Keresés

Részletes keresés

smile64 Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1931
OFF
Egy ateistának is lehet lelkiismerete, az már más kérdés, hogy kisebb a valószínűsége.
?????????????????????????????????????????????????????
ON

Előzmény: Nibiru (1927)
thinice Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1930
Bizony,hogy szabad!Nálam is a harmadik kötet vezet magasan,de még nem volt időm végiggondolni,hogy miért - hátha rávilágítasz egy-két dologra...
Előzmény: Szürke Csacsi (1925)
Itep Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1929
Az 5.kötet tényleg nyárra volt tervezve,de csúszik,csak az a kérdés,hogy mikorra?!
Nibiru Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1928
Okés!
Előzmény: Szürke Csacsi (1926)
Nibiru Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1927
Egyébként igazad van. Nagyon tetszik amit írtál.
Ettől függetlenül én mégis úgy gondolom, hogy egy olyan világ, ahol a mágiát ilyen mindennapos egyszerűséggel használják, ott Isten feleslegessé válik. A jó cselekedetek, meg ilyesmi, az továbbra is megmarad, de már nem feltétlenül Isten lesz benne. Egy ateistának is lehet lelkiismerete, az már más kérdés, hogy kisebb a valószínűsége.
Előzmény: Szürke Csacsi (1923)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1926
Nem a legmegfelelőbb helyen futottunk össze, de ha már itt vagy: igen. Holnap este vagy jövő hét valamelyik nap, mert a péntek, mint írtam, nem jó.
Előzmény: Nibiru (1924)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1925
És bocs, hogy előrángattam megint ezt az egyházi dolgot. Nem írok erről többet, mert valszeg sokakat zavar.

Más. Nekem a harmadik kötet a kedvencem. Egyszer ha sok időm lesz, majd azt is leírom, hogy miért. Azt ugye szabad?

Megint más. Én eleinte úgy tudtam, hogy idén nyáron lesz ötödik rész, de szerintem kétséges ez az egész. Férjhezmenetel meg filmezés, nem lesz ennek jó vége (számunkra).

Előzmény: Szürke Csacsi (1923)
Nibiru Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1924
Szia! Nem kellenek a csigák? :)
Előzmény: Szürke Csacsi (1923)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1923
Sziasztok!

Fura nekem ez a Harry Potterben van-e Isten kérdés. Isten lényege szerintem a tanításában él, tehát magyarul a szeretet, jóság (mint a gonoszság ellentéte) és minden ami ebből fakad, az Isten megjelenési formája a világban. Namármost a HP-ben igenis van szeretet, van jóság, van önzetlen áldozatvállalás és egy csomó olyan erény amit keresztény - vagy más vallású de hívő - ember magáénak kéne, hogy mondhasson.

John Lennonnak volt egy mondása Jézusról, ami kb úgy szólt, hogy az emberek fennakadtak a közvetítőn és az üzenet elveszett. Vajon melyik a fontosabb? Szerintem nem kéne fennakadni azon, hogy ebben a történetben nincs nevén nevezve Isten, se mint Jézus, se mint Buddha, se mint Krisna, se mint akárki. Ő jelen van minden jócselekedetben. Jelen van minden kettétört és megosztott kenyérdarabban, minden kettéhasított köpönyegben, minden vigasztaló szóban.

Itep Creative Commons License 2002.02.22 0 0 1922
Én sajna nem.
Előzmény: mizandria (1921)
mizandria Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1921
nincs valakinek vmi hire az 5. kotetrol?
Itep Creative Commons License 2002.02.12 0 0 1920
Na,nem kell felhozni!:)
Előzmény: Nibiru (1919)
Nibiru Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1919
Isten és a vallások nem léte nem összeegyeztethetetlen, és külön téma.
Lásd: "Kell e a hithez egyház" című, jelenleg befagyott rovatot.
Előzmény: dogofthetemple (1918)
dogofthetemple Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1918
"Imagine there's no religion..."

(Tudom, hogy nem pontosan így van.)

Előzmény: -xan- (1916)
Itep Creative Commons License 2002.01.27 0 0 1917
Aki keres,az talál!:)
Előzmény: -xan- (1916)
-xan- Creative Commons License 2002.01.26 0 0 1916
Senki nem mondta, hogy HP világában nincs Isten. Azt sem, hogy van.
Innentől kezdve akinek a mi világunkban van Isten, annak a HP-ében is van.
Akinek a miénkben nincs, annak HP-ében sincs.

Tény, hogy ezekben a könyvekben a főszereplők nem vallásosak, leglaábbis nem a mi keresztény értelmünkben. (Bár még kiderülhetnek furcsa dolgok.)
De hogy a világban ne volna Isten és hogy ezért elveszett volna, az erős túlzás.
Biztos vagyok benne, hogy ha valaki meg tudja találni a mi világunkban Istent, az meg tudja találni HP világában is. És viszont: ha valaki HP világában nem tudja megtalálni Istent, az lehet, hogy a miénkben sem igazán.

Előzmény: Nibiru (1909)
Itep Creative Commons License 2002.01.26 0 0 1915
:)
Előzmény: NAR (1914)
NAR Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1914
Pl. a főhősök "rugalmasan" kezelik az iskolai szabályokat :-)

Bye,NAR
Előzmény: Nibiru (1913)
Nibiru Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1913
Nem igazán.
De nem is ezzel van a probléma, hanem a szemlélettel, amit sugároz.

Előzmény: NAR (1911)
Nibiru Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1912
De csak azért mert nem érintett meg soha.
(Azért ne csináljuk vallásfilozófiai rovatot ebből, ha ilyesmiről szeretnél beszélgetni, nyitok egy másikat. :)
Előzmény: rozsoma1 (1910)
NAR Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1911
Azon kívűl, hogy fontos a barátság és a bátorság, le lehet vonni más tanulságot?

Bye,NAR
Előzmény: Nibiru (1909)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1910
Én pl. jól meglennék egy Isten (és fanatikusai) nélküli világban is.
Előzmény: Nibiru (1909)
Nibiru Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1909
A Gyűrűk Urának elkészültét a szerzői jogok tulajdonosa felügyelte, és pl. ő döntött arról is, hogy elérkezett az idő, amikor végre a technika arra a szintre érkezett, hogy egyáltalán meg lehet csinálni a filmet úgy, ahogy azt Tolkien kigondolta.

Egyébként végiggondoltam amit lejjebb írtam, beszéltem egy-két emberrel, és rájöttem, hogy a Harry Potter az illető gyermek, vagy kamasz személyiségétő, és neveltetésétől függően szűri le a tanulságot, vagy annak megfelelően alakítja a gondolatait.
Ezért bizony szép számmal lehetnek olyan esetek, amikor valaki az egész világnézetét erre alapozza.
Ez viszont a társadalom szempontjából igen káros, mert egy olyan világ, ahol nincs Isten (mert a Harry Potterben nincs említve Isten helye a mágikus világban) az egy elveszett világ.

Előzmény: mizandria (1908)
mizandria Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1908
hat igen...a forgatokonyv iro nem volt tul kreativ, kiollozta a legjobb reszeket a konybol oszt annyi. emellett en meg a szereposztassal sem voltam elegedett. viszont a gyuruk uraval semmi ijen problemam nem volt. abszolut telitalalat volt mindenki, es mesterien lett filmre vive a konyv, ami azer baromira nem egy ecceru feladat :)
Előzmény: Nibiru (1907)
Nibiru Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1907
A Harry Pottert simán el lehetett volna adni egy mondjuk 24 részes TV sorozatnak.
Annak az igényességét tükrözi kábé.
Előzmény: mizandria (1906)
mizandria Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1906
...hat mint elhivatott hp- (es gyu ;) fun is be kell ismernem hogy a gyuruk ura film ezerrel jobb mint a heripotter...sajnos...
Nibiru Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1905
Le. :)
Előzmény: Itep (1904)
Itep Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1904
Na,akkor ezt az egyházi vitát lezárhatjuk.
Nibiru Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1903
Én mint apuka, akinek a gyermekei Harry Potter "mániások" csak annyit tennék hozzá, hogy amikor először beindult ez az egész, és a legnagyobbik a HP első részét megkapta ajándékba, én is beleolvasgattam a kritikák miatt, és aztán egy nagyot legyintettem.
A keresztény egyházak a mágiát (fehér és fekete egyaránt) lényegében a megszerveződésük óta üldözik. Ezért esett sok tudás áldozatul a nyugati történelemben a jezsuiták és mások pusztításának.
Én, bár hiszek, elfogadom, hogy a mágia, és a szimbólumrendszerek bizonyos fokon működnek, (persze nem úgy, ahogy Harry Potter esetében :)
akkor is, ha nem veszünk róla tudomást. Nem ismerjük a mechanizmust, de működnek.
Ha figyelembe vesszük, hogy a mágia szóban a "mag" az egy sumér eredetű tő, ami azt jelenti "tudás", akkor az egész mindjárt érthetőbbé válik. Mágia mindenki számára a "tudás", a tudomány, aki nem érti a dolgok miértjét.
Arról nem is beszélve, hogy fekete mágiát kiabálni Harry Potter esetében enyhén szólva is csacsiság. Harry Potter elsősorban gyerekeknek való mese, ami megragadja a 21. század gyermekeit, akiket a vízöntő korszakának közeledtével már nem lehet elkápráztatni Hófehérkével.
Kár, hogy ezen túl a "korszerű" (de útálom ezt a szót) üzletpolitika rossz szájízt ad az embernek, mert azt látja, hogy az egész dolog erősen bűzlik a pénztől.

Nib

Előzmény: reffencs (1901)
Itep Creative Commons License 2002.01.20 0 0 1902
Hát akkor sajnos nem tudok segíteni!
Én is tanulok.
Láttam a filmet,eddig csak németül,de még egyszer + fogom nézni!nagyon tetszett,az apróbb hülyeségek,pontatlanságok ellenére.
Előzmény: musca (1900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!