Keresés

Részletes keresés

arenarock Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6791

Nem fogja látn,i amíg nem töltessz rá valamennyit, akár úgy is, hogy párhuzamosan kapcsolsz vele egy másik cellát pár másodpercre, és utána teszed a töltőbe.

Előzmény: DSandor49 (6790)
DSandor49 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6790

Sajnos 1 napot volt a töltőben, de köszönöm a tanácsat, ki fogom próbálni.

Előzmény: Csigabiga 1 (6789)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6789

Nagyon alacsony (< 0,9 V) az akkuban a feszültség, azért csinálja ezt.
Ha egy picit beleteszed másik töltőbe, akkor összekapja magát az akksi, és az IPC-be áttéve már jó lesz.
Vagy hagyhatod az IPC-ben, akkor egy idő után már látni fogja, és elkezdi tölteni 200 mA-rel.
Lehet fél óra, de akár a többszöröse is, mire felismeri az IPC.

Előzmény: DSandor49 (6788)
DSandor49 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 6788

Egy IPC-vel töltöttem GP.ReCyko akkumulátorokat. Az egyik akkunál állandóan a „null” kijelzés volt olvasható. Lehet még valamit csinálni az akkuval. Fél éve vettem és csak kb. 10x volt töltve.

Seefbacsi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6787

eladó,

 

2 db sosem használt,vadonatúj akkumulátor, csomagolással eladó.


Az akkumulátor utángyártott, téves kiszállítás miatt eladó.

 

Az akkumulátor típusa : DMW-BLD10PP (U27-11) ,feszültség: 7.4 V,teljesítmény: 800 mAh, 5.9 Wh, fekete színű Li-ion.

Kompatibilitás:panasonic lumix DMC-G3,GF2,GX1,TS2,ZS7

 

ára: 3700 Ft/db

 

Érdeklődés mailbem publikus vagy húsz négykilencháromegynégyhetvenkettő

 

 

innerimages Creative Commons License 2012.11.08 0 0 6786

Tudom, tudom: RTFM... ;DDD

Előzmény: Csigabiga 1 (6785)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 6785

Az IPC a Refresh funkció végén az utolsó kinyert kapacitást jegyzi és mutatja meg.
A többi üzemmódban azonban valóban a betöltött mennyiséget méri.

Előzmény: innerimages (6784)
innerimages Creative Commons License 2012.11.07 0 0 6784

"Az IPC azt mondja a refresh végén, hogy full, erre meg akarom nézni a kapacitást..."

 

Ha a refresh végén nézed meg a kapacitást, azzal nem sokra mész: nem a kinyert valós értéket mutatja, hanem az utolsó töltési ciklusban bevittet. És jó eséllyel 1999 mAh felett lesznek a névlegesen 2050 mAh-s Eneloopok, hacsak nem nagyon legyilkolt cellák. Ha a korrekt értéket akarod látni, akkor a kisütési ciklusokat figyeld és az utolsó lesz a nyerő. ;) De annak csak addig látod a kijelzőn az eredményét, amíg utána át nem vált az utolsó töltési ciklusra.

Előzmény: ötfelezős (6780)
cili111 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 6783

Kösz a választ.

Csak örába, távirányítóba gondolom, a fényképezőgépem enelooppal megy.

Valaki másnak nincs tapasztalata?

Előzmény: zohan (6782)
zohan Creative Commons License 2012.10.22 0 0 6782

Nekem Pure energy "elemeim vannak aa és aaa méretben.

Vakuba,kompakt digigépbe szerintem nem jó  (nem szereti,ha nagyobb áramot kell leadni)

Faliórába,távirányitóba csengőbe ideális ,mert nincs önkisülése.

Úgy fogalmaznék,hogy nem vennék újra (töltővel)

Előzmény: cili111 (6781)
cili111 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 6781

A tölthető alkáli-mangán akkukról... amiket RAM-elemeknek is hívnak...

Egy ideje kacérkodom azzal, hogy beszerzek néhányat próbára, csakhogy mindenképpen töltőt is kell venni hozzá, és így már egy kicsit húzósabb a beruházás.

Egér Fogó fórumtárssal már eszmecseréltünk,  nincs valami jó véleménnyel ezekről a konkrét tapasztalatai alapján.

Kérdeznék másokat is, akiknek van ilyen aksijuk, akik használnak ilyet: írják már meg, mit tapasztaltak. Mindegyik fajta (iGO Green, AkkuCell, PureEnergy) gyengélkedik, vagy valamelyik talán megbízhatóbb? Hány ciklust sikerült eddig abszolválni, mennyi ment tönkre ezért vagy azért? stb.

 

ötfelezős Creative Commons License 2012.10.22 0 0 6780

Uhh... ez az Ennilupp... ez rémes. Az IPC azt mondja a refresh végén, hogy full, erre meg akarom nézni a kapacitást, és háromszor körbepörgettem a kijelzőt, majd elkezdtem szitkozódni, hogy tönkrement a töltő, mire rájöttem, hogy dehogy, csak én a 4 számjegyes mAh értékre vártam, de kétszámjegyes Ah értéket adott meg, mert 1999 fölé ment az érték. Pedig már vannak vagy 2 évesek az aksik, és az elején nem is kezeltem őket babusgatva.

 

Az IPC-vel egy baj van, hogy ha leköti az ember egy garnitúra refresh-el, akkor egy hétig nincs mivel tölteni más aksikat. Mert már kevesebbet tudóba nem szívesen dugja az ember.

Perillustris Creative Commons License 2012.10.03 0 0 6779

Köszönöm. Mint a szállítást követően kiderült, az interneten talált specifikációval szemben AA elemek kellenek bele... Még jó, hogy előre nem vásároltam be párat. :o

Előzmény: Ádyka (6778)
Ádyka Creative Commons License 2012.10.03 0 0 6778

Varta 200 mAh-s akksim van még 2 db, 1800 Ft / db áron.

 

Más:

Nem tudja valaki, hol lehet kapni vágható zebragumit?

Úgy néz ki ez fáradt el az IPC1-L -ben.
Délelőtt még jó volt a kijelző, hozzá sem nyúltam, délutánra eltűntek szegmensek, és halovány lett az egész. Megfordítottam gumit, és klasszisokkal jobb lett, de még mindíg halovány. Az IPC gumiján van egy szög a vágásában, mert ugye a kijelző is döntve van a töltőben, és így fexenek szépen össze a kijelzővel. Most tök forítva van benne, és már így is jobb.
A HQ-nál kapható az kicsi sajnos.

Ebben az IPC-ben a hossza a lényeg. Nagyon messze van egymástól a kijelző és az elektronika. Lásd, a HQ-s is mindössze 3 mm, ide legalább 12 mm kell, de még nem mértem.

Előzmény: Perillustris (6777)
Perillustris Creative Commons License 2012.10.02 0 0 6777

Sziasztok. Vezeték nélküli mikrofon adójához szeretnék strapabíró 9 voltos elemeket és töltőt venni. Melyik típust ajánljátok? Köszi.

bicska2 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 6776

Köszöntem mindenkinek a tanácsokat.

Akkor viszem a pakkot, és ponthegesztetek bele új cellákat.

 

Még egyszer köszönésemet fogadjátok szívből igazán!

bé_csé Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6775

Izé, bocsánat, rossz helyre ment a válasz, szóval bicska2-nek ment volna.

bé_csé Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6774

Csatlakozom, tripolart én is melegen ajánlom. Szerintem az óccó akkukat felejtsd el, a cellákat is vedd meg náluk.

Vagy vidd el a komplett pakkot, vagy ha már kibelezted, akkor a cellákat, hogy újat kérsz, pont ilyen formában összeponthegesztve.

Előzmény: Egér Fogó (6772)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6773

Lemaradt a szokásos eszmefuttatásom az EU sötétzöld irányelveiről. A NiCd akkumulátor nem az ördögtől való, nagy teljesítmény rövid idejű leadása nem károsítja. Igy egy 1200mAh NiCd cella akár 25A áramot is tud adni, 45A környékén kezd károsodni. Egy csavarozóban/fúrógépben induláskor ilyen áramok szaladgálnak. A NiMH ilyen használat mellett nagyon gyorsan öregedik. El lehet képzelni ilyen helyre 20-30C tehelhetőségű LiPo akkumulátort, de ahhoz védelmi elektronika és precíz töltőáramkör szükséges. Különben pukk.

 

Előzmény: bicska2 (6771)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6772

Szerintem nem jól kerestél. Akár forrfüles NiCd akkukat is lehet venni. Pl: li-ion.huwww.kontel.hu , www.tripolar.hu.

 

 

Előzmény: bicska2 (6771)
bicska2 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6771

Köszi, ezeket nem tudtam.

 

Ilyen ponthegesztő céget tudnál említeni?

Mindenáron nem akarok forrasztani, szegény ruszki pákának az uccsó hegyét használom, és tenném ezt még egy ideig. Fájdalomcsillapító ezzel kilőve...

 

Próbáltam én gyári, új akkupakkot túrni neten, de nem van.

Ni-Cd akkut magában meg nem nagyon találni, környezetvédelem okán, így marad a ni-mh.

Vagy valami laptop táppal drótosítom.

Vagy a fogyasztói társadalom tagjaként kidobom a komplett gépet, és veszek újat, bár ezt nem akarom.....

Előzmény: Egér Fogó (6769)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6770

Csavarhúzóba/fúrógépbe NiCd akkut kell használni, az bírja a kiképzést. A NiMH akku hamar tönkre fog menni.

Előzmény: bicska2 (6768)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6769

Az akkukat nem szabad forrasztani! A melegítéstől sérülnek.

Akkupakk felújítással foglalkozó cégek 100-120 Ft-ért ponthegesztéssel felrakják a forrasztófület.

Ha mindenáron forrasztani akartsz, akkorl Kalmopyrin darabkája használható, de ez a pákahegyet is tönkreteszi...

Előzmény: bicska2 (6768)
bicska2 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 6768

Sziasztok.

 

Bocs az offért, de nem találtam másik, még élő akkus topikot.

 

Egy egzotikus kérdésem lenne:

Van valakinek tapasztalata, hogy melyik olcsóféle ceruza akkuk forrasztahtóak?

Egy akkus fúrócsavarozó kitikkadt pakkját szeretném pótolni.

A tecskó gazdaságos akkura ráhelyezetk egy ónpamacsot, tíz perc elteltével megfordítom, és leesik... ha előtte kicsit megcsiszolom az akku végét akkor is.

Az ón hibátlan, minden mást tudok vele forrasztgatni.

 

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Köszke előre is!

arnyekxxx Creative Commons License 2012.09.11 0 0 6767

ha valakinek kell AA és AAA nextgen aksi is, az osanban (legalábbis a szolnokiban) uniross hybrio 4xAA + 4xAAA +valami gagyi töltö 3e Ft/szett

gy53 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 6765

Sziasztok!

 

Keresek Nikon EN-EL1    akkut  eredetit, újat vagy keveset használtat, igazolható vásárlási idejűt. 

tkmy Creative Commons License 2012.08.01 0 0 6764

Kösz az infót.

Előzmény: Egér Fogó (6758)
bé_csé Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6763

Bocs, véletlen volt, rossz gombot nyomtam meg, nem vettem észre. Nem a tiédre akartam válaszolni, hanem új hozzászólást szerettem volna.

Előzmény: Egér Fogó (6762)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6762

Ezt nekem írod? Én akkumulátorról beszélek.

Előzmény: bé_csé (6761)
bé_csé Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6761

Nincs mit beszélni tölthető alkáli elemről. A NiCd, NiMH akkumulátorokban visszafordítható kémiai reakciók játszódnak le töltéskor illetve kisütéskor. A galvánelemekben (cink-szén, alkáli) ez a kémiai reakció egyirányú és vissza nem fordítható.

Rákerestem egy ilyen csodatöltő leírása, érdemes elolvasni , ilyenek vannak benne mint: "aktiválja a kémiai reakciókat és fokozza az áram feszültséget"

 

http://www.evolve.hu/hu/d-evolve-ecocharger.html

 

Előzmény: Egér Fogó (6760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!