Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8631

Hoppáhoppá!

Egy hét izlandi fotózás?!

Előzmény: kisbergics (8630)
kisbergics Creative Commons License 2014.04.23 0 0 8630

Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy másodszor is elveszett a hozzászólásom. :D Túl sokáig hagytam nyitva az ablakot, és nem kopiztam ki a vágólapra elküldés előtt. Na még egyszer....szubjektív vélemény következik.

 

D600 pro:
-5 évvel újabb szenzor: lenyűgöző dinamika, dupla akkora pixelszám, valós iso100, magas érzékenységen is fejlődött

-szép videó

-jó élőkép

-kicsi, könnyű

 

D600 kontra:
-nevetséges felépítés (játékgép érzet)
-nevetséges kezelés (pl középső gomb képvisszanézéskor a retusálás menüt hozza be és nem lehet átállítani. wtf??)

-csapnivaló AF (fényes nappal képes félrefókuszálni, több obival is)

-a fénymérésétől sem vagyok elájulva

 

A D700 egy masszív riportergép, mind a mai napig. AF-ben, fénymérésben, gyorsaságban, építésben, precízségben lealázza a D600-at. Viszont a D3s meg ezekben a tulajdonságokban (+zajban is) mindkettőt megeszi reggelire, annak ellenére, hogy abban is egy 5 éves szenzor dolgozik! :D

Aki 0-ról indul és Nikonnal akar dolgozni, az D700-at vegyen, nincs ár/érték arányban jobb alternatíva. Aki hobbista/műtermi fotós/tájképeket csinál, annak több lehetőséget nyújt egy D600. Nekem a D3s mellé másodgépnek jobb társ, jobb kiegészítés, annak ellenére, hogy bosszantanak a gyerekbetegségei. Ha a piacon lévő gépek közül kéne választanom, talán a Canon 1Dx szolgálná ki legjobban az igényeim, de semmi kedvem rendszert váltani. Nekem a D800 nem tetszik, ezt egy hét izlandi fotózás után nyugodt szívvel ki merem jelenteni. Hosszútávon egy D5-D3s párosítást tartok reálisnak, remélem kitermelem az árát, mire aktuális lesz. (:

 

Előzmény: DimensionSeven (8629)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.04.22 0 0 8629

Balázs, látom hirdeted a D700-ast. Ezek szerint élesben is bejött a D600? Hogy szuperál?

c_pont_hu Creative Commons License 2014.04.15 0 0 8627

Van valakinek esetleg a környéken arca-swiss gyorscseretalpa eladó?

Egy (2?) 100 mm-es, egy 60-70 mm-es és egy 40-50 mm-es kéne.

Kölcsönbe is jó lenne akár csak az egyik (leginkább a nagyok) kis időre.

A hozzá való gyorscsereadapter is érdekelne.

 

Eladó Manfrotto 501 HDV fej (8 cm-rel rövidített svenkkarral).

35000 HUF

 

Elkelt!

Előzmény: c_pont_hu (8624)
Ironed Creative Commons License 2014.03.22 0 0 8625

Sziasztok!

 

Van/volt vkinek tapasztalata d5100-as vázon sigma 10-20-as obival? Élőkép módban nem exponál, amúgy meg ok.

Én amatőrködöm vmit vagy elgondolkodtató? Köszönet a tippekért...

 

c_pont_hu Creative Commons License 2014.03.21 0 0 8624

Eladó Manfrotto 501 HDV fej (8 cm-rel rövidített svenkkarral).

35000 HUF

 

30 háromtizenhét 7103

u.hu Creative Commons License 2014.03.19 0 0 8623

Kösz!

 

Nyugdíj helyett meló ezerrel, közben egy kis kikapcsolódás, fehértalpúak fenékbe rúgása agancsozásilag, amúgy minden rendben.

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8622)
kisbergics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 8622

Egészen biztosan. Nagyon boldog névnapot amúgy! Mi a helyzet a gáton? ((:

Előzmény: u.hu (8621)
u.hu Creative Commons License 2014.03.18 0 0 8621

Akkor ezek infrás vadkamerák lehettek, me azok szoktak a fákon csücsülni. Vagy tévedek?

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8620)
kisbergics Creative Commons License 2014.03.18 0 0 8620

Két kamera ül a fán. Az egyik leesik, mire a másik utánaszól:
-Felvegyelek?

Bocs, csak már nagy volt a csend... (:

de30 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 8619

Eladó Canon 1D Mark III, kb 8-10.000 expóval hibátlanul...évek óta nem használtan, új akksival, minden tartozékával.

Ára: 329.000.-

 

mail publikus

seeman Creative Commons License 2014.02.25 0 0 8618

Nikon Capture NX2.2.6 változatot használok. Ha azt lefagyasztják, tökön rúgom őket. De tényleg!

A konverzóhoz tökéletes (D700). Apróbb javításokat hozzád hasonlóan PS-ban csinálok.

Előzmény: DimensionSeven (8617)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.25 0 0 8617

Na, kijött a Capture NX2 "utódjának" szánt Capture NX-D.

Legalább is az ingyenes bétája.

http://beta.nikonimglib.com/

 

Nyárra ígérik az 1.0-ás verziót, utána a Capture NX támogatásának lőttek.

 

Kipróbáltam, szerintem rémes. Nem több, mint egy sötétebb View NX.

 

Az érdemi állítási lehetőségek a jobb alsó sarokba vannak begyömöszölve átláthatatlan és kényelmetlen módon, nincs semmi használható lehetőség manuális WB beállításra.

 

A képeket igazából nem lehet normálisan, fájlként kezelni vagy menteni, az eredeti NEF-hez nem nyúl, csak egy előnézet alapján állít, amit automatikusan egy 'sidecar' fájlba ment, külön alkönyvtárba. Bármilyen újabb állításnál ez az 'oldalkocsi' automatikusan, a megkérdezésünk nélkül felülíródik és fuccs a beállításainknak.

 

De a legrosszabb, hogy semmilyen lokális állítási lehetőség nincs: nincs lasszó eszköz, csak az egész képet lehet egyszerre görbézni vagy szintezni.

 

Az eddigi munkafolyamatom alapvetően a Capture NX2-ben zajlott, PS-ben csak az apróságok lettek helyrerakva (szenzorkosz-villanypózna klónozás, élesítés, keretezés, stb.), de úgy látom, a jövőben ezt elfelejthetem és ha normális konverzióra sem lesz lehetőségem (pl. a Big Stopperrel nem lehet normálisan a WB-t beállítani a kép elkészültekor, csak az utólagos állításra támaszkodhatunk, de infravörösben is elengedhetetlen a kézi WB állítás), a Canon alternatíváiban leszek kénytelen gondolkodni egy jövőbeli esetleges fényképezőgépvásárlásnál, mivel a Canon (vagy Pentax, vagy Sony, stb) nyílt forráskódú algoritmusban menti el a RAW fájljait.

 

Hmmm, Canon 70D, 10-22EFS, 18-55 STM I/II, 70-200f/4 IS... Nem is hangzik rosszul egy tájkép setupnak. Infrás váznak meg mondjuk egy 450D. Csak éppen FF-re nincs jó setup. (Nincs jó széleslátó zoomjuk - a 17-40f/4 láthatóban gyenge, a 16-35 pedig infrában vacak, a Sigma, Tamron, Tokina stb. alternatívák szintén). Bár a 17 TSE jó üveg, infrában is, de egy vagyon.

seeman Creative Commons License 2014.02.21 0 0 8616

Bejelentkezett érte egy régi haverom! (Nikon D3 gépet használ)

Vasárnap kiderül, hogy viszi-e? A képminőséggel és az árral is elégedett.

Most tárgyal a könyvelőjével a megoldásról.

Előzmény: kisbergics (8615)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8615

Áh, február 1-jén volt egy meló, arra kellett, január 31-én vettem meg. Ez van. ):

Előzmény: seeman (8613)
seeman Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8614

Ha esetleg valakit még érdekelne, itt van néhány demó kép:

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/index.php

Előzmény: kisbergics (8612)
seeman Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8613

Elkapkodtad. :)

Előzmény: kisbergics (8612)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8612

Ejj, ha azt a 28ast január végén hirdeted meg.... ):

Előzmény: seeman (8610)
Petesejt Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8611

Pénteken megyek Budapestre és egy apró kontakt hiba javítás miatt beugrok ide:

 

https://www.facebook.com/analogfenykepezogepjavitas.analog

Ha gondolod, elviszem szívesen a lencsédet, de a visszakerüléséről már valahogy neked kell gondoskodnod, mert nem hiszem, hogy helyben meg lehetne várni.

Előzmény: Fudi (8578)
seeman Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8610

Itt a jutalmad! 

- Ó szerenella

  szenyorina Béla! -

  :-)

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pid=8915

 

Előzmény: kisbergics (8609)
kisbergics Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8609

Mi rosszat tettem, vagy nem tettem?

Az elmúlt napokban fotóztam esküvőt, rendezvényt, terméket, feldolgoztam több száz képet. Szóval most épp semmire nem telik az időmből. De a jövő hét közepe már nyugisabb lesz. (:

Előzmény: seeman (8608)
seeman Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8608

Bazsa!

Két postra nem telik az idődből?

Előzmény: kisbergics (8596)
Petesejt Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8607

Bocsánat, de mivel elsősorban pécsi a hirdetés, ide is beszúrnám. :-)

Eladó hivatalos viszonteladótól (Axico, 2011. november) Magyarországon vásárolt Nikon D7000, hibátlan állapotban, gondos gazdájától, minden tartozékával (váz védősapka, bontatlan gyári nyakpánt, doboz, számla, garancia, akku, kijelző védő, stb.), még 9 hónap Nikon garanciával.

 

Ajándékba adok hozzá 2 db alig használt (második szett volt) 8 GByte-os, 45MByte/s sebességű SanDisk Extreme memóriakártyát.

 

Megtekinthető február 21-én Budapesten előre egyeztetett helyszínen, egyéb időpontokban Pécsett. Expószám: 38563. Ára: 149 000.- Ft. Ha jó fej vagy, komoly vásárló, és elszánt fényképész, alkudhatsz is! :-)

 

Érdeklődni email-ben, vagy hetven - 237 37 37. Ha nem venném fel, de kiírja a számot, visszahívom.

kisbergics Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8606

Megmondom őszintén: én nappal nem nagyon szoktam hosszú expózni. De majd kipróbálom a kedvedért a jövő héten.

Tegnap éjjel 3ig fotóztam egy bálon, már ott előkerült a magas iso (brutálisan rossz fényviszonyok voltak), de hazafelé félreálltam hogy a holdfényben is kipróbáljam a gépet.

Camerából kiesett raw 1:1 LR konvertálás, semmiféle utómunka, zajszűrés vagy belenyúlás nincs. ISO6400. Aki azt mondja, hogy a D600 zajos magas érzékenységen, az vagy nem tud zajt szűrni, vagy hülye. (Netán más az ingerküszöbe mint nekem, csak hogy diplomatikus maradjak.)

Szóval töknyers kép itt.

DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8605

Oké, oké, semmi gond.

A D80/D90 vázak közül nekem sem volt eddig gondom szivárgással. És a probléma biztosan a vázban van, a Lee rendszert ui. a D90-en is használtam már, probléma nélkül.

 

A fő gond még csak nem is maga a szivárgás, hanem az hogy ez vörös lesz a képen. A Lee Big Stopper ugyanis nagyon hideg tónusú szűrő, kb. 12000 Kelvines egyéni fehéregyensúly kompenzálja csak, ennél pedig minden fény, ami nem az ND szűrőn keresztül jön be, elszínezi a képet. Vannak sokkal csúnyább eredmények ki, de azokat már a kép készültekor törlöm a helyszínen.

 

Persze van rá egyszerű megoldás: a nyakpánt úgyis kéznél van az állványon lévő gépnél, és rá lehet igazítani a keresőre. Csak éppen kényelmetlen akár 3-4 percig ott tartani, és nem tudom ráexponálni magam a képre.

 

A témát pedig azért hoztam fel, mert közel azonos felépítésű vázakról van szó, mint Balázs új gépe.

Előzmény: ph5.5 (8604)
ph5.5 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8604

Semmi lesajnálás nem volt benne- tényleg. Az ugrott be amikor a Nikon 24-70/2.8-ről elterjesztette egy Japán srác hogy nem jó az az objektív, mert hogy fény jut be egy a távolságskála részén... kiderült hogy igaza van, és abban az esetben jelentkezik is ha 100Ws-os beállító izzó elé tartjuk a fényképezőgépet és úgy exponálunk stúdióban. Máshol nem sikerült reprodukálni a jelenséget.

 

A két linkelt fotódra akkor ráklikkeltem és nem láttam rajta hirtelen semmi rendellenességet- azt hittem vicceltél a kereső problémájával.

Anno D50-el kezdtük. És ha szükség volt jobb technikára- lecseréltük. Soha, semmilyen körülmények között egyik váznál sem jött nálam elő ez a fényszivárgás gond. Pl a D0 esetén adtak külön kupakot a lefedésre... soha sem használtam. De D300-on sem, pedig szerintem azzal fotóztam a legtöbbet hosszú expoval- nappal is. Most van beépített sötétítő, tehát még bajlódnom sem kell vele- és mégsem használom. Erre utaltam.

A D7100 miatt meg abszolút nem lehet semmi lesajnáló a szavamban. A kapható legkomolyabb DX váz a piacon. ÉS ha valakit a felszerelése alapján ítélnénk meg az pedig régen rossz lenne.

 

SZóval elnézést ha félreérthető voltam. 

 

(Kisbergiccsel pedig napi szinten szoktunk beszélni- szóval ha leszólnám a felszerelése bármely elemét az feltehetően előtte már rég megbeszéltük vele, és vicc szintjén mozog csak a dolog)

Előzmény: DimensionSeven (8603)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8603

A lesajnáló gúnyolódás eddig nem volt jellemző rád, mi lelt?

Előzmény: ph5.5 (8602)
ph5.5 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8602

Ez gyakori hiba... nálam pl rendszeresen jut be fény az objektív elején keresztül, ha leveszem a frontkupakot :)

 

D700/D3 esetén pl ott a kereső záró mechanika. 1x kipróbáltam... működik :)

Előzmény: DimensionSeven (8597)
ph5.5 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8601

Itt tuti sötét volt... észre sem vette hogy belóg pár ág a téma elé :)

Előzmény: DimensionSeven (8594)
u.hu Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8600

Azt a rohadt nagy stuck pixelt azért kivehetted volna...

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!