Keresés

Részletes keresés

zupapipo Creative Commons License 2004.03.02 0 0 4204
Tisztelet!

Ha a mai napig nem kaptam meg a március 9-i behívó parancsot, akkor már ugye nem várható a héten? Megúsztam a márciust?

volga Creative Commons License 2004.03.02 0 0 4203
Még jó hogy tudják a fiuk mit akarnak....
2004. január 7
Gál J. Z. 2005 végére megszűnik a sorkatonaság
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozelet/kormszov20040107.html
2004. február 11
Gál J. Z. "az utolsó kiskatonák 2004-ben vonulnak be"
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozelet/kormszov20040211.html
2004. február 26
Juhász Ferenc "elvárása, hogy a haderő az év végére érje el azt a készültségi fokot, hogy a politika dönthessen, mikortól ne legyen sorkatonai szolgálat."
http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=15486
fejetlenke Creative Commons License 2004.03.02 0 0 4202
Üdv mindenkinek,

Tud valaki arról, hogy esetleg a posztgradra is kötelező megadni a halasztást? A PhD tuti, erről HM-rendelet van (26/1997. (XII. 5.) HM rendelet). De PhD-képzésre bekerülni nem olyan egyszerű, és kb. 200 rongy per félév, ha az ember dolgozni is szeretne mellette. A posztgrad viszont, attól félek, katonáéknak kevés - azaz attól még simán behívhatnak.

fejetlenke Creative Commons License 2004.03.02 0 0 4201
Alensha,

Behívó kézhezvétele után már csak a poliszolit tudja kérelmezni, aztán esetleg azt lehet halasztani (de azt már mindenképp le kell töltenie előbb-utóbb, függetlenül attól, hogy közben megszűnik a sorkatonaság).

Előzmény: Alensha (4183)
sasa69 Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4200
Sziasztok!

Probléma:
Hogy igazoljam, hogy most adtam be egy felsőfokú kiegészítő alapképzésre a jelenkezésemet!
Szeptembertől tanuló vagyok!
Elég a jelenkezési lap fénymásolata a csekk-kel együtt(amit a posta átvett(tudom igazolni az ajánló szelvénnyel)

idw Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4199
Tavaly nyar ota gyerek miatt beken hagynak.

minimus-

Egyszeruen nem kaptam ertesitest. Gondolom neked is megvan a velemenyed a Magyar Posta Rt-rol...
Ugyan nem az allando lakcimemen laktam de rendszeresen megjelentem es az otthoniakkal folyamatos kapcsolatban voltam. A csalad tanusitotta, hogy igy volt.
Roviden: azt talaltak igazan felrohatonak, hogy miutan mar kihallgatott a rendorseg nem mentem be a hadkiegre es jelentkeztem szemelyesen. Ha jol ertettem... Irasban meg nem kaptam meg.

Az igazsagerzetem ugyan haborog az elmarasztalo itelet ellen, de ennyiert nem eri meg Szombathelyre jarni targyalasokra. Vagy megis? Ez 14 havi zsold!!!

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4198)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4198
Es most mi van? Fel vagy mentve es kesz? Vagy meg behivhatnak?
Előzmény: minimus (4197)
minimus Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4197
Ezek szerint felfüggesztettet sem kaptál?
Mit mondtál a bíróságon, miért nem vetted át a papírokat? mivel védekeztetek?
Köszi a válaszokat!
Előzmény: idw (4195)
dsanyi Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4196
Szvsz, nem kéne nagyon reménykedni az utolsó behívásban, mert még ők sem tudják mikor lesz: http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=15486 (" kormányprogramban is két alapvető cél szerepel: a nemzeti és a szövetségesi kötelezettségek teljesítése, valamint az önkéntes haderőre való áttérés. Ez utóbbival kapcsolatban kijelentette (Juhász Ferenc honvédelmi miniszter): elvárása, hogy a haderő az év végére érje el azt a készültségi fokot, hogy a politika dönthessen, mikortól ne legyen sorkatonai szolgálat.").
Előzmény: pityim palko (4192)
idw Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4195
T. Sorstársak,

Bucsuzoul egy rovid osszefoglalo es helyzetkep:
A magam reszerol nem vettem at se a sorozasi papirt, se a behivokat, 1999-2003-ig.
Ennek a kovetkezmenyi az alabbiak voltak:
1.) 1x 20,000 szabalysertesi birsag a sorozas kihagyasas miatt.
2.) A napokban bunosnek talaltak Btk 335 katonai szolgalat aloli kibuvas buntetteben. Penzbirsagot kaptam. (280 napx260HUF)
Ha tovabb huztam volna (utolso bevonulasig) akkor ez se lett volna.
En -informaciok hianyaban- ezt az utat valasztottam. Ne kovessetek, mert ennel sokkal jobb megoldasok vannak amiket alabb talaltok. De meg igy is nevetsegesek a retorziok.

EROT, EGESZSEGET!

Előzmény: miskafa (4194)
miskafa Creative Commons License 2004.03.01 0 0 4194
Ezt aligha hiszem...Egyrészt maga a kormányszóvívő ezt így nem mondta, csak egy-két híradásban jelent meg-nem hivatalos forrásként...Másrészt ebben az esetben a pl. a március 17-ei sorozásnak nem sok értelme van, hiszen arra már régen megvan az állomány, már csak azért is, mert a behívás tervezett időpontjáról ugye - törvény szerint legalábbis - 3 hónappal előtte írásos értesítést kell küldeni a reménybeli delikvensnek...Én valahova az őszi időszakra teszem az utolsó behívás időpontját, de ezt persze már csak utólag fogjuk megtudni, hogy ők voltak az utolsók...
Előzmény: pityim palko (4192)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4193
Ezt mikor mondtak?
Előzmény: pityim palko (4192)
pityim palko Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4192
A legutolsó kormányszóvivői nyilatkozat szerint ez az utolsó sorozás, a legutolsó bevonulás pedig májusban lesz.
Szvsz így is lesz.
Előzmény: m_balazs007 (4184)
lac22 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4191
A SOROZÁSI LEVÉL ÁT NEM VÉTELÉRŐL meséljetek egy kicsit!!!!!: Mi volt a menetrend? A másodikat mennyivel később küldték mint az elsőt? Ha még azt sem venném át (és persze a család sem) akkor mi lenne a hadkieg. következő lépése? Pénzbünti vagy elővezetés?

Mennyi ideig tart ez a procedúra?

Mellesleg a szabálysértésről annyit, hogy szerintem bármilyen szabálysértés (ami 2 éven belül volt) súlyosbító tényezőnek számít:

Engem pár éve feljelentett egy zsaru, mert gyalogosan a pirosban mentem át a tök üres zebrán-> 5ezer ft, másfél év múlva pedig egy gyorshajtásos esetnél ez súlyosbító tényezőnek számított, másfélszeres büntit kaptam (30e).
Akkor ezek után gondolom jó vastagon fogna a ceruzájuk, ha a sorozást lógnám el. De lehet, hogy még így is olcsóbb és hatásosabb, mint egy posztgrad képzés 100 e feletti tandíja.

Vélemények?

mEdvE Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4190
NE menj el sorozásra.
Az ugyanis szabálysértés (kb. mint a tilosban parkolás. Szerinted kirúgnának téged tilosban parkolásért?). Ha szerencséd van, nem szólnak (engem egy évvel ezelőtt akartak, de sajnos nem tudtam teljesíteni leghőbb vágyukat. Azóta kuss van - se fenyegető levél/telefon, se pénzbírság, se semmi. Ezek amúgy is sokáig húzódó ügyek, de ha minden jól megy, még max. 1 évig kell kibírni. Addig meg már féllábon is, nemde?
Viszont ha elmész sorozásra, akkor kapsz szép betűt, és akkor hívnak be, amikor akarnak (például májusban - éljen a tavasz!). Biztos, hogy ezt akarod? :-)
Előzmény: Laminex (4189)
Laminex Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4189
Gyerekek most nagyon be vagyok szarva!
26 éves diplomás köztisztviselő vagyok egy stratégiailag fontos államigazgatási szervnél dolgozom 4 éve (a fősuli után kezdtem) és most megjött az !ELSŐ! sorozási felhívásom. (még nem vettem át hivatalosan......)
Eddig semmi bajom nem volt katonáékkal, a fősuli alatt küldtem a papírokat becsülettel 99-ig utána kértem halasztást, hogy megyek még egyetemre kiegképzésre meg ilyenek, de végül azt nem csináltam meg. Már kb 2 éve minden halasztásom lejárt és semmi papír nem jött, gondoltam nem kellek én már oda.....
Van orvosi papírom valami rinhitises asztmáról 3 éves, meg születési rendellenességből adódó fejmozgató izom problémáról ami valós (balra csak korlátozottan fordul a fejem)
Szerintetek milyen esélyekkel indulok, ha átveszem a papírt és elmegyek sorozásra.
A nem veszem át, meg elővezetés játékok nálam nem olyan jók mert ha rendőrségi ügy lesz belőle akkor mint köztisztviselőt nagy eséllyel lapátra tesznek.......
Camenzind Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4188
nem kell elmenni a sorozásra...
max kapsz egy 20 rugós büntit szabálysértésért, feltéve hogy még nem túl sok ilyen nem-elmenésed volt...
Előzmény: Ronka (4185)
lac22 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 4187
Hasonló a problémám nekem is. De mi van akkor, ha mondjuk engem is még behívnak sorozásra mondjuk a tavasz-nyár folyamán, de posztgradra való jelentkezést pedig csak nyáron lehet beadni, iskolalátogatásit is csak szeptemberben kapnék.
Lehet, hogy addigra már rég be is hívtak...

Ilyenkor mi a jó fenét lehetne tenni?

Előzmény: Athlay (4186)
Athlay Creative Commons License 2004.02.28 0 0 4186
Nem kell jelezni semmit. Én miután befejeztem az egyetemet szépen jelentkeztem a posztgradra, aztán kész.

Októberben küldtek egy levelet, hogy menjek el sorozásra. Kértem egy iskolalátogatásit bementem a hadkiegre, megírtam a kérvényt és mondtam, hogy ha nem muszáj nem mennék sorozásra.

Erre mondta a pacák, hogy jó, ki is húz a névjegyzékből, a halasztást meg úgy is elfogadják.
El is fogadták. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (4173)
Ronka Creative Commons License 2004.02.27 0 0 4185
Na gyerekek ma akkorát szoptam, megjött a papír elsőfokú sorozásról Márc 17. reggel 8 óra. Ez az első. A postás az orrom alá nyomta, hogy írjam alá nem is néztem mi az. Na már most, mi a teendő hogy ne vigyenek el. Május 31-én töltöm a 25-öt. Tavaly diplomáztam, de még semilyen kérelmet nem adtam sehova. Illetve eddig vittem az iskolalátogatásit félévenként míg egyetemre jártam. Valami nagyon tuti tipp kell!!! Mit szerezzek be és hova küldjem, hogy ne vigyenek engem sehova, míg megnem szűnik az egész hülyeség. Pályakezdő vagyok és most akarnék dolgozni de ezt se hagyják.

Várom a kitűnő ötleteket!

m_balazs007 Creative Commons License 2004.02.27 0 0 4184
Igaz h most ev vegen van az utolso sorozas? Ezt most hallottam de jo lenne vmi megerosites. Meg jovo jan es febr se tul nagy gaz, de '05 marcius mar egy uj tanev.
Alensha Creative Commons License 2004.02.27 0 0 4183
most olvasom, hogy a halasztási kérelmet már a behívó kézhezvétele előtt kell beadni... ez igaz? És ha már átvette a behívót?
Alensha Creative Commons License 2004.02.27 0 0 4182
sziasztok! Az igaz, hogy az első diplomáig lehet halasztani a szolgálatot? Tuti biztos? Sógor levelezőre jár és dolgozik mellette, és a katonaság most úgy kéne neki, mint púp a hátra...

üdv,
Alensha

twisty Creative Commons License 2004.02.26 0 0 4181
Természetesen hivhatnak, és hivnak is. Ha szerencséd van, akkor májusra be is soroznak.
Előzmény: acka (4180)
acka Creative Commons License 2004.02.26 0 0 4180
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
Szerintetek ha van egy "I"-m március 31-ig, és behívnak márc 17-re sorozásra, az szimpla szivatás, vagy teljesen természetes dolog?
Magyarul a szolgálathalasztás határidejének lejárta előtt behívhatnak-e sorozásra?
Az én olvasatom szerint sajna igen, de kíváncsi lennék egy tapasztaltabb kolléga véleményére is.
Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.25 0 0 4179
:)
Ekkora tiszteletdíjért dalolva kéne megtenniük azt is.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4178)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.02.25 0 0 4178
Az o esetukben a WC pucolas fogkefevel is hasznos elfoglaltsagnak minosul.
Előzmény: Törölt nick (4176)
bayernmotor Creative Commons License 2004.02.25 0 0 4177
Miért kell elkerülni? Nem olyan vészes a katonaság, hogy bele kell halni. Én csak 2 esetben tartanám indokoltnak: 1) ha egészségileg nem alkalmas, 2) ha a családnak szüksége van az emberre.

szoptal te is, szopjon mas is, nem?

Előzmény: linuxpingvin (4121)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.25 0 0 4176
>Vazze ;) Kimehetne a sorozobrigad a sztrajkolo traktorosokhoz ;)

Inkább a parlamentbe, és ott jól megsoroznának mindenkit ! :)))

I.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4175)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.02.25 0 0 4175
Vazze ;) Kimehetne a sorozobrigad a sztrajkolo traktorosokhoz ;)
Előzmény: Törölt nick (4174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!