Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2009.09.12 0 0 88
aranyhalxezüstkárász,vagy csak egy "színtelenebb"aranyhal
Előzmény: morerika (87)
morerika Creative Commons License 2009.06.12 0 0 87
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ez milyen hal?
Köszi előre is!
halacska
Levente1956 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 86
Nálam is beköltözött pár napra a szárazság miatt két béka a kerti tóba, brekegtek, alig aludtam egy hétig. Egy nappal a békák jövetele után hosszú, egyenes fekete gyöngysorok jelentek meg a vizben, melyek behálozták a sekélyes medert. Bizonyosan békák lesznek, amit én nem bánok annyira, mert kíváló eleség az akváriumban tartott teknösömnek.
Nálad is a szárazság miatt költözhettek be a tavadba a békák, de én biztos vagyok benne, hogy a képeken halikrát látok.
üdv,
Levente
Előzmény: zoli0804 (82)
Levente1956 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 85
Gratulálok, ezek biztosan hal ikrák! :)
Előzmény: zoli0804 (82)
grebo Creative Commons License 2009.05.24 0 0 84

Hello

 

Van 3 subunki aranyhalam amelyik bántja az aranyhalaimat.

Az lenne a kérdésem hogy miért bántják az aranyhalakat, amikor ők is aranyhalak.

somap Creative Commons License 2009.05.03 0 0 83

Szia!

 

Én a képeken nemláttam ikrát, csak levegőbuborékokat. Ettől még lehet ikra. A béka már lepetézett, és sok helyen kikeltek az ebihalak.

A békapete úgy néz ki, mint egy egyszerű gyöngysor, csak egy "cselécsöben" van.

Ha van aranyhalikrád az 2-3 nap múlva kikel és 1 nap és elúszik! :-)

 

 

 

Üdv

 

Somap

Előzmény: zoli0804 (82)
zoli0804 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 82
Sziasztok!

Van egy kerti tavunk, jelenleg 7 aranyhal él benne! Elvileg fiúk, lányok vegyesen! Ma észrevettünk a tóba nagyon sok ikrát, nagyon megörültünk, hogy talán lesznek kishalak!

Azonban késöbb láttuk, hogy egy béka is beköltözött a tavunkba!
Arra lennék kiváncsi, hogy az ikrák aranyhalaktól lehetnek-e, vagy esetleg a békától! Mert békát nem szívesen tenyésztenék!
Csináltam pár képet, kérem aki tudja milyen ikra lehet, írja le!

[img]http://images.netbag.hu/20090503/16251656755.jpg[/img]
[img]http://images.netbag.hu/20090503/16294624587.jpg[/img]
[img]http://images.netbag.hu/20090503/16314237843.jpg[/img]

Köszönöm!
dorel1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 79

Szóval, akkor nem tudod, hogy vaeé amé nekem kell!?:)))))

 

Szanki nem a bizniszt nyesi, csak felmutatja, hogy igen, ha tényleg akarsz, itt van.

Ami szerintem nem neki üzlet, hanam nekem, mert régóta ilyet akartam, már egy éve eztet írkáltam minden idevágó topicba - egyedül Szanki nyújtott segítséget.

 

No de majd látod neked milyenek és mekkorák, utánna visszatérünk a dologra okés?

 

Üdv, és Béke!

Előzmény: dorel1 (76)
somap Creative Commons License 2009.01.21 0 0 78

Ha a "baleset" oka parazita, akkor mindenképpen, hameg baktérium akkor az lappanghat még jó sokáig, jön egy "rossz" kaja vagy időjárás változás miatti stressz és ismét integetsz a halnak amikor a wc-ben távozik a csövön keresztül!

 

Szóval az utókezelés a meglévő állományt védi!

 

Somap

Előzmény: 95xf (77)
95xf Creative Commons License 2009.01.21 0 0 77
Köszi! Sajnos már nem aktuális a tanácsod:((
Ma reggelre teljesen odalett szegény, így búcsút vettünk egymástól.
Szerinted érdemes azért "valami gyógyszert" belocsolni a többieknek??
Előzmény: somap (74)
dorel1 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 76
okés Somap, majd figyelek és nagyon köszi, bár akkor mégis csak az a kérdés...:)))
Előzmény: somap (75)
somap Creative Commons License 2009.01.20 0 0 75

Szia!

 

Akkor már értjük egymást!

 

Jelenleg jég alatt vannak a koik. És azt se tudom milyenek, mert a tavalyi lahalászás és szelektálás elmaradt.

Majd tavasszal visszatérünk rá. Én nem nyesem ennyire a bizniszt mint Szanki.

Üdv

 

Somap

 

 

Előzmény: dorel1 (71)
somap Creative Commons License 2009.01.20 0 0 74

Szia!

 

Ha családtag, akkor sokat érhet eszmeileg.

Házipatika van, sokféle, malachit, mindenféle akvarisztikai boltban beszerezhető cucc, melyből szerinem a sera termékek a legjobbak, és van az amikor elmész egy spéci haldokihoz (Dr. Baska F.) és Ő kever vmi varázsszert.

Az akvarista szerek olcsóbbak. 200-2000 között vannak. A doki meg X nem tudom mennyi.

Javaslom, vegyél vmi sera cuccot és próbáld azzal. Megjegyzem a levelezésünk eléggé elhúzódott, nem sok esélyt adok a halnak.

 

Somap

Előzmény: 95xf (72)
disjointedjoe Creative Commons License 2009.01.20 0 0 73
Sziasztok!
Csavartfarkú (tosakin), és pávafarkú (jikin) aranyhalat keresek. Nem tudtok véletlenül tenyésztőt aki valamelyikkel foglalkozik? Üstökösfarkúak is érdekelnének.
Köszi.
95xf Creative Commons License 2009.01.19 0 0 72
Köszi:((

Hát... 3 éve "örököltük" és már családtagnak számítanak. Inkább a házi praktikák érdekelnének, mivel lelkes amatőrként próbáljuk megadni nekik a legjobbat.
Különvettük, de ott mégjobban elhagyta magát, így most megint visszaraktuk a többiek közé. Volt egy éve mikor a 6 aranyhalból 2 elpusztult 2 nap alatt, most a másik volt "szarul" de 2 nap után vígan ficánkol, míg a fekete nem akar "megjavulni" igaz küzd az életéért rendesen. Másik 2 aranynak semmi baja, házmestereknek és páncélosoknak sem. Olvasgattunk mindenhol valami gyógyszeres táplálásról, de nekünk csak "gyógytápunk" van.
Előzmény: somap (70)
dorel1 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 71

Somap, te mindent értesz:)

a hal ilyen legyen:(koi) 3 színű, fehér alap, benne pirosfolt , kissebb fekete folt.

 

"Nem az a kérdés, hogy kap-e Dorel ilyen koit, hanem az, hogy milyen méretet szeretne! :-)" ez már válasz a javából:)

 árfüggő a dolog, tavaszal mindenféleképpen megyek Szankihoz, ott kissebbek vannak.

ha nálad vannak nagyobbak akkor oda is megyek!

Persze, csak ha fogadsz. 15 cm-től felfelé, esetleg irány árat is adhatsz.

dorelkiss@freestart.hu

 

Dorel

somap Creative Commons License 2009.01.19 0 0 70

Szia!

 

Mennyire fontos/értékes neked a halad?

Valószínűleg valamilyen betegséget szedett össze. Vagy gyógyííttatod, mely a hal jelenlegi forgalmi értékének a többszöröse, vagy veszel másikat.

Más lehetőség nincs.

 

Somap

Előzmény: 95xf (69)
95xf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 69
Sziasztok!
Tudna segíteni nekem valaki, hogy mi a teendő akkor ha az aranyhalam az akvárium alján van, nehezen veszi a levegőt, néha összeszedi magát és arrébb evickél de inkább az egy helyben maradás a jellemző a viselkedésére.
somap Creative Commons License 2009.01.07 0 0 68

Szia!

Válaszmail is ment!

Somap

 

Előzmény: rabi75 (67)
rabi75 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 67

Nem néztem,de rákeresek.

Tudom,hogy nehéz összeállítani.

De sosem a könnyű dolgokért rajongtam:)

 

Ment mail is:)

Előzmény: somap (65)
somap Creative Commons License 2009.01.07 0 0 66

Dorel!

 

Nem értelek! Milyen színű legyen a koi? 2 színű (fehér alap piros folt vagy fekete folt)

3 színű fehér alap, benne fekete és piros folt?

 

Nem az a kérdés, hogy kap-e Dorel ilyen koit, hanem az, hogy milyen méretet szeretne! :-)

 

Somap

Előzmény: dorel1 (63)
somap Creative Commons License 2009.01.07 0 0 65

Igen megvannak még a bonsaim.

Nagy meló ám körberakni egy tavat, úgy hogy az szép és ízléses legyen!

Van egy japánkert fórum is. Nézted már?

 

somap

Előzmény: rabi75 (64)
rabi75 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 64

Bonsai ok is vannak még neked?

Én tavaszra egy bonsaiokkal (előnevelt alapanyagok némelyik :))körberakott tavat szeretnék:)

Előzmény: somap (62)
dorel1 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 63
Somap, szerinted Dorel kap ilyen - fehér alapon piros, abban fekete foltok - koi halat ?
somap Creative Commons License 2009.01.07 0 0 62

Szia!

 

Igen, itt is ott is "érdekelt" vagyok. :-)

 

Árak: 200 ft-től a csillagos ég. Mérettől és származástól függ.

 

Magyar tenyésztőtől 10000 Ft a plafon, de kereskedőnék itt kezdődik a nagy koi ára.

 

Ismerős aki árul van sok. Én is ilyen vagyok.

 

Privátban megtalálsz a bizniszről.

 

Üdv

 

Somap

 

u.i.: vanm koipontyos topic is, én indítottam. :-)

Előzmény: rabi75 (61)
rabi75 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 61

Nicsak egy ismerős :)

Szia somap:)

 

Bonsaiban is egyezünk :)

Általánosságban,mert tervezek (távlatilag igaz ) de egy bonsai kertet,amibe szeretnék tavat.

Így most általánosságban érdekelne az ár !

Előzmény: somap (60)
somap Creative Commons License 2009.01.06 0 0 60

Szia!

 

Ezt a kérdést nekem akartad írni vagy úgy általában érdekelnek az árak?

 

Somap

Előzmény: rabi75 (59)
rabi75 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 59

Sziasztok

szeretném megkérdezni milyen árban van a KOI ?

 

Üdv

cyrro Creative Commons License 2008.07.16 0 0 58
Horror !

Avagy mit ki nem bír egy aranyhal !

Megyek ma, haza és szemrevételezem, hogy minden rendben van-e a halaimmal.
(Ilyenkor "nyaralnak" egy általam öntött nagy betonszökőkútba telepítem öket a kertbe. Úgy látom nagyon élvezik. Két aranyhal és 13 harcsa, plusz egy meggyhasú.)
Feltűnik, hogy az egyik aranyhal jobb szeme körül lebeg valami fehér kis kocsonyás anyag. Ilyet még nem láttam, ahogy úszik, követi az. Furcsa, ez valami élősködő.
Elkapom,óvatossan kézzel és megpróbálom leszedni. A fehér valami mintha egy alig látható tüskével rögzülne a hal szeméhez. Hiába húzom, csak a hal szeme dülled. Nem megy,elengedem és töprengek, mi a fene ez ? Mindegy ki kell szedni, nincs mese.
Elkapom meg egyszer és sikerül kiszedni, az aranyhal elúszik, mintha mi sem történt volna.

Nem tudom mi volt ez, de mintha ismerős lenne mégis valahonnét, csak valahogy más helyeken... mindegy a hal túlélte, ez a lényeg. Más halakon nem látok ilyet.

Később megtaláltam a magyarázatot, azaz egy méhet a szökőkút szélén, fullánk nélkül !
dorel1 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 57

Sziasztok Halrajongó Barátaim!

 

Szeretnék olyan koipontyot ami a következő 3 színben pompázik:

fehér / piros / fekete.

 

Aki tudja, hogy honnan tudnék én ilyen koit keríteni kérem segítsen!

Köszi srácok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!