Keresés

Részletes keresés

vapiti Creative Commons License 2002.08.29 0 0 405
Én ma éjjelre hagytam őket nyugodtan garázdálkodni. Kiváncsi vagyok mi lesz mire hazamegyek.
Előzmény: Gombócartúrné (404)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.29 0 0 404
Siker a ragaccsal!
Tegnap barátnőm belenézett a két ragacsomba, és közölte, az egyikben kettő, a másikban egy (még kapálózó) egyed vanik... én nem néztem meg, csak azt amelyikben kettő döglött van, kb. három méterről...
De igazság szerint nem tudom, hogy ennek most örüljek, vagy sem...
Ezáltal vált bizonyossá az, amit már eddig is biztosra vettem, hogy tkp. az irtás szart sem ér. Max. annyit, hogy mint mérgezett egerek, rohangásznak utána a csótányok, és ha le van rakva ragacs, akkor abba beleragadnak... hát ennyi. Ma megyek, veszek még ragacsot.
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.28 0 0 403
Spancinémetcsótányttartazerkélyen
:)
Előzmény: Spanci (402)
Spanci Creative Commons License 2002.08.28 0 0 402
Ne harapd le a szóvégét! Folytasd nyugodtan: Spancinémetülnemtud.
Előzmény: Gombócartúrné (401)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.28 0 0 401
Spanciné... akarom mondani...
:))))))))
Előzmény: Spanci (400)
Spanci Creative Commons License 2002.08.28 0 0 400
Ja, avval a csápjukkal fogják az esernyőt, amivel cirpelni szoktak.
Előzmény: vapiti (397)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.28 0 0 399
Nem tudom, hogy hol van. Szerintem ablakon kívül, mert ha az ablakot becsukom, csönd van... meg egy idő után hullaszag, mert beledöglök a melegbe.
Le akartam este egy elegáns mozdulattal ejteni a redőnyt, hátha a zajtól megijed, és tovaugrik, erre az a xar fennt elakadt. Így mindenképp a másik ablakon kell majd kimásznom, hogy kintről le tudjam húzni... há' max kiesek az ablakon.
Előzmény: vapiti (397)
vapiti Creative Commons License 2002.08.28 0 0 398
Tudom, eddig olyat használtam, de az ilyen boltokban forgalmazott szerek közel sem olyan brutálisak mint amit az erre speciálisan kiképzett gázmesterek fújkálhatnak. Különben a pasi a chemotox microkapszulásat ajánlotta. Az késleltetett hatású, nekem anno az albérletben hangya ellen nagyon bevált. Egy egész lapátnyi hangyabolyt söpörtünk utána össze.Hangyagörl egy sem volt.
Előzmény: Spanci (396)
vapiti Creative Commons License 2002.08.28 0 0 397
Látom, már birtokba vetted a köztücsköt. Én is azért örültem az esőnek az éjjel, mert olyankor kussolnak atücsik.
Előzmény: Gombócartúrné (395)
Spanci Creative Commons License 2002.08.28 0 0 396
Nézelődj körül Morteinék környékén, mert ők újabban csinálnak illatmentest. Szúnyog-légy-csótányírtóban szuper, semmi szaga nincs a világon.
Előzmény: vapiti (394)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.28 0 0 395
Dugjad be éjjelre az orrod :)
A tücsköm egyre jobban idegesít... nemtom, lehet, hogy egy madárpókot is be kellene szereznem?
:)
Előzmény: vapiti (394)
vapiti Creative Commons License 2002.08.28 0 0 394
Úgy látszik az írtószert tényleg nem szeretik mert ma éjjel nem volt egy bogár sem, sem élő sem holt. Az a baj,hogy én sem szeretem az írtószert, szörnyű szaga van.
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 393
Egyébként az írtóember szerint a kertes ház a biztos védekezés ellenük

baxxódjon meg az irtóember :)
Kinek van ma pénze kertesházra?
Mi pont tegnap beszéltük édesanyámmal, hogy lehetne venni kétbejáratos családi házat nekik, meg nekem. De cca 2 perc alatt rájöttünk, hogy a két lakás ára együtt nem elég egy normális családiházra...

Előzmény: vapiti (391)
PETYUS Creative Commons License 2002.08.27 0 0 392
Nem játtad a "Bogaras Joe" című filmbohózatot?
Előzmény: Gombócartúrné (390)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 391
Én csak arra emlékszem, hogy gyerekkoromban a csótány panelbetegség volt. 5 éves koromtól a belvárosban nőttem fel, és sosem volt bogarunk. Aztán elköltöztünk vidékre, és mire visszajöttem minden tele van bogárral.Kb 8 év alatt ennyi változott. Egyébként az írtóember szerint a kertes ház a biztos védekezés ellenük,.
Előzmény: Gombócartúrné (389)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 390
minden este elképzelem, hogy milenne, ha rámmászna egy... valszeg már nem tudnám elmesélni... meghalnék
Előzmény: vapiti (387)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 389
Hát mostan épp nem tudom mi van a közösképviseletünkkel, azt sem tudom, van-e egyáltalán, mert a képviselő ellen most volt valami vizsgálat, mert valami 700 valahány ezer forint ideoda, csőcsere nem elvégzésre meg minden xarra lett kifizetve, úgyhogy nemtom kihez lehet menni... majd legközelebb lefizetem az irtós fiút, hogy kapjak egy listát arról, kik irtatnak, és kik nem.

Amúgy a belváros mindenhol tele van csótánnyal.

Juteszembe, előbb mondta a rádió, hogy a Ferihegyi reptéren egerek és csótányok riogatják a jónépet... ciki

Előzmény: vapiti (386)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 388
Volt nálam a mérgesbácsi. Aszonta, a napokban nagyon megszaporodtak a hívások, és főleg a Dunaközeli területekről, úgyhogy valószínüleg az is közrejátszik a dologban, hogy az áradás miatt a Duna felé lezárták a csatornátak, így a lakások felé jobban nyomultak.
Ettől függetlenül én nem vagyok nagyon fertőzött,és el fognak tűnni.Ágyúval mentem állítólag verébnek. Én meg reménykedek.
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 387
Neked is jó éjszakáid lehetnek:Párnával a fejeden, nyakig betakarózva rettegsz, hogy támadnak a bogarak.
Én is kb 2 órát bírok aludni éjszakánként, tuti pszichiátrián kötök ki, és egyenlőre nincs pénzem továbblépni.
Előzmény: Gombócartúrné (385)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 386
Én elsősorban a közösképviseletet jelenteném fel.
Ahol régen albérletben laktam negyedévente jöttek írtani, és nem volt semmi. Pedig az kb.100 lakásos 10 emeletes lepukkant, szemétledobós panel volt. Ez meg ötemeletes felújított 20 lakásos belvárosi társasház.
Előzmény: Gombócartúrné (384)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 385
banyek... mint írtam, ez a frekvencia az, amire nagyon érzékeny a fülem... napok óta szenvedek, már minden nap párnával a fejemen alszom (egyszer úgyis megfulladok, anyu még gyerekkoromban megmondta)
Előzmény: vapiti (383)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 384
Anyukám beszélt egy irtóssal, aki aszonta, simán fel lehet jelenteni bárkit az ántsz-nél, ha nem engedi az irtást

(de basszus, a mienk 62 lakásos ház)

Előzmény: vapiti (380)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 383
Én megvárnám a telet, hogy megfagyjon. Ahogy magamat ismerem.
Előzmény: Gombócartúrné (382)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 382
De nem a lakásban van, hanem szerintem kinnt, valahol a redőnydoboz környékén.
Namármost az ablakon szúnyogháló van, azon nem tudok kinyúlni, a másik ablakból történő kimászást, és átnyúlást pedig a 7. emelet miatt inkább nem kockáztatnám (ahogy ismerem magam, ráugrana a kezemre, leugranék az ablakból)
Előzmény: PETYUS (373)
Gombócartúrné Creative Commons License 2002.08.27 0 0 381
Hát, én eddig is tudtam, hogy fel-le terjed, lévén, hogy a fel-le irányban közös csak a vízvezetékrendszer...
nálunk a házban összesen 8 helyen mennek fel-le a vízvezetékek...
emeletenként 4 nagy lakás van, azokban egy csőrendszer a vízellátás, valamint 2 kis lakás, azokban két csőrendszer a vízellátás... ez nyóc
Előzmény: vapiti (371)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 380
Én most olvastam, hogy a rendszeres írtásért a társasház kezelője felelős. Én a gondnoknéninek már egy csomót hisztiztem, hogy írtani kéne. Erre ő kiszórt a lépcsőházban egy kis klórmeszet, hogy megtörtént. Asszem én is fenyegetőzöm kicsit az ÁNTSZ-szel. Sőt a szegény kis bácsikákat és nénikéket is megfenyegetem a házban, hogy elintézem, hogy hatóságilag kötelezzék őket, hogy beengedjék az írtóembert. De ők letagadják, hogy náluk is van. Már én vagyok a társasház csótánytelepe. Az odáig ok, hogy rosszul látnak szegáények, de némelyik dög akkora mint egy elefánt!
Előzmény: klaaris (378)
vapiti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 379
Ne idegesíts. Akkor valószínüleg kihalna egy vapitifaj.
Előzmény: Spanci (377)
klaaris Creative Commons License 2002.08.27 0 0 378
Öööö, nem tudom pontosan.
Mondjuk összesen volt 4 db, és mind a fürdőszobai vízelvezető fél méteres környékén. Bogarak csúf és gyors halált haltak, vízelvezetőt leragasztottam szigetelőszalaggal, és a fürdőkádba benyomtam egy adag Mr. Muszklit, azonnali hipós felmosás, szőnyegfeltekerés, villanyt égettem napokig (állítólag utálják a fényt), magyarán a szokásos.

Feltehetően az is segített, hogy pont alattam lakik a közös képviselő, akit azonnal riasztottam, a csaj igen gyorsan pánikba esett és egy órát üvöltözött az étteremmel, sűrűn emlegetve közben az ÁNTSZ-t.

Május óta nincs újabb versenyző, ha mégegy befut, profikra bízom. Ez a svábbogár-csótány információ viszont megviselt, nagyon ddrukkoltam, hogy ne legyeneke azonosak.

Előzmény: vapiti (358)
Spanci Creative Commons License 2002.08.27 0 0 377
Na most akkor azt képzeld el, hogy kifejlődne egy mutáns csótányfaj, ami ciripel is.
Előzmény: vapiti (374)
PETYUS Creative Commons License 2002.08.27 0 0 376
Miért? A tücsi az tök ari. :-)
Előzmény: vapiti (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!