Keresés

Részletes keresés

pahimari Creative Commons License 2015.09.26 0 0 84

Sziasztok,

látom, hogy itt találok segítséget :)

Tetőtérbe vezető lépcsőt kell csinálnunk, és hát picit kicsi a nyílás, ami ki lett hagyva.

205x120 cm-es nyílásunk van, és 280 a szintkülönbség. Az előtér, ahova érkezik a lépcső 230as belmagasságú, és hogy jó legyen, ezen előtérbe érkezéskor még egy áthidaló gerenda is boldogít minket, ami csupán 215ös belmagasságú.Egynegyed fordulós húzott lépcsőt szeretnénk, amit próbálok számítgatni, rajzolgatni, és a következőre jutottam, nem tudom, ha így csináljuk, milyen lesz a végeredmény.

20 cm-es lépésmagassággal, 22,5 cm-es lépésmélységgel 13 db lépcsőfok kell, amiből így alulról a 3. lépcsőfoknál 5 cm-t belóg az áthidaló gerenda, ezt még túl is élnénk. De ezekhez az adatokhoz annyit csaltam, hogy a járóvonalat a fordulóban nem középre szerkesztettem, hanem 10 cm-rel eltoltam a külső ív felé.

Vajon kivitelezhető ez így? Tudom, hogy nem szabályos, és hogy a belső íven eléggé leszűkülnek a lépcsőfokok, de szükségmegoldás kell.

Másik problémám, hogy nem tudom a módját az elhúzásnak. Magyarul, hogy kell kiszámolni, hogy hány centivel kell elhúzni az első húzott lépcsőt, és aztán a többit?

Nagyon megköszönöm előre is a segítséget.

petitprune Creative Commons License 2015.07.19 0 0 83

Köszi a tanácsot.

Azt nézem, hogy lehet kapni padláslétrákhoz porvédő ajtót.

Lehet azzal fedem be, mert azt oda tudom rögzíteni a meglévő nyílásba és van belőle szigetelt is, meg többféle méretben is kapható.

Aztán majd jöhet a létra / lépcső.

üdv

Prune

Előzmény: Dunit (82)
Dunit Creative Commons License 2015.07.15 0 0 82

Szűken igaz,  de ekkora nyílásba már lehet lépcsőt építeni. De amíg ez nincs meg, fedd be biztonságosan.

Elvileg a 60 x 60 cm -es nyíláson is átférsz.

Elvileg van a létra, az lehet függőleges, vagy dől egy bizonyos mértékig. majd  egy bizonyos dőlés után már lehet lépcsőt építeni, a lépcső képlet figyelembe vételével.

Meg kell terveztetni !!

Előzmény: petitprune (81)
petitprune Creative Commons License 2015.07.15 0 0 81

Sziasztok!

Van egy ház, amit kinéztünk és van benne egy kb. 100x100-as nyílás, ami az előszobából megy le a pincébe.

Gondolom lépcsőt akartak annak idején oda tenni, hogy le lehessen menni a házból is a pincébe, csak elfelejtették befejezni.

Most egy pokróc van odatéve, meg valami szivacs, különben életveszélyes, ha valaki nem figyel.

TNN azt írja lentebb, hogy ekkora helyen csak a lift megy fel.

Lehet ide tenni valamilyen lépcsőt, csigalépcsőt, vagy oldjam meg létrával, vagy szögeljem be?

A házban vegyes tüzelésű kályha van, szeretném, ha bentről tudnék lemenni megrakni.

köszi előre is a segítséget.

üdv

Prune

Mariusi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 80

Üdv topikosok !

Van valakinek tapasztalata a galéria lépcsőkről ?

1,9  lenne az áthidalás. Mennyi a praktikus fok magasság ill. milyen szélesek a fokok  ?

M.

Sárgamacska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 79

A gabrielle és az anita vajon mikor rendelik meg ezeket a lépcsőket. A videótechnia tökéltes , de kérdés mit tudnak azok a lépcsők !!

Sárgamacska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 78

Áprilisban lesz 1 éve , hogy kész a lépcső.

Bevált !

Előzmény: TNN (76)
TNN Creative Commons License 2014.02.26 0 0 77

Szia! A legfontosabb a megfelelő nagyságú hely. (100 cm x 100 cm helyen csak a lift megy fel vagy az sem) Tehát a legfontosabb legyen elég hely ha nincs akkor feleslegesek a további engedélyek.

Előzmény: kbelaiop111 (75)
TNN Creative Commons License 2014.02.26 0 0 76

Ragasztás vagy gumi. /így látatlanban :) /

Előzmény: Sárgamacska (73)
kbelaiop111 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 75

Szisztok! Tudjátok, hogy mi a menete egy utólagos beltéri lépcső kialakitásának? Nézünk egy házat, ahol csak külső lépcső van. Téglából épült a ház. Milyen engedélyek szükségesek a lépcső kiépitéséhez? Van valami speciális dolog, amit érdemes tudni erről a témáról? Gondolom kellene vágatni egy téglalapot a födémbe. Előre is köszi a választ!

Sárgamacska Creative Commons License 2013.01.11 0 0 73

Sziasztok !

A következő poblémával fordulok ide a hozzáértőkhöz :

Volt egy meredek  padláslépcső, ami át lett alakítva.

A meglévő fellépő lapokra felhelyeztek egy vendéglapot  - 15 mm  vt.  rétegelt lemezből az új járó felület un. pillangó vagy helytakarékos lépcső lett.  Az eredeti lapok kb.  22 cm -esek, az új pedig 28 , így lefelé jövett a kb. 10 - 12 cm helyett a láb legalább 20 cm -re felfekszik, - biztonságosabb , kényelmesebb.

A probléma az , hogy nyikorog.

Kérdés összeragasztva  vagy a két lap között hab alátéttel lehet ezt a nyikorgást csökkenteni ??

Egyenlőre csak csavarozva van - tehát még bontható.

Vélemények ??  

stomi 01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 72

Köszönöm a segítségeteket, már fel is vettem a kapcsolatot a gipszlepcso.hu -val.

remek megoldásokat kínáltak.

Előzmény: karesz1969 (71)
karesz1969 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 71

Szia stomi!

Én is a gipszbeton lépcsőt javasolnám,az enyém éppen most készült el, szerintem fantasztikus ez a technológia,gyors , precíz és szép.

Én Őket találtam a legolcsóbbnak:gipszlépcső.hu

Sok sikert.

Agur Creative Commons License 2012.01.31 0 0 70

Szia!

Keressél rá a "gipszbeton"-ra és akkor meg is találtad az egyik megoldást.

Olvass vissza ebben a topikban is.

Agur

Előzmény: stomi 01 (69)
stomi 01 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 69

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,L alakú húzott lépcsőt építtetnék. Én betonon gondolkodtam a stabilsága miatt, de a nappali ablak sarkába belelógna,ráadásul ahogy elmondták igen nagy felfordulással jár. Van valami alternatíva ami stabil , esztétikus és burkolható?  

talpfa Creative Commons License 2012.01.20 0 0 68

Szia Aqur!

Én arra gondoltam, hogy az általad jacasolt 10x7.5 deszkát fektetnék körben, végig, a lépcsőnyílás körül.

Az OSB-t nem szedném fel, hanem az OSB lapon keresztül a csavaroznám le, a gerendákhoz a deszkát.

Ehhez a deszkához rögzíteném az oszlopokat és burkolnám gipszkartonnal.

Biztonságos, stabil lehet ez a megoldáss így? 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Agur (67)
Agur Creative Commons License 2012.01.19 0 0 67

Szia talpfa!

A korlát oszlopait mindenképpen a födém fa gerendáihoz kell rögzítened.

A födém áttörést csak lezárták a lépcsőnyílás körül gerendával?

Ha itt a nyílás szélén van ilyen gerenda akkor ahhoz tudod rögzíteni a korlátot.

Ha nincs ilyen akkor kénytelen leszel a OSB lapokat felszedni és utólag a gerendákhoz erősíteni a födémen belülre un. fiókgerendákat, amikhez már gögzítheted a korlátot, vagy ...... a nyílás szélén végig fektetsz "talpszelemenként " egy  10 x 7,5 -ös fát és ezt rögzíted - csavarozd - a födémgerendákhoz. Ehhez már csavarozhatod a korlát oszlopait.

.... a sarkoknál ne felejtsed ki az oszlopok megtámasztását mindkét oldalról.

.....csak OSB laphoz ne rögzítsed az oszlopokat, mert csak idő kérdése, hogy mikor szakíitja ki valaki!

Üdv! Agur

Előzmény: talpfa (66)
talpfa Creative Commons License 2012.01.09 0 0 66

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

A tetőtérben a lépcső nyílás köré, korlátot szeretnék készíteni, faszerkezetes födém (OSB lap).

L alakú a lépcső nyílás, ide szeretnék készíteni "korlátot".

10X10 fenyő oszlopokban gondolkodom, amit gipszkartonnal borítanák be. Tetejére fenyből lakkozott "könyöklőt".

A kérdésem hogyan kell, érdemes rögzíteni a fa oszlopokat az OSB lapon, hogy megfelelően stabíl, biztonságos legyen?

Előre is Köszönöm!

lépcs Creative Commons License 2011.08.29 0 0 65

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék megosztani most egy levelet, és rá adott válaszomat, mert úgy gondolom, hogy közérdekű lehet.

A levél:

Tisztelt FT!

Segítségét szeretném kérni.

Lakás felújításom közben, új lépcső építésébe fognék, mivel kicsi a helyem egy helytakarékos lépcsőre gondoltam, de már az elején elakadtam.

Az alábbi adatokból próbálok dolgozni: 

FH: 155 cm

FV:  38 cm

BM: 228 cm

AT:  200 cm (de lehet több is)

H:    200 cm

Az α:  kb 78 fok (a rövidítések magyarázatát lásd: http://www.lepcsok.eoldal.hu/cikkek/lepcso-szamitas.html )

Nem tudom, hogy jól gondolom-e, de a lépéshosszt, én két lépcsőfokonként értelmezem, a helytakarékos lépcső esetén.

Tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan számoljam ki az F és a B értékét, hogy a lépcső használható legyen?

Egyáltalán ilyen magas α érték esetén is kivitelezhető a lépcső?

Üdvözlettel,

GJ

A válaszom:

Tisztelt GJ!

Először is, mint "avatott szakember" a helytakarékos lépcsőről le kell beszéljem. Természetesen sok baleset forrása lehet, ezen kívül a gyerekek számára fokozottan veszélyes, idősebbeknek nagyon nehézkes a járás az ilyen lépcsőn, tériszonyosok számára kellemetlen ez a típus .... és még sorolhatnám.

Kérem még egyszer jól gondolja át, hogy valóban nem talál még egy feláldozható négyzetméter helyet a lépcső számára?

Az egész felső szint értékét degradálja egy meredek lépcsővel.

Mindezek mellett nagyon indokolt esetek előfordulnak. Ezért el is küldök mellékletként egy alaprajzi és metszeti ábrát a megadott méretek alapján.

Illetve egy képet, hogy az oldalam lépcsőszámoló programja hogyan számolja ki a kérdéses lépcsőt. Ezen az oldalon http://www.lepcsok.eoldal.hu/cikkek/nyitooldal/a-lepcsok-helyigenye---03.html

További válaszaim:

1. "Nem tudom, hogy jól gondolom-e, de a lépéshosszt, én két lépcsőfokonként értelmezem, a helytakarékos lépcső esetén."

Ez bizony alapvető hiba. Itt is a Blondel képletet kell alkalmazni, mintha egy normális lépcsőről lenne szó, azzal a különbséggel, hogy a fokok mélysége felváltva kiszélesedik. A lépéshossz ezáltal nem változik.

2. "Egyáltalán ilyen magas α érték esetén is kivitelezhető a lépcső?"

Az Ön esetében az alfa 58 fok. (78 fokos emelkedés esetén nem kivitelezhető lépcső.)

Még egy fontos észrevétel a tapasztalatból. Okvetlenül mindkét oldalra kerüljön stabil karfa

Hollandiában láttam lelógatott csomózott nagy átmérőjű kötelet is. Nem rossz, de nem helyettesíti a karfákat.Sok sikert a kivitelezéshez.

Üdvözlettel

FT

www.lepcsok.eoldal.hu

lépcs Creative Commons License 2011.05.19 0 0 64

Kedves Sünbogár!

Előre leszögezem, hogy valószínűleg elfogult lesz a válaszom. Faipari mérnök vagyok, és főleg fa lépcsők tervezésével foglalkozok.
A fém szerkezetekkel sokszor meggyűlt már a bajom. A gond általában az, hogy a különböző szakmák munkáját elfelejtik összehangolni.
Nem készül egy mindenre kiterjedő alapos terv, így az asztalos szidja a lakatos munkáját, a korlátot szerelő harmadik szakember pedig az előző kettő szakma teljesítményével elégedetlenkedik.
Sajnos általában a fő probléma a dilettáns nem szakértő lakatosmunkával kezdődik (Tisztelet a kivételnek!). Általában a lépcső nincs helyesen kiszámolva, ha esetleg forduló is van a lépcsőben akkor a lépcsőfokok "húzása" (fordulása) katasztrófálisan van kiszerkesztve. A lakatos örül, hogy valahogy összeállt a lépcső, és a korlátra nem is gondol. (Azt majd megoldja valaki más.) Pedig általában ha az alap szerkezethez nincs lehetőség rögzíteni a korlátot akkor az nagy valószínűséggel nem lesz elég stabil.
Ha mégis minden összejön, és a hibák elhanyagolhatóak, akkor is van egy nagy hátránya az ilyen lépcsőknek. Nevezetesen a fém szerkezet bár stabil, de egy bizonyos kellemetlen rezgése van. A fa rövid idő múlva nyikorogni fog, esetleg a kovácsoltvas oszlopok rezegnek, zörögnek.
Eddig az esztétikai összhatásról még nem is szóltam. De erről inkább árulkodjon ez a két fotó:

Az eredeti fém szerkezetben a fa elemek erősen nyikorogtak, és a fordulóban balesetveszélyesen leszűkültek a lépcsőfokok. Rengeteg munka lehetett vele, mégis nem ér az egész semmit, mert a megrendelő teljes mértékben elégedetlen volt. (jogosan)

Ezt készítettük helyette.

Az évek során sokszor előfordult, hogy felkértek meglévő fém szerkezet fával történő burkolására. Az esetek nagy többségében a megrendelő belátta, hogy ki kell dobni a lakatosmunkát, és készítettünk helyette szép öntartó fa lépcsőt. A többi esetben pedig inkább nem vállaltuk a munkát.
Mindezek ellenére létezik olyan fém szerkezet amit szépen és megfelelően lehet kivitelezni, könnyű fával kombinálni.
Remélem nem sértődik meg a konkurencia, hogy idelinkelem az egyik képüket:
http://www.stadlerlepcso.hu/termek_show1.php?im=scan0009.jpg
Ezen a lépcsőn jól látható, hogy a fém szerkezet úgy készült, hogy könnyű legyen a fa lépcsőfokokat rögzíteni, és a korlát is kellő stabilitással bírjon.
Valahogy így kéne fém szerkezeteket építeni.
Sajnos a hétköznapokban nem ilyen fém lépcsőkkel találkozok.

Ezért a válaszom, hogy sajnos nem foglalkozhatok meglévő fém szerkezetek fával történő burkolásával.

Ha azonban a teljes szerkezet kivitelezését bízza rám, akkor a munka kivitelezhető.

Például itt egy régi fém tartószerkezetes lépcsőm: (faiparos szemmel nem túl szép :) )

Az oldalamon további munkáimat, és elérhetőségeimet megtalálja
http://www.lepcsok.eoldal.hu/

Tisztelettel
Füleki Tibor

Előzmény: sünbogár (63)
sünbogár Creative Commons License 2011.05.15 0 0 63

Kedves lépcs!

Látom, szakértő a lépcsk terén. Azt szeretném tudni, hogy fémvázas lépcső készítésével foglalkozik-e. Fém váz, fa járólapok, előregyártott kovácsoltvas korlát az elképzelésem.

Előre is köszönöm válaszát

Körtvélyesi Zsófi Creative Commons License 2011.04.25 0 0 62

Előre is nagyon köszönöm:-)

Előzmény: lépcs (61)
lépcs Creative Commons License 2011.04.16 0 0 61

Köszönöm a dícséretet, igazán jól esik. Valószínűleg a honlapnak is köszönhetően elhalmoznak a megrendelők munkával, és most nincs időm a számítások fejlesztésére.

Már előkészítettem egy új számítást ahol nem szerepel a födémvastagság. A beérkezett mail-ek és telefonok alapján látom, hogy sokaknak így ez bonyolult.

Ígérem, hogy utána az első dolgom a negyedfordulós lépcsők számítása lesz. Pihenő nélkül, később pedig pihenővel is.

Előzmény: Körtvélyesi Zsófi (60)
Körtvélyesi Zsófi Creative Commons License 2011.04.11 0 0 60

Szenzációsan jó a honlapod, a munkáidhoz pedig gratulálok!

Számíthatok arra, hogy negyedfordulatos lépcsőre is készítesz számítást? Nagy segítséget jelentene...

Előzmény: lépcs (42)
kankaliza Creative Commons License 2011.03.26 0 0 59

Ők készítenek lépcsőket és lépcsőkorlátokat is - bár Vas megyeiek:

www.vasmester.com a baloldali menüsorban láthatsz tőlük referenciákat is a korlát és a lépcső menükben. Üdv

Előzmény: Kazi2 (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 58

Köszönöm! El sem hiszi milyen sokat segített :) :D

Előzmény: lépcs (57)
lépcs Creative Commons License 2011.03.14 0 0 57

Szlovákiai oldalon találtam pont olyat amire szükséged lenne: http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0503.htm  Ehhez nem lenne szükség pisztolyra.

Sajnos a magyarországi Den Brawennél nem találtam pont ilyet, mert egészen más márkaneveken forgalmaznak. (Mintha nem is ugyanaz a cég lenne.)
A Soudalnál találtam, bár ahhoz kell pisztoly. http://www.soudal.hu/termekshow.php?pos=22&kat=27

De ha tovább keresgélsz lehet hogy találsz.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 56

+ kérdés. Honnan tudom hogy expanzív e vagy sem? Nincsen még pisztolyom így olyan hab kellene aminek van saját kinyomója. Köszönöm előre is :)

Előzmény: lépcs (54)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 55

köszönöm szépen... megfogadom :)

Előzmény: lépcs (54)
lépcs Creative Commons License 2011.03.13 0 0 54

Zember01,

javaslom használj nem expnzív PUR habot. És ha lehet a fokokat rögzítsd speciális lépcső dűbellel. Például: http://fischerdubel.hu/rogzitestechnika-1/altalanos-rogzitesek/tbb-lepcso-rogzites-fischer.html Egy kicsit drága de ez a profi megoldás, és szerelés után rögtön járható. A Würth nek is van hasonló terméke de azt most nem találtam meg a neten. Persze lehet nélküle is, de nehezebb a pontos munka.

Ha mégis klasszikus PUR habot használsz akkor mindenképpen le kell terhelni a fokokat 2-4 órára. A mennyiség pedig annak is a függvénye, hogy milyen sík a beton, és mekkora hézag lesz a beton és a lépcsőfok között miután beállítod a vízszintest. Javaslom egy kicsit nyomj ki valahová, és meglátod mekkorára dagad. Ezután jobban el tudod majd képzelni.

Jó munkát!

Előzmény: Törölt nick (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!