Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2016.07.08 -1 0 6002

Nagyon szép ez az órán belüli idő!   És -mindjárt- másfél perccel!  Hatalmas gratula! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.02 0 0 6001

Megdőlt a Balaton-átúszás rekordideje

A riói induló Papp Márk úszott új csúcsot. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.02 0 0 6000

azóta sem sikerült előbbre lépni, viszont már aug. 7-re van áttéve az időpont.  :-O

úgy érzem, megint sikerült valami jót totál elcseszni .......... :((

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5974)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5999

Egzakt válasz: nem tudom. A nyelvnek vannak ilyen furcsaságai.

Előzmény: heted7 (5998)
heted7 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 5998

Akkor miért nem vonatállomás? :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5997)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.30 0 1 5997

Pontosabban a vonat áll meg a vasútállomáson. :-)

Előzmény: heted7 (5996)
heted7 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5996

A vasút a vasútállomáson áll meg, a hajók a kikötőből indulnak :) A kettő közötti távolság kb. 200 méter... És igen, tudtommal a járathajókra lehet menetjegyet venni.

Előzmény: borgyur (5995)
borgyur Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5995

Sziasztok!

Köszi a segítséget, a válaszokat.

Abban segítsetek még hogy milyen messze van a boglári vasútállomástól a boglári gyülekezőhely

ahonnan az északi partra indulnak a hajók.

Ezzel kapcsolatos még egy kérdésem.

Amennyiben jól tudom a fiam kap egy karszalagot amivel viteldíj fizetése nélkül átviszi a hajó a rajthoz.

Én és a feleségem ugye átkísérhetjük a hajóval fizetés ellenében majd a következő hajóval vissza is jöhetünk?

Sok köszönet a segítségért.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5994

Bizonnyal, mert jó idő lesz, de csütörtökön délben mondják ki a végső szót.

Előzmény: viki_bp_viki (5993)
viki_bp_viki Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5993

Köszönöm a tanácsokat! Nagyon-nagyon hasznosak!

Mindenképp megmérettetem magam, már nagyon várom! Bízom magamban, tudom, hogy megcsinálom, még ha lassan is :)

Szerintetek meglesz tartva? Kicsit aggódom, nem mertem szállást foglalni (maradnánk a hétvégére családostól). De ha meg lesz tartva, rohamtempóban kell valami helyet keresnem :D

cyr45 Creative Commons License 2016.06.29 -1 1 5992

Valóban nem érdemes kockáztatni!

    

 

Feladni sem szégyen, ha valaki úgy érzi, hogy még pihenőkkel sem tudja végigúszni a teljes távot.

Rosszul mérte fel az erejét, előfordul, főleg első BÁ  úszóknál.  Mert az uszoda azért más!

De legalább megpróbálta, következő évben (esetleg) jobban rákészül, és sikerülhet neki?

 

Ha kihívásnak tekinti a dolgot!    Ha meg nem, akkor nem próbálkozik többé.     Ilyen is van. :-(

Előzmény: heted7 (5991)
heted7 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5991

Így a korrekt.

 

(Annyit tennék hozzá, hogy azért kockáztatni sem érdemes, ha az ember kimerült, jobb pihenni, mint hogy nagyobb baj legyen.)

Előzmény: cyr45 (5990)
cyr45 Creative Commons License 2016.06.29 -1 1 5990

Igen, a BÁ nem verseny, hanem erőpróba, megmérettetés. Mindenki saját magának úszik, ahogy tud!

 

Tulajdonképpen az az igazi, ha sikerül úgy teljesíteni, hogy végig nem veszel igénybe külső segítséget, azaz hajót még csak meg sem érintesz, nemhogy kimászol rá pihenni, inni, szőlőcukrozni.

Az úszott idő viszont másodlagos (sokunk szerint), ezért nem érdemes erősen kezdeni, akkor könnyen

"elfogyhat" a végére az úszó! Inkább egyenletes, nyugodt (saját) tempót javasolnék mindenkinek... 

cyr45 Creative Commons License 2016.06.29 -1 0 5989

A sapkát mindenkinek csak ajánlani tudom, azoknak is, akik vízbe teszik a fejüket, és sok hajuk van.

Akiknél pedig ellenkező a helyzet, azok esetében okvetlenül szükséges, ha nem akarnak napszúrást!

Világos színű, vastagabb anyagú textilsapka a legjobb, szerintem. Arcot, vállat, karokat okvetlenül érdemes fényvédő krémmel bekenni, de máshová sem árthat!

Az úszószemüveget is csak javasolni tudom, lehetőleg azt is fényvédős kivitelűt. 

viki_bp_viki Creative Commons License 2016.06.29 0 1 5988

Mondjuk a rúzs az kb. az utolsó dolog lenne, amit vinnék a BÁ-hoz :D

Köszi a biztatást és a tippeket! :)

Előzmény: heted7 (5986)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.29 0 1 5987

Én egyszer átúsztam sapka nélkül, mert örültem, hogy nincs úszómester. Mivel nincs sok hajam, és alapból nem sokat járok fedetlen fővel nyáron (ha kimegyek túrázni, futni, biciklizni, mindig van rajta valami, akár egy kendő), úgy leégtem, mint a Reichstag, és még hetek múlva is hámlott a fejem, és a saját családom előtt is csak sapkában mertem mutatkozni.

Előzmény: borgyur (5983)
heted7 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5986

:) Lehet útban leszel a gyorsúszóknak, de szerintem nem lesz gond. Nincs két ember, aki egyforma tempóban úszik. Azzal, hogy mások "hülyének néznek", ne törődj. Fel fognak majd nézni rád, hogy átúsztad. Előtte fél órával egy könnyű szendvics, némi víz és hajrá. Ha hideg nagyon a víz, akkor érdemes zsíros krémmel bekenni magát a vékonyabbaknak, de most nem hinném, hogy ilyesmi gond lehetne. Naptej nem árt indulás előtt, de én a vízbe nem vinném. Rúzst sem :) Úszni fogsz, nem sminkelni :) Egy fürdőruha, nagy levegő és hajrá :)

Előzmény: viki_bp_viki (5984)
heted7 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 5985

"Úszósapkában sokan úsznak?"

 

Nem tudom, de ne a tömeget kövesd, tudod, lehet, hogy mind hülye :) Én egyszer próbáltam. Furcsán mutatott utána hetekig a homlokom közepén a csík, ami felett fehér, alatta piros/barna lettem :) De ja, a napszúrás sem jó. A víz azért hűt...

 

 

Előzmény: borgyur (5983)
viki_bp_viki Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5984

Sziasztok! Kérlek segítsetek, kicsit elbizonytalanodtam. Rendszeresen úszok, bakancslistámon van, hogy megcsinálom az átúszást. Viszont én csak amolyan "nyuggertempóban" úsznék, mellúszásban és nem is merülnék a vízbe, fejem végig kint. Nem fognak így hülyének nézni, nem gáz így teljesíteni?

Nem minél gyorsabban szeretném teljesíteni, egyszerűen csak kényelmesen át szeretnék úszni.

Ha így nem gáz, akkor mit tudtok tanácsolni egy első átúszónak? Hallottam ilyet, hogy pici tégelyben a dresszemben jól jöhet egy kis napkrém a tó közepén. Ilyenekre lennék kiváncsi. (Sportkrémezés kell-e, póló,sapka ajanlott-e) Köszönöm és szép estét! :)

Viki

borgyur Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5983

Köszi a választ.

Még valami.  Úszósapkában sokan úsznak?

Azért kérdezem mert kb.3 órát a vízben lenni a tűző nap alatt, árnyék nincs, azért ott fog a nap.

Előzmény: heted7 (5982)
heted7 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5982

Amúgy ha jól úszik, akkor nem fogja meglepetés érni, bár nekem volt pl. hogy begörcsölt a lábam, és akkor jól jött, hogy kicsit kapaszkodva tudtam pihentetni.

Előzmény: heted7 (5981)
heted7 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5981

Persze, ezért vannak ott a hajók. Ne aggódj! Kikapaszkodhat a kötélre vagy a létrára, de ki is szállhat a vízből, ha akar pihenhet, ihat. Szőlőcukrot is szoktak adni. Utána folytathatja, ha akarja, ebből semmi hátránya nem származik (nyilván az ideje nő) de fel is adhatja, ekkor (előbb-utóbb) összeszedik és kiviszik valamelyik partra. Legalábbis régebben így volt, de nem hiszem, hogy ezen változtattak volna. Azért van ez így, mert ez nem egy verseny, hanem inkább egy lehetőség, hogy megmutasd magadnak, hogy át tudod úszni :)

Előzmény: borgyur (5980)
borgyur Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5980

Sziasztok!

A fiam indul a hétvégi átúszáson. Jó úszó, versenyzett is, ez lesz viszont az első átúszása.

Amennyiben valaki elfárad vagy akármi miatt pihennie kell megtehető ez a 30-50 méterenként álló biztosító hajókba kapaszkodva?

Amennyiben igen, ugye ez nem jelent kizárást, lehet utána tovább úszni?

Válaszotokat köszönöm

 

cyr45 Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 5979

 kb. 10 órakor indultam Boglárról

 

Az az időpont (de akár kicsit korábbi is) szerintem ugyanúgy jó lehet az idén is.

én Révfülöpről 9:30 - 10 körül szoktam indulni, addigra már általában lemegy a "sűrűje"! :-)

Előzmény: borzfold (5978)
borzfold Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5978

Szevasztok, utoljára 2011-ben úsztam, kb. 10 órakor indultam Boglárról, 20 perc alatt a hajón voltam, Révfülöpön újabb 20 perc után már a vízben. Különböző rémtörténeteket olvasok és hallok a hosszú sorban állásokról várakozásokról. Nyilván reggel hosszúak a sorok, Nektek mi a tapasztalatotok, mikor érdemes Boglárra érkezni, hogy minimális várakozással meg lehessen úszni az össz várakozási időt? 

thomaso Creative Commons License 2016.06.27 0 0 5977

Köszi!

Előzmény: cyr45 (5976)
cyr45 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 5976

Még csak külön igazolás sem kell!

 

Ha előregisztrálsz, és kinyomtatod, annak a bal felső sarkában van erre egy "ablak". 

Azt a doki aláírja, dátum, körpecsét rá, és annyi!

Előzmény: thomaso (5975)
thomaso Creative Commons License 2016.06.27 0 0 5975

Sziasztok. A most szombati átúszás helyszíni nevezésekor orvosi igazolással ki lehet váltani a sorbanállást, legalábbis a honlap szerint. Mivel ez a gyakorlat nem új, csak én hagytam ki pár évet, meg tudjátok mondani van-e vmi formai vagy tartalmi követelménye az igazolásnak? Elég ha a háziorvos ír két rövid sort, hogy "XY egészséges"? 
Köszönöm.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5974

És még magyarul sem tudnak, mert nem az átúszás volt meghirdetve mára, hanem a megnyitás, tehát a helyes cím "Elmarad az Öbölátúszás nevezésének mára hirdetett nyitása" lenne. Egyébként is primitív a szövegtermék. Nem találtak magyarul tudó embert egy ekkora hír megírására?

Előzmény: Törölt nick (5973)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5973

ez a bagázs ott folytatja, ahol tavaly abbahagyták :

http://ilovebalaton-obolatuszas.hu/i-love-balaton-obolatuszas/2016-06-15/elmarad-a-mara-hirdetett-obolatuszas-nevezes-nyitasa

 

vicc. :(

 

(bocs a duplázásért a másik topicba is betettem.)

Előzmény: Törölt nick (5958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!