Keresés

Részletes keresés

Pilu855 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 3287

Értem. Ezek szerint a gyökerükre gondoltak. Már tiszta. Köszönöm.

Előzmény: Sanci07 (3286)
Sanci07 Creative Commons License 2020.04.20 0 2 3286

Nem tudom miért nincs elterjedve a Börner,de véleményem szerint jelenleg az egyik legjobb alanyfajta hátrányokról egyenlőre nem tudok beszámolni,talán a szárazságot bírhatná kicsit jobban.Hosszabb távú tapasztalatom T5c és SO4-ről van jelenlegi ültetvényem nagy része ezekre van oltva.Öntözetlen területen vagyok a száraz nyár egyértelműen meg tudja viselni mindkét alanyt.Érés időben nem különböznek a ráoltott nemesek  viszont az SO4-en lévő tövek törzse 10 év alatt a duplája mint a T5c-re oltottaké,ezek jobban is terhelhetőek.Néhány tőkém volt 5bb-n is de ezek nem mentek semmire.

Visszatérve a georgikonra közepes növekedési erejű de a gyökérzete sokkal gyorsabban fejkődik a börnernél viszont fordítva ugyanazon idő alatt kevesebb gyökér fejlődik ezért lassabb a fejlődése de erősebb a ráoltott nemes növekedése.Nagyobb gyökértömegnél elöbb lehet terhelni a szőlőt,viszont ha mindegyik megfelelően kifejlődött már a börner jobban terhelhető erre kell oltani a nagyszemű nagyfürtű fajtákat.A talajom löszös-agyagos más területen lehetnek másféle vélemények,végül is azt kell eltalálni hogy a saját talajodon mi a legjobb!

 

Előzmény: Pilu855 (3284)
Pilu855 Creative Commons License 2020.04.20 0 1 3285

Viszont az alanyok táblázatában nekem valami nem tiszta. A georgikon28 gyenge-közpes növekedési erélyű, az "egyéb" oszlopban meg gyorsan fejlődik. A börner közepes-erős növekedésű és az lassan fejlődik. Ezt értelmezné nekem valaki nálam okosabb legyszi?

Előre is köszi.

Előzmény: Sanci07 (3283)
Pilu855 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3284

Tetszik. Köszi.

Várom majd későbbi tapasztalatod. 

Valyon mi lehet a hátránya, hogy nincs elterjedve?

 

Milyen alanyokkal van még tapasztalatod?

 

Köszi.

Előzmény: Sanci07 (3283)
Sanci07 Creative Commons License 2020.04.20 0 1 3283

Hosszú távú tapasztalatom még nincsen a legidősebb általam készített oltvány három éves és egyszer termett. Szépen kineveli a termést a ráoltott nemes hajt mint az őrült maximálisan elégedett vagyok vele.Szárasság tűrése nincs olyan jó mint a georgikonnak de jobbnak bizonyúl a T5c-nél.

Három anyatőkém van Börner Georgikon és T5c ezekből szedett vesszőből készítem az oltványokat pár év múlva többet tudok majd mondani.Ami nekem még tetszik a börnernél az a szép tiszta forradás amit képpel illusztrálok is egy általam készített oltvánnyal amit tavaly készítettem és márciusban a helyére ültettem.

Előzmény: Pilu855 (3282)
Pilu855 Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 3282

Tiszteletem!

 

Börner alannyal van itt valakinek tapasztalata? 

 

Válaszokatelőre is köszönöm.

Toti71 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 3281

Köszönöm. 

Előzmény: Sanci07 (3280)
Sanci07 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 3280

Válogass kedvedre te tudod pontosan milyen a talajod!

Börner Georgikon talán T5c.

Előzmény: Toti71 (3279)
Toti71 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 3279

Alanynak milyen fajtát ajánlanátok? Hajdúsági feketeföld,két ásónyom mélyen agyag.Vagy esetleg az Othello megfelelő alanynak?

 

Barret02 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 3278

Wc papír?

Előzmény: woodruff (3276)
Toti71 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 3277

Nagyon tetszenek a videói. Érthetően megfogalmazva és lazán előadva.Nagy tapasztalata van. 

Előzmény: woodruff (3276)
woodruff Creative Commons License 2020.04.04 0 2 3276

Az egyik videó április 18 .

A másik március 31 .

 

Ki milyen különbséget vél felfedezni ?

 Közben eltelt 1 év .

 

Én bölcsnek ,és nagyra értékelem ,ezt a jó szándékú segítséget .

 

Az oltásról. - Mikor lehet oltani- - YouTube

 

Tavaszi tanácsok-Így csinálom én - YouTube   

 

 

  woodruff 

Toti71 Creative Commons License 2020.04.03 -1 1 3275

Köszönöm és segítségetekre továbbiakban is számítok.

Előzmény: Sanci07 (3274)
Sanci07 Creative Commons License 2020.04.03 0 0 3274

Ez egy szép gondolat,sok sikert kívánok a továbbiakban!

Előzmény: Toti71 (3273)
Toti71 Creative Commons License 2020.04.02 -1 4 3273

Már rég megtanultam hogy a világ nem fekete és fehér. A szárnyalást meghagyom másoknak én csak magamhoz képest akarok jobb lenni. :D 

woodruff Creative Commons License 2020.04.02 0 0 3272

Nem tudom mekkora a szabad helyed ,de először vad alanyokat kellene ültetned ,ha szárnyalni szeretnél .

Ha vánszorogni mint tetű a varban , akkor kezd az alapoknál .

A 20 éves Magyar fajtáknál .

 

  woodruff

Előzmény: Toti71 (3271)
Toti71 Creative Commons License 2020.04.02 0 1 3271

Üdvözlök mindenkit.Végigolvastam a topikot és szeretnék köszönetet mondani a kérdezőknek és a válaszolóknak egyaránt.Rengeteget tanultam ,mondjuk így egy hét alatt lezvarva kicsit tömény,ülepednie kell ,viszont a millió kérdésem napról napra fogyott. Rebrik és Kulicz urak videóit megnézve kedvet kaptam hogy talán ez még nekem is sikerülhet.Pár tőkém van csak ,legmodernebb fajtám a télen beszerzett két Néró, többiek eredete a történelem homályába vész.Innen szeretnék majd segítségetekkel javulni. Az idei évet tapasztalatszerzésnek szánom .Sikeresen szereztem vesszőket  Néró és Szőlőskertek királynője fajtákból idén ezekkel gyakorlom,ismeretségi körömből más fajtákra nem tudtam szert tenni , remélem gyakorláshoz  ezek megfelelőek. Köszönöm önzetlen segítségeteket rendkívül sokat tanultam. 

 

woodruff Creative Commons License 2020.04.02 -2 0 3270

Kár volt vele bajlódnod ,elég lett volna ledugnod a Viktor vesszőt  egy diszperzites vödörbe ,földnedves jó minőségű palánta földbe ,ráhúzni egy fólia zsákot .

Azóta gyökered ,és hajtásod is van 40 nap alatt .

Még meleg se kell hozzá , elég az előszobában a földön .

A legfontosabb 2 hónapig nem szabad locsolni a fólia alatt .

Utána áprilisban mehet ki a vödör a napra a fólia marad rajta ,talán nagyobb légtérrel ,az nem árt .

Én csak ősszel ültetem ki mikor már befásodtak a gyökerek ,mert hajszál vékony fehér gyökerekkel kiültetni felelőtlenség .

 

Ha már kézben oltunk ,azért bonyolítjuk ,hogy vad alanyra kerüljön ,ami 40 centi hosszú ,hogy a gyökerek jó mélyen legyenek ,az oltás forradás pedig a talaj fölé kerüljön , nehogy legyökeresedjen .

Én a vízben gyökereztetést nem szeretem ,mert mint nálad is látszik megduzzadt elfeketedett .

Ez a rothadásnak az egyik jele .

A kézben oltás után , 30 napra egy 27 fokos párás közegbe kellett vol,a 27 fokon tartani a vesszőket ,hogy a kalluszosodást elősegítsd .

Becsomagolod nedves ronyba vagy újságpapírba majd fekete fóliába ,felteszed a fürdőszobában vagy a konyhában a szekrény tetejére .

30-40 nap után ráértél volna kigyökereztetni .

Te ezt most megfordítottad előbb gyökér ,utána ima .

 

  woodruff

Előzmény: gyurka kertész (3268)
Maci_P Creative Commons License 2020.04.01 0 0 3269

Jó játék, amit csinálsz, de akkor már komolyan kéne csinálni, hogy használni is tudjad az eredményt. Nekem eddig nem volt jó megoldás kézben oltásra, mert extra körülmények kellenek az oltványoknak, hogy forradjanak.

Egyébként ki kell ábrándítsalak, a Rizamat nem alany, hanem egy v.vinifera fajta, így sok haszna nem lesz. Egyébként a szabvány oltvány valahol 40-50cm hosszú valódi alanyvesszőt tartalmaz (bár már asszem rövidebbeket is csinálnak). A nemest a rügy alatt 1-2 cm-el vágják.
Egyébként ennyi idő után legalább 5-10cm gyökérzetnek kéne lenni....

Előzmény: gyurka kertész (3268)
gyurka kertész Creative Commons License 2020.04.01 -2 1 3268

Üdv:mindenkinek !

 

Szeretném megmutatni hogy néznek ki a kézben oltások 24nap után,rizamat alanyra oltottam rá a viktort és ilyen szépen begyökeresedtek vagyis kezdenek nagy erővel gyökeresedni én ebben az állapotában szoktam kontínerbe kiültetni a csemetéket és ezután újra meleg helyre rakom ami kb 24-27cfok közt van tapasztalatom alapján fajtától függetlenül a kiültetés után 14-17 nap között már szép gyökérzetet lehet látni!

Ez a kézben oltás tényleg nagy pontosságot és erős kötözést igényel de meghálálja a ráfordított erőt és időt is!

 

Az lenne a kérdésem hogy kb mikor kezdenek a kézben oltott csemeték oltásainak rügyei kihajtani valakinek van valami kb ideje???

Sajnos nagyon becsapós tud lenni, mert tapasztalatom szerint jártam már úgy hogy azt hittem hogy sikreült a kézbenoltás szép gyökere lett az alanynak és a nemes is szépen körbenőtt de sajnos a nemes oltvány az nem hajtott li még 35nap után sem,de a alany gyökerei nagyon szépen nőttek teljesen átszőtte a kis födlabdát a kontinerben de még sem hajtott ki a rá oltott nemes!!

 

Mikorra várható hogy a kézbenoltás megmutassa magát,és ha véletlenül nem hajtana ki mégis csak akkor a gyökeres alanyra mikor lehet újra rá oltani valami más fajtát vagy éppen ugyan azt a fajtát ami rajta volt???,

az ilyen utó oltásoknak hány (%)a sikere van e valaki aki ezt az utó oltást gyökeres alanyra elvégezte és sikerült is ???

 

Itt vannak a kézben oltásaim eredményei:

 

 ezek a mostani eredmények 

 

 

woodruff Creative Commons License 2020.03.31 0 0 3267

Még nem próbáltam ,talán az idén oltok 5C-be .

 

3 fórumtársnak tavaly adtam tesztelésre .

 

Ha a dugvány termése is tartja a színét , csak akkor lesz különleges .

 

A formája ,az íze ,az állaga ,a mérete -fürt -bogyó ,azonos .

A betegségre való hajlama hasonló .

  

 

  woodruff

Előzmény: Sanci07 (3266)
Sanci07 Creative Commons License 2020.03.31 0 0 3266

Ha tovább oltod akkor is megmarad a rózsaszín círmosság?

 

Előzmény: VERSZERKER (3265)
VERSZERKER Creative Commons License 2020.03.31 -1 1 3265

Mert úgy járhatsz mint én a Tiensannal.

Dzandzsal karába oltottam , és egy új fajtát állítottam elő .

Rózsaszín cirmos tett .

2 éve tettem fel róla képeket .

Most elneveztem ezt a fajtát Woodruff-nak .

 

  woodruff

Előzmény: Pilu855 (3263)
KokoTibor Creative Commons License 2020.03.30 0 0 3264

Bocs hogy nem vagyok naprakész...

Viasszal kentem le az öreg tőke metszfelületét..

A friss vesszők végétt is bekentem fasebtapasszal csak azt a végén, miután a fotó elkészült.

Apósomnál szépen bevált a Cardinal és nincs fóliában, de majd kiderül, kösz az infot!

 

Előzmény: woodruff (3259)
Pilu855 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 3263

Tiszteletem!

 

Miért fontos, hogy közel azonos színűket oltsunk a nemes színéhez?

 

Köszönöm.

 

Előzmény: woodruff (3259)
woodruff Creative Commons License 2020.03.30 0 0 3262

V 25-20 (Augustine, Regina, Pleven ustojcivij,stb.) -Плевен Стойкий – Csemegeszőlő fajtagyűjtemény

 

Nagyon sok néven szerepel .

Jó lenne ha megjegyeznétek a neveit .

Nálam Pleven -ként szerepel .

 

  woodruff

Előzmény: gyurka kertész (3261)
gyurka kertész Creative Commons License 2020.03.29 0 1 3261

helló a renina nagyon finom és édes 105-110napra érik nagyonszép sárgás szine van és tőkén tartható sokáig csak érés közben már hálózni kell a fürtöket mert a darazsak imádják !!

Előzmény: Pilu855 (3239)
woodruff Creative Commons License 2020.03.26 0 0 3260

Most figyeltem fel hogy Cardinált oltottál .

Nem tudom ismered e ezt a fajtát ?

 

Elmondom az én véleményem .

 

Nem a mi hazai klímánkhoz való fajta ,tehát fagy érzékeny .

Fóliaházba kiváló ,vagy fal tövébe ,minden télen lehajtani takarni ,tavasszal nyitni .

A szemek szétnyílnak érésben ha eső éri , ezért takarni kell a fürtöket .

 

Nálam 2 X volt próbálkozásom vele ,de már megváltam ettől a fajtától ,igaz nagyon finom , de fóliaházba való fajta .

Sok vele a bosszúság,  meg a plusz munka .

 

  woodruff

Előzmény: KokoTibor (3258)
woodruff Creative Commons License 2020.03.26 0 1 3259

Ez milyen fa sebkezelő amivel lekented ?

A vesszők végét is be szokták kenni .

 

Oltáskor általában arra kell odafigyelni , ha nem vadalanyba hanem esetleg nemesbe oltanak ,hogy lehetőleg az oltott szőlő színe ,megegyezzen a beoltott tőkén lévővel .

 

Ezért én szétválasztottam 3 színre ,sötét , világos ,és piros színekre .

Nálam sok tőke 2-akár 3 fajtát is terem .

 

Láttam egy videón eyg érdekes módszert ,dróttal elköti a tőkét 6,8 centivel a vágás alatt .

Behasítja ,beleüti az ékeket a két szélén .

Teljesen lekeni vízbázisú fa sebkezelővel még középen is  , ami teljesen beszárad egy nap alatt .

Csak a szemek maradnak ki .

Nem használ semmilyen kötözőanyagot .

 

Egy magyar tanár mutatja az egyetemi diákjainak ,ha jól emlékszem .

A drótot fenn hagyja őszig .

 

Én kipróbálom .

 

  woodruff

Előzmény: KokoTibor (3258)
KokoTibor Creative Commons License 2020.03.25 0 1 3258

Kösz, majd csinálok később is ha lesz venyigém, de már megvolt az első 5-6 próba.

Ez most nem 1 éves tőke, ahogy látszik, de erős gyökérzetű Deleware alanyba ment az új Cardenal szem.

Előzmény: KokoTibor (3253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!