Keresés

Részletes keresés

laarifaari Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7818

Jaj. Hol állítható be a helyesírás ellenőrzés?

laarifaari Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7817

Említetted ezt a kuturbarlangos történetet. Mesélnél róla?

Előzmény: Talia (7806)
zorbadu Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7816

A Harminc sem lett újra felvéve.

Előzmény: Endiman (7815)
Endiman Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7815

Még egy gondolat az új albumról:

 

Biztos észrevettétek, egyedül az Úgy volt c szám nem lett újra felvéve, az 1999-es Ablak mellett albumról lett "rámásolva"

 

Ha Kern Andrással felvették újra a Hé '67-et akkor Presserrel miért nem?

 

Vagy ne foglalkozzak ilyen hülyeségekkel? :)

Lappantyú Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7814

a negyediktől konkrétan :)

 

amelyik dal nekem nagyon ütős:

Bíró Eszter (úúúúúú, úúúúúúú, úúúúúúú)

Palya Bea (egy egészen picinyke hiányérzetem van, hogy talán inkább egy népdal, talán, de közben meg tök izgi, hogy nem népdal)

Rúzsa Magdi (ez is úúúú, bár egyszer már volt úúúú:)))

Váczi Eszter (úúúúú :))))

 

Tompos Kátyát nem tudom még hová rakni, nekem az a dal így kicsit túl lett cifrázva, azt hiszem. nagyon szeretem amúgy, a nemduett verziót, de pont azt szeretem benne, ahogy Zorán díszítetlenül énekli. kb. ahhoz hasonlítanám, mint amikor a Cohen Hallelujájával próbálkoznak és kár érte, mert az csak úgy jó, hogy szinte nem is éneklik, de úgy nagyon, nagyon, nagyon. nekem ez az Esküvő is ilyen, elképesztően jó dal, de csak ha alig éneklik, mert különben összetörik.

 

(nem tudom, hogy értitek-e, hogy mit akarok, már megint nincsen egy percem se, úgyhogy csak idehányom sebtében a mondataimat, értelmetlenül, bocs.)

 

Gerendás Péter egyenest pocsék, elhagyta a hangját valahol? az Úgy volt és a Harminc megúszósdi :)), azokra nem tudok mit mondani, ki is hagyom, ha hallgatom, nekem ide így nem illenek.

a Hé, 67 nem annyira, de onnan a végelezáró pam-pam-parapam-on túl nem kaptam semmi pluszt, szóval azért se vagyok odáig (és idegesít a MAO-féle, mindig megzökkenek ott :))))

a Játssz még érdekes lett volna Kovács Katival az élemedett hangjukon*, de nekem így is tetszik, őszintén szólva ez picit olyan, mintha meghívna magukhoz egy kávéra, ami szerintem jár is nekem már ennyi év után. :DDDDDD

a Ne várd a májust kellemes felütés, bár maga a dal nem indokolná, mégis mosolyognom muszáj, ha meghallom.

 

* halálosan, őrülten, nagyon-nagyon szerelmes vagyok a Zorán öreghangjába :). évek óta érzem a változást, de ezen a lemezen van meg teljesen, imádom ezt a hangot, tudom, hogy korlátai lettek, etc, de imádom. mint az óbor, mint az óbor.

 

Koncz Zsuzsa nekem egy másodpercre se hiányzott, be kell ezt valljam. ha nem mondjátok, eszembe se jut magamtól.

Előzmény: OlajcseppCsillag (7810)
Endiman Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7813

Én is hallgatom már az új számokat, egész jó.

 

Tompos Kátya és Palya Bea énekhangját külön kiemelném....egyszerüen csodálatos. 

 

A Játssz Még c. számot nem Kovács Katival kellett volna felénekelnie?  Rosszban lehetnek esetleg?

 

 

Maverick02 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7812

Meghallgattam az új lemezt, kétszer egymás után. Ajánlom mindenkinek, nagyon-nagyon jó, csak egy kicsit rövid, mint azt előttem is írták.

Koncz Zsuusát viszont hiányolom róla, hiszen annak idején Zorán is közreműködött az ő duettlemezén.

OlajcseppCsillag Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7811

amúgy meg: van ezen a cd-n 11 szám, de nekem nagyon rövidnek tűnik. első hallgatáskor az utolsó szám után csalódottan forgattam a tokot: "Mááár vége? Nemáár!"- nekem kéne még rá vagy öt. :o)

Előzmény: Lappantyú (7803)
OlajcseppCsillag Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7810

hol van az "egyszerre csak úristen"? (amúgy én is hasonlóképpen vagyok ezzel. úgy kábé a 5-6. számtól. )

Én tegnap az Ederlezit hallgattam meg vagy tízszer egymás után, nem  mintha nem hallottam volna még korábban, csak olyan jól eset. :o) - aztán elég nehéz volt ma kiverni a fejemből, szerintem még álmomban is azt énekelgettem magamban.

 

Előzmény: Lappantyú (7803)
rumci Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7809

hogy egy aljas szemétláda vagy

Ez olyan rumcis.”

Lényegében ezt mondtad a Kultúrbarlangra. Lefordítottam magyarra. Szeretem nevén nevezni a dolgokat. Sokkal jobb a szókimondás, mint a köntörfalazás.

 

„A Kultúrbarlang velem nem úgy járt el, ahogy az egy kereskedéstől elvárható lenne”

Azt szeretnénk hallani, hogy mi is történt. Tudod, azzal, hogy nem vagy hajlandó erre a kérdésre válaszolni, azt az érzetet erősíted a többiekben, hogy nem is történt semmi komoly. (Nem tudom, hogy így van-e.) Ezért szerintem Neked is érdeked lenne elmondanod a történteket, ha már szóba hoztad. Senki nem kényszerített arra, hogy beszélj a dologról, ha viszont belekezdtél, úgy illik, hogy el is mondd, mi történt. Aztán majd ki-ki levonja maga számára a tanulságot.

 

„Remélhetőleg ezentúl minden kedves vevőre odafigyelnek”

Hát hogy figyeljenek oda a korábbinál jobban, ha azt se lehet tudni, mi volt a problémád? :)

Előzmény: Talia (7806)
mmBálint Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7808

Szerintem egyszerű: írsz egy egészséges, összetett mondatot: "az volt a problémám, hogy..." - és valamelyest kerekebb a történet. A "nem halt meg senki" flegmasága meg azért kínos, mert Te sértettél meg valami mást, így nem hiszem hogy Neked kéne minősítened a sérelem mértékét (és persze hogy nem "presszionált" senki, csak feltett egy kérdést).

Előzmény: Talia (7806)
Talia Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7807

És milyen???

 

Tegnap kérdeztem Alexandrában, tudnak róla, lesz, lehet, hogy még a héten, de jövő héten biztosan - ezt mondták.

Előzmény: Lappantyú (7803)
Talia Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7806

Ne fújjuk fel, nem halt meg senki.

 

A tisztességtelent egyrészt visszavontam, másrészt eredetileg sem büntetőjogi értelemben írtam, hanem „hétköznapi” értelemben - az ember mond ilyeneket, nem? Mindig elfelejtem, hogy itt bírósági jegyzőkönyv készül...

 

hogy egy aljas szemétláda vagy

Ez olyan rumcis.

 

A Kultúrbarlang velem nem úgy járt el, ahogy az egy kereskedéstől elvárható lenne, és én ennek kérdésre válaszolva (miután presszionálnak, hogy miért nem ott vásárolok zorános termékeket) hangot mertem adni - hát idáig süllyedtem. A körülmények ismeretében (Index Fórum adottságai) ez valóban nem szerencsés, de mégis, mit kellett volna mondanom?

 

Remélhetőleg ezentúl minden kedves vevőre odafigyelnek, és a jövőben mindenki legnagyobb megelégedésére működnek majd.

rumci Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7805

Lappa: ne a következménnyel legyen bajod. Ha valaki közli, hogy egy aljas szemétláda vagy, de ezt nem hajlandó megokolni, úgy gondolom, az a minimum, hogy megadassék a lehetőség, hogy elmondd erről a véleményedet.

Előzmény: Lappantyú (7803)
rumci Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7804

„Egy, nem írhatom le, mert az a jogaimat sértené.”

Így viszont mások jogait sérted. Egyfelől a Kultúrbarlangét, hiszen indokolás nélkül vádolod őket, másfelől az itteni topiktársakét, hiszen ha megalapozott a vádad, megilletne minket a környülállás ösmérete, hogy ne kerülhessünk hasonló helyzetbe.

Te vetetted fel a témát, tehát nyilván a saját jogaidat illene elsődlegesen kockáztatnod, nem máséit.

 

„néha negatív vélemény is elhangozhat”

Természetesen. De ez nem vélemény, hanem finoman fogalmazva: címkézés, durvábban: sárdobálás. És végső soron kizárólag magadat minősíted vele. Én szeretnék tisztán látni, de ahhoz el kéne hangoznia annak, mi volt a problémád. Közben megjelent a topikban a Kultúrbarlang is, tehát mindkét fél könnyedén meghallgattathatik.

Előzmény: Talia (7799)
Lappantyú Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7803

nono, jövök be gyanútlanul, mert újZoránt hallgatok és meg akartam véletek osztani, hogy bár nem indul túl jól, de aztán egyszerre csak úristen, erre itten hivatalos közlemények. hát ez egy topic, nem a külügyminisztérium, hello. :)

KULTÚRBARLANG Creative Commons License 2013.10.02 0 0 7802

KÖZLEMÉNY

Sajnálattal vettük, hogy az Index Zorán topicjában
mélatatlan megjegyzések kerülnek fel boltunkról!
A Kultúrbarlang közel 20 éves múltra visszatekintő
cég, melynek kezdettől fogva feltett szándéka, célja
az igényes műfajok terjesztése, minőségi kiadványok
kiadása, forgalmazása.
Ehhez természetesen vevőbarát szemlélet társul, melynek
során mindent elkövetünk, hogy a hozzánk betérő érdeklődő
a legprofesszionálisabb kiszolgálásban részelsüljön!
Az eltelt idő és a visszajelzések bizonyatják, hogy jó úton járunk!
Több száz-ezer fős levelezőtagságunk, törzsvevőink jelenléte és dicsérete
ad erőt az újabb és újabb folytatáshoz, a nem éppen kultúrabarát jelenben.
Természetesen, törekvéseink ellenére, előfordulhatnak hibák. Ezek mindenféle
szándék, rosszakarat nélkül, szerencsétlen módon, vagy félreértésből alakulhatnak
ki, és együttműködve a vevővel, kultúrlényként, megnyugtatóan tudjuk kezelni, javítani
a helyzetet. Ezek nagyon ritka, elenyésző esetek, és még nem volt példa rá,
hogy tartósan megsértődjenek ránk, pláne, hogy rossz hírünket terjesszék!
Kérem a névtelen jelentgetőt, hogy vagy írja meg sérelmét nyilvánosan, hogy megfelelő módon
lehetőséget kapjunk a válaszra, vagy ha nem vállalja nevével az állítását, akkor vonja vissza
ezt a súlyos, becsmérlő kijelentést!

 

TOLMÁCSI JÁNOS
KULTÚRBARLANG
02-20-415-7286 

mmBálint Creative Commons License 2013.10.02 0 0 7801

(Ha egy véleményhez tartozik érvelés, az építő krtikia lehet - ha nem, úgy csak beszólás (vagy leszólás), és jellemzően inkább a "beszólót" minősíti, nem a kritika tárgyát. Valami épkézláb alátámasztás elmaradása tehát nem a "jogaidat sértené" (?...), hanem érthetővé tenné a kritikádat, ami így inkább rád üt vissza.)

Előzmény: Talia (7799)
Talia Creative Commons License 2013.10.02 0 0 7800

Szeptember 28., London.

 

 

Innen: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=661343243890225&set=a.158630907494797.35157.153041651387056

Talia Creative Commons License 2013.10.02 0 0 7799

Egy, nem írhatom le, mert az a jogaimat sértené. Kettő, ő kérdezte. Három, ha az erida accountot létre lehetett hozni a Kultúrbarlang nyílt reklámozására (persze remélhetőleg tényleg kedvelik Zoránt), akkor néha negatív vélemény is elhangozhat, nem? Nekem nem fűződik érdekem az ellenreklámhoz.

 

De a tisztességtelen az én esetemben tényleg nem a legjobb szó, visszavonom. Legyen inkább oktalan, mert velem elveszítettek egy vásárlót.

Előzmény: rumci (7798)
rumci Creative Commons License 2013.10.02 0 0 7798

Talia, ez így nem fair. Vagy írd le, hogy konkrétan mi (volt) a bajod a Kultúrbarlanggal, szóval támaszd alá az állításod, ne pusztán egy – eleddig megalapozatlan – címkét ragassz rá. Ha leírod, hogy milyen sérelem ért, az mindenki számára csak jobb, mint ez a semmitmondó sejtetés.

Előzmény: Talia (7794)
Talia Creative Commons License 2013.09.30 0 0 7797

zorbadu Creative Commons License 2013.09.30 0 0 7796
erida Creative Commons License 2013.09.29 0 0 7795

????

Na, ez valami új!

Az eladó tök jó fej, eddig nem volt semmi gond!

Gyorsak, pontosak, nem drága -  még a jegyekre sem tesznek jutalékot!

Valószínű, hogy nem véletlen, hogy Zorán őket választotta!

Előzmény: Talia (7794)
Talia Creative Commons License 2013.09.29 0 0 7794

Tisztességtelen kereskedői magatartás. Így aztán amit lehet, inkább másutt szerzek be. Tudom, hogy Zorán komálja őket, de Zoránnal nyilván tisztességesebben viselkednek, mint velem. Ugye Zorán Zorán, én meg csak én vagyok. Nah.

Előzmény: erida (7792)
Endiman Creative Commons License 2013.09.29 0 0 7793

Sziasztok!

 

Ez volt már? A 16. perctől:

 

http://kereso.nava.hu/document/play/id/1328484

erida Creative Commons License 2013.09.29 0 0 7792

Mi a baj a Kultúrbarlanggal? Ők a hivatalos Zorán bolt! Postán is elküldik vidékre!

Előzmény: Talia (7789)
OlajcseppCsillag Creative Commons License 2013.09.28 0 0 7791
Előzmény: Talia (7789)
Talia Creative Commons License 2013.09.28 0 0 7790

Zorán hivatalos honlapján és/vagy Facebook-oldalán nyilván fent lesznek, csak győzzük kivárni...

Előzmény: CandUs (7779)
Talia Creative Commons License 2013.09.28 0 0 7789

A Kultúrbarlangon kívül vajon hol lehet beszerezni? (Valaki hallotta már?)

Előzmény: erida (7787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!