Keresés

Részletes keresés

real magpie Creative Commons License 2002.06.11 0 0 68
Ja, én az első tíz-tizenöt percre gondoltam, amikor nemigen volt szaúdinál labda. Aztán viszont. Nem tudtam az eredményt, kínoztam magam, és vártam a szaúdi egyenlítést. Nem lepett volna meg. De ott volt a vébé egyik legjobb kapusa, a szünet után pedig nem volt gond.

A yokohamai stadion randa, mér ott játsszák a döntőt?

Előzmény: patakveer 2 (67)
patakveer 2 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 67
Ezt telibe kaptuk:)

Az elsö félidö végéröl egy adat:
A párharcok 51%-át az arabok nyerték.
Tovább nem figyeltem.
Nagyon rossz meccs volt.

Előzmény: real magpie (66)
real magpie Creative Commons License 2002.06.11 0 0 66
Hú, ez nagyon bejött:)))

Nagyon nagy dolog a továbbjutás!!
A mai meccs első félidejében borzasztóan ideges voltam, nem értettem, miért kell visszaállni egy olyan csapat ellen, amellyel szemben a párharcok 90%-át megnyerik a fiúk. Utólag: nem baj, hogy nem rohantak fejetlenül az araboknak.

A spanyolok ellen nem nagyok az esélyeink, de ki tudja...

Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.11 0 0 65
McCarthy Delighted After Ireland Clinch Place In Last 16

06/11/2002. Ireland boss Mick McCarthy was delighted to see his players book a place in the last 16 of the World Cup after victory over Saudi Arabia, and revealed that the opening goal of the 3-0 win was down to hard work on the training ground.

Throughout the game, the Irish worked well down the flanks, but Gary Kelly's cross for Robbie Keane to volley home had been planned.

He said, "It's something we worked on - getting in behind them. They (Saudi Arabia) played well in the first half but in the second half I thought we were excellent. It was a big game and it's great to go through. The lads responded really well."


"Everyone has been telling us all week what a big game it was. You want to try sitting in that dug-out when your backside's on the bacon slicer!"




Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.11 0 0 64
grat,bár én a kameruniakat szimpibbnek tartom!
Előzmény: Wagner Lopez (63)
Wagner Lopez Creative Commons License 2002.06.11 0 0 63
Remek gyôzelem, biztos továbbjutás. Gratula!
Come on Ireland!
Előzmény: Kis_Joe (62)
Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.11 0 0 62
Szaud - Eire 0:3
Előzmény: Wagner Lopez (61)
Wagner Lopez Creative Commons License 2002.06.11 0 0 61
7. p: Robbie Keane 1-0
A félidô végén viszont nyomtak az arabok.
Előzmény: Wagner Lopez (60)
Wagner Lopez Creative Commons License 2002.06.11 0 0 60
A kapitány helyett Quinnel kezdenék, szépen fejelgethetne a 170 centis valutázók közt:)))
Előzmény: real magpie (57)
real magpie Creative Commons License 2002.06.10 0 0 59
Én is 3-0-át tippeltem. És nagyon remélem, hogy Damien Duff végre betalál.

Eire!!

Előzmény: patakveer 2 (58)
patakveer 2 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 58
Remélem, így lesz, söt már az elsö félidöben vezetnek az írek. Tipp: 3-0 (2-0)
Előzmény: real magpie (57)
real magpie Creative Commons License 2002.06.10 0 0 57
Holnap történelmet ír a csapat! Egy gólnál többet lő vébé-meccsen!!! ;)))
Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.10 0 0 56
[ Saudi Arabia ] V [ Republic Of Ireland ]

Neither side has managed to win a game so far in this World Cup, but while Saudi Arabia will be jetting home following this Yokohama encounter, Ireland could be on their way to the second round.

Draws against Cameroon in Niigata and Germany in Ibaraki have put Mick McCarthy's boys in green a win away from the knockout stages.

The Saudis have lost both their games so far - 8-0 to Germany, 1-0 at the hands of Cameroon.

So while it's all academic for Nasser Al Johar's side, victory is vital for the Irish.

But not just any old win will do - a two-goal success or better is what is required. Anything less and it could be curtains.

Germany and Cameroon lead Group E on four points - two clear of the Irish.

Deutschland's eight-goal thumping of the Asian outfit makes them virtually uncatchable, meaning a win or a draw in their game in Shizuoka will see them through, even if the Irish can knock in seven against the Arabians.

A draw would mean Germany and Cameroon would be tied on five points, and would be joined by the Irish provided they succeed against the Saudis.

The nightmare scenario would be a Germany-Cameroon one-all draw and 1-0 Irish win - that would result in lots being drawn to see who would qualify in second and lose out in third.

LATEST TEAM NEWS

Fitness joy for Ireland, injury woe for the Saudis.

Kevin Kilbane and Jason McAteer will both be fit to play, though McAteer will probably start on the bench.

As for the Arabians, 48-times capped midfielder Abdullah Al-Shahrani is doubtful because of painful joints in his right leg.

Two players already out are skipper Sami Al-Jaber and striker Obeid Al-Dossary.

Al-Jaber needs to undergo an appendix operation, Al-Dossary a knee ligament injury respectively.

PROBABLE LINEUPS

Ireland : - Given (Newcastle); Finnan (Fulham), Staunton (Aston Villa), Cunningham (Wimbledon), Harte (Leeds); Kilbane (Sunderland), Holland (Ipswich), Kinsella (Charlton), Kelly (Leeds); Duff (Blackburn), Keane (Leeds).

Saudi Arabia : - Mohammed al Deayea, Mohammed al Jahani, Redha Tukar, Abdullah Sulaiman Zubromawi, Nawaf al Temyat, Fouzi al Shehri, Abdullah Jumaan al Dosary, Hussein Sulimani, Hussein Sulimani, Abdulaziz al Khathran, Al Hassan al Yami

FORM GUIDE

Last seven internationals -
Ireland - WWWLDD
Saudi Arabia - LLWWLL

Irish form has been improving rapidly, particularly during the World Cup itself with creditable draws against Cameroon and Germany. Both games saw the Irish perform much better in the second half - is that a way for the Saudis to catch the boys in green cold?

The Arabians were impressive going into the tournament, losing by a goal each time to Brazil and Denmark, beating Uruguay and Senegal.

However, their opening World Cup match was a shambles, going down 8-0 to Germany. An improved display against Cameroon saw them leak just the one goal, and the potential is there for the Asian qualifiers to give an impressive account of themselves in the final match.

WHO IS HOT

Ireland: Shay Given, Mark Kinsella and Matt Holland - It's getting more and more difficult to divide these three.

None of them appear to have put a foot wrong in this tournament, with all three coming within inches of denying Patrick Mboma his goal for Cameroon in Niigata.

Given has proved during the World Cup just why he was voted Goalkeeper of the Season in the Premiership, with Kinsella and Holland both putting in tremendously workmanlike displays in both of Ireland's matches thus far.

Saudi Arabia: Abdullah Al-Shahrani - A man the Saudis do not want to lose to injury. Like the rest of the Arabian eleven, he was a passenger against Germany, yet he was hugely impressive against Cameroon.

The midfielder made like immensely difficult for the likes of Mboma and Eto'o, and if fit, will do so again for the Irish.

WHO IS NOT

Ireland: Jason McAteer's fitness has been his Achilles heel throughout the tournament - just 45 minutes' play out of 180 so far tells its own story.

The Sunderland midfielder has admitted he considered walking out of the Irish World Cup squad at the weekend because he isn't certain to start against Saudi Arabia.

Of those who have been on the pitch throughout against Cameroon and Germany, Ian Harte has been roasted on both occasions, and may find his starting place at risk.

Saudi Arabia: Hard one to call.

Following the 8-0 collapse to Germany, you could have nominated the entire squad, but having improved their defensive capabilities by seven goals against the African champions, it would be difficult to argue that anybody was off-form.

The vote goes to goalkeeper Alioum Boukar, if only for letting in eight against the Germans.

real magpie Creative Commons License 2002.06.05 0 0 55
Ez nem volt semmi...nem gondoltam volna, hogy a sok szenvedés után épp a legutolsó pillanatban sikerül az egyenlítés. Az egész meccset végigméltatlankodtam, a 93. percben már nem maradt erőm örülni, csak néztem ki a fejemből:))

McCarthy azt mondta, hogy a csapat taktikailag a németek fölé nőtt, én ezt nem igazán látom így, sztem 92 percig pontosan az történt, amit a dajcsok akartak, úgy lezárták a térfelüket, hogy Duffék levegőt se kaptak. Nem mondhatni, hogy Hollandék ma kreatív oldalukat mutatták volna, már az első félidőben Roy Keane hiánya miatt nyafogtam, pont ő kellett volna ebben a szituban. Szerencsére jött a másik Keane, és megkövettem McCarthyt.

Én viszont Kamerunnak drukkolok, remélem velük jut tovább a csapat!!!!

_paha_ Creative Commons License 2002.06.05 0 0 54
ez a gól volt számomra a vb eddigi legörömtelibb gólja!!!

Hajrá Írország!!!!!!!!!!

Wagner Lopez Creative Commons License 2002.06.05 0 0 53
A szaudiakat le kell nyomni, akkor már nem lehet nagy gond!!!
Persze, nem lenne semmi, ha a fritzek kikapnának Kameruntól, aztán pápá...
Ez lenne az igazi siker!
Előzmény: ElitJaszub (49)
csabiman Creative Commons License 2002.06.05 0 0 52
Dia dhuit,

Öröm volt nézni, Dublinban figyeltem a meccset főleg németekkel - a végén vissza kellett mennem dolgozni, erre basszameg, nem egyenlítenek?? :)) na persze azért örültem, mint állat, a sok fricc meg lázadt! hehe, még rímel is!

Németo úgyis továbbjut, Írországnak meg kellett a pont, mint állat. Mindenki jól jár, és továbbjut!

C'mon you boys in green,

Go Eire!

Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.05 0 0 51
csatlakozom!

de amit a Hollandokkal tettetek,azt soha nem bocsájtom meg!

ORANJE!!!

Előzmény: Barca (48)
barco Creative Commons License 2002.06.05 0 0 50
1. perc

A írek kezdték a második kör első találkozóját.

szakkommentár:

A németek az utolsó percig küzdenek, ez már most látszik.

3. perc

Duff léphetett volna ki a védők közül, azonban az utolsó pillanatban tisztáztak előle.

szakkommentár:

Duff riszált.

5. perc

Már az első percekben látszik, mindkét gárda alaposan megszervezte védelmét.

6. perc

Klose beadása halt el Given kezében.

10. perc

Keane addig forgolódott és kereste a labdát, amíg elhagyta.

szakkommentár:

Kelly tévedésből a vonalig futott a labda után. Nem értem én sem.

12. perc

Frinks a jobb oldalról adott középre, ahol érkezett Jancker, kinek fejesét védte az ír kapus.

14. perc

A túloldalon Duff adott középre, ám Kahn kivetődve védett a berobbanó Keane elől.

szakkommentár:

A volt NDK-s focisták körül lila aura dereng. A japánok ujjal mutogatnak.

16. perc

Staunton belépője nyomán Klose esett nagyot a tizenhatoson belül, ám a játékvezető továbbot intett - jogosan.

18. perc

Ballack balról ívelt középre, ahol érkezett Klose, és Stauntont megelőzve fejelt Given mellett az ír kapuba.

szakkommentár:

Klose szaltózott, Jancker úgy tett mintha megpuszilta volna, de látszott hogy a levegőbe cuppol.

22. perc

Duff és Kahn futott versenyt a labdáért, és a német kapus menteni tudott.

szakkommentár:

Esik eső karikára, Rudi Völler zakójára.

24. perc

Egy röviden kifejelt labdát Holland lőtt rá egyből, a labda azonban centikkel elkerülte a német kaput.

27. perc

Az írek sorra vezetik támadásaikat, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.

szakkommentár:

Az ír válogatott klasszisok helyett becsületes iparos futballistákból áll, akik most egy kisebb fűrészüzemet létesítettek a kispad közelében.

31. perc

Hiába van az íreknél többet a labda, még a tizenhatos környékére sem tudnak eljutni.

szakkommentár:

A német védelem geometriai alakzatokban áll fel, az írek nem tudnak beadni.

36. perc

Az elmúlt percek eseménytelensége után Hamann kevergetett a bal oldalon, de beadása nem okozott komoly veszélyt.

39. perc

Hamann lőtt kapura, a Givenről kipattanó labdát a lesen tartózkodó Jancker a kapusba lőtte.

szakkommentár:

Völler úgy néz, mint akinek imént zúzták szét a kettesgolfját, McCarthy kapitány a kardigán alatt titkoban megigazítja sugárvédő felszerelését. A pályán küszkölődés.

42. perc

A németek mind a tizenegyen a saját térfelükön helyezkednek el, az írek pedig továbbra is képtelenek helyzetet kialakítani.

47. perc

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első befejeződött, azaz: ír próbálkozások, magabiztos német védekezés.

51. perc

Ballack adott be balról, ám sikerült menteni az ír védőknek.

54. perc

Az írek saját térfelükön magabiztosan adogatnak, ám nem tudnak közelebb kerülni Kahn kapujához.

56. perc

Ír előre ívelés után Duffnak fejelték le a labdát, ám Kahn a kapujából kivetődve bravúrral mentett. Az eddigi legnagyobb ír helyzet volt.

szakkommentár:

Duff a népszerű basszusgitáros nagyon távoli névrokona, majdnem gólt szerzett, de mégsem. Agassi mondja: egyenlítés lesz.

61. perc

Ballack próbálkozott 22 méterről lövéssel, ám a labda méterekkel elkerülte a kaput.

szakkommentár:

Bírják-e vajon fizikálisan ?

65. perc

Duffék szinte állandó nyomás alatt tartják a németek kapuját, de helyzetig nem tudnak eljutni.

szakkommentár:

Nielsen játékvezető könyöke túl nagy szögben nyílik. Mindig megborzongok ha kissé fonákra görbülő nyújtott karral mutat valamit.

68. perc

Ballack ugratta ki a leshatáron ólálkodó Janckert, aki elemelte a kiinduló kapus felett a labdát, amely azonban centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

69. perc

Egy perccel később ismét Jancker veszélyeztetett, Given pedig védett.

73. perc

csere Az írek cseréltek: Kelly helyett Quinn.

74. perc

csere A másik csere nyomán pedig Harte helyén Reid játszik.

75. perc

csere Völler is a frissítés mellett döntött: Jasncker helyett Bierhoffot küldte pályára

szakkommentár:

Bierhoff az utolsó percig fog küzdeni.

77. perc

Robbie Keasne szabadrúgásból veszélyeztetett, ám lövése elkerülte a kaput.

78. perc

Frinks remek csellel játszotta magát tisztára a jobb oldalon, beadását azonban Klose tiszta helyzetből fölé fejelte.

82. perc

Ismét Kahnnak kellett kifutva mentenie, ezúttal Keane elől.

szakkommentár:

Nem megy a dolog az íreknek sajnos. Kahnt mellbimbón rúgták.

szakkommentár:

Gyeptégla ragadt Schneider arcára.

86. perc

Az írek ívelgetnek, a németek kifejelgetik.

88. perc

csere Három perccel a vége előtt ismét cseréltek az írek, Staunton helyett Cunningham.

szakkommentár:

Völler zakójának válltömése nem bírja fizikálisan .

90. perc

csere Egy időhúzó cser: Schneider helyett Jeremies.

90+2. perc

A hosszabbítás perceiben egyenlítettek az írek. Saját térfélről előre ívelt labdát Quinn fejelt le, Keane két védő között kilépett, majd a kapuba bombázta a labdát. Kahn még ehhez is hozzáért.

szakkommentár:

Az írek megérdemelték volna a győzelmet, de a vereséget sokkal inkább, ehelyett döntetlen lett, pedig a németek az utolsó percig küzdöttek és bírták fizikailag.

Előzmény: barco (47)
ElitJaszub Creative Commons License 2002.06.05 0 0 49
hát ez izgi lett!
akkora őrjöngést csaptam, hogy a kollégák rögtön rám telefonáltak tudakolva, hogy mi van:-)))

ez már 2 pont, ha nem verjük el a szaudiakat, ne is menjünk tovább, mert nem érdemeljük meg. (igaz, akkor tényleg nem megyünk tovább)
de ha igen, akkor az 5 pontnak szerintem elégnek kell lennie.

mivel a németeknek is szurkolok ezért az x-ben bíztam, ez a legjobb eredmény így.
remélem Klose-ék is elverik Kamerunt és akkor megvan a két továbbjutó:-))

E.J.

Barca Creative Commons License 2002.06.05 0 0 48
Hát ez nagy mák volt,de az 1 pont megérdemelt!!!Szép volt Írország!
barco Creative Commons License 2002.06.05 0 0 47
Congrats!!!

1:1

Előzmény: Wagner Lopez (46)
Wagner Lopez Creative Commons License 2002.06.05 0 0 46
Le kô verni a nyavalyás germánokat!!!!
Gyôzni fognak a Zöld Istenek!
Előzmény: real magpie (45)
real magpie Creative Commons License 2002.06.05 0 0 45
Holnap németverés!!
A továbbjutásról dönt a meccs, sztem nem csalódunk a fiúkban. Érdekes meccs lesz, két erőcsapat csattan majd össze. Remélem Given véd, Finnan kezd és Robbie Keane többet vállal. Akkor meglesz a győzelem.

real magpie Creative Commons License 2002.06.01 0 0 44
Egyértelműen kilóg, iszonylassú már szegénykém, viszont sok szitut meg nagyon jól megold a helyezkedésével, rutinjával. Ennek ellenére a második félidőben szívesebben láttam volna helyette Andy O'Brient a pályán.

Sztem a németek ellen meglesz az egy pont. De több-ben reménykedem...

Előzmény: mondial (43)
mondial Creative Commons License 2002.06.01 0 0 43
Azért Stauntont egy kicsit kilógott ebből az ír csapatból. Nincs más használható középső védő? Elismerem a múltját, de nagyon nem bírt Eto'o-val. Aki tetszett, az egyértelműen Robbie Keane.

A csoportból nehéz lesz a továbbjutás, de ezután az X után, most már bármi elképzelhető. Ha a németek ellen sikerülne az íreknek pontot szerezni...nos, akkor szerintem továbbmennek.

Előzmény: real magpie (42)
real magpie Creative Commons License 2002.06.01 0 0 42
Nagyon jó kis meccs volt!!
Örültem Stauntonék játékának, egyáltalán nem vallottak szégyent a tiktos esélyessel szemben, sőt. Robbie Keane+Duff sztem szenzációsan játszott elöl. Középen Kilbane és Holland nyújtott nagyot, hátul Finnant tudnám dicsérni.

A lesajnált írek bizony meglepték a második félidőben kissé nagyképűen kezdő és egyre fáradó(!) Kamerunt. Ha Keane lövése 2 centivel beljebb megy...

Várom a németek elleni meccset, ilyen játékkal a győzelem meglehet, pláne, hogy a németek még nincsenek játékban;)

Come on Ireland!!

IVÓ Creative Commons License 2002.06.01 0 0 41
Na látod...Egyébként ez a meccs indifferens volt számára, majd nézd meg, hogy a brazilokat hogy fogja tömjénezni!!!

A meccsről annyit, hogy a csoport két továbbjutója játszott egymással...

Előzmény: ChrisRea (40)
ChrisRea Creative Commons License 2002.06.01 0 0 40
Ja, 2. félidő 45 percéből 30-at Kamrun térfelén töltöttek.

Nehéz lett volna a Kameruniakat dicsérni..

Előzmény: IVÓ (39)
IVÓ Creative Commons License 2002.06.01 0 0 39
Nem értek veled egyet!!! Szerintem - bár volt elfogultság a közvetítésben - nem volt annyira vészes! A második félidő végén pl. már az írekkel szimpatizált!!! Másrészt nála nem az angolok lesznek a favoritok, az biztos!!!
Előzmény: ChrisRea (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!