Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2019.04.13 0 0 13779

A paprika több évig életben tartható, ha elég fényt kap, és nem lepik el a tetvek.

Az egyik átteleltetett paprikám nekem is tele van virággal, és most már jók az esélyei, hogy jó állapotban kezdheti a következő szezont.

Előzmény: Csimpolya (13778)
Csimpolya Creative Commons License 2019.04.13 0 0 13778

Örömmel vettem észre, hogy mindkét húsvéti kaktuszomon szépek a bimbók, lehet, hogy tényleg húsvétra nyílik ki belőlük egy-kettő. 

Ami a csilipaprikát illeti, fura a helyzet. A régi virágzik, és semmi jelét nem mutatja, hogy el akarna száradni. Lehet, hogy feltaláltam az évelő paprikát? Viszont a magjaiból lett sötétzöld, izmos, zömök palánták nem bírták ki azt, hogy cserépbe ültettem át őket. Elég baj, de remélem, a piacon, a múltkori árustól sikerül egy újabb, szép reményekre jogosító példányt beszerezni.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13777

Szépségesek!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13776)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 13776

kirándulás közben.....

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.16 0 0 13775

Én itt pakolászok, meg ültetgetek, erre az időjósok mínuszokat ígérnek jövő hétre! Remélem, nem lesz igazuk, mert különben pakolgathaatok vissza. Igaz, nem a lépcsőházba, csak a szobába, de akkor is! Hát kellett nekem kaktusz? Igen, kellett és kell is.

Előzmény: Csimpolya (13774)
Csimpolya Creative Commons License 2019.03.15 0 0 13774

Ma délelőtt rászántam magam, és az összes növényt kivittem az erkélyre. A macskám csak most volt hajlandó megbocsátani a felfordulást, ami okoztam. Még nem tudja, de két nap múlva még jobban kiszúrok vele, mert lekapcsolom a gázt.

Ami a növényeket illeti, jól teletek, csak kettő volt, ami nem bírta ki. Őket sajnálom, de sarjikák voltak, és nagy számban hagytak maguk után leszármazottakat. 

Újra szép lett az erkélyem, no meg a konyhaablak párkánya! Néhány kaktuszt át kellett volna ültetni, de nem volt földem. Tettem néhány találó megjegyzést az előrelátásommal kapcsolatban, de majd holnap bepótolom. Természetesen csak a macskakiállítás után!

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13773

Olyan csodás idő van, hogy néhány növényt már kivittem az erkélyre, ha minden jól megy, pár nap, és a kaktuszok is sorra kerülnek. Némi meglepetéssel tapasztaltam, hogy néhány esetben a cserép és a falitartó között csinos, de sápatag pókocskák lapultak. Eléggé nehezményezték, hogy zavartam őket, de egyiket sem bántottam, a tisztogatás és a helyváltozás után viszatérhettek a lakásukba. Remélem, méltányolják.

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13772

Ejnye-ejnye! Ez alaptalan feltételezés, elvégre nincs bizonyítékod. Már ha az elégedettséget leszámítjuk.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13771)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13771

Mindezek után elégedetten űcsörög az autó tetején.... hmmmm

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13770

Egy ablak egyik felében van elhelyezve, a másik felét elég gyakran nyitom ki, hogy szellőztessek. Nem szeretném, ha megfázna. Még akkor sem, ha nem fog tüsszögni...

Előzmény: CBNora (13769)
CBNora Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13769

Ha már kikelt, egyáltalán nem kell rá a fedő. Inkább minél több fény.

Előzmény: Csimpolya (13768)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13768

Ma reggel nagyon meglepődtem, bár kellemesen, Tíz-tizenkét nappal ezelőtt paradicsommagot ültettem néhány cserépbe, és ezeket egy csöpp kis üvegház-szerűségbe tettem. Ma reggel nyurga, de csinos, mutatóujj hosszúságú palántákat láttam, kissé megdőlve, mert a fény felé nyújtóztak. Egy ajánlás jutott az eszembe, a doboz egyik oldalát, amiben vannak, óvatosan megemeltem egy gyufásdobozzal. Állítólag így nem dőlnek meg a palánták. 

A csilinek még csak a szép, fejlett gyökérzetét látom, nem is baj, mert éppen nincs itthon virágföldem, majd legközelebb pótlom a hiányt.

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13767

Én sem eszem az erőspaprikát, a csiliben csak gyönyörködöm, a termését is el szoktam ajándékozni.

Előzmény: CBNora (13766)
CBNora Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13766

Igen, de a lilánál nem erősebb.

Mi nem nagyon esszük az erőset, a termés nagy részét is elajándékozzuk. De szép növények, az Etna ilyen (régebbi kép, nem a mostaniról):

Aránylag könnyű átteleltetni, még bimbókat is hoz. A lila erősebben megkopaszodott.

Előzmény: Csimpolya (13765)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13765

A nevéből ítélve, az Etna alighanem jó csípős! Egynéhány palántát megtartok, de én is sokat el akarok ajándékozni.

Előzmény: CBNora (13764)
CBNora Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13764

Már én is ültetgetem a díszpaprikákat.

Most földben kelnek, a VHO-tól örökölt állatmelegítő lapra téve. A lila levelűből már kiültettem poharakba a szükséges mennyiséget. Pár napot még várok, nem megy-e belőlük tönkre valamennyi, aztán a maradék csíranövényt elajándékozom. A másik, amelyikről az őszi kertészeti kiállításon megtudtam, hogy Etna fajtájú, valamivel lassabban kel, de 3 palántám már abból is van.

Két tavalyi tövet a fürdőszobában teleltetek. Ezeket kéthetente le kell zuhanyozni, különben nagyon ellepik a levéltetvek. Mindent sose sikerül lemosni.

Előzmény: Csimpolya (13763)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13763

Még mindig szép a csilipaprikám, ezért aztán a legszebb példányokból magot szereztem, és a Nórától tanult módszerrel nedves papírtörlőre tettem. Van egy kis műanyag dobozkém, azt használom, mint üvegházat. Remélem, sikerül, de ha nem akkor sem vesztettem semmit.

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.13 0 0 13762

Még nem próbáltam ki a magkeveréket, de fogom! Így is érdekes, ahogy a cinkék felkapnak egy magot, átrepülnek vele a szemközti fára, és ott eszik meg, aztán vissza. Időnként egy-két korty vizet is nyelnek. a macskám már megszokta, ritkán nézi őket, inkább egész nap szunyókál, és milyen igaza van!

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.10 0 0 13761

Ma viszont a piacon jártam, és vettem madáretetésre szolgáló magkeveréket, Igaz, még nem próbáltam, de nemsokára a fogyasztók tesztelik.

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.08 0 0 13760

Tegnap diót törtem, és maradt egy félmaroknyi aprócska darab belőle. Kitettem az erkélyre, amit a cinkék őszintén helyeseltek. Nem mértem az  időt, de szerintem húsz perc alatt elfogyott! A napraforgó, illetve tökmagot is eszik, a feketerigók és a balkángerlék is, de a dió a cinkék kedvence. Egyszerre hárman i igyekeztek hozzáférni. Lehet, hogy utánpótlással is szolgálok nekik. 

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.23 0 0 13759

Szúnyogháló nálam is van, de időnként szellőztetni is kell. Arról nem is beszélve, hogy a reggeli kávémat általában az erkélyen iszom meg, és közben átgondolom a napi tennivalókat.

Előzmény: CBNora (13758)
CBNora Creative Commons License 2018.12.23 0 0 13758

Ha találnak valami védett zugot, túlélik. De ez nem baj, a jövő évi poloskanépesség szempontjából elhanyagolható az néhány példány, nekik viszont nagyon nem mindegy, megöljük-e, vagy sem.

Egyébként a szúnyogháló nálunk nagyon bevált, a szobákban nincs poloska, a bejárati ajtón szoktak néha beszökni. Őket kidobom a kertbe, aztán vagy boldogulnak, vagy nem.

Előzmény: Csimpolya (13757)
Csimpolya Creative Commons License 2018.12.23 0 0 13757

Akkor éppen -5 volt, ezért nem hinném, hogy túlélték, bár ki tudja?

Előzmény: sickamic (13756)
sickamic Creative Commons License 2018.12.23 0 0 13756

A talált poloskákat megölöm.

Előzmény: Csimpolya (13755)
Csimpolya Creative Commons License 2018.12.16 0 0 13755

A nagytakarítás során kénytelen voltam rájönni, hogy a lakásom rovarszállodaként is működik. A konyhaablak résében vagy tíz katicabogár lapult. Eleinte azt hittem, már nem élnek, de szép lassan mozgolódni kezdtek, ezért békén hagytam őket. Befejeztem a tisztítást, és az ablak becsukása után húsz perccel már vissza is mentek a telelőhelyükre. A függöny ráncaiban viszont öt-hat poloska lapult, velük nem voltam ilyen kíméletes. Kiszórtam őket az erkélyre, nem érdekel, hogy boldogulnak.

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.07 0 0 13754

A napraforgómag mellé szereztem egy zacskó hámozott tökmagot is, népszerű lett madárkörökben. Kísérleti jelleggel némi mákot is kiraktam, de az megmaradt. Sebaj, én is szeretem.

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.01 0 0 13753

Szereztem egy zacskó hámozott, natúr napraforgómagot, és azt is kitettem az erkélyre. Úgy veszem észre, a madarak nem utasították vissza a szíves meghívást. Legalább elszórakoztatják a macskámat.

Csimpolya Creative Commons License 2018.11.29 0 0 13752

Hűha! nálunk nem volt ilyen rossz, a hőmérő -2 fokot mutatott reggel. Ez is elég, de nem túl meglepő, hiszen nemsokára december.

Előzmény: CBNora (13751)
CBNora Creative Commons License 2018.11.29 0 0 13751

Nálunk ma reggel -9,5°C volt közvetlenül a ház előtt.

Előzmény: Csimpolya (13750)
Csimpolya Creative Commons License 2018.11.29 0 0 13750

Reggel kinéztem az erkélyre, és némi meglepetéssel tapasztaltam, hogy a madarak ivóvize behártyásodott. Persze rögtön felöntöttem meleg vízzel, és ezt kétóránként megismételtem, viszont itt a bizonyíték arra, hogy az idő zordabbra fordult.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!