Keresés

Részletes keresés

DVB Creative Commons License 2017.06.27 0 0 19384

Olyan volt a töltelék mint a bejgliben nem volt rossz. Sör csak dísznek volt, Bernard volt csak (nekem alkoholmentes) amúgy 11-es és szűretlen 11-es. 35/45 koronáért.

 

 

Előzmény: vjano (19382)
vnuk Creative Commons License 2017.06.27 0 0 19383

A D1es hatalmas lutri... ki lehet fogni 10 kilométeres dugót is. Amikor ismerősöm ment áprilisban, akkor belefutottak egy ilyenbe az egyik terelésnél és 2 órát szoptak. Amikor én mentem ki májusban, akkor is volt egy rohadt nagy dugó Prága előtt olyan 40-50 kilométerrel, de szerencsére a szembejövő sávban :D Én oda-vissza megúsztam a dugót... viszont elég sok a terelés, irányonként 3-4 biztos van és a belső sáv nagyon szűk, egy kamion mellett éppen hogy elfér egy személyautó. Úgy voltam vele, hogy semmi értelme, de azért mégis kielőzgettem a kamionokat. De nem ajánlom, kár kockáztatni...

vjano Creative Commons License 2017.06.27 0 0 19382

Soproni, Arany ászok, Rákóczi, Borsodi vs Bernard........:-)

 

Mondjuk mákos palacsintát én még életemben nem ettem, lehet, hogy ezért Prágába kell menjek...?

(a kérdés költői.)

Előzmény: DVB (19381)
DVB Creative Commons License 2017.06.27 0 0 19381

Most hetvegen - veletlenul talalva. Izek teljesen rendben, talan csak a toltott kaposztaba sikerult nagyon paprikasra a hus. :)

 

vjano Creative Commons License 2017.05.26 0 0 19380
Előzmény: bandee83 (19377)
OPi Creative Commons License 2017.05.14 0 1 19379

hunaqua Creative Commons License 2017.05.05 0 0 19378

..........nagyon jól néz ki!

Előzmény: JAWA-CZ/SK (19375)
bandee83 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 19377

Köszönöm a segítséget :) Nincs valami tuti recepted hozzá? Itthon is szívesen megpróbálnánk összehozni ezt a finom kaját :)

Előzmény: bandee83 (19376)
bandee83 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 19376

Na most már tudom a nevét is :)

Ne is fájdítsd a szívemet ilyen képpel :)

 

Előzmény: JAWA-CZ/SK (19375)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2017.05.03 0 0 19375

és a marhahúsos knédli valami isteni volt :)....ez a Sviečkova...

Előzmény: bandee83 (19374)
bandee83 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 19374

Sziasztok :)

 

20-23-ig remek hosszú hétvégét töltöttünk Prágában :)

Még tartott a húsvéti vásár, így nagyon szépen fel volt díszítve az Óváros tér. A torony alja fel van már állványozva,de ez nagyon nem oszt-szoroz. A sörök nagyon finomak voltak. Ez volt nálam az első 3 helyezett:

Személyes kedvencem az U Zajice (A nyúlhoz, cím:Michalská 432/12) söröző volt, ahol finom csapolt sörök voltak és a marhahúsos knédli valami isteni volt :) A másik söröző az U Ferdinandu(Kisoldal,Karmelitská 379/18), ahol bár kissé lassú volt a kiszolgálás, de a sör jó volt.

Végül de nem utolsó sorban a Sörfőzdék klubja, ahol több csapolt sör mellett több oldalnyi üveges közül lehet választani. A Florenc állomástól pár percre található a hely és a Barnasörös mártáson tálalt sült kolbásztól megnyaltam mind a 10 újjamat :) Mindezt 85koronáért.

Sörök jellemzően 32-52között voltak. Azért elmentünk a Kehelybe is, csak a hangulat kedvéért. A kiszolgálás elég érdekes volt, de egyszer azért érdemes volt megnézni :)

Az autópályákon még lenne mit csiszolni. Nem volt torlódás, de az agyrázkódást okozó szakaszok és az útfelújítás váltogatta egymást, még messze van a vége ahogy elnéztem.

 

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.05.02 0 0 19373

Nagyon jó cikk.

Köszi

Előzmény: vjano (19372)
vjano Creative Commons License 2017.05.01 0 0 19372
Előzmény: Tycho Brache (19371)
Tycho Brache Creative Commons License 2017.04.21 0 0 19371

OFF: Valaki jelezte, hogy mobilon vírust nyalt be erről az oldalról. Nekem nem volt gondom vele, de csak óvatosan...

Előzmény: Tycho Brache (19370)
Tycho Brache Creative Commons License 2017.04.20 0 0 19370

 

Nem egy Karel Gott, pláne nem Petr Muk. Kicsit savanyú, mint egy kőbányai Kozel, de a miénk:

 

http://mp3red.me/30902956/szabo-leslie-draga-praga.html

 

OPi Creative Commons License 2017.04.16 0 0 19369

azon a környéken eléggé sok minden látni- és innivaló van, egyik kedvencem Prágában

Előzmény: JAWA-CZ/SK (19368)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2017.04.16 0 0 19368

Petrin...ismeros štefanik csillagvizsgaloja is ott van:)

Előzmény: OPi (19367)
OPi Creative Commons License 2017.04.16 0 0 19367

még pár hét . . .

 

vjano Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19366
bandee83 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 19365

Szuper :)Azért is kérdeztem,mert a párom állapotos és a brutális hosszú dugókat kerülném.

Köszönöm a segítséget, vészesebbre számítottam, az a fél óra abszolút belefér :)

 

Előzmény: Koleno (19364)
Koleno Creative Commons License 2017.04.07 0 0 19364

Brnotól kezdve több lassításra, szűkítésre, átterelésre, 80-as táblákra a pályán. Nagyjából fél óra plusz menetidőre a 200 km-es Brno-Praha szakaszon. Két óra helyett mondjuk két és fél óra menetidőre. Induljatok el kicsit korábban. Egyébként semmi rendkívülire, ha szerencsétek lesz. A kész szakaszokon a normál 130-as tempóval lehet haladni.

Előzmény: bandee83 (19363)
bandee83 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 19363

Sziasztok :)

 

Mi húsvét után megyünk pár napra Prágába egy kis rövid túrára:) Érdeklődnék, hogy mire lehet számítani a D1-es pályán?

Láttam az oldalt,ami be lett linkelve, de sajna a cseh tudásom nincs a top-on :) A már elkészült szakaszokon normál tempóban lehet haladni?

Gondolom a piros szakaszok, amik szét vannak bombázva most.

Ezeknél végig 60-as korlátozás van vagy mire lehet számítani?

 

Előre is köszönöm a segítséget :)

Előzmény: Koleno (19354)
pamag Creative Commons License 2017.04.05 0 0 19362

Mutatok néhány képet.

(Sajnos, a saját kérdéseimre nem tudtam meg a választ, másként alakult az élet.)

 

A kamerás villamos áll Florencnél:

 

Szerencsére sok nyilvános vécé van Prágában, köztük ilyenek:

 

Moldva-parti csendélet:

 

Tesla ablak:

 

A Kehelyhez címzett vendéglő:

OPi Creative Commons License 2017.04.02 0 0 19361

a fényképezés erősen javallott technika, valóban

Előzmény: vjano (19359)
OPi Creative Commons License 2017.04.02 0 0 19360

vazze :-(

Előzmény: Koleno (19354)
vjano Creative Commons License 2017.03.31 0 1 19359

Sajnos nem  tudom, mindenesetre ez ellen jó, ha az ember lefényképezi az egység nevét, esetleg kifelé az étlapot is, hogy ne merüljön feledésbe egy jó hely...

Előzmény: Rwind (19357)
Rwind Creative Commons License 2017.03.31 0 0 19358

mint NEM emlékszik, eh

Előzmény: Rwind (19357)
Rwind Creative Commons License 2017.03.31 0 0 19357

Egy ismerősöm Prágában menne, és újra megszeretné kóstolni, amit ott evett anno, de emlékszik hol volt.

Ennyit tudott róla mondani: nagy sült csülköt adnak, de és ez a lényeg: csülökléből készült levest is. (Igen, tudom erősen hiányos információ.)

Tudja vki melyik lehet ez az egység? (és meg is osztaná velem, ha igen? :-))

Csülökre sokat tudok mondani, de h levest is ....

feketecsako Creative Commons License 2017.03.29 0 0 19356

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét! :)

Előzmény: Cs_ (19355)
Cs_ Creative Commons License 2017.03.28 0 1 19355

Prága borzasztó jó adottságokkal rendelkezik az egyéni utazáshoz. A tömegközlekedés kivalló és olcsó (jobb, mint Budapesten, pedig Pesten sem rossz.) Ezért a szálláshely helyszíne kicsit szabadabban választható, nyilván minél közelebb van a belvároshoz, annál kevesebb idő megy el utazásra, annál szabadabb az ember.

 

Prága legfőbb turista látványosságai (Károly-híd, Óváros (óratoronnyal) a vár, a Hradzsin, az őrségváltás, Petrin-hegy, stb egy viszonylag kis területen található (a térképen pirossal bekarikázva): Jóformán gyalog bejárható az egész. (na jó a várhoz és Hradzsinhoz fölkaptatni a hegyre, jobb a villamos :) ) Nem tudom, hány napra tervezel, de egy klasszikus hosszú hétvégére ez bőven elég, pláne, ha némi kocsmatúra is lesz közben (érdemes keresni a neves és/vagy jó helyeket):

 

 

Szóval kezdésnek kell egy időpont. Ha spórolni akarsz, akkor ne főszezon, ha megteheted, akkor hétköznapokra időzítve. 

Ha megvan az időpont, akkor az utazás mód eldöntése, ha vonat, akkor minél hamarabb jegy vásárlás. Vonatra van szuper olcsó 19 Eurós jegy, de a retúr kiránduló jegy 49 Euró + 3 Euró helyjegy irányonként (2 személyre olcsóbb a vonat, mint az autó). Tömegközlekedési bérletet nem feltétlen kell venni, bár kényelmes. Amennyiben sokat sétáltok, akkor 30, illetve 90 perc időtartalmú jegyekkel olcsóbbra lehet kijönni.  

 

Ha meg van az időpont, akkor szállásfoglalás. Felmész pl a booking.com-ra, ott kiválasztod az időpontot, a várost, meg egy csomó részletet is be lehet állítani a kereséshez, hogy milyen szolgáltatásokat, hány csillagot, stb akarsz (én mindig olyat keresek, ahol reggeli is benne van az árban). A kiadott találatokat ki lehet rakni térképre. Így szépen tudod keresgélni a földrajzi pozíció alapján, hogy melyik szállás tetszik. (alapvetően a "pesti" oldalon érdemes keresgélni, a belváros mellett vagy kicsit távolabb. Aztán lefoglalod, megadod a bankkártya adataid, ha kell, akkor kifizeted előre. A szállásfoglalás visszaigazolását kinyomtatod (értelemszerűen előtte állítsd át angolra a booking.com nyelvét és EUR-ra a pénznemet, magyarul kevesen értenek külföldön :) )  S innen igazából már csak várni kell az utazás időpontját, meg pénzt váltani. Kimentek, a szállodánál, ha nem beszéltek külföldiül, akkor oda kell adni a kinyomtatott szállásfoglalást, innen meg ugyanúgy megy minden, mint bármilyen más szállodában.

 

Várostérképet vehetsz fillérekért a trafikokban, "BKV" térkép a minden metróállomáson elvehető ingyért, ha meg kérdés van, akkor ha más nem a Google mindenre tudja a választ.  

 

Prágai kocsmákat érdemes felkeresni, ezekben általában rendes konyha is van, étteremként is funkcionálnak. Az árak a belvárosban borsosak, minél kijjebb mentek, annál olcsóbbak, a tágabban értelmezett belváros szélén, már a Magyarországon megszokott árak alatt vannak. Csülök, vadas knédlivel, cseh gulyás knédlivel, sült kacsa káposztával, knédlivel, stb ki kell próbálni. Sok cukrászda is van (Monarchia öröksége ez is) azokba is érdemes betérni, helyi sütiket kipróbálni.  Természetesen nagy ívben kerülni a turistákra szakosodott helyeket. 

 

Belvárosban a U Medvídkú klasszikus kezdő prágai utazó hely, jó nagy, sok a turista, de jó helyen van, egyszerűen az ember mindig a környékére lyukad ki. Nem messze van tőle a U Zlatého tygra, illetve Hradzsin mellett a U černého vola és társaik a másik véglet, ezeket, ha nem keresi az ember, akkor simán elmegy mellettük, nincs cégér, itt a turista megtűrt vendég, akkor, ha a törzsvendégek asztala épp szabad.

Aztán van rengeteg, jó hely. A tágabb belváros szélén pl a Krčma u Parašutistů,vagy az én véletlen talált kedvencem a V Podskalí. De amúgy: http://www.pragaisorozok.hu/

 

Szóval így ennyi. Tudom, hogy borzasztó sok kérdés és bizonytalanság merül fel majd benned menet közben, de csak bátran neki a nagyvilágnak.

Előzmény: feketecsako (19352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!