Szintén Praslin :-) de mi megyünk mindenfelé, La Digue, Curieuse, Cousine, Sisters... :-) Mi az Acajou-ban fogunk megszállni és 27-én jövünk el. Te/ti?
Természetesen tájékozódtunk/tájékozódunk a hivatalos honlapokon is, viszonylag sokat utazunk magánszervezésben és ezen a világon élünk :) Egy szó mint száz. Nem kell.
2021. december 14- től Magyarország és a Seychelle-szigetek között hatályba lépett a védettségi igazolványok kölcsönös elismerésére vonatkozó kétoldalú megállapodás, amelynek értelmében a magyar védettségi igazolvány birtokosai a Seychelle.szigeteken ugyanazokra a szolgáltatásokra és kedvezményekre jogosultak, mint a seychelle-i oltási igazolások birtokosai, azonban a magyar védettségi igazolvánnyal rendelkezők a belépéshez továbbra is kötelesek betartani a b) és c) pontban foglalt feltételeket (72 óránál nem régebbi negatív PCR teszt és az utazást megelőző regisztráció).
f) Karanténkötelezettség:
Az engedélyezett országból érkezőknek nincs karanténkötelezettség.
g) Kiutazás az országból: Nincs korlátozáshoz kötve.
Felhívjuk figyelmüket, hogy sok esetben a légitársaságok, illetve tranzitországok is hozhatnak rendelkezéseket, szabályokat, melyek akár szigorúbbak is lehetnek a fogadóállam beutazási feltételeinél, így azokról érdemes az utazás megkezdése előtt tájékozódni!"
Még érinthet az Emirates miatt:
"Tranzitálási szabályok:
Felhívjuk a Dubaiban tranzitáló utasok figyelmét, hogy az alábbi országokból tranzitálva is kötelező a b) pont szerinti 72 órán belüli negatív teszteredmény felmutatása:
A más országból érkező, Dubaiban tranzitáló utasoknak nincs szükségük Covid-19 tesztre, azonban figyelembe kell venniük az úticél ország beutazási feltételeit.
Mi február 12-én indulunk szintén Emirates a légitársaság. Nekünk azt írta az utazási iroda, hogy visszafelé nem kell teszt, csak kifelé. Jön esetleg valaki más is ekkor?
sziasztok, jött valaki így vagy tudja esetleg valaki, hogy visszafelé Seychellesről Bp-re kell-e indulás előtti PCR teszt Emirates járattal? kérik-e a reptéren becsekkoláskor? Dubaiból visszafelé nem kell, azt biztosan tudom, csak sehol nem találtam egyértelmű infot...
Kevesebb mint 6 hét múlva repülünk. Remélem, addig nem szigorítanak a beutazáson és viszonylag sima utunk lesz. Sajnos anyukám, a tervekkel szemben mégsem tud velünk jönni, azt tervezem, hogy vele külön visszamegyek április-májusban, ha olyan állapotban lesz. Májis még jó hónap, igaz?
Érdeklődnék, hogy aki Emirates légitársasággal utazott elvileg benne van a jegyben a biztosítás, honnan tudom a névre szóló kötvényt kikérni? Köszi, Roland
Szerintem nem releváns ez ügyben saját tapasztalat, még ha többször is probléma mentesnek tűnt az autóbérlés noname kölcsönzőknél.
Az biztos, hogy biztosítási eseménynél, hatósági intézkedésnél (szándékosan nem írok balesetet) problémáid lehetnek még akkor is, ha az adott gpk. kölcsönző mediterrán ügyintézése miatt, meg is kaptad vezetésre a kocsit fizikailag.
Abban tudtok segíteni, hogy milyen helyen kell regisztrálni ahhoz, hogy bemehessünk a szigetekre? Állítólag valami egészségügyi dokumentumot kell kitölteni? Ezt mikor kell és mibe kerül? Köszönöm a segítséget. :)
Szia Anna, a február elég rizikós, március-április hónapokban nagyobb az esély az eső elkerülésére.
Egyszer januárban 10 napig egyfolytában esett, amikor ott voltam, ilyen nem volt márciusban soha, max 1-2 esős nap volt. Február közepént barátaim voltak ott 3 éve, akkor sok esős nap volt. Lutri egyébként, van olyan is, hogy hétágra süt a nap szilveszterkor.
Soha nem kértek még sem nemzetközi jogsit, sem kreditkártyát Mahen az autóbérléskor.
Kb 7-8 alkalommal béreltem már autót ott, legutóbb 2020. márciusában. alpha@seychelles.net, illetve rentacarseychelles@gmail.com korrekt volt eddig mindig kb 38-45 Eur/nap egy kicsi autó.
Le tudod velük levelezni a jogsi kérdést is, de tőlem soha nem kértek ilyet sehol a világon bár USA-tól-Marokkóig sok országban béreltem már autót.
Most akkor a Seychellesen kell a nemzetközi jogsi autóbérléshez? Kérlek titeket, hogy csak olyan válaszoljon, aki nemrég bérelt autót Mehén és saját tapasztalatból tudja a választ. Az, hogy mi van máshol, most irreveláns. Köszönöm :)
Szia, mi tavaly február második felében mentünk és a jövőévi utag is akkorra foglaltuk le. Egy nap volt csak eső, a maradék 2,5 hétben zavartalan napsütés volt.
Nyilván az angolszász területeken, a te, brit (honosítású) iratod, külön egyezmény alapján elfogadott és persze az EU-ban is, bár a kilépés lehet ezt is megkavarja.
Ázsiában, Dél-Amerikában, valószínűleg neked is kell a papiros...
Szeretnénk érdeklődni, hogy van-e valakinek tapasztalata az időjárás február második felével tapasztalata. Mennyire esős, felhős? Napsütésre van- e esély? Rengeteg honlapot átböngésztem, de még mindig bizonytalan vagyok. Esküvőt terveznénk erre az időszakra.
Nem béreltem autót Seychelles-en, de Taivanon pl. buktam az autó bérleti díj egy részét (csomagküldővel magam után küldettem Magyarországról ismerőssel), mert nem tudtam bemutatni a nemzetközi jogsit, nem adták át a kocsit.
Rosszul gondolod! A nemzetközi jogosítványt nem helyettesíti a plasztik kártya, bármilyen szép is (lsd. pl. a védettségi igazolvány elfogadottságát/használhatóságát is külföldön).
A nemzetközi egyezményekben rögzítik, hogy milyen hivatalos dokumentumokat fogadnak el az egyes országok egymás között. Tárgyi dokumentumról talán 1960-as években fogadtak el egyezményt, ehhez csatlakoztak azután még további országok. Azóta nem volt ingerencia a módosításra, így hát a ma már vicces megjelenésű papírfüzetecske korszerűsítése, ne adj isten biztonsági jegyekkel történő ellátása is elmaradt.