Keresés

Részletes keresés

Rigor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1356
A küzdelmi, pusztakezes, kesztyűs full contact, illetve erősítő, keményítő rész nagyobb hangsúlyt kap, az önvédelmi technikák (kés, pisztoly, szabadulások) kevésbé, és kicsit mások is (inkább  trad. karate/jitsu technikák). Szóval más (nálunk úgy érzem az 1vs1 küzdelmi rész szorul a háttérbe).
Előzmény: Törölt nick (1355)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1355
Mondjuk én nem is értettem, hogy hogyan engedik - hogy lehet ugyanazt a nevet használni a két, eléggé eltérő dologra. A Rony féle stílus sokkal karatésabb, ezáltal szvsz nem annyira lényegretörő, mint az izraeli technikák. Persze ízlések és pofonok...
Előzmény: Rigor (1354)
Rigor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1354
Ez a "krav maga" nem az IMI féle KM, hanem a Rony Kluger nevű Goju Ryu (magyar-izraeli) mester rendszere (Krav maga = contact combat = közelharc - vagyis elég általános név, stb.) tehát nem ugyanaz a stílus.
Előzmény: kagabor (1352)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1353

Ez a technika engem egy picit a Chakie Chan filmekre emlékeztetett, asszem abban volt valami ilyen, amiben a fekasráccal nyomták együtt az ipart....

 

Hogy őszinte legyek, fogalmam nincs, hogy hogyan is lehetne szimulálni egy valós stresszhelyzetet: az edzésen azért az ember tudja, hogy kontroll alatt van a támadó is, hiszen a sérülés nem célja semmilyen technika tanulásának. Ugyanakkor a vérnyomást, pulzust, légszomjat ugyan lehet hogy előhozza egy jó kis fizikai megerőltető gyakorlatsor, de szerintem egy éles szituációban nem ez az ember gyenge pontja. Amikor tudja az ember, hogy ha rosszul fog rá a kézre, akár az ujjai is bánhatják...hát nem biztos hogy ezt edzésen összehozza. A másik pont, hogy van egy sor olyan dolog, amit edzésen megtanul az ember, de életben, éles helyzetben nem biztos hogy elővenné - ahogy Te is mondod: pisztolyt fognak rám, akkor jófiú leszek és csinálom amit mondanak, de szemből-szembe nem fogok emberkedni....

Előzmény: kagabor (1352)
kagabor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 1352
Szervusztok!

Véletlenül rátaláltam egy Krav Magás oldalra, aminek a címe ez:
www.krav-maga.co.hu

Nos, van ott egy video szekció, ahol az első videó (tech_15.mpeg) egy olyan technika, amire nemrég azt mondtam valakinek, hogy bizonyosan hülyeség. Na nem azért, mert egy pisztolycsővel szembenézni = tedd amit mondanak, és esetleg máskor próbálkozz (mert ez evidens), hanem mert úgy gondoltam, hogy így nagy eséllyel pofánlöveti magát, aki megpróbálja. Úgy emlékszem, hogy a helyes ujjtartás az elsütőbillentyűn nem az, hogy az első ujjpercet teszem rá előröl, hanem az első és harmadik ujjperccel fogom közre a ravaszt, és a második van előtte. Bár sajnos nem tudtam kipróbálni, de ha így akarja valaki megcsinálni ezt a mutatványt, akkor szerintem nem fog sikerülni.

A bemutatókon szereplő úriember gyorsaságát (ütéseknél) látva leesett az állam, de fura, hogy egyből visszakapja a kezét. Úgy emlékszem, hogy ez az egyik karate ágnál (Kyokushinkai(?)) van, miszerint minél rövidebb az ütési impulzus, annál sokkolóbb a hatása. Lehet, hogy ez azért van, mert a mesterek sokkal inkább karatésok, mint krav magások? Legalábbis a bemutatásukból kiindulva

Más: Találtam a könyvtárban két könyvet, amik az utcai önvédelmet népszerűsítik. Nos, az egyik, ami kizárólag nőknek szól, nagyon szimpatikus, leírja a lelki hátteret, lezajló folyamatokat, és bemutat néhány lehetséges technikát, ami miatt számomra végképp megtetszett a könyv. Minden technika végeredményben a nemiszerv, torok, vagy szemek támadását mutatja be, különböző helyzetekben. Szuper!

A másik könyv viszont ennek pont fordítottja. Bár még csak beleolvastam, és végignéztem a képeket :) de hát az szörnyű. A leíró rész egész jó, rendőrökkel, pszichológussal, kriminológussal beszélgetnek (igaz, sok-sok évvel ezelőtti helyzetről). Viszont az önvédelminek bemutatott technikák... Nem tudom, mennyire lenne inkorrekt feltenni ide belőle néhány képet. De azt garantálom, hogy halálra röhögné magát itt MINDENKI, amikor megjelenik 2 fiatal nő, leKARATÉZZÁK a rosszfiút, és vihorászva elsétálnak!

Egy kérdés: valahol olvastam, hogy valamilyen szinten lehet szimulálni azt az állapotot, amibe egy támadáskor kerül az áldozat. Emlékeim szerint ezt egyszerű fizikai leterheléssel érik el, tehát pl. guggolás, vagy fekvőtámasz ezerrel, és utána egyből nekiesni a "támadónak". Van erre valami más módszer?

kagabor
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.02 0 0 1351
Nézz körül eBay-en, sok hirdetés van...
Előzmény: KMikee (1345)
KMikee Creative Commons License 2006.05.01 0 0 1350

hmm, oké majd utánanézek:)

Előzmény: Rigor (1349)
Rigor Creative Commons License 2006.05.01 0 0 1349
Elnézést, tévedtem, mégsem ő (kaptam is letolást levélben hogy ilyesmit terjesztek, pláne névvel, szóval mégegyszer elnézést). Hmm akkor tehát nem tudom...
Előzmény: Rigor (1346)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.30 0 0 1348
nahhát ez nem volt nagy szám. 30 perc összesen amiből max. 10 perc a küzdelem :/
Előzmény: Mr. Közvetlen (1347)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.30 0 0 1347
Hali!

Nézzétek a Viasat3-at! Most kezdődik a Viadal című műsor 1. része!
Üdv!
Rigor Creative Commons License 2006.04.30 0 0 1346
Nekem nincs meg csak belenéztem az eggyikbe, mondjuk nem rossz.. Beszerni a krav-maga.hu-n lehet érdeklődni illetve egész pontosan Lakatos Péternél, tudtommal ő terjeszti.
Előzmény: KMikee (1345)
KMikee Creative Commons License 2006.04.30 0 0 1345

Bocs, nem vagyok képben a témában (most egy hónapot amúgy is kihagyok sérülés miatt), de a könyv (meg van dvd sorozat is) inkább annak való aki amúgy is jár edzésre, és otthon újra átismételheti a tanultakat, memorizálhat, meg tippek trükkök stb. (azt ugye tudjuk hogy könyből, videóból nem lehet megtanulni ilyesmit, szóval inkább csak kieg. )"

 

Helo Rigor,

 

honnan szerezted be a dvd-sorozatot? engem is érdekelne ugyanis...


Üdv,

M

Előzmény: Rigor (1296)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1344
Igen, aztán valahogy érzésre akkor kezdett jobb lenni a dolog, ha az alkar nem csak ellentartott, hanem közben húztam magam felé, közben a fejét lefelé. Persze, 'okoskodáson' kívül, azért volt egy tapasztalat: ha izzadt az ellen homloka, akkor nem könnyű lenyomni... ellenben az orrtő kézéllel mindig 'kéznél' van, és nem igazán jutott eszembe ellenkezni....
Előzmény: Psychedelicatessen (1342)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1343
Milyen gyorsan, csak a 2. menetben. :) Bár az első menet végén is csak a gong mentette meg Butterbeant, ha jól emlékszem. Vicces volt, ahogy B. is próbálta a lábfeszítést. :)
Előzmény: Rigor (1339)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1342
A tarkós technikánál sem számít a sebesség, hanem a helyes kéztartás. Ha egyszer ráérzel, akkor menni fog lassan is. Meg ez pont akkor jó, amikor nem akarsz kárt tenni benne, csak rögzíteni akarod.
Előzmény: Törölt nick (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1341

Tarkó alá alkar, és a homloknál nyomod le az ember fejét.... ha ezt lassan csináltuk sz@rt sem ért, ha gyorsabban, akkor viszont érezhető volt a móka. Ugyan kérdeztük Tal-t, hogy miért nem orrot nyomunk hátra kézéllel, de erre azt mondta hogy majd később... azzal a megoldással kb 1mp-en belül leütés.

 

Ha valaki megtanul kontrollálni ütés-rúgást, akkor az nem attól függ hogy milyen a helyzet, hanem hogy mennyire érzi az ütő-rugótávot. Nem azzal lehet jól pontot ütni, hogy a félig behajlított karomat húzom vissza, hanem hogy a teljes ütőtávot úgy mérem fel, hogy a kinyújtott karom legyen az ellenfél orra előtt fél cm-el. A rúgásnál is ugyanígy lehet játszani, ott annyi a különbség (szvsz) hogy a pontrúgás még mehet gyorsan, a visszahúzott rúgásnál kicsit lassul a technika.

Előzmény: Psychedelicatessen (1331)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1340
Bazz, megevett az ideg: a rohadt port.hu rosszul írta ki az időzítést, és a felvétel pont ennél a meccsnél állt le. Láttam az második  menet kb a 7. percéig, az is baromi jó volt... az a japó srác nem volt gyenge :o)
Előzmény: Mr. Közvetlen (1337)
Rigor Creative Commons License 2006.04.16 0 0 1339
Viszont azért ahogy a 160kg-os butterbeant (aki amúgy nem egy gyenge boxoló/k1-es botha-t pl megverte, és Genki az egyetlen veresége az mma-ban....) milyen gyorsan megverte, (heel hook) azért  nem volt semmi:)
Előzmény: Psychedelicatessen (1338)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2006.04.15 0 0 1338
Mondjuk az a Belfort meccs elég lehangoló volt, Sudo próbálkozott, trüközött, de semmi nem jött össze neki. :)
Előzmény: Rigor (1336)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1337
Bizony, bizony ő volt az! Hihhhhetetlen jó meccset nyomott egy Laursen nevű félig thai félig norvég sráccal, aki szintén jó volt. Extra 3. menet volt. :-)
Előzmény: Törölt nick (1335)
Rigor Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1336
Nekem ő a kedvencem:) mondjuk ő csak állóharcban is nagyon büntet,  úgy hogy még bohóckodik is közben. Hihetelen az a pali. Na meg a genki sudo wetside amikor egymás után egy rakás embert úgy végigver hatalmas pörgéssel hogy kész.  Van egy olyan is amin Vitor Belfort elveri pontozással, igaz ő egy 93 kg-os igen profi bjj,-s szemben Genki sudo 70kg-jával..
Előzmény: Törölt nick (1335)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1334
Háát srácok a mai mma-ban olyan földharcok voltak, hogy csak néztem és nem akartam elhinni miket csinált az egyik japán srác. Röviden szólva klasszis volt a földharcban.
Szombat 23:45 PRIDE on euro!
Rigor Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1332
Én láttam pár wt vs birkózós/judos/bjj/mma meccset, - pillanatok alatt megfogták őket, levitték a földre és ott már csak vergődtek (egyiken lehet hallani olyan bekiabálást is, hogy vigyázz a szemedre - szóval valószínűleg nem egy túlszabályozott meccs volt...)
Előzmény: Törölt nick (1320)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1331
"Pl volt egy technika, amit az edző mutatott...egymáson gyakoroltuk, és baromira nem fájt senkinek. Aztán bepróbálkoztam, hogy ezt gyorsabban csináljam...egyből leütötte a partner, hogy fáj."

Én is lent voltam kedden, ez melyik technika volt? Földharcnál általában nem számít a technika végrahajtásának sebessége.

"Persze lehet csak a gyakorlatlanságom miatt félek ettől, de ütéssel, rúgással egy hangyát leszedek bárki orráról, és nem lesz baja."

Ez csakis azért van, mert ehhez értesz - megjegyzem stresszhelyzetben ez mindjárt megváltozik - aki meg földharchoz ért, az meg úgy játszik veled, ahogy akar, és közben nincs sérülésveszély.
Előzmény: Törölt nick (1312)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1330
Ezzzazzzz!!! Jerome Le Banner a király!!!!!!!!!!!!!!!!:DDDD
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1329
tuti fennt lesz valahol, sőt talán már fennt is van mivel nemhiszem, hogy élőbe nyomják. Ha nem, majd élménybeszámolót tartok :D
Előzmény: Törölt nick (1328)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1327
jahh én is láttam a meccset, és a Pramuk gyerek nagyon jó, de én az első menet után a másikra fogadtam volna a könyökösei miatt.
jahh azzal a low kickel nagyon eltalálta a térdét, ha arra gondolsz!
hűű nem akarom fájdítani a szívedet, de oylan emberek lesznek mma-ba mint Le Banner!!!!

Előzmény: Törölt nick (1326)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1325
persze én sem azt mondtam, ha valaki rosszul néz ütök, csak akkor inkább zavar a helyzet, mint egyébként amikor egyedül vagyok és egy legyintéssel elintézem, hogy "jól van hülyegyerek"... és igazad van mert lehet, hogy pont fordítva kellene legyen, hát jahh ha bántani akarnak és csajjal vagy akkor nincs irgalom, mert nem biztos, hogy téged akarnak bántani...
NNahhhh MMA Hero's-ra fel! már csak 1h 55min van hátra:))))(euro)
Előzmény: Törölt nick (1324)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1323
öhhhömm, javítanám magam "Mert ha egyedül vagyok" ----> mert ha nem egyedül vagyok-ra.
Előzmény: Mr. Közvetlen (1322)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1322
Hát a Wing Tsun-hoz s/n em értek, bár azt tudom, hogy tévképzeteim voltak vele kapcsolatban. Én azt hittem, hogy az olyan meditálgatós dolog (lehet, hogy a Tai Chi-vel kevertem:) mígnem egy Wing Tsun-os cimborám felvilágosított, hogy miről is szól a dolog és hát nem lehet rossz.
Jahh ez a barátnős/beszólós téma valóban szar ügy. Mert ha egyedül vagyok akkor tényleg bassza az ember férfiúi büszkeségét, hogy "nehogymá ez a kis...." :D
Előzmény: Törölt nick (1320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!