Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2009.03.21 0 0 252
Igen..
Előzmény: Alexfux (251)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.20 0 0 251
Aha, akkor érdemesnek talált a topic-ban való résztvételre? :-)

Nagyon köszi!
Előzmény: Vajk (250)
Vajk Creative Commons License 2009.03.20 0 0 250
jóváhagyta, hitelesítette, közlésre érdemesnek tartotta az írásodat.
:)
Előzmény: Alexfux (249)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.20 0 0 249
Ja, így második hozzászólásra rögtön! :-)

De nem értettm, hogy a Kolléga pontosan mire is mondta, hogy "igen".
Előzmény: Vajk (248)
Vajk Creative Commons License 2009.03.20 0 0 248
Hát akkor: nem :)
Te most kötzködöl? ;)
Előzmény: Alexfux (247)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.20 0 0 247
Igen mi? :-)
Előzmény: cucu (246)
cucu Creative Commons License 2009.03.20 0 0 246
Igen.
Előzmény: Alexfux (245)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.19 0 0 245
Sziasztok!

"Pár" éve én is a Puskás padjait koptattam 81-től 85-ig boldogítottam tanárainkat e nemes műintézményben.

Osztályfőnök az első két évben Ecseri Éva volt, aki közben Alapiné is lett, harmadiktól pedig Érdi Péter vett át minket.

Szívesen emlékszem még Giró-Szász Lászlónéra, Bornyi Sándorra, Fodor Gyuára. Őt most is gyakran idézgetem: "Nem szép, nem kedves és mégis van benne valami visszataszajtó". Lentebb olvastam, hogy elhunyt. Nyugodjék békében.

Pálinkás Ferenc volt a tornatanárunk, Diószegi Nóra átvitlt tanított és mintha Posta tanárnő tanította volna a történelmet, miután Bornyi tanár úr átment volna magyarosnak.

AF
Vajk Creative Commons License 2008.11.08 0 0 244
Prusi szerintem nem nagyon volt A osztály főnöke, mert azok a vezeték nélküliek voltak.
De persze tévedhetek is....
Előzmény: Funk (241)
cucu Creative Commons License 2008.11.06 0 0 243
Hát Kis Kálmán tanár úr a lányokat nem tegezte.... Ez volt nekik a leg borzasztóbb...:))
Előzmény: manhattani (242)
manhattani Creative Commons License 2008.11.06 0 0 242

>Az Ampovics Gergely az MHSZ-es tehersofőr oktatóm (szintén Puskás) elmondása szerint az 50-es években a suli párttitkára volt.

 

Sajnos hirtelen nem találtam meg a Puskás-évkönyveim, abban benne lenne, de kételkedem ebben. Elsősorban mert nagy reakciós volt :-)) Egyszer bejött oroszórára helyettesíteni, és azt mondta, hogy orosz nem lesz, mert ő csak egy mondatot tud, és azt sem szabad mondani...

 

De amúgy jó fej volt, névsorolvasást tartott, mondott egy női nevet és egy lány tényleg nagyon halkan mondta, hogy "jelen!" Rászólt: -Majd akkor legyél ilyen halk, amikor feleség leszel!" (akkor a technikumban tegeztek minket a tanárok).

Előzmény: Funk (241)
Funk Creative Commons License 2008.11.06 0 0 241

   A Prusi nagyon kemény volt,saját "A" osztályát félévben egy kivétellel meghúzta.Kijártunk cigizni a retyóba,ott a piszoárok felett egy tartály volt,ami mikor 2-3 percenként automatikusan öblített,akkor kiemelkedett egy kar.Na erre ragasztottunk mi fel egy régi tablóról lekummantott képet.Így 2 percenként kinézett ránk Prusi a tartályból.Egyébként késöbb összekerülve vele egy tanfolyamon (és Érdi Péterrel)nagyon közvetlen humoros jó embert ismertem meg a "rettegett" helyett.Szerintem jó ha van egy tanárnak 2 lépés távolsága a diáktól.Ami pedig pl.:a Kandót illeti,ha valaki komolyan veszi a Puskást(mint ahogy akkor mi nem igazán)akkor a villanytan és a sok más marhaság menni fog neki,míg a más iskolából érkezettek már az alapokkal szívnak.Az Ampovics Gergely az MHSZ-es tehersofőr oktatóm (szintén Puskás) elmondása szerint az 50-es években a suli párttitkára volt.Rettegett tőle mindenki,Nálunk még benne volt a naplóban,hogy a szülők értelmiségiek,vagy munkások.Aki melós gyerek volt,az kapta a kokit,10 méterről a kétökölnyi kulccsomót,a magamfajta az egyest:"neked ezt tudnod kell,mert mérnök az apád".Tartott 81-85-ig,majd +1 év technikusi.Voltak kifejezetten jófej (értsd:emberbarát)és nagy tudású tanáraink és egy seggfej igazgatónk(Kecskeméti Emil).Utólag mégegyszer szeretnék odajárni az akkori tanárokkal.Érdi Péter trapéz gatyája,és ahogy félrehúzott szájjal mosolygott az elkövetett baromságainkon,miközben könyvelte az osztálynak a megrovásokat a szüret miatt,mi ketten harmadnap  jelentkeztünk önként a mi adagunkért,mert másnap kivittek Ferihegyre,irányító toronyba etc..

 

  Üdv.

Előzmény: TrogloBoy (193)
cucu Creative Commons License 2008.11.04 0 0 240

Mátyás tanár úr idegenlégiós volt. Mutatott képet magáról, egy izomköteg volt a képen... Csak egyszer elfogták... Akkor vált rokkanttá.

Egy talpig uriember volt. Nyugodjék békében.

 

Kis Kálmán tanár úr valóban berepülő pilóta volt. Nekem nyengén ment akkoriban a fizika, lévén későn érő típus vagyok, de a kettesem mindig megvolt nála.

Amikor jöttünk fel az udvarról a szünet végén, Ő már ott állt az ajtóban, fogta a kilincset, hóna alatt a naplóval és mi így osontunk be elötte a terembe... és az F=m x a (Newton második tétele) volt a vesszőparipája.

Nyugodjék békében.

 

Ampovics Gergely tanár úr: Mirek Laci fiam, tetszik neked a Teri? .......... Nem, tanár úr. Erre szegény Mirek Laci egy hatalmas taslit kapott. ........ Búnkó! Ilyet nem illik mondani! Tette hozzá.

Vagy: fiam, mitől vagy ilyen fáradt? Iszol? Kártyázol? Nőzől? Egyiket sem tanár úr... Akkor minek élsz??

Sajnos Mirek Laci sincs már az élők sorában. Nyugodjanak békében.

 

Gurbán László tanár úr: a felsőtested jó, a lábadat erősítsd.... és kézilabdázzatok...

No meg a szertorna... Nyugodjék békében.

 

cucu

Előzmény: manhattani (238)
feri60 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 239
Erre a történetre én is emlékszem. Úgy tudom, fél tüdeje volt (a másik felét leverték valamelyik diktatúra pribékjei), erősen dohányzott hozzá. Első osztály első félévében még Ő tanított kémiára, második félévben halt meg :( Akkor kaptunk egy nőt a szomszédos vegyipariból szerves kémiára - képzelhetitek, kicsoda vérfürdő volt. ;)
Előzmény: manhattani (238)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 238

Mátyás Ferenc maga mesélte, hogy a Sorbonne-on tanult, egy panzióban laktak, és gyanús lett, hogy a panziós az előző napi maradékot hozza ki nekik kicsit átformálva. Hoztak a laborból valami izotópot, és besugározták vele a meg nem evett ételt. Másnap a Geiger-Müller számláló vidáman ketyegett az étel fölött.

 

Úgy tudom, Mátyás Ferenc tanár úr rákban halt meg...

Előzmény: cucu (230)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 237

Kiss Kálmán, az a hír járta, hogy repülőtiszt és pilóta volt, tény, hogy mindig repülőfövegben biciklizett az iskolába. Azért hívták Definek, mert a szava járása volt: "Mondd a definíciót, fiam!"

 

Engem egyszer (helyettesíteni volt benn) nagyon letolt, mert összekevertem, hogy az összeadásnak vannak tagjai és a szorzásnak tényezői.

 

Mesélték, hogy két deák kergetőzött, akkor mindnyájunkon kék köpeny volt, és rajta is. Az egyik kirohant az osztályból, és elszaladt balra. A másik utána, és meglátott jobbra egy kék köpenyt, odarohant, és nagyon fenékbe rúgta, hogy szaladt szegény pár lépést. Az a Defi volt. Hátranézett a halálra vált diákra, és ennyit mondott: "Nana!" és ment tovább nyugodt léptekkel a tanári felé.

Előzmény: cucu (230)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 236

Ampovics Gergely korábban matektanár is volt, de mindig eladta a felvételi példákat, és ezért műhelybe tették. Speciel én is tőle tudtam, mi lesz a felvételi, fel is

vettek :-))

Előzmény: feri60 (233)
manhattani Creative Commons License 2008.11.03 0 0 235

Isten nyugosztalja.

 

Egyszer, már főiskolásként, a kocsmában felejtkeztünk egy kicsit, és késve mentünk a délutáni műhelygyakorlatra. A tanár kérdezte, hogy hol voltunk. "A Gurbán tanár úrral beszéltük meg a kézilabdacsapat összeállítását!" A tanár érezte a szesszagot, és vigyorogva kérdezte: "És mit csináltak még a Gurbán tanár úrnál?"

 

Ott, akkor szegényt ártatlanul kevertük gyanúba.

Előzmény: feri60 (234)
feri60 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 234
Gurbán - torna
Előzmény: feri60 (233)
feri60 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 233
Ampovics Gergely - műhely
Fodor Gyula - matek
Kuti Józsefné - matek
Gáfor Mihály - átviteltechnika

Hosszú a sor :(
Előzmény: cucu (230)
cucu Creative Commons License 2008.11.02 0 0 232
Kuti Józsefné, Ági néni
manhattani Creative Commons License 2008.11.02 0 0 231
Fröchlich Henrik, Henci bácsi.
Előzmény: cucu (230)
cucu Creative Commons License 2008.11.02 0 0 230

Emlékezzünk az elhunyt tanárainkra!

 

Bán Ferencné Nóra néni

Mátyás Ferenc

Fodor József

Kerékgyártó tanárúr

Kis tanárúr (Defi)

Bakó Imre

 

Folytassátok...

gerzson01 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 229

Apud volt az osztályfőnököm. 1968-1972 között jártam a Puskásba. Fantasztikus ember volt, légy rá nagyon-nagyon büszke!

Előzmény: Bakóimi (80)
feri601 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 228
Sziasztok!

Szervezzük a 30-as találkozót. Ezzel kapcsolatban most beszéltem Bornyi tanár úrral ;) 83 éves, jól tartja magát, és elfogadta a meghívásunkat!!!!
Végre egy jó hír!
feri601 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 227
Működik a riadólánc? ;)
Előzmény: Novi1 (226)
Novi1 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 226

Üdv!

Nagyon úgy tűnik :-))

Novi  >;-))

Előzmény: feri601 (225)
feri601 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 225
Az 1974-1978 közötti "c" osztály (ofö: Hirling Endre) 2008 május 31-én, szombaton tartja érettségi találkozóját.
Az is lehet, hogy évfolyam találkozóvá fajul az esemény ;)
cucu Creative Commons License 2007.04.30 0 0 224
Az alábbi cikk az indexen jelent meg: Ma délután 17 órától a magyar származású űrturista Simonyi Károly, hazai látogatása keretében a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban rádióamatőrökkel és diákokkal találkozik. Az „Űrhajós találkozó a Puskásban” rendezvényt a Magyar Asztronautikai Társaság, a Műegyetemi Rádió Club, a Puskás Tivadar Távközlési Technikum és az ünnepelt édesapja (Simonyi Károly, a Műegyetem legendás professzora) által alapított Természet Világa című folyóirat szervezi. Az egy órás rendezvényen az űrutazás során már megismert rádióamatőrök és az április 13-i beszélgetésen részt vevő diákok lesznek jelen, valamint a hazai űrkutatáshoz kötődő szervezetek (Magyar Asztronautikai Társaság, Magyar Űrkutatási Tanács, Magyar Űrkutatási Iroda, Űrkutatási Tudományos Tanács) tagjait várják. A szervezők néhány meglepetéssel is szeretnének kedveskedni a magyar gyökereit büszkén vállaló dúsgazdag szoftverfejlesztőnek, valamint most fogja meghirdetni a Magyar Asztronautikai Társaság az űrkorszak 50. évfordulójával kapcsolatos országos ifjúsági vetélkedőjét is. Az 58 éves programozózseni 1981 és 2002 között a Microsoft egyik vezető fejlesztője volt, a nevéhez fűződik a később Word és Excel néven ismertté vált szövegszerkesztő és táblázatkezelő alkalmazások fejlesztésének irányítása. A redmondi vállalatot 2002-ben váratlanul elhagyó Simonyi Intentional Software Corporation (ISC) néven alapított céget, amely a programozási munkát hatékonyabbá tévő alkalmazásokon dolgozik. A cég kutató-fejlesztő munkájában részt vesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara és a Netvisor Kft. is. A mai rendezvényt élőben közvetíti az interneten a Magyar Csillagászati Egyesület. A közvetítés winamp lejátszóprogram segítségével vagy az internetes böngészővel nézhető. A lebonyolítás technikai közreműködői az ELTE Média Tanszéke és Budapest egyik non-profit közösségi médiuma, a Fiksz Rádió. Az élő közvetítés a Magyar Csillagászati Egyesület főoldaláról elérhető linkeken nézhető.
hobe Creative Commons License 2007.04.28 0 0 223
Puskás Tivadar Szakközépiskola -> http://www.fn.hu/index.php?id=3&cid=161552
Előzmény: hobe (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!