Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7856
egésznap nem voltam itthon csak kb 17:30-tól..1x dobott le kb. 22:00 körül de rögtön visszatudtam jönni.
Előzmény: magyarfilm (7855)
magyarfilm Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7855
Kispesten, az új LAN-net is esik szét egész nap!
ovl Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7854

Csaó bolic!

 

Kőbányán is voltak problámák a mai nap folyamán...

Előzmény: bolic (7853)
bolic Creative Commons License 2007.12.19 0 0 7853
Tényleg valami gáz van, online gamében is megállt néhány másodpercig. Nem tudom mi van vele, inkább megvárok néhány hétig aztán reklamálhatunk. :/
Kcsita Creative Commons License 2007.12.18 0 0 7852
Egész nap lassú a netem. Hol van gyors netkapcsolat, hol tök lassú...

Másnál is ez van, vagy csak nálam?
bolic Creative Commons License 2007.12.14 0 0 7851
Nekem csak az upload 10mbit körül áll meg, az nem nagy probléma.
Előzmény: IST (7849)
bolic Creative Commons License 2007.12.14 0 0 7850
Moddolt firmwaret igényel erre a routerre! Én pl. Tomato 1.13-ra cseréltem le, olyan bugos a gyári FW!
Előzmény: bolic (7847)
IST Creative Commons License 2007.12.12 0 0 7849
Ma nálunk is átkötötték az eddigi kábeles megoldást LAN-ra. Kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire lesz megbízható ez a fajta netelérés, mennyire hozza az elvárt sebességet. A 20 megabites vonalra 4 megabitet mondtak, mint garantált sebesség. Mivel a fizetendő díj csak kevéssel több mint eddig, ráadásul eddig a max. volt 2 megabit, ha hozzák a minimumot, akkor már jól jártam.
baybee Creative Commons License 2007.12.12 0 0 7848
Sziasztok!
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy meg tudom valahol nézni, hogy egy hónapban átlagosan mennyi adatforgalmat bonyolítok? Mérik ezt egyáltalán vagy én tudom mérni valamilyen progival magamnak?
bolic Creative Commons License 2007.12.08 0 0 7847

Sziasztok! Végre meglett a 20mbit elérésem, sajnos több gépre való netosztás csak a routerrel meg lehet oldani, próbálkoztam különböző lehetőségekkel.

 

Linksys WRT54GL routert vettem és meg vagyok elégedve 100%-osan, lehetne gigabites. :)

 

Jessusom, eddig soha életemben soha nem üzemeltem routerrel, olyan más ez, nem úgy mint az eddigi megszokott crosslink. :o Többször havaztam, fő a türelem és meghozta a rózsát. :Đ

Foodlfg Creative Commons License 2007.12.08 0 0 7846
Mostanában voltak itt a LAN-ra téríteni (15 ker). Úgyhogy szerintem már januárban kb 10M-val nyomom. :P
Hammster Creative Commons License 2007.12.04 0 0 7845
Sziasztok!

Régen jártam erre, de most nekem is lehetőségem nyílt a LAN elérésére. A régi kábelmodemes világban rengeteg gondom volt a HDSNet-tel, s ezért kérném a véleményeteket, próbálkozzak e újból ezzel a céggel?
A jelenlegi ADSL-t szeretném kiváltani, mert most több mint 6000 forintot fizetek egy nevében 5 Mb/sec kapcsolatért (letöltés), ami persze általában 2050 kbps körül van.
Kispesten lakom, a környékben milyen tapasztalatotok van?
Előre is kösz.

Hammster
(régebben: Ha'mster)
Megdobbent Creative Commons License 2007.12.03 0 0 7844
... nnna, de nem is koveteled habzo szajjal a torrentezok nyiltszini akasztasat ;)
Előzmény: lurko (7843)
lurko Creative Commons License 2007.12.03 0 0 7843
Hahó,

nem szítani akarom a tüzet, de igen, szükségem van a 10-20 Mbitre, és nem töltök mellette illegális tartalmakat. Nem mondom, hogy sose töltöttem, de jelenleg a munkámból kifolyólag a 10-50 GB-os vmware, vpc és hasonló számítógép image-ek letöltésével és feltöltésével foglalom a drága sávszélességet. Ez van, csak így működik a dolog.

Üdv,
lurko
Előzmény: Megdobbent (7842)
Megdobbent Creative Commons License 2007.12.03 0 0 7842
Es ha meg az "igekoto az ige elott" felallas is menne, meg ugy altalaban a magyar igek es szavak helyes hasznalata, hat az egyenesen a mennybe repitene.

Bar oszinten szolva ketlem, hogy ilyen treninggel kepes volna mumia baratunk ertelmezni az XP es az altalanos MS licenszet, hiaba log hozzatuzve a szamla, amit kapott rola, hiszen anelkul csak 1 illegalis termek...

Nade mind1, akinek 10-20 mbit kell es soha eleteben nem tolt semmi illegalist, azelott le a kalappal :))) Nem mondom, impozans lehet egyebkent egy falnyi linux disztrib archivum :>

Btw: most epp minden oke a hdsnettel?
nikkném Creative Commons License 2007.12.02 0 0 7841
Te pedig ha visszaolvastad volna a saját hozzászólásodat, akkor észrevetted volna milyen badarságokat hordtál össze... :P
Előzmény: Törölt nick (7840)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.01 0 0 7840

Kdeves Foodlfg!

 

 

Ha olvastad az előző hozzá szolásokat akkor tudnád hogy az előző válaszomat, a következő bejegyzés válaszára írtam: - Megdobbent (7835) -.

 

E- téma lezárva.

Előzmény: Foodlfg (7839)
Foodlfg Creative Commons License 2007.12.01 0 0 7839
Bizony a tornet nagyon veszélyes a világbékére.
De nem baj, mert valószínűleg nemsokára jönnek az új „tornet” protokol(ok) és kliensek.
Úgyhogy ez a hír egy hülyeség (meg úgy egyébként is). És különben is hogy jön ez ide? Talán a digi fejleszti a következő generációs, erkölcstelen, világ és univerzum romboló programot, aminek a neve tornet ? Vagy mi ? o.O

egyébként meg :
http://hu.wikipedia.org/wiki/BitTorrent
gyk
Előzmény: Törölt nick (7837)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.30 0 0 7837

Kedves Megdobbent!

 

Jó lenne ha vissza fognád magad!

 

Hogy ki a provokátor? Szerintem az aki írta az előző üzenetében!

 

A másik, öröj hogy nálunk nincs még ilyen törvény mint a fanciáknál. De az ilyen hozzá állások miat biztos hogy hamarább lesz ugyan olyan törvény nálunk is mint a franciáknál.

 

Itt egyébként, a tornet, és az egyéb warez oladalakra gondoltam! És a franciák is a warez és a tornet, és az egyéb megoszto oldalak ellen vannak!

 

Te egy Megdobbent-ő provokártor vagy, aki ki provokálja a törvény alkótokból hogy igen is legyen olyan törvény amelykkel be lehet tiltani, és börtönbe lehet csukni az internet megosztó, és az egyéb warez és tornet oldalak üzemeltetőit és használoit!

 

Ez a véleményem rólad, kedves Megdobbent!

Előzmény: Megdobbent (7835)
norbee_usr Creative Commons License 2007.11.30 0 0 7836
remélem ma már nem folytatódnak a tegnapi meg tegnapelőtti folyamatos szakadozások... :/
Megdobbent Creative Commons License 2007.11.30 0 0 7835
mumia egy provokator, nem kell odafigyelni.
blr Creative Commons License 2007.11.29 0 0 7834
Ha szeretnéd, hogy a PDF-ben küldött bizalmas dokumentumaid olvasgassák (mert lehet, hogy e-book), a rögzítőd mp3-ban küldött üzeneteit hallgassák (lehet "illegális" zeneszám is), a párod vidéki tartózkodása alatt neked küldött "homevideo"-t nézegessék (lehet egy "illegális" film is), tiltsák az összes ssl-alapú kommunikációt (hiszen lehetetlenné válna a lehallgatás), és így minden kalóz begyűjthesse a banki adataidat, tehát szeretnéd, hogy megszűnjön a magánéleted (legalábbis az elektronikus kommunikációt tekintve) akkor várd, amíg eljön ez a világ.
Előzmény: Törölt nick (7832)
nikkném Creative Commons License 2007.11.29 0 0 7833
ez azt jelenti, hogy személy szerint Te soha semmi illegális tartalmat nem szedtél le, és a jövőben sem áll szándékodban?
Előzmény: Törölt nick (7832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 7832

Kedves Asrai!

 

- Idézet tőled: "húha............ - http://www.ma.hu/page/cikk/ac/0/182473/1" -

 

 

Olvastam a hírt!

 

És szerintem nem húha! Hanem szerintem: éljen, végre, hurá, hajrá, hajrá csak így tovább! Én ezzekel a szavakkal jelemezném a le írtakat!

 

Csak az a baj hogy ez nem nálunk van! De már alig várom hogy nálunk is legyen valami hasonló kezdeményezés mint a franciáknál! Remélem, majd nálunk durvább még szigorubb törvények lesznek! Igenis megáljt kell parancsolni az illegális le töltéseknek!

 

Úgy hogy nem húha!

 

Erről ez az én személyes véleményem!

 

Kinek mi a véleménye? Bár már ez  nem DIGI HDSNET-ről szólt!

Előzmény: Asrai (7831)
nicko Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7830

Na itt sikerült összeturmixolnod pár dolgot :)

 

Ugyanis a screenshotok azokat mutatja meg mely szervereket tesztelnek az emberek..és van egy olyan rész benne hogy ISP..na ott az ál, hogy magyar a lan esetében.. a régebbi hdsnetnél van az hogy Romania..

 

 

1
Előzmény: Szabó Batman (7825)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7829

- "csak a műszaki kollégával a telefonban erősíették meg, hogy igen, van olyan, hogy román IP címet kap valaki."

 

Előfordulhat, ugyan de kicsi a valószinűsége. De ettől még nem lehetttlen hogy romániai IP cimet kapsz.

 

Bár mint írtam itt BP.-is van Internet szervere a DIGI-nek! A ha te elő fizetsz a DIGI interentre, tök mindegy hogy Kábel modemes, vagy lanos netre fizetsz elő, mert a kábel fizikailag a te géped és a BP.-n lévő internet szerverrel lesz ősze kapcsolva.

 

De a BP.-n lévő szerveren ha elfogy az ip tartomány, akkor ugymod át is irányithatnak ip tartományt a romáiaiból. Ezért lehet hogy Román ipt kapsz. De elsődlegesen  magyarországit fogsz kapni!

Előzmény: Szabó Batman (7828)
Szabó Batman Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7828
Köszi, Múmia, akkor csak én vagyok a béna. Megyek felteszem a kérdést ott is.

Viszont még az jutott az eszembe, hogy amikor itt volt az üzletkötőjük, akkor a kérdésemre, ez mennyire van így, azt nem tudta megmondani, csak a műszaki kollégával a telefonban erősíették meg, hogy igen, van olyan, hogy román IP címet kap valaki. Tudom, hogy a cég Romániából indult, meg azt is, hogy én egy magyar cégnek fogok fizetni, csak az adatforgalom...
Előzmény: Törölt nick (7827)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7827

Kedves Szabó Batman!

 

 

Szabó Batman írta: - "Én úgy tudtam, hogy az egész cucc Romániában van, ezért néha magyar, de többségében román IP-je lesz minden, nem külön megvásárolt FIX IP-vel csatlakozónak."

 

A DIGI-nek jelenleg van Budapesten internet szervere. Telyeskörü internet szervere van Buapesten. Sőt Telefon központja is van a DIGI-nek Budapesten!

 

Az Tény hogy a DIGI egy romániai millárdosé, de a Digi KFT jelenleg Budapesti bejegyzésű telyesen magyar cég! Csak a fő tulajdonosa aza bizonyos Romániai multi milárdos üzlet ember. A Cég magyar mivel magyarországon bejegyzet Budapesti székhelyel rendelkező cégről van szó!

 

Mint DIGI KFT magyar.

 

A Romoániai Digi Web oldal: http://www.digitv.ro

A Magyar Digi Web oldal: http://www.digikabel.hu

Előzmény: Szabó Batman (7825)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7826

Kedves Szabó Batman!

 

Van több a DIGITV-vel és a DIGI KFT-vel kapcsolatos forum. Mivel jelenleg a DIGITV is a DIGI KFT üzemelteti. A DIGI KFT jog elődje pedig az ENKTV KFT Volt!

 

A következő forumokat talátam az adott témában / témákban.

 

01., - "A LEGTREHANYABB KABEL TV VALLALAT:EMKTV"

02., - "Indul a DigiTV"

03., - "HDSnet kábeltévés internet tapasztala"

04., - "Digikábel LAN Internet tapasztalatok"

 

 

Ezen a forumok vannak jelen pillanatban az INDEX.HU Forum oldalán!

 

Üdvözlettel: "mumia77" Csaba.

Előzmény: Szabó Batman (7825)
Szabó Batman Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7825
Sziasztok, nem találtam külön digitévé / hdsnet LAN-os topikot, ha van, akkor bocsi, de talán a kábeleseknél is lehet ilyen probléma.

Szóval láttam erre-arra speedtest screenshotokat, meg azt hogy többnél eltérő a kiírt szerver (Budapest, München, Bukarest stb.). Én úgy tudtam, hogy az egész cucc Romániában van, ezért néha magyar, de többségében román IP-je lesz minden, nem külön megvásárolt FIX IP-vel csatlakozónak.

Fix ip-t nem szeretnék, de attól tartok, hogy így rendszerint a román google jönne be a magyar helyett. Ezt még kibirnám, de mi a helyzet az olyan szolgátlatásokkal, amik úgy szűrnek országokra, hogy akiket jogosulatlannak ítélnek vagy ahová még nem vezették be a szolgáltatást ott nem is engedélyezik igénybevenni azt.

Ami elsősorban aggasztana, ha nem tudnék paypal-el fizetni az ebay-en, mert ez a két cég visszélésre gyanakodva meghiúsítaná a tranzakcióimat. (Most nem néztem meg, lehet, hogy már Romániában is megy a PayPal, csak attól tartok, hogy amilyen gyanakvóak, magyar accounttal, román IP-vel, biztosan egybúl fagyasztanák a számlámat).

Írok is nekik levelet, ha nagyon muszáj, de addig is, ha esetleg valakinek volt már ezzel kapcsolatos problémája, sikeres vagy sikertelen próbálkozása, azt szívesen hallanám, tekintve, hogy már a közelben lóg valahol a (LAN) kábel.

köszi, csá

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!