Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2005.04.07 0 0 459

Én is vágyom rá, mert minden vacakra vágyom.

De spirálozok én annyit?

Te mit?

Előzmény: Aynaditti (458)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.07 0 0 458

Papíros téma: a héten a Plussban akciós spirálozógép, 4990 Ft. Ügyes kis gép, lyukaszt újmódi szögletes lyuksort, de hagyományos köralakút is ,négyest, amit kézi lyukasztóval egyenletesre nehéz. Kipróbáltuk, jól működik.

fááni Creative Commons License 2005.04.04 0 0 457

Nagy ötlet! Tetszik.

Gondolom az ágyad is ilyen, és ha estére nem tudod összerakni választhatsz a 100 ismert testhelyzet közül.

Előzmény: GPF (455)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 456
A pácról egy picit részletesebb infót tudnál adni. Gondolom, hogyha kisérletezgettél, akkor lett tapasztalat. Azért kérdezem, mert én is kisérleteztem pác színezésével és rájöttem némi meglepő dologra. De ne ide légyszi, mert nem szeretnék ennyire nagyon off lenni, inkább mailban. Köszi !
Előzmény: GPF (455)
GPF Creative Commons License 2005.04.03 0 0 455

Kösz. A terv nemrég szerepelt itt. Ez az eredeti Tangram, csak nem négyzetalakban összerakva. Eredetileg úgy akartam, hogy át lehessen pakolni évente más-más formára. Van vagy 100 Tangram forma tervem.

A kép nagyjából színhelyes. Sokat bíbelődtem a páccal. Bíbor és ében keveréke. Meg olajozva is van, az is mélyít egy kicsit a színeken.

Igen, csak ragasztva van. Csináltam hozzá szorító sablonokat és hevederekkel húzattam össze. Meg a hátlapja is tartja.

Előzmény: Aynaditti (454)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.03 0 0 454

GPF !

Jól meglestem a bútorodat ! Eszméletlen jó !!!!  És rendkívüli a tervezés is. Érdekelne, hogy szabás után csak ragasztottad ? És milyen pácot használtál?  A kép színhelyes ?

Előzmény: GPF (452)
fááni Creative Commons License 2005.04.03 0 0 453

A könyvkötős fórumon tett hozzászólásomat itt is megismétlem:

 

Ha néhány embert érdekekel szívesen megmutatok egy olyan könyv kötést amit lefotóztam. Akár közösen is köthetünk egy egy könyvet. Helyet, anyagot, szerszámot tudok biztosítani. Szerintem két - három óra alatt a végére lehet érni. Akit érdekel írjon emilt.

 

 

GPF Creative Commons License 2005.04.02 0 0 452
Persze, hogy megmutatom, de még min. 2 nap. Csak ha teljesen kész, akkor szeretném.
Előzmény: Aynaditti (451)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.02 0 0 451
GPF !

Ugye megmutatod majd a "fázásodat" ? Nekem is motoszkál valami fás dolog az agyamban, úgyhogy most majd én is azirányban próbálkozom.
Előzmény: GPF (444)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.02 0 0 450
Köszi Fááni a dícséretet, Tőled ( munkáidat látva ) igazán nagyon jólesik. A nagymintával igazad van, mert nagyon könnyen elcsúszik, különösen vékony anyagból. Én is megbántam menetközben, hogy így csináltam, ráadásul teljesen borítva, mert egységes felületet szerettem volna. Talán köztes megoldásként, próbáld meg azt először, hogy nagyminta, de csak a minta, úgy könnyebb. Én meg a Te megoldásodat szeretném a jövőben kipróbálni, az éltakarásosat. Az meg olyan "dobozos" jellegű, s azért tetszik.
Előzmény: fááni (449)
fááni Creative Commons License 2005.04.02 0 0 449

Ne szerénykedj, csodás a dobozod!

Irigylem a nagy mintáidat, soha nem merek több oldalt egybe borítani.

 

 

Előzmény: Aynaditti (448)
Aynaditti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 448

Hát Szuszi ehhez az ökörepéhez sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, vagyis csak azt tudom, amit teis biztos, az akvarellfestésnél használják, ahogy mondtátok a festék folyékonyságát és a tapadását hivatott biztosítani. Mindenesetre érdekes egy anyag lehet, érdemes lenne kísérletezni vele. Majd beszámolsz, mire jutottál ?
( Bírom, ahogy olthatatlan kiváncsisággal akarod meghódítani az ismeretlent ! )

Végre felöltöztettem a két napja csupaszkodó dobozomat. Itt van:

Nem ér a Fáániéhoz hasonlítani, ez csak tanulódarab.

Előzmény: szuszetti (441)
fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 447

Nem nagyon vagyok elájulva a márványozásomtól.

Könyv borítónak és előzéknek szívesen használnék szép márványozott papírokat. Van a technikáról egy mesekönyvem, de jobb lenne valakinél megtanulni.

 

Mindenképpen érdekel hova jutsz vele, az a török leírás nagyon érdekes.

Előzmény: szuszetti (446)
szuszetti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 446

Köszönöm Fááni!:)

Nagyon szép, amit márványoztál!

Ki fogom próbálni, ökörepe már van itthon, csak nem tudtam, hogyan kell használni.

Én eddig oldószeres üvegfestékkel márványoztam, vagy szintén víz felszínén, vagy magán a tárgyon, akkor vizes felületre cseppentettem a festéket, és vízcseppel kergettem szét.

De az kissé más eredményt hozott.

fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 445

Azonnal érted ha magyarul írom!

 

Az aqarel festők használják, jobban terül tőle a festék. A márványozásnál is ez a szerepe.

 

Visszaolvasva látom, hogy nem fejeztem be, " ráfektetjük a papírt a festékes ragasztóágyra, óvatosan leemeljük, lemossuk, szárítjuk.

A ragasztóról papírcsikkal lehuzzuk a festék maradékot, és minden kezdődik előről.

 

A MAIMERI Polycolor akril festéke kiváló a marványozáshoz! De persze meg sem közelíti az idézett cikk szerint házilag készített festéket.

 

A marabu márványozó festéke nagyon gyorsan szárad, egy perc alatt szálat húz, nem lehet fésüzni.

nekem ílyenek sikerültek a fehér az ökörepe hatása:

 

 

Előzmény: GPF (444)
GPF Creative Commons License 2005.04.01 0 0 444

Ja, ha az oxagal, az más. :)

Ez is nagyon szép.

Olyan szépeket mutattok, de nekem most fáznom kell!

Előzmény: fááni (443)
fááni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 443

Nem elírás az oxagal leánykori neve az ökörepe.

A tapétaragasztó (főzött karragén moha helyett), egy tesibe kerül pár centi magasan, erre pettyegtetjük (csepegtetjük) a festéket ami a ragasztó felszinén úszik. Ha ökörepét cseppentünk egy festékfoltra az a közepén üres lesz (ott az epe) és a folt peremére fut. Az egész folt mérete megnő, szétfut.

A festék felületi feszültségét is ökörepével lehet beállítani.

A festéket egy gereblye szerű eszközzel lehet tergetni.

A gyakorlatban elég béna kisérleteim vannak.

Mutatom egy márványozott papírba kötött könyvemet, a papír nem az én művem.

 

Előzmény: szuszetti (441)
GPF Creative Commons License 2005.04.01 0 0 442

Ez szép nagyon.

De fogalmam sincs miről van szó.

Ez tényleg ökorepe akart lenni?

Előzmény: szuszetti (441)
szuszetti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 441

Sziasztok Papírkedvelők:)

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy ökörepével hogyan lehet a festéket "megfuttatni"?

Rákerestem, ezen kívül nem találtam mást:

http://selm.weboldal.com/

Ez meg sztem nagyon hasonlít a lentebb leírt tapétaragasztós-márványozáshoz...azt hiszem, én nem ezt keresem:)

 

Márványozásról azt is hallottam, hogy a könyvkötők anno enyvezett papíron keverték a temperát, de ezt sem tudom, hogy hogyan.

Ti ezt próbáltátok már?

fááni Creative Commons License 2005.03.31 0 0 440

Könyvkötő vásznat a grafikában szoktam venni, de szerintem az újpesti boltban is kapható.

Annyi az előnye, hogy sprődebb, mintha ki lenne keményítve, sima csomagolópapírt is használok, sőt festett lepedővásznat is. Kis dobozoknál csak szépészeti szerepe van.

 

A járatlan út mindíg fárasztóbb, de sokkal tanulságosabb!

Előzmény: Aynaditti (439)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.30 0 0 439
Szia Csi !

Én is örülök Neked !!! :))))))


Fááni !

Álmomban sem gondoltam volna erre a megoldásra.
Én is megcsináltam a kigondolt dobozt, de csak silány rokona a tiédnek. Ráadásul jól elbénáztam, mert először a tetejét csináltam meg, mondván először a bonyis részt kell, majd ahhoz igazítom a többit. Hát nem  javaslom ezt a megoldást, nemigazán jött be. Nekem csak egy sima különálló tetejű lett, gyakorló munkának az is megteszi. És darabokból ragasztottam, úgyhogy a ragasztások elrejtése ismét időszerű. Tetszik a könyvkötővásznas takarás. Hol szerezhető be a vászon?
Előzmény: szuszetti (438)
szuszetti Creative Commons License 2005.03.30 0 0 438

Szia:)

De jó látni Téged:)))

 

Csi

Előzmény: Aynaditti (432)
fááni Creative Commons License 2005.03.30 0 0 437

T; U; I; mint az idomacélok. Gondolom a játék dobozod is jól terhelhető.

 

Tépőzáras, a vászon fapáccal kezelt, direkt ilyen kopottas az egész.

 

Így néz ki belülről, a nagy rekesz még vizszintesen osztott, ott van a pót aksi, több mint 1 kg van benne és viszem mindenfelé.

 

Előzmény: GPF (436)
GPF Creative Commons License 2005.03.30 0 0 436

Igen, ilyen hullámpapír bútorokat láttam, de azok nem tetszenek. Meg az pont arrafelé nem erős, amerre én szeretném.

 

Mi az a TUI tartó?

 

Jópofa ez a doboz. Milyen a zárja?

Előzmény: fááni (435)
fááni Creative Commons License 2005.03.30 0 0 435

Hullámpapírból ágyat is láttam már, a pantonnál vannak polcok hullámpapírból.

Tapasztalatom szerint idővel meghajlanak.

 

Kartonból ragasztott, T U I "tartók " nagyon stabilak, a borítás sokat merevít.

 

Mutatok egy első világháborús papír dobozt amit fotós táskának használok többmint egy éve.

 

Előzmény: GPF (434)
GPF Creative Commons License 2005.03.30 0 0 434

Amióta láttam a hajlított fedelet, meg a papír+alufólia kapcsolatát, azóta motoszkál bennem valami bútorféle. Van már régóta egy CD tartó ötletem, de csupa hajlított idomokból áll. Eredetileg fából akartam volna megcsinálni, de az nagyon nehéz lenne.

Szerintetek lehet papírból bútort csinálni? CD-knyi teherbírás kellene neki.

 

Előzmény: fááni (433)
fááni Creative Commons License 2005.03.30 0 0 433

Akkor lássuk, illetve olvassuk mert képem nincs hozzá.

 

Elöször is a tetőnek van egy kb 2 cm-es egyenes része.

Készítek egy dobozt alj nélkül, aminek a hosszabbik oldala 2 cm magas, a rövidebbik 2 cm + az ív. Planával ragasztom, amikor stabil jöhet az ív.

Az ívet vékonyabb kartonból vágom 2 cm-el hosszabbra mint a doboz. A két oldalon a túlnyúlást behajtom, sűrűn bevagdosom, hogy hajlítani lehessen. meghajlítom az ívnek mefelelően.

Vágok 1 cm körüli enyvezett papír csíkokat az ideiglenes rögzítéshez.

A tető bevagdosott részét bekenem planával, és az enyvezett papírcsíkokkal rögzítem a helyére.

Kis doboznál. ha az oldalak vastagabbak, behajtás nélkül is ragasztható a tető.

Száradás utután a éleket vászocsíkkal erősítem, kívül belül borítom.

 

Előzmény: Aynaditti (432)
Aynaditti Creative Commons License 2005.03.30 0 0 432
Sziasztok !

Megjöttünk. Óóóóó, csak most láttom, hsz-mal jól elzártam mindenfajta étkezési lehetőséget szegény GPF elől.... Szánom-bánom, mosmá' mindegy...
Fááni !
Konzervet ide ! Egyébként meg én sem találtam ki semmi különlegeset, csak azt, hogy vmilyen eleve hajlított papírból kell megoldani, mert a több mm-es karton szárazon nem hajlítható. Én dipa tekercs papírhengerére gondoltam, szintúgy félbevágva. De, mivel tényleg nem szeretném GPF-et tovább éheztesd, mondd a megoldást !
Ez a doboz belülről is nagyon jó, s ahogy látom a funkcióhoz is tökéletes !
Előzmény: fááni (429)
fááni Creative Commons License 2005.03.28 0 0 431
Elég Húsvét hétfős magoldás lenne.
Előzmény: GPF (430)
GPF Creative Commons License 2005.03.28 0 0 430

Nem voltam, sziasztok!

 

Whisky-s cső félbevágva?

Előzmény: fááni (429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!