Keresés

Részletes keresés

diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 879
Ja igen az árát akkor nem is néztem meg :)

Hirtelen azt mondanám hajlítható mdf-ből tudunk csinálni hasonló íves formát. Ha leírod mennyi legyen az egyenes rész stb akkor tudok mondani valami árat is.
Előzmény: szs75 (875)
diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 878
Szia Zsolt 83!

Néhány info azért kellene :) Na Neked kell mérd le a méreteket az L alak mindkét oldalát. Felsőre milyen magasságút szeretnél. A front miből készüljön? Ezekre mindenképp adj választ utána tudok számolni
Előzmény: Törölt nick (874)
zsuzsa Creative Commons License 2010.02.25 0 0 877
Hogy lehet kiszámolni, milyen teljesitményü elszivó kell a konyhába ?

Panellakásba lehet olyat tetetni, ami a falon kivülre vezeti a párát meg a levegőt ?
szs75 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 876

konyha

 

 

Szokás szerint nem sikerült a képfeltöltés elsőre, elnézést kérek.

Előzmény: szs75 (875)
szs75 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 875

Mostmár van kép róla :).

Tehát eredetileg lett volna egy kihúzható elszívó (amit már nem szeretnék), ehhez készült a kivezető elem, ennek a mérete 30x55, de ez természetesen leszedhető. Alatta a csempéig van még 50 cm, így jön ki a 105 cm, a szélesség pedig 60 cm.

 

Egyébként igen, olyan, mint amit mutattál, csak kőporozás nem szükséges rá, elég egy sima festhető felület. Megmondom őszintén, az árak láttán levegő után kapkodtam. Számomra nem derült ki, hogy miből van, és nem tudom, mennyire reális ez, de ennél lényegesen kevesebbért árulnak motorral szerelteket.

Előzmény: diamac (871)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 874
Üdvözlet mindenkinek!

Nem tudja esetleg valaki megmondani, hogy egy ehhez hasonló (méret, elrendezés) konyhabútor, csak valamilyen matt cseresznye vagy éger fronttal, gépek nélkül kb nagyságrendileg mibe kerülhet?

http://kepfeltoltes.hu/100223/11_05_93_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 873
A hétvégén minden képet méretes rajzot elküldök Neked privátba.

Remélem a cikket is megtalálom persze most hogy kéne nem lelek rá :(

És akkor még nem írtam a legfelső kategóriát :)

Elolvasva az említett cikket én max furnéros frontot tennék olajjal kezelve.

Van egy ikeas kis asztalkánk székkel amit olajjal kezeltem. Érdemes megfogni a felületet megnézni a színeket. Fára azóta mindig azt ajánlom aki látta mindenki beleszeretett (viszünk is mintát belőle)

Normál használat esetén ha semmi extra baj nem történik 5-8 év után is megállja a helyét. Mindenesetre az ár nagyon fontos tényező egy későbbi cserét is bekalkulálva.
Előzmény: boxer-gs (855)
diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 872
Szép napot Zsuzsa!

Már nincs meg az ikeás tervezőprogramom így nem tudom a tervbe bele lehet-e tenni de szerintem a kész bútorba biztosan beépíthető. Lehet csak a program hiányossága.


A gázcső áttehető máshová is. Akkor a gázművekhez ment érdeklődni és ott adtak ki szakik címét is aki elvégezte a módosítást. Szerintem ott próbáld elsőre ez a történet jó pár éve volt azóta nem volt hasonlóval dolgunk :)
Előzmény: zsuzsa (850)
diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 871
www.at-x.hu

itt a kezdőlapon van ilyenre gondoltál?

105 összmagas ez a méret honnan való? A plafontól említetted. Nehezen tudom elképzelni nincs egy fotó róla?
Előzmény: szs75 (849)
diamac Creative Commons License 2010.02.25 0 0 870
Új vagy használt munkalapról van szó?

Ha teljesen új és mondjuk ott veszel másikat beszélhetsz a kereskedővel hátha beszámítja valamilyen áron (neki nagyobb esélye van eladni meghirdeti a boltban a visszajáró asztalosoknak)

Beteheted valami hirdetőbe (esetleg fórumba) kiírod mennyivel jár jobban ha ezt veszi meg. Minél nagyon engedményt adsz annál hamarabb elkelhet.

Esetleg pár asztalos tudtára adni hogy van ez a szín de most olcsóbban hozzájuthat
Ha nem sürgős szerintem ez lehet a legjobb megoldás





Előzmény: kókusztigris (847)
ivibivi Creative Commons License 2010.02.25 0 0 869

Kedves Axióma!

 

Elnézést, elnéztem a válaszodat.

De remélem, így egyértelműbb az én kérdésem/kérésem is.

 

Ivett

Peti00077 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 868

Hasznosat dolgokat írtam le.

 

Előzmény: Axióma (867)
Axióma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 867
Akkor "csak" azokat a hsz-eket szedesd le, amelyikben benne van a weboldal cime. Mert az reklam, es arra tudod van jo modszer: lehet bannert venni itt a jobb oldalon az indextol.
Amig tenyleg hasznosat nem birsz hozzatenni a topikhoz, addig inkabb ne reklamozz. A hasznos infokat adokat meg csalas nelkul is megtalaljak a forumozok meloval is.
Előzmény: Peti00077 (865)
ivibivi Creative Commons License 2010.02.24 0 0 866

Kedves fórumozók!

 

Olyan asztalost/konyhabútorost keresek, aki tud üveg frontos konyhaszekrényt (extra fényes) készíteni, speciális vasalatokkal, tárolókkal, kiegészítőkkel, extra minőségben.

Referencia feltétel.

 

Előre is köszönöm:

 

Ivett

Peti00077 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 865

Szia Axioma!

 

 

Nem reklámot tűzdeltem. Segítséget akartam adni.

 

Egy bútor minősége a legtöbbször a vasalatokon múlik szerintem.

Lehet egy jó minőségű bútorlapból vagy fából készült bútor ha az ajtókat nem lehet rendesen beállítani. A vasalatok hamarosan elkezdenek lógni nyikorogni.

Ilyen esetben vagy szidod a gyártót milyen rossz bútor gyárt.

Vagy veszel új pántokat és lecseréled. Amivel sokáig tudod használni.

Ha megkiméled a bútorlapokat akkor azok sokáig bútor marad.

De ha azokat se óvod pl. konyhánál lehet a legjobban igénybevételnek kitenni egy munkalapot szekrényt is. Pl ha eláztatod, forró tepsit teszel a munkalapra akkor az is tönkremegy hamar.

 

Üdv Péter

 

 

Előzmény: Axióma (861)
Peti00077 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 864

Jogos

Az 5 pontot megadom.

Osztrák cég a Blum.

 

Üdv Péter

Előzmény: boxer-gs (860)
Peti00077 Creative Commons License 2010.02.24 -1 0 863

Szia Zsuzsa!

 

Megértelek teljes mértékben.

Érdemes utánnanézni minden lehetőségnek.

Én csak írtam ha segíthetek akkor szívesen teszem.

 

Ha tudja az ember a fogásokat akkor egyedül is össze lehet szerelni a pax szekrényt. De tény és való hogy 2 emberrel sokkal gyorsabban és jobban össze lehet szerelni.

 

 

Üdv Péter

www.konyhabutorszereles.hu

 

Előzmény: zsuzsa (862)
zsuzsa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 862
Hehe te egész másról irsz mint amit kérdeztem. Mivel összeraktam már három szobányi IKEA bútort, egyáltalán nem kell magyaráznod a gardrobjait. Különben sem a minőségével volt a bajom, csak fizikailag kicist fárasztó és kétemberes meló a PAX összerakása.

A konyhám viszont pici, ehhez képest extrém nagy igénybevételnek lesz kitéve, esetleg gránit mosdót fogok venni , mindeképp kell még egy beépitett fagyasztó is de azért hely is maradjon mozogni benne stb és azért szeretnék erről csevegni itt, hátha mások topicolók is hasonló problémával küzdenek. 99%, hogy szakembert bizok meg vele ( a fent emlitett okokból ) de azt is leirtam, hogy még van időm végiggondolni mit akarok májusban.

Ha sürgősen ajánlatot szeretnék, akkor megszórtam volna ajánlatkéréssel a konyha.lap.hu összes linkjét... úgyhogy köszi, de egyelőre még nem időszerü a megrendelés.
Előzmény: Peti00077 (859)
Axióma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 861
Na most mar kezd sok lenni. Tessek mar elolvasni a forumszabalyzatot! Elso nap megszemeteltel mar par topikot azonos szoveggel, szabalyzatsertesekkel megtuzdelve, most meg bedobod szinte ugyanazt, nem is a kerdesre valaszolva (a butor es nem a vasalat tartossagarol szolt, nem is a szerelhetosegrol). Szedesd le minel elobb!!!
Előzmény: Peti00077 (859)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.24 0 0 860
Bár nincs jelentősége, de osztrák az a német Blum, ha nem tévedek.
Előzmény: Peti00077 (859)
Peti00077 Creative Commons License 2010.02.24 -1 0 859

Szia Zsuzsa!

 

 

Az ikea konyha blum vasalatokkal van szerelve.

Minőségben igen jó ezért. A Blum egy Német minőségi vasalat.

A fiókok is fémből vannak. A minőségi egyedi konyhákhoz is blum termékeket szerelnek be.

 

Amennyiben egyedi konyhabútor szeretnél abban is tudunk segíteni.

 

ui.

A gardrob szekrényből nem tudom melyikre gondolsz.

Az ikeanak is vannak gyengébb minőségű bútora is.

Ha viszont a pax szekrényre gondolsz az igen jó minőségű szekrény. Sokat szereltünk már belőle össze. Tólóajtóval is kapható.

 

De ha ebből is szeretnél egyedit akkor ebben is tudunk segíteni.

 

Várom megkeresésed!

 

Üdv Péter

www.konyhabutorszereles.hu

 

Előzmény: zsuzsa (852)
Axióma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 858
Nem a tanyer forog, hanem a vizet spriccelo kar:) De ha 45 szeles 60 mely akkor vagy rengeteget dolgozik feleslegesen a falra (vszinu ez van), vagy a sarkokban gyengebb lesz az eredmeny. Erre gondoltam csak forgatasnal.
Mondjuk fix 2 szemelyre lehet, hogy eleg, akkor nagy edeny is ritkan van. Nekunk van hogy lancba kell inditani ha feligtele utan nagy mennyiseg jon egyben.
Előzmény: boxer-gs (857)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.24 0 0 857

Nem, nem kapok idegbajt, ha 10 percen belül nincs elmosogatva, Nyílván mi is begyűjtünk néhány edényt, hogy ne legyen felesleges vízpazarlás a mosogatás.

 

4 személyes ebédeket ritkán tartunk, lévén, hogy csak ketten vagyunk. Amúgy az sem baj, ha meg akarsz győzni, volt már olyan, akinek sikerült. :-)

 

Tény, hogy eddig nem ástam bele magam a mosogatógép működésébe, így arra nem gondoltam, hogy ott forognának bent a tányérok. Azt hittem, csak a vízáram dolgozik. Elmegyek már valami cimborához, akinek van, aztán jól megvizuálom, hogyan is működik.

Előzmény: Axióma (856)
Axióma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 856
Nem meggyozesi szandekkal (nekem mindegy ugyebar), de a 9 szemelyes nem csak abban kulonbozik, hogy kevesebb helyet foglal es kevesebb "emberre" terveztek. Kezdjuk ott, hogy a 12 szemelyes 60x60 alapteruletu, es igy a forgo mozgassal mosogatas sokkal ertelmesebben hasznalhato, mint a 45x60 keskenynel. Aztan meg az edenyek nagy resze kerek alaku. A keskenybe ha beleteszel 1 darab meretes edenyt (nagykukta, tesztafozo stb.) akkor alul olyan szabdalt hely marad, hogy tulajdonkeppen csak aprosagok fernek melle. Harmadreszt meg tovabbra se kotelezo mindent egybol elmosogatni, nalunk a 4 fos csaladnal is az a policy, hogy ha mar van ertelme, akkor elinditjuk. [Mondjuk ha olyan vagy mint anyum, hogy piszkos edeny nem maradhat 10 perccel a vacsi utan, es ha keves a gephez akkor nekiall kezzel mosogatni..., na akkor tenyleg jobb a kisebb, de pici kis rugalmassag vagy picit tobb lustasagfaktor eseten mar szerintem nem.]
Azt pedig ne felejtsd el, hogy egy 4 fos ebednel siman meg lehet tolteni a 12-es mosogatogepet, hiaba 12 vs. 4, mert az elvi kepesseg tenyleg csak arrol a 3 tanyerrol meg max. fejenkent egy poharrol szol, semmi fozoedeny.
Előzmény: boxer-gs (853)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.24 0 0 855

Húha, nem gondoltam, hogy ilyen nagy különbségek lehetnek a fóliás és fa front között. Jól gondolom, hogy ha nekem egyébként tetszik a fóliás is, akkor fölösleges megvennem a fát, mert az árkülönbözetből idővel simán lecserélhetem akár a komplett frontrendszert is és akkor szinte vadi új lesz a bútorom? A jelen adatokkal számolva tehát 66e+áfa áron lecserélhetem a frontokat, ha a régi elhasználódik? Azért titkon bízok benne, hogy vagy 10 évet csak kibír lerongyolódás nélkül a fóliás is, ha nem perzselem, vagy nem karcolom meg.

 

Jöhet cikk a furnérosról. Elérhetőségem nyílvános. Vagy akár ide is bedobhatod a linket, ha úgy könnyebb!

Előzmény: diamac (844)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.24 0 0 854

De jó, hogy beraktad ezt a képet. Már párszor rá akartam kérdezni a méretezésre, de mindig a hozzászólás végére akartam hagyni és mindig elfelejtettem. Persze idővel a többi méret is érdekelne.

A beépített gépeknél a megadott beépítési méretek azt jelentik, hogy a befogadó bútor legyen olyan széles, vagy arra a megadott méretre még rá kell számolni 1-2 centit plusszban? Tehát pl a 45-ös mosogatógépnek pont kell az az 50-es szekrény, vagy ott lehet spórolni pár centit?

Előzmény: diamac (843)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.24 0 0 853

Kihasználatlan lenne nálunk a nagyobb kapacitású. Persze rémlik, hogy van félprogram némelyiknél, de akkor egyáltalán mi értelme nagyobbat venni, ha a kisebb is kiszolgál minket.

Max akkor lehet szűkös szerintem, ha házibuli után kell használni. Majd idővel beszámolok, hogy elegendő-e.

Előzmény: Axióma (842)
zsuzsa Creative Commons License 2010.02.23 0 0 852
Szeretem az IKEA bútorokat, a gimnazista gyerekeimnek szobáiba tökéletes, a kisebb bútorokat összeszerelni is élvezet ( kivéve a gardrobot, azt az ellenségemek se ajánlom ). Ami miatt jól át akarom gondolni a konyhafelújitást, az az erős igénybevétel. Nem vagyok meggyőződve a tartósságukról, még ha profi rakja is össze.
Előzmény: Peti00077 (851)
Peti00077 Creative Commons License 2010.02.23 -1 0 851

Szia Zsuzsa!

 

Mi főleg ikea konyhákat szerelünk. Az ikea konyha igen jó konyhabútor. Jó vasalatokkal van szerelve. A fiókok is fémek. A szekrények is jó minőségüek. Igaz a szekrények színe fehér. Amit be lehet burkolni ajtó színű takarókkal.

Szerintem a legjobb megoldás a sarkoba kerülő mosogatótálca.

Az ikeas tervezőpogram elég egyszerű program.

Ha tudja a szerelő, hogy a bútoron mit hova lehet rakni felmérésnél akkor mindent meg lehet oldani. Igaz az ikea konyhák standard méretűek. De ha van pár cm amit el kéne tüntetni azt mi takaróval szoktuk megoldani.

A munkalapban is van választék bőven az ikeaban. 62 cm mélységű munkalapot kell az ikeas konyhához. Ha szükséges számodra akkor mi betudjuk neked egyedi méretűre is rendelni. Ez azért is jó mert akkor nem kell toldani ha pont nem jön ki egy darabból toldás nélkül.

 

Tudunk egyedi tervezésű konyhákat is gyártani ha igényled.

 

Látogass el weboldalunkra. www.konyhabutorszereles.hu

 

Üdv

 

Előzmény: zsuzsa (850)
zsuzsa Creative Commons License 2010.02.23 0 0 850
Jó estét én is csatlakoznék....

Kis pöcs konyhánkat készülök a nyáron felújitani. Hezitálok egy olcsóbb IKEA-s megoldás és egy drágább-nagyobb felfordulással járó megoldás között.

Valamennyi konyhafelújitás-élményem van, mert a régi lakásunkban is felújittattam, akkor a Bubiv Spannál árult Forest Hungary szép tölgy ajtajaival nagyon praktikus , klassz koyhám lett, de nyolc éve nagyobbra cseréltük a lakást és azóta tervezem, hoyg ezt is redbehozom.
Majd kipróbálom az itt ajánlott konyhatervező programot is, egyelőre az IKEA tervezőjével rajzolgatok, de a legnagyobb baj, hogy ez a konyha rohadt kicsi ( 4 emeletes panel ... )

Ha szabad rögtön kérdezék is : vajon miért nem lehet IKEA sarokszekrénybe mosogatót tenni ? K.lakótelepi konyhában a sarokban van a viz...L alaku koyhabútor lenne a legcélszerübb.

Szeretem a kombinált gáztüzhelyet, de rossz helyen van és a gázcső a fél konyhán át vezet hozzá, teljesen elcsúfitva. Helyeztetett át valamelyikőtök gázt ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!