Keresés

Részletes keresés

Alpári Gnác Creative Commons License 2008.03.16 0 0 6384

Kedves Gnáci!

Szólítottak már így?

Szoktak:)

Előzmény: Gömbtatu (6349)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.03.16 0 0 6383

Lszögezem, hogy nem ismerem az idézetet, de 3 bekezdésből nem is venném magamnak a bátorságot, hogy véleményezzem.

Wass Albertet sem ennyiből ítélem meg, dehát ezt már többször említettem.

Amúgy Márainak tűnik, de könnyen lehet, hogy nagyot tévedek...:)

Előzmény: Édy Endre (6358)
Leevee Creative Commons License 2008.03.05 0 0 6382
Hát, mert nagy az Isten állatkertje...De nem is ez a baj. Hanem az, hogy alacsony a kerítés.....
Előzmény: EdgE (6380)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.03 0 0 6381
Ez tényleg arcpirító.
Előzmény: EdgE (6380)
EdgE Creative Commons License 2008.03.02 0 0 6380
Meggyalázták Wass Albert szobrát!
Azt amelyik a szabadság téri templomnál áll és amelyiknek tavaly okt. 23-i avatóján ott voltam én is. Leöntötte festékkel valami idióta :(
EME Creative Commons License 2008.02.29 0 0 6379

Mennék én es, de miért is?

Jóska esment készül valamire?

Lélekben mindenesetre veletek leszek, mert gyanítom, hogy csak nekem is tetsző dologra készültök.

Amúgy Húsvét környékén egy kicsit Vásárhelyen leszünk, de 29.-én már szinte biztos hogy nem...

Előzmény: cserekecske (6375)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 6378

Kedves cserekecske!

Mi lesz március 29-én? Nagy örömmel mennék, de sajnos, attól tartok, ez nem jön össze, mert Csíksomlyói Búcsúig (május 10) már nem nagyon tudok szabira menni...

Előzmény: cserekecske (6374)
szabicsek Creative Commons License 2008.02.29 0 0 6377
Szoboravatásról van szó? Ha jól tudom, a helyi református templomban őrzik a mester mellszobrát, mivel a templomkertből kitiltották a romány hatóságok.
Előzmény: cserekecske (6376)
cserekecske Creative Commons License 2008.02.28 0 0 6376
Időpontjavítás! Márc. 29. szombat funtineli helyszín...
cserekecske Creative Commons License 2008.02.28 0 0 6375
EME! Te es! :)
Előzmény: cserekecske (6374)
cserekecske Creative Commons License 2008.02.28 0 0 6374
Kedves boraka!
Vigyázó szemetek márc.28-án Holtmarosra vessétek!
Ha akarsz, gyere!
Előzmény: Törölt nick (6362)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.02.26 0 0 6373

Egy barátom édesanyja megkért, mivel kórházban volt egy darabig, hogy egy májusi, szerintem nagyon jó ár/érték viszonyú erdélyi -benne a csíksomlyói búcsúval, Wass Albert sírjának felkeresésével- úthoz segítsek résztvevőket keresni, mi is megyünk. Ha nem jön össze a létszám, az önköltséges jelleg miatt nem tudunk elindulni.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014771

holpi Creative Commons License 2008.02.26 0 0 6372
Ha pörgősebbre vágysz olvasd el a Háború és békét. Nyilván az is silány fércmű )
Előzmény: deszka (6371)
deszka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6371
nem bírtam olvasni lassú unalmas...
nem is értem a funineli hogyan sikerült ennyire jóra...
Előzmény: EME (6370)
EME Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6370

Bocsáss meg, de funtineli!

(Talán megérdemel annyit, hogy helyesen írjuk...)

Amúgy a többi se fércmű, főleg nem silány.

Mire a fák megnőnek? Silány??

Előzmény: deszka (6369)
deszka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6369
wass 3 kötetes szerző a funtinelli ragyogó a többi sajnos silány fércmű
Zete Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6368

"Helyét még sem a szakma, sem az idő nem jelölte ki"

A tiltakozók mulasztása is, hogy a szakma mit csinált. Mert a szakma nem kis részét képezik maguk a tiltakozók. Akik csak annyit tesznek, hogy tiltakoznak és ítélkeznek, méghozzá leginkább olyan negatív stílusban, amivel lehetetlenné teszik az értelmes diskurzust. Normálisan gondolkodó ember pontosan tudja, hogy milyen stílusbeli feltételei vannak az érdemi és értelmes vitának.

Előzmény: Törölt nick (6367)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6367
Ez egy hibás olvasata a debreceni tiltakozásnak. Az aláírók nem azt akarják, hogy Wassnak ne legyen szobra, hanem azt akarják, hogy ne ott, azon írók között, akik megítélésében évtizedek óta immáron több-kevesebb konszenzus van. Azt írja a levél: "Wass Albert körül még lezáratlan viták folynak. Helyét még sem a szakma, sem az idő nem jelölte ki." Ebből a logikából kiindulva tiltakozik az ellen, hogy a szobrot azok szobrai között állítsák föl, akik valamilyen konszenzus eredményeképpen már elfoglalták a helyüket a nemzeti panteonban. Azaz a helyszínt kérdőjelezi meg, nem a szoborállítást.
Előzmény: wassakarat (6366)
wassakarat Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6366
Seszták Ágnes: Ízlésterroristák
2008. február 25. 08:40 MNO
http://www.mno.hu/portal/544915

Seszták Ágnes: Ha már itt tartunk, ez a bátor társaság miért nem tiltakozott a miniszterelnöknél, miként merészelte a magyar orvosi társadalom és a magyar szellemi élet képviselőinek véleménye nélkül elkezdeni a káoszteremtést, amit egészségügyi reform címén próbálnak ráerőltetni a magyar társadalom minden egyes tagjára? Wass Albert. Magam nem vagyok Wass-rajongó. Elolvastam néhány könyvét, és mindegyik ugyanazon a hangon ugyanazt üzente, de ez nem jelenti azt, hogy bárki ne lehessen Wass Albert írásainak szerelmese. Nem világos ugyanis a mély ellenszenv eredője, ami Wass Albertet körülveszi. Ha csak nem arról van szó, hogy az úgynevezett nemzeti oldal talált magának egy szeretni való személyt, amit nem szabad megengedni. Elvégre Wass Albert csak imádott Erdélyét írja meg újra és újra. Kiknek fáj ez annyira, hogy képesek Arany Jánost vagy Szabó Lőrincet (!) pajzsként maguk elé rántani, illusztrálandó, hogy ezeknek a nagy embereknek a szomszédságában Wass Albert nem tartózkodhat. Már miért nem? Wass Albert nincs akkor a művész, mint Wim Delvoye, aki az Ernst Múzeumban mutatja be az emberi emésztést modelláló gépezetét működés közben az evés, rágás, nyeléstől az oda ürített szarig? Vagy mekkora művész Nitsch, aki a vizeletben ázó Jézust disznóvérrel kevergetve emelte a Kiscelli Múzeum színvonalát. Mennyivel jobbak, mint Wass Albert? Vagy azok a divatos kiadók és szerzőik, akik gusztustalan, perverz, undorító irodalomnak csúfolt selejtekkel boldogítják azokat, akik pénzt adnak ki ezekért. Wass Albertnek szobra lesz, ami nem tetszik néhány embernek. Másoknak meg nagyon is tetszik. Maradjunk ennyiben!

(Magyar Nemzet, 2008. február 25.)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 6365

"A Wass Albert-problémával csupán most szembesülő olvasó ezek után jogosan teszi fel a kérdést: akkor most dilettánsról, vagy látnoki tehetségű zseniről van szó? Az igazság valószínűleg a kettő között van: egy nagy tehetségű, kiváló stílusérzékű, ugyanakkor a giccsre, a túlzott romantikázásra, a túlbeszélésre, a közhelyes erkölcsi prédikációra hajlamos íróról van szó, s minderről már az indulás időszakának visszhangja is meggyőzhet bennünket. S persze a legnagyobb túlzással sem nevezhetnek egy olyan szerzőt dilettánsnak, aki a két világháború közti Magyarország legrangosabb irodalmi kitüntetésének, a Baumgarten – Ferenc Ferdinánd által alapított – irodalmi díjnak a birtokosa, s akit az írótársak – a Reményik Sándor halálával megüresedett helyre – tagnak választanak a Kisfaludy Társaságba."

A Reakció (a "polgári udnergorund lapja") összeállítása Wassról:

http://www.reakcio.hu/content/kozelet_20080221_mitoszgyar

http://www.reakcio.hu/content/kozelet_20080221_a_kastely_arnyekaban

http://www.reakcio.hu/content/kozelet_20080221_szenzacio__egy_lappango_wass_kezirat_

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 6364
Előzmény: Törölt nick (6362)
Garson Creative Commons License 2008.02.17 0 0 6363
Szép volt a film, nekem is tetszett, ma láttam az Urániában. És dvd-n is kapható.
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 6362
Mollly Creative Commons License 2008.02.14 0 0 6361
PErsze, hogy fontos. Jobban érti az ember a regényeit, és másképpen olvas, ha tudja, szemtanú, arról írt, amit átélt.

Első könyvét úgy vettem kezembe, hogy Dörner György elmondta a Pannon Rádióban az "Adjátok vissza a hegyeimet" Előszavát. Akkor jelent meg, az első Wass Albert könyv volt, amit olvastam. Azóta megvan szinten minden, ami megjelent, és "feldolgozás alat" állnak.
Előzmény: Barátocska :) (6324)
Édy Endre Creative Commons License 2008.02.14 0 0 6360
Yo. :)
Előzmény: Gömbtatu (6359)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.02.14 0 0 6359
Nem tudom, mi lehet, nekem tetszik. Majd ha már véget ért az elemzés - azt ugyan várhatod -, monnyad, hogy mi.
Előzmény: Édy Endre (6358)
Édy Endre Creative Commons License 2008.02.13 0 0 6358

irodalmi értékei erősen megkérdőjelezhetőek

Ha irodalmi értékeknél tartunk, érdekelne, vajon mi dönt az irodalomban ezt illetően? Például véleményeznéd, hogy az alanti részlet vajh minőségileg okés-e?

Az eső elállt, csak köd esett, meg néhány vízcsepp a fák ágairól. (…) a kapitány (…) szótlanul lovagolt a süveges paraszt nyomában, aki bocskoros, görbe lábával könnyedén és nesztelenül lépkedett a gyökereken meg a nedves leveleken - vezette őket az erdő széle felé.

Egy lankás helyre érve megállt a paraszt, körülnézett, és a fák egyre ritkuló fala felé indult. Egy hatalmas tölgynél, amely még nem dobta le lombját, megállt, és titokzatosan intett az egyik kezével.

(…) Mindjárt az erdőn túl egy szántás húzódott befelé, a domboldal felé. Jobbra, a meredek szakadékon túl egy kis falu és egy bedőlt tetejű udvarház látszott. A falucskában, az udvarházban, az egész dombon, a kertben, a kutaknál, a tónál, az egész úton, amely a hídtól a falu felé vezetett, legfeljebb kétszáz ölnyi távolságra, emberek tűntek elő a hullámzó ködben, csapatostul. Tisztán lehetett hallani az idegen kiabálást: a szekerekbe fogott, felfelé kaptató lovakat noszogatták, és egymást szólongatták.

Előzmény: Alpári Gnác (6335)
tipla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 6357

Bruno kedves, köszönöm!:-)

Mindenkinek áldottat kívánok! :-)

* * *
WASS ALBERT
A BUJDOSÓ IMÁJA

Uram, ki fönt az égben
lakozol a fényességben,
gyújtsd föl szent tüzedet
az emberek szívében.
Az emberek agyára
áraszd el bölcsességed.
Értsék meg valahára
mi végből van az élet.
Arasznyi kis idő csak,
mely ajtódig vezet.
De előre csak a jó visz,
a gonosz vissza vet.
Legyen megint az ember
képedre alkotott!
Utálja meg már egyszer
mit maga alkotott.
Romlandó kincsekért
ne törje magát senki.
Igyekezzék helyettök
jobb kincseket szerezni.
Jó tettek nyugalmát.
Derűt és békességet.
Mit el nem fúj az orkán
s rontó tűz meg nem éget.
Gőgből és gyűlöletből
mindent, mit föltalált:
vedd ki Uram kezéből
a keserű pohárt.
Rémségek éjszakáját
váltsad föl virradatra.
Az emberi világot
szebbre és igazabbra.
Hogy törvények közt az első
a szeretet legyen.
Üljön jóindulat
a kormányszékeken.
Az igazság előtt
hajoljon meg a fegyver
s élhessen szabadon
e földön minden ember.
És legyen egy akol.
És egy legyen a pásztor.
Növelj pásztorbotot
virágzó rózsafából.
S ha mindeneket szépen
elrendeztél ekképpen:
a népek közt, Uram
nekem is van egy népem.
Ha érdemét kegyednek
a szenvedéssel méred,
úgy egynek sincsen annyi
szent jussa, mint e népnek.
Mások bűnéért is
őt verte ostorod.
Sok súlyos nagy keresztet
szó nélkül hordozott.
Legjobb fiait vitte
mindég a Golgotára
s jótettének soha,
csak bűnének volt ára.
Uram, adj békességet
a Kárpátok között!
Sehol még földet annyi
könny s vér nem öntözött.
Sehol még annyi színes
nagy álom nem fakadt
s árvábbak prófétáid
sehol sem voltanak.
Sehol annyi virág
és sehol annyi bánat.
Szeresd jobban, Uram,
az én szegény hazámat!
Bár megtagadta tőlem
a békét s kenyeret:
engem sújtasz, Uram,
amikor őt vered.
Mert népem. Fajtám. Vérem!
Fájdalma bennem ég!
Szánd meg Uram Isten
Attila nemzetét.
Adj békés aratást
sok vérvetés nyomán.
Nyugodjék meg kezed
gondverte otthonán.
S ha áldásod e földön
elért kicsinyt, nagyot:
jussak eszedbe én is,
ki bujdosó vagyok.
A Kárpátok alatt,
ahol apáim éltek,
rendelj ki nekem is
egy csöndes menedéket.
Csak akkora legyen, hogy
elférjek én s a béke.
Nézzen az ablakom
patakra, fára, rétre.
Kenyér mellé naponta
jusson egy szál virág
s láthassam, amint Téged
dicsér egy új világ...
Uram, ki fönt az égben
lakozol fényességben,
hallgasd meg kegyesen,
hallgasd meg könyörgésem.

(Bajorerdő, 1947)

* * *

A KORMORÁN zenekarral együtt zokogva ..... gyönyörűség!

http://www.igazsag.net//WASS%20ALBERT%20EMLEKERE/tartalom.html
Előzmény: kalaszi_bruno (6356)
kalaszi_bruno Creative Commons License 2008.02.12 0 0 6356

Egy link azoknak, akik szeretik Wass Albertet:

http://www.igazsag.net//WASS%20ALBERT%20EMLEKERE/tartalom.html

Leevee Creative Commons License 2008.02.11 0 0 6355
Istenkém, megin' miről maradtam le...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!