Keresés

Részletes keresés

Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 62
Lehet, hogy így wan, lusta wagyok utánanézni.

Komolyan, az állandó MIÉPezéseddel lassan már azt wáltod ki belőlem, hogy egy 2006-os Fidesz-MIÉP kormányért szurkoljak, csak hogy a sok paranoid wészmadár boldog legyen: mi megmondtuk! :]]]

Előzmény: liberálmensevik (60)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 61
Ne általánosits a a fiatalokkal kapcsolatban, kérlek! Fiatalok =/= jobboldal!

üdv KG

Előzmény: Nils Holgersson (39)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 60
Szerintem ő is erről a határozatról beszélt.
Csakhogy benne volt a határozatban az is, hogy addig marad képviselőcsoport, amíg az induló létszámát megtartja.

Áder ezt nem volt hajlandó átvezetni a házszabályba , Salamon László az ügyrendi bizottság -no nézd csak : FMPP-s ! nahát.. - elnökének véleményére támaszkodva.. már 1998 végén Szabó Lukács távozásakor.
És még Cseh Sándor is ott volt..

Bizony, ez volt a MIÉP-es frakcióval kötött frigy egyik édesgyermeke a médiakuratóriumok és a VaÚ-beli életterezés mellett. :-)
lm

Előzmény: Turulmadár (59)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 59
Ezt akkor witasd meg Török Gáborral, ő mondta, hogy az Alkotmánybíróság megszüntette azt a határozatot, ami szerint legalább 15 fő kell a frakcióhoz, mivel így 5%-ot szerzett párt nem mindig alakíthat frakciót. Ehelyett nem született új rendelkezés azóta sem.
Előzmény: liberálmensevik (57)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 58
A szavazatszámlálásnak itt nem nagyon wolt tétje, ezért tényleg akadtak olyan helyek, ahol a helyi Fidesz nem delegált szavazatszámlálót, mivel feleslegesnek érezte azt. V. kerületben minden szavazókörben wolt Fidesz-delegált.

Olyannyira nem küldött sehová, hogy a szavazás előtt a polgármester külön levélben kérte az iskolák, ovodák stb (ahol a szavazóhelyiségek voltak) alkalmazottait, hogy közülük legalább 3-an vegyenek részt a bizottság munkájában önkormányzati delegáltként!

Mindig wan 3 önkormányzati delegált.

Előzmény: AliceCsodaországban (54)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 57
Mesélek, kedves Turulmadár :-)

Szóval, az AB meghozta a 7/1998. (VI. 16.) AB határozatát
Közzétéve a Magyar Közlöny 1998. évi 52. számában
Budapest, 1998. június 15. - mely szerint a 15 fő alatti frakció (5% fölötti eredményt elért párt esetében) addig működik, amíg megtartja induló létszámát - azaz a MIÉP esetében 14-et.

Ehhez képest már 12 fő is volt a frakció, de Áder János még nem vette a fáradságot (bátorságot?) , hogy a belföldi magyarigazolványt bevezetni készülő frakcióra alklmazza az AB döntést.

A Házszabályba is párszor be akarták emelni ellenzéki indítványozók, de Áder megvédte a hű szövetségest és az FMPP frakcióval együtt megakadályozták meg az indítvány megtárgyalását is.. :-)

Van még kérdésed?
lm

Előzmény: Turulmadár (47)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 56
Aki nálam fiatalabb, annak nem nagyon wan wálasztójoga. :]]]
Előzmény: PETUR (52)
sashimi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 55
Hat nem tudom. En OV-tol csak olyanokat hallottam, hogy talan-talan kicsit tobb erv szol az igen mellett. Majd attert a hatranyok ecsetelesere.
Szombat este se volt tul lelkes az igen bejelentesekor.

Rogan volt az utolso, aki nyiltam igent mondott.

sashimi

Előzmény: Turulmadár (51)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 54
Kedves Turulmadár a fidesz keze azért benne van ám a dologban, hidd el. Ugyanis én még olyan szavazatszámláláson nem vettem eddig részt, ahová a fidesz ne küldött volna pártdelegáltat. Most nem küldött! Olyannyira nem küldött sehová, hogy a szavazás előtt a polgármester külön levélben kérte az iskolák, ovodák stb (ahol a szavazóhelyiségek voltak) alkalmazottait, hogy közülük legalább 3-an vegyenek részt a bizottság munkájában önkormányzati delegáltként! Különben azt is meg kellett volna gondolni, hogy mikjor megyünk ki pisilni, és mozgóurnáról szó sem lehetett volna! Ezt mivelk magyarázod? Hirtelen olyannyira megbíztak volna a szavazatszámlálókban?

Tényleg, aki rajtam kívül számolt a bizottságban, annak mik ezirányban a tapasztalatai?

Előzmény: Turulmadár (51)
Geyza Creative Commons License 2003.04.13 0 0 53
Egy cég életében 66,6%-os döntés kell hogy többségi legyen az eredmény! Egy ország életében elegendő az ország 30%-a! Amennyiben az ország egy gazdálkodás, akkor mint ha egy cég lenne, biztositani kellene a többségi eredményt.

A távolmaradás oka ennek a feltételezése volt, lévén sokan ugy gondolták, ha nincsenek ott, nem lesz eredményes!

1. Ha mindig megvárnák a 2/3-os többséget, semmiről se lehetne dönteni. Egy törvényt se fogadnának el... Talán ez lehet az oka, hogy seholse alkalmazzák eme remek módszert!:-)
Bocs, de ezzel a számtantudással nyolcadikban bajban lennél.

2. Hát remélem, hogy nem gondolták így millióan, mert ez egy eszméletlen nagy ökörség. Ha milliók így gondolták, az azt jelentené, hogy milliók képtelenek megérteni Magyarországon egy bővített mondatot. Ugyanis kb. ennyivel el lehet mondani a népszavazás működését.

Ha valaki az EU-belépés ellen volt, annak - amennyiben elérte egy 6-éves gyerek színvonalát - fel kellett volna fognia, hogy ezt úgy érheti el, ha elmegy és nemmel szavaz!

A népszavazásnak ugyanis nem volt részvételi korlátja azon kívül, hogy 25%-nak egyfajta szavazatot kellet leadnia. Tehát az igenhez az kellett, hogy legalább 2 millió ember igennel szavazzon (25%). Ha ők elmennek 2 millióan, akkor ha más el se megy, a szavazás akkor is érvényes és győz az IGEN!

Tehát ha egy nemmel szavazó nem ment el, azzal semmit se tett a szavazás érvénytelenítéséért, csak az IGEN győzelméért.

Előzmény: exlexman (44)
PETUR Creative Commons License 2003.04.13 0 0 52
A mindnyájunk által nagyrabecsült Fritz Tamás nyilatkozott oda a TV-ben (azt hiszem Duna), hogy a fiatalok nem mentek el.
Úgy látszik ők értik a Vezért. Te úgy látszik már öreg vagy! :-))
Előzmény: Turulmadár (49)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 51
Wasárnap sem lettek wolna többen, nyugi.

Külön kongresszust tartott a Fidesz, s ott hozott döntést, hogy az "igen"-re buzdítja a wálasztókat. Mi ebben a nem egyértelmű?

Előzmény: Viator Cosmopoliticus (30)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 50
Hmm, görcsölnek annyira, mint az itteni szociálterminátorok, hogy kimossák a kormányt a blamából? :]
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (41)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 49
:))))))))
:))))))))

Igen, a tudósítók már meg is írták, hogy Medgyessy próbál jó arcot wágni a dologhoz, de ez blamázs. :)

Amúgy meg fiatal wagyok, elmentem szavazni, barátaimhoz hasonlóan. Honnan a halálból weszed, hogy az idősek mentek, a fiatalok nem? Nekem pont fordítva tűnt...

Előzmény: Nils Holgersson (39)
Droopy Creative Commons License 2003.04.13 0 0 48
A kormany 2,7 mila tamogato szavazattal mukodik. Az elozo egy kicsit kevesebbel mukodott, eddig ezt a letszamot soha nem kevesellted?
Előzmény: exlexman (44)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 47
Mesélj arról a 15 fő alatti frakcióról szóló AB-döntésről... Tudtommal a Parlament azóta sem hozott az AB által alkotmányellenesnek nyilvánított házszabály helyett másikat.
Előzmény: liberálmensevik (28)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 46
>A távolmaradás oka ennek a feltételezése volt, lévén sokan ugy gondolták, ha nincsenek ott, nem lesz eredményes!

miután nem tudhatod mi volt az oka azt is irhatom (és ennek több alapja van), hogy az előzetes felmérések szerint mindenképpen meg lesz az igen, tehát nem számít, ha nem megy el szavazni...

Előzmény: exlexman (44)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 45
csak a pontosítás kedvéért: az a 10 millió az 8 millió...
tetszett volna elmenni és nemmel szavazni...(mindenki aki nemet akart mindani)
Előzmény: exlexman (34)
exlexman Creative Commons License 2003.04.13 0 0 44
Egy cég életében 66,6%-os döntés kell hogy többségi legyen az eredmény! Egy ország életében elegendő az ország 30%-a! Amennyiben az ország egy gazdálkodás, akkor mint ha egy cég lenne, biztositani kellene a többségi eredményt.

A távolmaradás oka ennek a feltételezése volt, lévén sokan ugy gondolták, ha nincsenek ott, nem lesz eredményes!

Ezek után az EUKK-véleménye szerint "bamba" az ország!

Szerintem meg a kormány tudatosan alulinformálta a kedves polgárokat...
A kampány jó sikerült, a polgárok, valóban "bambán" néznek maguk elé, hogyan is lehet, 30%-al eredményt elérni, a 100%-felett!!

alto Creative Commons License 2003.04.13 0 0 43
Hiába, a hibás szocializáció hatása, amit még Kádár idején szereztek :-))

Az ifjakat már OV nevelte, meg is látszik rajtuk.

Előzmény: Nils Holgersson (39)
Ariel Creative Commons License 2003.04.13 0 0 42
ahogy bator, a kutya is irta, o azert szavazott nemmel, hogy keresztbe tegyen a szociknak. na most a kevesbe radikalis fajta jobboldali, nagyvaloszinuseggel eu parti, de azt mondhatta, na majd jol kiszurok a szocikkal es nem megyek szavazni... :))

hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 41
Igazad van.
Érdemes meglátogatni az orbanviktor.hu interaktív részlegét - merev görcsölésben van a jobb.
Előzmény: Nils Holgersson (39)
Nils Holgersson Creative Commons License 2003.04.13 0 0 40
Illetve adott saját magának.
Előzmény: Nils Holgersson (39)
Nils Holgersson Creative Commons License 2003.04.13 0 0 39
Óriási bakot lőtt a jobboldal. Az itt dolgozó tudósitók hirül fogják adni a világnak ki a hunyó Magyarországon EU-ügyben. A felnöttek, az idősebb emberek elmentek, és igennel szavaztak. Mert felelőséget éreznek fiaik, unokáik jövöje miatt.
A fiatalok otthon maradtak. Öket nem érdekelte saját jövőjük.B@sszák meg.
Egy hatalomvágyó egyén görcsölése miatt képesek elcseszni saját jövőjüket.
Hát ez jár nekik, mert megérdemlik.
A jobboldal tegnap iszonyú nagy maflást kapott.
Disznó sajt Creative Commons License 2003.04.13 0 0 38
nahát :)))
Előzmény: exlexman (34)
alto Creative Commons License 2003.04.13 0 0 37
Mitagadás, a kádári restauráció kifejezés sokkal inkább illett a 98-2002-es Fidesz kormányzathoz. Emlékezz vissza a sok neokommunista dumára a bankárokról, privatizációról, nagytőkésekről. Csodálom, hogy Thürmer nem ajánlott nekik szövetséget.
Előzmény: Törölt nick (31)
abla Creative Commons License 2003.04.13 0 0 36
Nem szavaztam, de nem azért mert le*****om, hanem mert éppen mélydepresszióban kuksoltam otthon:P
Előzmény: exlexman (34)
zmoln Creative Commons License 2003.04.13 0 0 35
Nem 0 topic nyílt már ebben a témában.
Előzmény: exlexman (34)
exlexman Creative Commons License 2003.04.13 0 0 34
Az európai uniós választásról olvasom az Index-en:
http://index.hu/politika/belfold/bamb0412/

Az EU-kampányt levezénylő Európai Unió Kommunikációs Közalapítvány szerint a kampány sikeres volt, hiszen meglesz az igenlő voks, az ország azonban "elbambult", mivel sokan biztos eredményre számítva nem mentek el szavazni.

Eddig a cikk idézete.

Azt gondolom, az öröm ilyen formán történő megfogalmazása alpári és csak közhelyes, ha több mint 10 millió
polgárból mindössze 3 millió ment el szavazni. Ezt aligha lehet "bambaságnak" nevezni, mi több én még az IGEN
többségéről is csak halkan, minden ünneplés nélkül beszélnék. Azért nem menni valahova mert biztos vagyok
valamiben aligha bambaság, inkább felelőtlenség. Ha viszont elfogadjuk, az ország lakossága nem "bamba" akkor
a megfogalmazás inkább sértő mint sem üzleties. A felelősségtudó ember tudja, ha valahova el kell mennie, hogy
a szavazás eredménye az legyen amit vágyik, akkor ott lesz. A szavazás eredménye szerintem a szavazni képes
lakosság felének bizonytalanságát mutatja, aligha győzelemről, inkább passziv hallgatásról van szó. Az igéret földje
ahogyan mára az MSZP kamányát nevezik sokan, akik azt hitték más lesz, mert ezt "igérték". Miniszterelnökünk
összes barátja, rokona, ismerőse, zsiros megbizásokhoz jutva éli az ujabb, kormány közeliek luxus életét.

A polgárok érdektelensége nem bambaság inkább a néma beletörődés, a tehetetlenség iránti nyiltan megnyilvánuló
emberi reakciók, ahogy magyarosan mondanák "lecsinálom" az egészet. Miért is gondolna mást a polgár, ha az
ország vezetői, milliárdokat sibolnak el, mindig büntetlenül, mialatt a megélhetési összeg, családonként, az átlagnál
egyre csökken.

Azt gondolom, EUKK vezetőnek lenni felelősség lenne, és butaságot beszélni olyanról, amelynek tényét nem a
további 70% megkérdezését követően teszi meg, politikai blamázs. Az ország ebből a "blamázsokból" évek óta
egyre távolabb kerül az emberi megélhetéstől, mialatt vezetői, zsebeiket degeszre tömve, valóban kétes életet élnek.

Azt látjuk, a szennyesben egyre nagyobb a kaka, még is az ország szagolja adómilliárdokért, miközben egy hivatalos, közérdekkel megbizott szervezet, átlagos képességű vezetője, közszereplésével élve, lebambázza az ország lakosságát. Én egyszerűen csak azt mondanám, akinek olyan kicsi, hogy nem látszik, ne nyilatkozzon, mert akkor rögtön meglátszik!:)

F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.04.13 0 0 33
A kampány egyik tanulsága szerintem:

 


"Mindent olyan egyszerűen kell csinálni,


amilyen egyszerűen csak lehet,


- de nem egyszerűbben!"


/Albert Einstein/


 


("Everything should be done as simple as possible, but not simpler.")

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!