Keresés

Részletes keresés

cxy Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8523
Igazad lehet. A mcafee artemis-ével pedig csodálkozom.
Előzmény: [nexus] (8522)
[nexus] Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8522
A Sunbelt VIPRE antivírus része valóban nem a legjobb(még). És elég ritkán is frissíti magát. Egy erre szakosodott fórumban igen csak lehúzzák a NOD/Norton/Avira de még az AVAST! ellenében is.
És csak tájékoztatásul mondom. A VirusTotal mindig a legújabb adatbázisokkal vizsgál.
Ez pedig egy módosult Viharféreg vírus volt, amit a NIS/NOD/KIS megfogott és nem az adatbázisa miatt. Ezeknek az a Proaktív védelme fogta meg amelynek a "működése"/felismerő képessége a viselkedés alapú analízisen alapul és nem kell hozzá pontosan definiált szignatura a kártevőről. És ez nagyon fontos!!! Ennek a háromnak ez a képessége kiemelkedik a többiek közül és ezért sikeresebbek társaiknál. Azok az antivírusok amelyek nem így vizsgálnak, de bent van az adatbázisban és kicsit is eltér mégis attól, akkor már nem ismerik fel, csak miután konkrétan megkapják azt a szignaturát is. Sajnos például a közkedvelt és ingyenes AVAST! is ilyen, csak azt ismeri fel ami már benne van (pontosan meghatározva) a szignaturái között. A többi nem létezik a számára.
Előzmény: cxy (8521)
cxy Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8521
A virustotal-on a következők láthatók:
Sunbelt 3.2.1835.2 last up date:2009.01.16 !!!
Symantec 10 last up date:2009.01.27
nem vagyok egyiknél sem elkötelezve,sőt,de ez vagy elírás vagy nincsenek egyenlő pályák nincsenek egyenlő esélyek.
Amúgy a szóban forgó vírus szerepel a vipre adatbázisában.
Habár kitudja az mit jelet.
Előzmény: [nexus] (8520)
[nexus] Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8520
Minden esetre (még) nem ismeri fel az újra aktív VIHARFÉRGET. VirusTotal
Katt ide.
cxy Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8519
Sziasztok!
A Sunbelt-nek a Vipre ativírus és antispyware progijáról van valakinek tapasztalata?
[nexus] Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8518

Most az új 2009-esről beszélünk.

 

1. - - 2.- - 3.
Előzmény: Erzsébeti (8516)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8517
Én inkább a NOD32 választanám mint a Nortont, mert kipróbáltam mind a kettöt.
Előzmény: [nexus] (8515)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8516
"Hatékonybb a NOD32/ESS-nél és ezen kívül csak fele annyiba kerül."

Én csak egy mezei user vagyok, de rajtad kívül (és persze a symantech-en kívül) ezt még sehol sem hallottam.
Előzmény: [nexus] (8515)
[nexus] Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8515

Ha lejár a 30 napos NOD trialod akkor próbáld ki a Norton Internet Security-t. Én már másfél hónapja használom és nagyon tudom ajánlani.

A 15 napos próbaverzió letöltése  innen .

Néhány cikk arról, hogy mit is tud ez a szoftver.  Olvashatsz róla : itt és itt és  itt is.

Ha meg szeretnéd venni akkor  itt tudod megrendelni. Szerintem ennyi pénzt bőven-bőven megér. Hatékonybb a NOD32/ESS-nél és ezen kívül csak fele annyiba kerül.

Előzmény: Tündi2003 (8505)
Diótörő Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8514
Megjelent az AdAware-nek egy legújabb változata,ez is ingyenes persze. A régit kitöröltem,emezt meg telepítettem.Mingyán fogott is pár kukit.Próbáljátok ki. Én az Origo Szoftverbázisán szoktam körülnézni, ez is ott van, de ha van régebbi, akkor ugyis felajánlja.
locsemege Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8513
Esetleg ez?
Előzmény: kalmangg (8512)
kalmangg Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8512
Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérném! Adott egy őskövület notebook Win98 op.rendszerrel 32 Mb RAM-mal. A masinát kizárólag elektronikus levelezésre használjuk azonban míg védelem nélkül elfogadható sebességet produkál addig az eddigi (ingyenes) vírusírtókkkal való kísérletezés gyakorlatilag "helybenjáróvá" tette a gépet. Annyit azonban én is tudok, hogy mindennemű védelem nélkül nem lenne ildomos bármilyen kapcsolatba kerülni a nettel. Tud esetleg valaki valamilyen megoldást?
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8511
A Conficker vagy másik nevén a Downadup féreg tavaly év végén bukkant fel. Azután kezdte meg terjedését, hogy a Microsoft az MS08-067-es számú biztonsági közleményében beszámolt a Windows Kiszolgáló szolgáltatásában rejlő sebezhetőségről. Október 23-án a Microsoft letölthetővé tette a sérülékenység megszüntetéséhez szükséges hibajavításokat, azonban a Conficker féreg egyre gyorsabb terjedése azt mutatja, hogy sokan nem telepítették fel ezeket a frissítéseket.

Forrás

Egyébként a Panda lesz az utolsó, ami bármit is eltávolít a gépedről. Az ugyanis nem víruskergető, hanem egy rakás szar.
Előzmény: piet56 (8509)
piet56 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8510
ja, és a gépemen van még egy "Spybot - Search and Destroy" nevű progi, ami szintén azt hittem, hogy először kiirtja, de aztán csak előjött a NOD vörös risaztása a féreg jelenlétéről...
Előzmény: piet56 (8509)
piet56 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8509

robicsek, mit gondolsz, a hírhedt "Conficker féreg" típusú vírusra is tudsz valami ötletet, amivel ki lehet irtani? Már hónapok óta fent van, de egysezrűen sem Noddal, sem adaware-vel, sem AVG-vel nem tudtam eltávolítani... valaki javasolta a pandát... de ahhoz meg törölni kell a NOD-ot...

Sajnos Windows update-et nem tudok csinálni, mert nme eredeti az XP-m.

Ugye nem csak a reinstall maradt??:((

harpokratesz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8508
szerintem se bonyolult kezelni egyiket se, csak be kell a legjobb hatásfokra állítani. úgy látom a leányzó sokmindennel nincs még tisztában, ezért nem akartam belemenni magyarázatokba, pl. úgy látom a vírusírtó használatát sem igen ismeri, pl. azt, hogy nemcsak direkt scan-nél vizsgálja át a gépet, hanem az működik folyamatosan a háttérben és jelez ha valami gyanúsat talál. persze ettől még kell időnként egy-egy kézi vizsgálat is. szerintem sem árt egy spyware kergetőt feltenni, bár a NOD-nak az része is elég jó.

az Avast pedig tényleg a legjobb ingyenes írtó és van magyar verziója is. a fizetős verziója meg nyilván valamivel többet tud még.
Előzmény: robicsek (8507)
robicsek Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8507
mi az hogy bonyolult kezelni? fel kell tenni, beallitani mikor update, és ennyi, ez mindegyikre igaz.
De ahogy irtam, más dolgok talán fontosabbak mint pont a sima virusirto, a tuzfal mellé én még feltennék SpyBot-ot vagy AdAware-t is a trojaiak ellen (mindkettőnek elég az ingyenes változata).
Az egyébként korrekt, hogy rezidensen elég egy irto, ugyanis szokásuk összeakadni ha többen vannak. Kb mint a gyogyszer, ne kérj tablettát ugyanarra a betegségre két dokitol, mert kétfélét kapsz, és akármi is lehet ha egyszerre beszeded őket.
Előzmény: harpokratesz (8506)
harpokratesz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8506

ha annyira tuti vírusírtót akarsz venni, akkor NOD32-t vegyél security változatát, magyar verzió is van. könnyű a kezelése. bármelyik computer üzletben megkapod dobozosan. ez mellé még egy jó és ingyenes tűzfal kell (pl. ZoneAlarm) és védett a géped. 

 

az próbaverziós vírusírtót előtte szedd le a gépedről (uninstall a vezérlőpult - programok telepítése-ben), egyébként is csak egy lehet fent.

Előzmény: Tündi2003 (8505)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8505

Az Avastról most azt olvastam, hogy bonyolult kezelni. No nem mintha sokat akarnám bolygatni... A Mcafee-t is hagytam, had menjen, és 1 hónapon belül kétszer rákattintottam a Scan gombra, és akkor lecsekkolta az egész gépet. Soha nem talált semmit. Most vagy azért, mert olyan szuperjó, vagy azért, mert engem nem akar támadni senki, vagy azért mert a McAfee olyan béna, hogy nem talál meg semmit. Ki tudja?

Mindenesetre MA lejár a 30 napos ingyenes próbaverzió, ami előtelepítve volt a gépre, úgyhogy kell valami helyette. Azt hiszem, a Nod32 próbaverzió lesz az.

 

Kérdés: uninstallálni kell-e a McAfee-t, mielőtt letöltöm a Nod-ot? Ha igen, hogyan kell? Rámentem a McAfee oldalára, találtam keservesen egy How to uninstall... nevű linket, rákatt, és Error Occured. Sokra mentem vele. :)

Előzmény: robicsek (8501)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8504
Diótörő:  A Nod32 Smart Security 15900-ba kerül. Hm... egész kevés hozománnyal beéred, lehet, hogy hozzádmegyek. :))))
robicsek Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8503
a lényeg az hogy:
updatelt legyen az oprendszered.
Nem rendszergazda jogokkal használod a géped.
Ésszel netezzél, nem mész warez oldalakra, puncisokra is ovatosan, nem kattintasz minden emailben és messengerben megkapott linkre.
router mögött ülj.



no ezzel a veszélyek nagyobb része már el is hárult, a viruskergető, tuzfal, trojaikergető az csak a maradék kicsi hányad ellen kell.
Előzmény: Diótörő (8502)
Diótörő Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8502
Ha ennyi pénzed van, elveszlek feleségül :-))
Nekem 8. éve van gépem és csak ingyenes védelem volt mindig is. Pedig nálam hülyébb használó nem sok van errefelé. Mindig is az ingyenes AVG-m volt, meg az AdAware és a társai.
Na meg a lényeg, hogy az ember ne explorerrel netezzen, hanem pl. Firefox-szal.
Előzmény: Tündi2003 (8500)
robicsek Creative Commons License 2009.01.13 0 0 8501
A net tele van nagyon jó ingyenes programokkal. Némelyik még jobb is mint a pénzesek,, sokak szerint..

Az avast esetében pl azért éri meg, hogy ha megtetszik, akkor vehetsz tőlük pénzeset, ami többet tud.
Sok más esetben meg azért csinálnak kis cégek jó ingyenes programokat, hogy aztán nagy cég figyeljen fel rájuk, és vegye meg (pl grisoft).

Nagyon sokan ugy használnak gépeket, akár komolyabb hálózatot is, hogy csakis ingyenes proramokat használnak (aminek a karbantartása persze már nem ingyenes, hiszen a rendszergazda nem kap ingyen sört).

Az hogy pénzért árult programokért fizetni akarsz, az egy nagyon becsülendő tulajdonság, sokan nem így vannak vele.


Előzmény: Tündi2003 (8500)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 8500

Ki fogsz nevetni, de nem értem, az avast készítőinek miért éri meg ingyért adni a cuccot? Reklámot kell nézegetni két víruskeresés között? :)

 

Én szívesen fizetek, ha tudom, hogy mit kapok érte tutira.

Előzmény: robicsek (8499)
robicsek Creative Commons License 2009.01.13 0 0 8499
bankja meg kereskedője válogatja. Vannak akár nem is létező virtuális kártyák is.
De ha semmi ilyesmid sincs, azt nem nagyon hiszem el, hogy ne lenne olyan rokonod, barátod, akinek van és megkérhetsz ilyesmire, aztán odaadod neki cashben.
De lehet, sokkal egyszerűbb lenne neked ingyenes programot használni erre, pl az avast-ot.
Előzmény: Tündi2003 (8498)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 8498
Úgy tudom, az internetes fizetéshez dombornyomott, meg a fene tudja milyen kártya kell. Nekem meg olyan nincs. Vagy ez már változott?
Előzmény: robicsek (8497)
robicsek Creative Commons License 2009.01.13 0 0 8497
Van dobozos is, bemész a MM-be, akár még ott is.
De miért fizetsz kétszer anyit a dobozosért mint a netes cuccért?
Mi az hogy nem megy az internetes fizetés? Hol élsz? Észak Koreában?:)
De különben otthonra van teljesen jó és abszolut ingyenes viruskereső is.
Előzmény: Tündi2003 (8496)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 8496

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a McAfee-vel? 1 hónapja vettem a notebookom, és volt rajta egy 30 napos próbaverzió. Eddig jól véd, kétszer kézi scan-t is futtattam, soha nem talált semmit (vagy csak engem nem akar senki megfertőzni :)).

Ma megnéztem, hogyan szerezhetném be a fizetős verziót. Magyar nyelvű honlapot találtam is, de kapcsolatfelvételi lehetőséget nem (pl. a fizetés mikéntjéről, tanácskérésről, stb.) Úgy veszem észre, bár magyar nyelvű honlap van, magyarországi iroda nincs.

 

Az ilyen fizetős szorvereknél csak interneten keresztül lehet fizetni, vagy van dobozos verzió is? Az internetes fizetés nálam nem lehetséges.

robicsek Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8495
mondjuk jo h szoltál, igy ki is javitanám a Wigwamon a verzioszámot, ha muködne....
Előzmény: Diótörő (8492)
robicsek Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8494
mármint innen: http://www.lavasoft.com/home.php
Előzmény: robicsek (8493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!