Ha 1:40-et használsz minimum rész szintetikusból, ( legjobb a szintetikus) akkor nem nyúlsz mellé. Más olajat nagyon ne használj. Nem olcsók, de megéri.
Sajnos mindegyik túl van árazva, már negyed-fél áron kapható ugyanazt a teljesítményszintet tudó olaj, csak azt nem Stihlnek ill Husqvarnának hívják. /természetesen nem Arol 2t re gondolok/
Szelephézag beállítva, új gyújtás új porlasztó, mégsem hajlandó indulni. Kompressziót én se tudok mérni, de érzésre van mert elég rángatni... Illetve néha elindul, de a legtöbbször csak úgy, ha kis benzint spriccelek a porlasztóba. Aztán elindul, néha egyenletesen jár, egyszer csak fogja magát és leáll. Néha reagáll a gázadásra, néha lefullad. Egyszóval: használhatatlan.
Már meg tépázta az idegszálaimat.
Majd ha lesz időm ezt a lendkereket megnézem. Ha nem akkor megtankolom a préri közepén, és egy szál gyufa.....
Működtek a kiszerelt csúcsok, de a szóráskép már nem volt tökéletes ezért kapott újakat. Most várom az új tömítéseket és még be kell csiszolnom a szelepeket.
Azt is írtad, hogy vizet kellett tölteni a hűtőbe. Igaz azt nem írtad, hogy mennyi idő alatt tűnhetett el a víz az utántöltés előtt mennyivel korábban ellenőrizted. Gondolom, hogy nem volt látható szivárgás, csöpögés, valamelyik csőnél, mert akkor írtad volna. Csak eltűnt a víz és ezért voltam azon az állásponton, hogy a hengerfejnél keresném a hibát. Bízom benne, hogy az eddigi tevékenységeddel orvosoltad a bajt. Csak kérdezem: a kiszerelt csúcsok működtek?
Porlasztó bevizsgálva, nem az igazi, de azért még ezzel el kellene mennie.
Kapott új csúcsokat most tökéletes.
Mielőtt betettem a felújított porlasztót rácsavartam a nyomócsőre és leellenőriztem, hogy az adagoló műkökik-e rendesen, szépen porlasztott mindkettő. Üzemanyag rendszer kizárva.
Kompressziómérőm nincs, de porlasztó nélkül átforgatva a motort érezhetően kisebb nyomás volt az egyik hengerben és a kipufogószelepén legalább 1 mm-es volt a szelephézag.
Kénytelen voltam levenni a hengerfejet.
A szelep alá beszorult és kikandikált a légszűrő leszakadt perforált lemezdarabja.
Most a hengerfejet kellene rendbe tenni, szelepeket becsiszolni, de még nem csináltam ilyet és eszközöm sincs hozzá és kell rendelnem egy hengerfejtömítést még.
Szoval a kérdés továbbra is az, hogy ilyenkor mi a teendö? :D A tengely utogetese nem opció, mert a gép meg egyben van. Ékpályás a tárcsa, ezért gondolom nem menetes, de akkor hogy hajolhat meg igy?
Én mindenképpen a hengerfejjel kezdeném a probléma megoldását. Jó esetben csak a tömítés égett ki, rosszabb esetben megrepedt a hengerfej. (leszerelve nyomáspróba szakműhelyben) Hidegen kisebb a repedés és ezért még az elején indul, de melegen tágul és ekkor már nehezebb az indítás vagy nem is indul. Ha mégis beröffen a motor teljesítménye jelentősen csökken. Mielőbbi javítás mert a baj fokozható és persze az orvoslás drágul.
Van egy ISEKI TX1300 kistraki, ami 15 éve hibátlanul tette a dolgát.
Most rotálás közben egyszer csak csattogós hangja lett és fekete füstöt eregetett és elgyengült a motor, de csak kb. 15 másodpercre és utána ment tovább, majd 20 perc múlva ugyan ezt csinálta, de akkor már le is állt és nem indult el többet.
Tavasszal már csinált egyszer ilyet, de akkor arra gyanakodtam, hogy kevés volt benne az üzemanyag és tankolás és légtelenítő csavar ki-be csavarása után azért nagy nehezen elindult, igaz az elején akkor is nagyon gyengécskén indult, de utána ment rendesen. A biztonság kedvéért azért kicseréltem az üzemanyag gumicsöveit, bilincseit és a gázolajszűrőt és ment is azóta több órát rendesen idáig.
Hidegen induláskor sosem volt gond vele, eddig csak melegen munka közben jelentkezett ez a probléma.
Még annyi, hogy 1 l vizet utána tudtam önteni a hűtőbe. Olaj rendben nem vizes, a füst nem volt fehér.
Többször próbáltam újra indítani, bikázva is de nem akart beröffenni csak fekete füst jött belőle.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baja?
A lendkerék éket ellenőrizd le mert az alumíniumból van és a legkisebb sérülésre is elállítódik a gyújtás időpontja, nem indul el. Elég ha csak lecsavarod a rögzítő anyát és megnézed hogy a lendkerék és a tengelyen levő ékhorony egy vonalban van e.
Nem indult be a motor amit meggyűrűztem. A vezérlésnél láttam hibát. Nem volt szelephézag. Ezért sűrítésnél még nyitva volt a szívószelep. A lökőrúdról 1 mm leköszörültem. Persze szét kellett szedni a motort megint. Közben ennek a motornak az olajlehúzó gyűrűjét átraktam a megszorult motor dugattyújára, és össze raktam a régi tömítéseivel. Ez a motor viszont beindult. 1mm el nagyobb volt a lehúzó azért jártam így el. A másik motor komplett új gyűrűt kapott. Ma is rángattam, és próbáltam beindítani, de mint ha utó gyújtása lenne. Feladtam ma, pedig nagyon kitartó vagyok. Ez a fűnyíró lesz a donor tartalék.( Pedig ez a jobb).
Ja! A motornak azért kell lefelé lenni, hogy a súlyával segítsen (a tehetetlenség törvényének). Nyilván ezt a szerepet bármelyik gépalkatrész be tudja tölteni.
Majd azért értesíts, kíváncsi vagyok, mert nekem még (mindig utoljára) bejött. Ha a motorod négyütemű akkor azt inkább vedd le de semmiképp ne fordítsd fejre, mert akkor a beindítás lesz problémás!
Köszi, a képen nem látszik de a gép még egészen egyben van, az elején motor, kerekek, kihajtás, alternáló kések stb... szóval az hogy a tárcsa felfelé, a gép pedig alul nem tudom mennyire opció, ha csak nem fejre buktatom az egész gépet. Lehet megpróbálom a hétvégén, de lehet a lehúzóval is futok még egy kört. Csavarlazítót már kapott sokat, meg meleg lángot is egyébként.
Szia! A módszer ismert, kissé brutális, de eredményes. Csavarlazítót kell fújni a tengelyre, hogy beszivárogjon a kúpra a tárcsa illeszkedéséhez. Egy segítő fogja meg a a tárcsát, hogy az legyen felfelé, a gép pedig alul, hogy a súlya miatt kissé előfeszítsen. A pontozót vagy mást, pl. csavart helyezz a tengely közepére és a nagykalapáccsal üss a csavarra. Ne a segítő vagy a saját kezedre!) Ha kell, ismételj! 10.ből tízszer ok, nincs kár, ha a menet nem sérül. Ezért jó a pontozó, mert az tengelyközépre ül.
sziasztok! segítséget szeretnék kérni. van egy szevafém af-01 alternálóm, motorikusan jó, sikerült rendbehozni, de elszakadt rajta a kuplungbowden, ami sajnos elég rossz helyen van bekötve, nehezen szerelhető, a hajtás ékszíjtárcsája mögött. Szóval adott ez az ékszíjtárcsa, ami gondoltam nem menetes, mert ékpálya van benne, és nekiestem körmös lehúzóval ,de nem igazán adja be. tudna valaki inspirációt adni, hogy hogyan tudom ezt levenni? Magyarázat a képekhez: a kisebb tárcsa (acél) a nagyobb aluhoz, négy darab menet nélküli lyukon át anyás csavarral volt rögzítve, ezeket eltávolítottam, és amikor lefotóztam az alu tárcsa el volt forgatva azért azon nem látszanak a lyukak. Az acél darabon a tengelynél van egy ékpálya. A tengelyen van menet, ott volt egy 19-es anya is.