 192kbps MAGYAR DOLBY 2.0 (MONO)
EGYÉB:
- AVI konténer
- Részenként TAG szkriptelve
- A videók betartják az AS@L5 (Advanced Simple Profile Level 5) -ben előírt ajánlásokat, azaz tökéletesen visszajátszhatók bármelyik mpeg4 kompatibilis asztali dvd lejátszón.

Jó keresgélést... valahol csak megtaláljátok xD

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.17 0 0 786
Hali!
Ha még mindig fent vannak a ripek az Endless-en, akkor nagyon megköszönnék, és Demonoid vagy Gmail meghívóval honorálnék egy Endless meghívót. ;D
R0CC0 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 785
26 euró.
(www.fnac.com)

És milyen az a magyar találmány? :-)

Nekem olyan van, hogy a Minimax-ról DVD-re vettem a részeket. A kép ebből következően nem 100%-os, de azért nagyon jó.
Előzmény: Davlev (784)
Davlev Creative Commons License 2006.05.17 0 0 784

ÁÁÁÁÁ, ÉNEKEM EZ CSAK LETÖLTVE VAN MEG :(:(

Mennyi volt, ha szabad kérdeznem.

 

Magyar dvd ripp is van, igaz, hogy rajongói találmány, de jó.

Előzmény: R0CC0 (783)
R0CC0 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 783
végre jött a postás :-)))
régen láttam már ilyen igényes (rajz)filmzenei cd-t :-)

a képek nagyban:
http://img273.imageshack.us/img273/3868/lmefront2be.jpg
http://img273.imageshack.us/img273/7315/lmeinside9we.jpg


R0CC0 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 782
van magyar dvd-rip? másnak is hozzá lehet jutni? ;-)
Előzmény: Davlev (780)
mague Creative Commons License 2006.05.14 0 0 781
Háhááá >:P terjed klei munkája magyarhonban... habár elég lassan :S
Előzmény: Davlev (780)
Davlev Creative Commons License 2006.05.14 0 0 780

Mindenképp küldd el neki is. Minél elöbb sikerül egy részt lefordítani a második sorozatból. annál jobb.

 

És sikerült hozzájutnom a magyar nyelvű DVD ripphez is :)

Előzmény: Kletta (778)
Davlev Creative Commons License 2006.05.14 0 0 779

De jó, hogy egy kicsit pörög a téma!!!

 

Akkor most elmondom, hogy mostanában havonta járok Pestre az Illés cluBOSCHok-ra. És az egyik szervbező szintén ismeri, és szereti a sorozatot. Gondoltam, talán az ő segítségével tudnánk valami tenni a második sorozat vetítése érdekében. Legközelebb július 2-án lesz találkozó az FMH-ban. Aki tud, az jöjjön már el, ezzel emelve a klub látogatottságát, és egy jó kis EV fantalálkozót is öszzehozva ezzel.

 

További infók:

illesklub.hu
Kletta Creative Commons License 2006.05.14 0 0 778
Hát épp tegnap kaptam egy privát üzenetet Ogniemtől Shagmir fórumán:

"Szia!
Párizsban élő török egyetemi hallgató vagyok. Tanulom magyar nyelvet is, mert a kutatási témám a legújabbkori magyar történelem.
Kiderül hogy vannak nehézségeid az Elsüllyedt Világok második részével. Én nem beszélek jó magyarul, de beszélem és értem elég jó franciául : szeretettel probálok segiteni, ha vannak kérdéseid...
Légy jó!"

Shagmirnak már elküldtem a 27. rész szövegkönyvét, hogy javítsa ki, de eddig nem reagált. (Remélem, azért megkapta. Mondjuk azt nem is bánom, ha előbb az oldalát frissíti...) Most küldjem el Ogniemnek is?

Ez az Árkádia ital meg tök jó, úgyis gondolkodtam, mi Sagsag üzemanyaga. Esetleg a fedélzeten még tudnak is zöldséget és gyümölcsöt termeszteni, ami az utasoknak is jó.

A második évadban egyébként van egy rész, ahol Popfej kiveszi Sagsagból a mozgást irányító kazettát...azt hittem, a nyolcvanas évek közepén már tudták, hogy egy ilyen csúcsszuper számítógép legalábbis floppyról fut. 8-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.14 0 0 777
Sziasztok!

Jó látni hogy ilyen nagy szervezkedések történnek. A nagy japánrajzfilm-mániában teljesen megfeledkeznek a francia rajzfilmről... :D

Tényleg, ha már az animések szóba kerültek, mi lenne, ha tanulnánk tőlük?
Foghatná valaki franciatudós a 2. sorozatot, és lefordíthatná. Csinálhatnánk magyarul feliratozott DVD ripet. Franciául többen tudnak mint japánul, nem?

Én sajnos nem tudok franciául, de időzítést vagy kódolást (processzoridőből van sok) pl. tudok vállalni fansub készítésben.
izomhod Creative Commons License 2006.05.14 0 0 776
Itt a bűnös!
Előzmény: izomhod (775)
izomhod Creative Commons License 2006.05.14 0 0 775
Nekem megártott, mert a képet is elfelejtettem tőle feltölteni. Pedig csak egy üveggel ittam...
Előzmény: izomhod (774)
izomhod Creative Commons License 2006.05.14 0 0 774
Íme a titkos üzemanyag, amit Ságságba tankolnak Szpartakuszék, amíg mi a kalózdalt látjuk:)
Előzmény: izomhod (764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!