Keresés

Részletes keresés

Repcés Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82406

Én azt nem értem hogy volt egy relatíve jól működő gyetemi felvételi szisztémánk még a nyolcvanas években és mégsem térünk ahhoz vissza. Lehet hogy csak maradi vagyok.

Előzmény: tcaoe (82405)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82405

Igen, az a baj, hogy a problémát eddig látják odafent is. Pedig neked elég ennyit tudni róla, nekik meg nem. Aztán mégis így kezdtek neki az átalakításoknak, nem nézve, hogy ez mit okoz valójában.

Előzmény: Törölt nick (82404)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82404

Azt nem tudom, hogy milyen feltételei vannak az egyetemi státusznak, mert nem értek hozzá. Én azt látom, hogy közgáz képzésből túlkínálat van. Különösen a bolonyai baromság óta. Kijönnek 3,5 év után bsc-vel. Nem mennek msc-re, mert minek. A túlképzés miatt pedig számláznak, vámügyintéznek. Olyan munkát végeznek, mint a régi szakközepesek. Jogon is túlképzés van. Az adós topikban mesélte egy kolléga, hogy a régen bejáratot ügyvédjeik is panaszkodnak a bevétel csökkenése miatt. A fókák csökkennek, az eszkimók száma pedig csak nő.

Előzmény: tcaoe (82403)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82403

No, érted már, hogy miről van szó?

A helyzet az, hogy én sem szerettem a fizikát (német fizikatanárom volt, nem volt túl erős oktatás), de itt megtanultam amennyit kellett, mert mérnök akartam lenni. Csakhogy a jelenlegi helyzetben, ha a bölcsészeknek gazdászoknak és jogászoknak nem lesz hallgatója ezen az egyetemen pl., akkor senkinek sem lesz, mert azokat a karokat nem lehet bezárni (ez minőségbiztosítási kötelezettség), viszont akkor nem jut pénz a műszakiak működésére sem. De ez igaz a másik nagy műszaki egyetmre is, egyedül az Óbidai Egyetem maradna talpon (ott viszont egy csomó képzés nincs).

 

Előzmény: Törölt nick (82399)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82402

Ez itt.

Előzmény: Repcés (82398)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82401

A tanaraknak van major és minor szakjuk. A minor olyan, mintha nem is lenne.

Előzmény: Törölt nick (82396)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82400

Nem tanárként fog elhelyezkedni.

Előzmény: Repcés (82398)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82399

Jó, de akkor ki fogja megszerettetni a fizikát, hogy a diák mérnök szeressen lenni?

Előzmény: tcaoe (82397)
Repcés Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82398

Ez melyik ország?

Előzmény: tcaoe (82397)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82397

Ez jó példa. Aki képes azt elvégezni, az nem fog középiskolába menni tanítani, mert ott annyit sem keres, hogy egy tisztességes 55 négyzetméteres albérletet fent tudjon tartani. Máshol meg kap kezdőnek 400 bruttót.

Előzmény: Törölt nick (82392)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82396

Erre mondtam, hogy nem igaz szó szerint. De talán igaz is lehet, mert nincs olyan, hogy fizikatanár. Fizikaz/matek _legalább_. De általában több.

Előzmény: Törölt nick (82394)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82395

Hogyne. Ahogy nézem, egy orvos kereshet akár 220 ezer forintot is kezdőként. Ahhoz kell egy kicsit dolgozni, nem nyolc órás munka. 220 ezer bruttóból soha nem lesz nyugodt élete, ami amúgy a szakmájának alapfeltétele lenne. A tanárok egy része el tud helyezkedni, de jobban jár, ha elmegy három műszakban fúrógépet összeszerelni, vagy Londonba mosogatni. Ez is nonszensz.

A röghöz kötés ötlete annyiban jó, hogy ha itt kap képzést olcsón, aztán nem itt hasznosítja, akkor azt fizesse vissza.

Csakhogy tartozik hozzá egy felsőoktatási rendszer, amiben ha emiatt (mert azért sokan meggondolják, hogy esetleg nem tudják visszafizetni) egy intézmény elveszíti akár csak a hallgatóinak 20 százalékát, akkor anyagilag életképtelen lesz. Vagy pedig elküldi az oktatóinak egy részét, akiket viszont megint csak nem tud pótolni, akkor meg azért lesz életképtelen.

 

Tehát rögöz kötni akkor lehet, amikor annak megvannak a feltételei, mind intéznényi, mind külső oldalról.

Most egyik sincs meg.

 

Előzmény: Törölt nick (82390)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82394

Fizikatanárt?

Előzmény: Törölt nick (82393)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82393

Annál csak a 15ezresem városomban többet rúgtak ki. (ez persze nem igaz szó szerint, de érted mit akarok mondani)

Előzmény: Törölt nick (82392)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82392

Tavalyelőtt az egész országban végzett 8 középiskolai fizikatanár.

Előzmény: Törölt nick (82391)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82391

"A tanár és az orvos el tud helyezkedni."

Ühüm. Mondjuk a tanár hol?

Előzmény: Törölt nick (82390)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82390

A biztos megélhetésen mit értesz? A tanár és az orvos el tud helyezkedni. Szerintem a röghöz kötés jó. A keretszámok meghatározásán már én is vitába szállnék.

Előzmény: tcaoe (82388)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82389

Persze. De próbállak rávezetni, hogy ha Gyöngyösi az adófizetők pénzén hülye, azt az sem menti, ha Grünwald Samu ellopta a Csepeli Gépgyárat.:)

 

Előzmény: Repcés (82386)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82388

A tüntetés. Igenám, de a tandíj és a röghöz kötés együtt kb. az összes nagy egyetem bukását okozta volna két éven belül. Ezt az egész kormányban senki sem volt képes felfogni. A röghöz kötéssel semmi bajom nem lenne, ha nem okozná önmagában is bizonyos szakmák kihalását. Annak akkor van értelme, ha az iskola befejezése után garantálni tudják a biztos megélhetést adó munkahelyet. Így teljesen logikus, ha ezeket a szakmákat nem választják inkább. Mivel ide tartoznak pl. a tanárok és orvosok is, ezt szvsz nagy probléma.

Előzmény: Törölt nick (82387)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82387

Sztenlinek elmagyaráztam máshol, hogy ez valószínűleg az egyik leghasznosabb dolog volt, ami az oktatásban történt.

 

Mi volt a leghasznosabb dolog? A tüntetés, vagy a röghöz kötés? Perpillanat az utóbbi dolog, amiben hajthatatlan a kormány.

Előzmény: tcaoe (82382)
Repcés Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82386

Ez is csak betűbaszás. :)

Előzmény: tcaoe (82385)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82385

Ja, ilyet ismerek én is, oroszok vették meg. Nem kipában, ha erre gondolsz. Viszont a mai napig jól működik (bár éppen a kínaiaké, és ez a kormány engedte, hogy az övék legyen, még az előző is el tudta kerülni), ellentétben a tőle 6 kilométerre lévővel, amit meg egy olyan alak vett meg, aki ma az ún. nemzeti radikalizmus jeles képviselője. Szintén nem viselt olyan fejfedőt, tekintve, hogy katolikus. Természetesen azért vette meg, mert Lengyelországból kívánt azonos termékeket behozni, így szüksége volt a piacra, a gyár be is zárt (300 munkahely mínusz), el is adta az oroszoknak a területet, jelentős haszonnal. Ő meg tönkrement, mert nem volt erőssége az adók befizetése, aztán ezt később a szemére vetették. Akkor a nemzeti radikalizmusban talált menedéket, mert őt tönkretették a zsidók.

Előzmény: Repcés (82384)
Repcés Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82384

Az a fajta elherdálás ám a téma, amelynek mentén a szóbanforgó állami vállalok illetve egyébb vagyontárgyak ingatlanértékének is csak töredék százaléka lett megfizetve, mondván "veszteséges" miközben csak kis részük volt az.

A rendszerváltáskor az államadósságot ledefede a vagyonfedezet. Aztán megtörtént a privatizáció annak érdekében hogy felszámolásra kerüljön a csődközeli helyzet - és amelynek kapcsán ez a vagyonfedezet ki is került a nemzeti tulajdonból - majd mindezek ellenére az államadósság mára legalább megháromszorozódott. Nem kell túl sok ész ahhoz hogy meglássa az ember a vagyonkiszervezést. 

Előzmény: tcaoe (82380)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82383

De engem nem érdekel, hogy zsidóznak. Tegye. A választói egy része azért küldte oda. Csak ha zsidózni akar, akkor zsidózzon, ha meg nem akar, akkor ne tegye.

Ha ezt képtelen eldönteni, akkor ne kapjon sokszázezres fizetést.

Előzmény: Törölt nick (82381)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82382

Sztenlinek elmagyaráztam máshol, hogy ez valószínűleg az egyik leghasznosabb dolog volt, ami az oktatásban történt. Merugye két percre vagyunk attól, hogy egyetlen felsőoktatási intézmény maradjon Magyarországon, a Közszolgálati Egyetem, amiben pedig szinte csak az egykori Zrínyi oktatói érnek valamit. (Ha már hazaárulunk, akkor EZ az.)

 

Nekem tökmindegy, hogy amúgy tök fölösleges egyiptológusok érik-e el, hogy ne legyen röghöz kötés ebben a mai helyzetben, meg legyenek értelmes keretszámok, vagy rájön magától a kormány, hogy HR egy idióta hisztis picsa, akit óvatosan hátrébb kell tolni, ha már nem lehet lelökni a tetőről.

Namost úgy tűnik, hogy magától nem jött rá, viszont a szorzás és összeadás meg megy, így csak kijött, hogy egy hőzöngő diák, az jó esetben két szülő és négy nagyszülő, aztán hiába a 13. havi nyugdíj, ha Micike nem tud egyetemre menni, akkor a nagyi nem szavaz a fideszre.

Előzmény: Törölt nick (82379)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82381

"tényleg orbitális bűnnek számít egy ügyetlenül megfogalazott mondat"

 

nem szamit bunnek, de sokat segit a megfelelo kategoriaba valo helyezeshez.

 

"amelyet ha jól olvasom több nyilatkozatában még helyre is igazított a szóbanforgó politikai platform"

 

Igy van, csak a helyreigazitassal meg inkabb megmutattak, mi merre hany meter.

Előzmény: Repcés (82376)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82380

Dehogynem. Csak akárhogy nézem, eddig jópár ember, aki törvényt hozott kb. a háború óta (még azt sem korlátoznám inkább, hogy melyik háború), az hazát árult. Vagy közveltenül, vagy az erőforrások felesleges pocsákolásával. Szintén közvetve árul hazát, aki az adófizetők pénzén beszél folyamatosan hülyeségeket (emlékszünk, mikor a jobbikos arc be akarta tiltani a fajtalanság népszerűsítését, mert fogalma sem volt róla, hogy abba a sötétben, takaró alatt félrenézve előadott misszionárius pózon kívül minden belefér?). Eleve, hazát árul, aki gyenge képességekkel, valamiféle pénzzel a háttérben közfeladatot vállal, mert nem tudja ellátni. Tehát ott tartunk, hogy a parlament mondjuk 95 százaléka közvetlenül vagy közvetve ezt teszi.

 

A közvagyon elherdásása érdekes kérdés, én speciel nem láttam faji vagy vallási alapon kirekesztve belőle senkit. Ott sokkal inkább kommancsnak kellett lenni, mint másnak.

 

A helyreigazítás azért kell, mert egy hülyének fizetünk havi százezreket azért, hogy hülye legyen, egy kevésbé hülyének meg még egyszer annyit, hogy helyreigazítsa a hülyeségeket. Ez kicsiben ugyanaz, mint fillérekért mások kezére játszani a közvagyont.

Vagy ugyanaz, mintha az ács olyan tetőt csinál, ami rádől a családodra, aztán jön valaki és elnézést kér, de pénzt vissza nem ad.

 

Én meg arra, hogy mikor lesz már olyan, hogy nem kell helyreigazítani, mert megy elsőre is, aminek mennie kell.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Repcés (82376)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82379

És azon bölcsész picsák és seggek adatgyűjtése, akik mostanában hidat és egyetemet foglalnak el?

Előzmény: tcaoe (82375)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82378

Egyebkent nem tudom elhinni, hogy a Jobbik nem alapvetoen heccpartnak indult, mint a Szabo Albert vagy a Bacsfi Diana fele mozgalmak (es szerintem azokat is a baloldal szervezte)

Az ilyen Balo-Morvai meg Szabo Timea-Hunyady Gabor hazasparok fenyeben meg kulonosen.

Mindig azzal jonnek, hogy de igenis milyen komoly gazdasagi programjuk van, csak a mediaban agyon vannak hallgatva, es csak a botranyaikat fujjak fel, megis, a valasztasi kampanyban Vona teljesen feleslegesen elkezdett Salamonozni - hiszen toluk jobbra mar senki nem volt, aki igenyelte az ilyen osszekacsintast, az mar reg a szimpatizansuk volt, viszont jo par lehetseges szavazot elriasztott toluk, akik nem erre az iranyra vartak.

Előzmény: tcaoe (82375)
Repcés Creative Commons License 2013.02.21 0 0 82377

Nekem továbbra sincs kifogásom az ellen hogy engem a saját hazámban faji és vallási alapokon tartsanak nyilván. Ugyanis nekem nincs titkolnivalóm. :)

Előzmény: tcaoe (82375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!