A pontos időpont egy hét múlva jön, míg kb két hét múlva hód szabadoneresztés a láthatáron. A wwf szervezi, de rossz hír, hogy valószínűleg hétköznap lesz. Beszélgettem a wwf-es hódos lánnyal és az lenne az igazi ha télen Ria Hanga és aki még ráér ti is jönnétek monitorozni hódokat. Szóval lehetne esetleg segíteni. Bővebben később írok még.
Egyelőre a mostani projektjeimet kéne valahogy kezelnem - van pár..:))
Asszem a cikk írás az ami tuti menni fog még a mostani iőbeosztásom mellett.. a fordítások már nem annyira (most is itt dekkol 2, lassan aktualitását veszti), egy nagyobb lélegzetű munka, mint a Cites fogyasztható olvasmánnyá varázslása már túlhaladja kapacitásomat. Sajnos a másik sorozattervemre - az Állati érdekességek mellett - se nagyon van időm. Ez a Föld érdekes természeti csodáiról szólna majd, mint pld. az Alhaggar, vagy a Monolit Ausztráliában.. :)
Hát ezért nem sikerült még megszülnöm a barátságosított citest... elég macerásnak látszik a fajok latin név alapján történő beazonosítása...
Pedig kaptam fajlistát hangaroától is.. de még nem jutottam odáig, hogy kitaláljam hogyan fésüljem össze az infot..
Én ugyan tartok állatot.., sőt rengeteg állatokat :)
Kora tavasztól késő őszig sok-sok apró hangyácska lakik nálunk, eszi a kajánkat, belemászik mindenbe.. :)))) vagy inkább :((((
Várom ám a fotókat! :)) Tudom hogy jól kezeled a műszert, így kíváncsi vagyok az eredményre.
Hát az Irbisz gyönyörű, ritka és titokzatos.. nagyon elszomorítottál a hírrel, hogy lőnek rá :(
Kicsit abszurd, hogy a természetvédelem a természet pusztításából származó bevétellel védi a természetet... :(
Hááát.. a cukormókust a kollégám látta, nem emlékezett a pontos árra.. lehet hogy 5000-et látott, csak megszorozta...:)
Ami a kis siklóerszényest illeti (mert ez a Petaurus breviceps hivatalos magyar neve, bár a cukormókus név ma már olyannyira elterjedt, hogy ez jószerivel fölösleges tudnivaló"), mostanában elég sokan tartják házikedvencként. Az már más kérdés, hogy nem mindig ideális körülmények között. Én a múltkor az egyik budai bevásárlóközpontban láttam eladó Petaurusokat, több állat gubbaszkodott egy elég kicsike "zoobox"-ban, ami eléggé embertelen. Éppen ezért a múlt heti eszmecserén a Természetvédelmi Hivatalnál fel is vetettem, hogy az állatkerti rendelet módosítására vonatkozó inditványába vegyük be ezt a fajt is (ezt a rendeletet valószínűleg nemcsak az állatkertben tartott állatoknál kell majd alkalmazni. Ha minden jól megy, 2 m2 alapterület és 4 m3 légtér lesz a szükséges férőhely minimum-paramétere. Mellesleg az 50 000.- Ft kissé drágának tűnik...
Valahol egyszer azt olvastam, hogy valamelyik területileg illetékes kormány engedélyezte néhány állat kilövését, csak hogy 1 kis pénzhez juthasson a természetvédelem. Elég szomorú, ha így van...
Köszi az infót.. bár megvan a CITES valahol a gépemen, bevallom, még nem böngésztem át az összes fajt és nem fordítottam le a latin neveket se.. Pedig... anno megígértem, hogy valami emészthető formába próbálom passzírozni..
Ez sajna még a jövő zenéje, de ami késik, az sokkal később lesz kész...:)
Azért azt felvetném, hogy számomra minden állat veszélyeztetett... szeretem őket természetes élőhelyükön látni, ha nem megy, akkor megfelelő körülmények közt - nem házikedvencként.
Persze itt a vad, egzotikus állatokra gondolok, nem a domesztikált fajokra.
bár én csak egy róka vagyok, nem veszélyeztetett, annyit tudok, hogy a cukormókus nincs a CITES lista függelékeiben, tehát tenyésztői engedéllyel szabadon árusítható...
Lehet hogy ismered, a honlapot is és alkotóját is, csak most egyik kollégám (aki a ugyi anno a ködpárducot is kérdezte) a cukormókusra volt kíváncsi.. na ráleltem ezen a honlapon. :)
Jut eszembe, nem védett-é eme állat, merthogy a kollégám egy állatkereskedésben (Balck Molly Díszállatkereskedés) látta itthon.. sok-sok(?) pénzért (50.000,- Ft)...?
Úgy hallottam, csak kacsa volt az egész... Állítólag "ha bekerül valami amerikai tévéhírekbe a hír egy meghatározott valahonnét, akkor valaki sok pénztet kap" című akció volt. De ez nem biztos, csak hallottam valamit rebesgetni...
Szerintem egy darab párduc se kószál Mo.-on, ha mégis, akkor valami illegális állattartótól szökött ki, vagy engedték ki..
Ha valaki konkrétumot tud, én is kiváncsi lennék rá!
Meglestem a Kakiparádét..:)))
Vidra nincs a lukban.. néztem ezerrel! Sorry! :))
Azért készült a társaságról is pár kép.. kissé zimás hangulatú vihargyanús szürke háttérrel... Hát olyan is volt.. na meg szeles.. :)))))
Szijasztok! :))))
na a lényeget nem írtátok: vót-e vidra, avagy csak a hagyatéka? :DDDDDD
Mi végül napközben csapdáztunk, utána tévébe kellett menni interjúra (persze megint szombat este szóltak), aztán kutyakínzást nyomoztunk... szóval jobb is, hogy nem mentem, mert nagyon sokat intéztünk ma..csak sajnálkoztam picit.. :(((
Mikor lesz legközelebb? :))
Ria: hol a vízalatti kééééééééép??? megakaromnéééézniiii! :))))
Jucua: de irigyellek, hogy ilyen helyeken voltál. Mostan nézem a fotókat és én is sárgulok. :)))
Ócsán én madarásztam pár évig, ottan a mocsárba benne. :))) Emléxem, eccer leléptem az ösvényről és combig süllyedtem a mocsárba fél lábbal, és nem volt nálam semmi váltócucc, csizmát sem vettem, és úgy jöttem haza, hogy rámfagyott a farmer fél szára..brrr :)))))szóval csak a szépre emlékezem! :DDDD
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a vonaton fagytam át, nem a pár órás sétától a szeles-vizes-nádasban...:)
Fotók... szóval ha digitalizált fotók vannak, lesz-é belőle vidra-hagyaték (prózaibban szólva vidrakaki) sorozat...:)
Mondjuk engem a társaságról stikában elkapott pillanatok is érdkelnek...:))
Rianna, aki nagyon élvezte a tüdőszellőztetést..:)