Keresés

Részletes keresés

suta3 Creative Commons License 2024.02.07 -3 5 162290


Szia! Szerintem a véleményedben csak ott van hiba, hogy a tőled eltérő gondolkodásúakat ostobának tartod.

Előzmény: Rendszer.hiba (162288)
suta3 Creative Commons License 2024.02.07 -4 2 162289


Szia, a történet kitalált. Nem ismerem pontosan a világnézetedet, ezért nem is tudom, hogy te miért látod így ezt a pár sort. Számomra a környezetem adja a viszonyítási alapot. Itt bőven van példa arra, hogy utólag a megmagyarázhatatlan csodákat is saját érdemként kezelik az emberek.

A történet egyik fő mondanivalója az, hogy hitbéli dolgokat nem lehet bizonyítani. Akkor sem, ha nagy eséllyel igaz. Azaz, van lehetőség kételkedni, és másban hinni. Csakhogy a ma embere általában már nem úgy gondolkodik, hogy mit hiszek, hanem úgy, hogy "én tudom", holott a tudása sem bizonyítható.

Előzmény: missSissi (162286)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.07 -3 2 162288

A megbántani akarás szándékától mentesen ... ugyanaz jut eszembe az isten szóról-jelzőről, mint erről a történetről.

 

Kamu. Az ostobákat meg lehet vezetni, befolyásolni lehet ilyesmivel... 

Előzmény: suta3 (162285)


Hemü Creative Commons License 2024.02.07 0 0 162287

Ő nem Tom Cruise, hanem egy két méteres King Kong.

https://en.wikipedia.org/wiki/Reacher_(TV_series)

Előzmény: tuktikka (162284)
missSissi Creative Commons License 2024.02.07 0 3 162286

Érdekes, ebben a sztoriban sehol nem tudnám elhelyezni Istent. Rengeteg más történet  eszembe jutna, de ez nem lenne köztük.

 

Aki volt már nagyon beteg,megérintette a halál szele,nem mondana ilyet. Még akkor sem,ha nagyon fontos az illető. Ne dőlj be minden sztorinak 😉

Előzmény: suta3 (162285)
suta3 Creative Commons License 2024.02.07 -3 1 162285


Azon gondolkoztam, hogy általában ma mit jelent az emberek számára az a szó, hogy "Isten". Egy egyszerű történet jutott az eszembe erről:

Egy fontos embernek nagyon beteg volt a szíve. Sokaknak volt rá szüksége, ezért a világ legjobb szívsebésze elvállalta, hogy megpróbálja megmenteni. Bár a döntés nehéz volt, mert nem sok esélyt látott a megmentésére. Ennek ellenére a műtét nagyon jól sikerült, és a fontos ember teljesen felépült. Később, egy rangos partin újra találkoztak, és a fontos ember ezt mondta a szívsebésznek: - Uram, már előre megmondtam a feleségemnek, hogy maga egy kontár, a műtétje nélkül hamarabb meggyógyultam volna.

tuktikka Creative Commons License 2024.02.05 0 0 162284

Sorozat? Csak 2 filmet láttam Tom Cruise főszereplésével.

Előzmény: Hemü (162283)
Hemü Creative Commons License 2024.02.05 0 0 162283

A Reacher sorozatnak már a harmadik évadát forgatják, és az ottani főszereplő sem kutya.

Előzmény: tuktikka (162282)
tuktikka Creative Commons License 2024.02.04 0 0 162282

Én azon gondolkodtam el, hogy most láttam egy filmet Elveszett sziget amiben volt egy szőke szélesvállú mellékszereplő, őt el tudom képzelni Jack Reachernek.

Ő egy könyvhős, aki egymaga legyőz 6-8 ellenfelet.

tuktikka Creative Commons License 2024.02.04 0 0 162281

A 100 éves apó még él az apja 65 volt amikor meghalt, a fia 38.

Nem kiszámitható semmi.

Előzmény: Csalitszeráf (162280)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.04 0 0 162280

Ezt hívják jó genetikának, valószínűleg te is sokáig fogsz élni. :)

Előzmény: cafedes (162279)
cafedes Creative Commons License 2024.02.04 0 1 162279

egyébként ebben is egyetértünk ... épp ma beszélgettünk erről- én magam és a gyerekeim is ükmamáinkat is ismertük. lehet, h szerencsés család vagyunk, de a dédmamám édesanyja, tehát az én ükmamám akkor halt meg, amikor én 13 voltam, ő maga 96. az én gyerekeim 13-11 évesek voltak, amikor az ő ükmamájuk, az én dédim halt meg 96 éves korában. ámbár más családok is szerencsések voltak, mert a dédim 8 testvére mind 95-96 éves korában hunyt el- a férjeik a háború alatt gulág és társai közt, kit az oroszok kit a németek - ( ez ilyen szempontból mind1 is. ) olyan szempontból azonban nem, hogy háború után lebombázott házaik után, nélkülözve nevelték fel a nagyszüleimet -egyik oldalt, másik oldalt. egyik nagyapám bevallása óta 14 éves korától volt láncdohányos, amikor én eszmélek erre, akkor már Fecskét szívott, megjárta az első világháborút, a másodikat, kibírta hogy elvegyék a szeszfőzdéjét és lesöpörjék a padlását. ennek ellenére 1980-as évek közepén 86  éves korában ment el, a kórházban még könyörgött, hogy szerezzünk neki cigit, odakacsintott, hogy " már semmi rosszat nem tesztek vele "  ... szóval közben minden nap 40-50-60 éves ismerőseim mennek el, orvostudomány jelenlegi fejlettségén, teli boltok és kamrák mellett.... 

 

Előzmény: tadadadaaaam (162278)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.02.03 -2 1 162278

igen a környezeti tapasztalataijmból indulok ki

most halt meg egy 69 éves tüdőrákos ismerős, de ugyanakkor most halt meg másik ismerős anyósa 94 + évesen, meg egy szomszéd anyósa szintén a 90-es éveiben

akkor melyik generáció élt tovább?? a hatvanas vagy a kilencvenes

avagy a Ratkó korszakos vagy a dédszülői generáció???

Előzmény: Csalitszeráf (162277)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.03 -2 4 162277

Ja, akkor az más. Ha nálatok így volt, akkor nyilván mindenhol is, sőt, világszerte ez a tendencia. :) És a dédpapákkal mi van, meddig éltek?

Előzmény: tadadadaaaam (162276)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 162276

hát pl a mi környezetünkben

az én dédanyáim közül egyik 91 évet élt, másik hasonlóan

nagyszülők 84-5 éveket

a szülők a hetveneset tapossák-ha még élnek egyáltalán

ennyi

temetőben sétálgatva is érdemes néha a sírkövek évszámain elidőzni--csak úgy random

Előzmény: Csalitszeráf (162273)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.02 -1 1 162275

Azon, hogy milyen tökéletesen működik a szekértáborok közti dehumanizálás... :(

Vajh hány emberöltő kell ahhoz, hogy ne "nem emberi lényként" tekintsen egymásra kormánypárti és nem kormánypárti? 

Vagy a széthúzás és ellenségeskedés már az emberekbe jó mélyen beleégett az évszázadok alatt, s ez míg lesz két magyar, addig létezni fog? 

Olvasgatok külföldön élő magyarok csoportjait is... szomorú, amit ott is látni.... :((

pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.02 -3 0 162274

Tudod a statisztika kontra mendemondában mindig az utóbbi nyer. 😉

Előzmény: Csalitszeráf (162273)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.02 0 1 162273

Nem tudom, hogy kinek a dédszülei éltek ennyi időt, viszont a statisztika ennek ellent mond:

https://mek.oszk.hu/02100/02185/html/199.html#200 (Első ábra)

Előzmény: tadadadaaaam (162269)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.02 0 0 162272

Isztambulban a nemzetközi járatoknál vannak olyan vízautomaták, amikből forró víz jön. :) Szerintem nagyszerű ötlet.

Előzmény: tuktikka (162270)
tuktikka Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 162271

Az hogy a ratkók megritkultak ez tény. Nagyon sokan voltak , sok feszültség, sok cigi, sok pia.

De ettől a következő generáció még élhet magas életkort.

Előzmény: tadadadaaaam (162269)
tuktikka Creative Commons License 2024.02.02 0 0 162270

Azon gondolkodtam el, hogy a hajléktalanokat látogatók miért teát visznek az utcán élőknek és nem levest?

A teában koffein van, vizelethajtó és emelheti a vérnyomást. A benne levő cukorpótló étvágyat gerjeszt.

 

Olvastam , hogy Kínában fórró víz osztás van ingyen.

A lakos visz magával egy tésztát, enged rá forró vizet és már jól is lakott.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.02.02 0 0 162269

https://index.hu/kulfold/2024/02/02/rak-betegseg-who-legszennyezes/?token=ab3db75d57f468c938eb4386dcade1d0

Ijesztő mértékben növekedhetnek a világon a rákos megbetegedések a WHO szerint

 

 

gondolkodtam....azon, hogy ez a cikk hogyan korrelál az én tézisemmel,miszerint nem igaz, hogy nő az átlagéletkor

dédszüleink 90+ éveket éltek meg

a nagyszüleink 80+éveket

a szülők jó esetben a 70+, de szűkebb körben szétnézve inkább 70-, azaz 60-as évek végét éltk meg

 

szomszédok közt szétnézve is inkább az 1930-40 előtti generáciü az, aki még él...sokan a tipik Ratkó gyerekek/azok gyerekei közül már nem

a fenti cikk azért is érdekes, mert ugye régen mindenki olajkályhával meg sparherd-tel fűtött, aztán mégsem ismertem egyetlen tüdőrákos embert sem

a déd-nagyszülői generáció egész nap kint kapirgált, kapált és mégsem volt bőrrákja, holott naptej hol volt még..

és sorolhatnánk

 

suta3 Creative Commons License 2024.02.01 -2 2 162268


Száll a kakukk a fészkekre. (Ken Kesey után szabadon)

Azon gondolkoztam, hogy világunk legerősebb kakukkja a globalizmus lehet. A nagyhatalmi bankárrégió bármire hajlandó, ha globális céljairól van szó. Országok kormányait semmisíti meg, és a saját bábjait ülteti vezető pozícióba. Közben a lakosságot azzal hiteti, hogy nagyon is jó szájat etet, ha az ő zsebébe rakja a javait. Persze ez hazugság, mert amint nem lesz rájuk szükség a hatalomért vívott pusztításban, utódok nélkül fognak kihalni.

"A kakukk... Fészekparazita madár, mintegy 9-25 fészket is meglátogat, melyekbe egy-egy tojást rak. Kedvenc gazdamadarai a nádirigó, a réti pityer és az erdei szürkebegy, de rajtuk kívül sok más madár fészkébe is rak tojást. A fiókák 12 nap után kelnek ki, rendszerint hamarabb, mint a gazdamadár fiókái. A frissen kelt kakukkfióka kilöki a fészekből a többi tojást, vagy akár a frissen kelt mostohatestvéreit is, ezért a mostohaszülők egyetlen fiókaként nevelik (mert azt hiszik, hogy a saját ivadékuk*). A fiatal kakukkok 19-24 nap után repülnek ki, de csak 50 naposan önállósítják magukat, addig is a dajkamadár szülők etetik őket." (https://hu.wikipedia.org/wiki/Kakukk)

*Zárójeles betoldás tőlem.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 0 0 162267

Velem csak egyetérteni lehet😏😏😏😆

 

Előzmény: cafedes (162266)
cafedes Creative Commons License 2024.01.31 0 0 162266

ebben egyetértek veled

Előzmény: tadadadaaaam (162265)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 0 1 162265

És nem a program írói, hanem azok a cégek, akik az algoritmust felhasználják céljaikra (pár ismert platformot ugye nem kell megneveznem) lesznek a haszonélvezői..

 

Az a tézis, amiről próbáltak itt engem páran meggyőzni, hogy majd a robotok meg AI előállítják a feleslegessé vált munkaerő alapszükségleteit, szépen megbukik a riport során.. ahogy mondtam, a robotok a tőkét fogják szolgálni...nem tévedtem nagyot:-)

 

És a rossz hír, hogy a "white-collar" tehát tipik intelligenciát igénylő munkák/munkahelyek nagyobb veszélyben vannak, mint pl a kétkezi "blue collar" munkát igénylő területek...ami valahol érthető is, hisz egy villanyszerelő fizikai munkáját vagy egy ács munkáját telojesen elvenni nem fogja tudni-hisz az a fizikai világ..

Előzmény: tadadadaaaam (162264)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.31 0 0 162264

Érdekes hasonlat hangzik el a riportban amúgy, ami elgondolkodtató...

Ami az elmúlt évtizedek kőolaja volt, az a mai civilizációban az információ és ami Szaud-Arábia volt, az most Kína...

Továbbá elhangzik a "surveillance capitalism", ami annyit tesz ki, mint a megfigyelés kapitalizmusa....a produktum mi vagyunk..

Az információ -rólunk- az áru és a kereskedelem ezzel zajlik...az információ birtoklói-nyilván az AI irányítói -lesznek az új kapitalisták..

Előzmény: suta3 (162263)
suta3 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 162263


Szia! A mesterséges intelligencia valóban azoknak az érdekeit védi, akik kifizették létrehozásának költségeit (nem részletezném, hogy miből). Nem hálából teszi. Egyszerűen ezt kell tennie, mert ilyen szabályok irányítják a működését. Probléma majd akkor jelentkezhet, ha valaki megengedi neki, hogy szabadon döntsön, és eszközei is lesznek változást létrehozni. Nagy kérdés, hogy ki a programok valódi írója.

Előzmény: tadadadaaaam (162262)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 0 0 162262

lépjünk másik kedvenc témámra

AI

és jéé...visszahallom saját mondataimat (robot nem fizet adót és nem vásárol be etc..

 

az első 15  perc Kína kapcsán nagyon érdekes, és ez 4 évvel ezelőtti riport ugye, azóta még mi  minden változás történhetett..szerintem ha most ki kéne menjek egy kínai nagyvárosba, elvesznék a technológia közt.. 

az 1 óra 3 perc után még Marx neve is elhangzik....

egy érdekes következtetés az, hogy az AI a vagyonosok oldalára teszi a súlyt a mérleg serpenyőjében, és még inkább nyílik az olló a vagyonosok és a hanyatló középosztály között...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=5dZ_lvDgevk

In the Age of AI (full documentary) | FRONTLINE

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 162261

nem igazán

eleve érthetetlen a bérlet ár csökkentés dráguló üzemanyagár és sofőrbérek mellett...

(+ jutalmak, tanácsadóknak osztogatott pénzek etc)

 

 

 

Előzmény: tuktikka (162259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!