Keresés

Részletes keresés

TeWe Creative Commons License 2004.11.11 0 0 2764
vagy esetleg a nagy nemzetközi wikipediat is érdemes böngészni és bővíteni... :)
http://hu.wikipedia.org/
Előzmény: TeWe (2763)
TeWe Creative Commons License 2004.11.11 0 0 2763
hogy a reklámon kívül értelmes hozzászólás is legyen:
A wikipédián (www.wiki.hu) van egy jó bejegyzés már Nagykanizsáról (http://www.wiki.hu/index.php/Nagykanizsa), lehet folytatni... :)
Hajrá!
ensign Creative Commons License 2004.10.19 0 0 2762
Ma indultunk. www.kanizsaonline.hu
sasmail Creative Commons License 2004.09.26 0 0 2761

 

 

Új helyi portál indult Zala megyeieknek!!!

 

 

www.egerszegportal.hu

 

 

Nemcsak egerszegieknek szól, hiszen van rajta KANIZSAFÓRUM is!

undertow Creative Commons License 2004.09.07 0 0 2760
Sziasztok!
Van a városban olyan sportcsarnok vagy tornaterem, ahol vannak
ping-pong asztalok (és persze be is lehet menni játszani)?
Előre is köszi.
Lacikom Creative Commons License 2004.09.06 0 0 2759

Hát persze itt csak egy óriási buli az élet:-)

A sok új arcról meg ne is beszéljünk inkább.

Előzmény: vad_cica (2756)
biohazard Creative Commons License 2004.09.03 0 0 2758

Pont erről beszéltem...

 

Milyen buli itt Budapesten az élet? Hány évet tanultál/dolgoztál Budapesten?

Előzmény: vad_cica (2756)
TeWe Creative Commons License 2004.09.03 0 0 2757
"Ott legalabb buli az elet es nem egy dogunalom,mint itt!"
Ugyanezzel a lendülettel jöttem el a középiskola után Pestre, egyetemre én is.
Nem mondom, hogy nincs több lehetőség a kikapcsolódásra (szórakozásra) itt, mint Kanizsán, de nem olyan óriási a különbség. Itt is 1, max. 2 helyre járok el szórakozni, nagyjából mindig ugyanazokban a sörözőkben élem a társasági életem. Tehát lehet, hogy több lehetőség van, de több időbe is telik megtalálni azt az 1-2 törzshelyet is!
Munka: dolgozni lehet, hogy lehet Kanizsán is, de azokután, hogy itt az egyetem alatt találtam olyan állást, rugalmas munkaidővel, amilyet (főleg anyagilag) nehezen (sem) találhatnék Kanizsán, egy kicsit magasabbra tettem a lécet. Nem beszélve az ipari állásokról, amiket Kanizsán egyedüliként az "Izzó" kínál, bár ha nem soron akarsz dolgozni, hanem a diplomádnak megfelelően, akkor nem árt jóban lenned a kanizsai elittel :( (ez utóbbihoz nem igazán van kedvem...)
Tehát ... döntsd el te! :)
Előzmény: vad_cica (2756)
vad_cica Creative Commons License 2004.09.03 0 0 2756
  Ne haragudj,de Pest es Kanizsa kozott oriasi a kulonbseg!Ott legalabb buli az elet es nem egy dogunalom,mint itt!Pesten mindig uj arcokat latsz,latszik,hogy igazi nagyvaros!Penzt keresni meg itt,Kanizsan is lehet,csak az elet unalmasabb!
Előzmény: TeWe (2755)
TeWe Creative Commons License 2004.08.31 0 0 2755
Semmi problémám a város légkörével, a nyüzsgés megvolt az elmúlt 7 évben Pesten, nem ez ami itt tart. Sajnos kezdő diplomásként jóval jobb lehetőségeim vannak az elhelyezkedésre, a karrier építésre itt. Nem tartom elképzelhetetlennek, sőt egy kellemes opciónak inkább, hogy a megfelelő szakmai tapasztalat megszerzése után, karrierépítés egy későbbi fokán visszatérjek Kanizsára. Bár részemről csak az ipar jelent megfelelő álláslehetőséget, ami mostanában igencsak elveszett otthon. Amúgy nemrég kaptam egy egészen jó ajánlatot Zeg-ről a Flextronicstól, de Kanizsa=0.

Sajnos ez van, de egyenlőre nincs kilátás jobbra... majd ha Kanizsa felsőbb (vezető) köreiből eltűnnek ezek az emberek, akik az elmúlt tizenx éveben ülnek a foteljeikben és örülnek a saját bankszámlájuk növekedésének, és jönnek majd hozzáértő emberek, akkor talán a fiatalok számára is szebb képet mutat ez a város.
Talán pont mi leszünk ez a réteg, kik megfelelő élet- és szakmai tapasztalattal tudnak majd valamit változtatni...
Előzmény: Lacikom (2754)
Lacikom Creative Commons License 2004.08.31 0 0 2754

Tudom ez szépen hangzik de talán "nekünk" kellene valamit elkezdeni... Szerintem amúgy hosszútávon a családalapításnak sem nagyon kedvez a fővárosi légkör, nem szívesen nevelném itt fel majd a gyerekeimet. Én 6 évet húztam le itt de már kezd elegem lenni szóval lesz ami lesz próbálkozom Nk-án. Őszintén szólva az itteni barátaimon kívül nem fog hiányozni semmi.. A Bp-i lakásárak is az égben vannak vagy komprpomisszumot kötsz és vagy zajos vagy sötét vagy gettós környékre költözöl. Ha belegondolok bármikor kedvem szottyan  10 perc alatt kinnt lehetek a Csó-tónál vagy bárhol ahol kirándulni lehet, nem kell 1 órát utaznom hogy hétköznap kijussak a városból valami levegőre ahol persze egymás hegyén hátán vannak az emberek is. Strandolni ott van Gyékényes, Karos, Bázakerettye a Balaton is elérhető közelségben. Szinházi előadások, mozi, hétvégi bulik kicsiben de megvannak, sportolni pl.bringázni meg legalább lehet egyáltalán és talán nem törik fel annyiszor a kocsimat sem, mint itt.

De gondolom ez nem újdonság senkinek csak hát elhelyezkedni rohadt nehéz.

Előzmény: TeWe (2753)
TeWe Creative Commons License 2004.08.30 0 0 2753
Hát ezaz...
Én pl. ezért maradok a barátnőmmel együtt (szintén /volt/ kanizsai) Pesten, mert esélyét sem látom annak, hogy az elkövetkező 10 évben megfelelő állást taláhatnánk Kanizsán. Itt még a drágább albérleti pénzzel is jobb fizetést ajánlgatnak...
Majd ha lesz újra ipar Kanizsán, akkor talán....
Előzmény: Lacikom (2751)
biohazard Creative Commons License 2004.08.30 0 0 2752

Irigyellek de nagyon! Én lassan tíz éve Budapesten vagyok, de nem tudok lelépni ebből a kosz- és bűzhalmazból.

 

Pont a múltkor beszéltem valakival, hogy mennyire megtévesztő vidékről Budapest. Hogy itt minden szuper, szórakozás-hegyek, pasik, csajok, autók, király kéró. 

 

Aha. Tényleg. A pénzt meg biztosan minden reggel a postaládában találom. Ahhoz, hogy itt (Budapesten) jól tudj élni, minimum napi tíz órát kell dolgozni + napi 1-2 óra dugóban állás + idegeskedés. Ezek után nagy kedve van az embernek szórakozni.

 

Akárhányszor Nagykanizsára megyek, mindig ki tudok kapcsolni, és kipihenem magam.  

Előzmény: Lacikom (2751)
Lacikom Creative Commons License 2004.08.30 0 0 2751

Nah úgy néz ki én viszont végre hazaköltözöm hamarosan ebből a tróger fővárosból!:-) Már csak valami munka kéne... Amúgy elég szomorú, hogy szinte képtelenség elhelyezkedni, úgy tűnik "nincs szüksége" ennek a városnak semmiféle vérfrissítésre ígyhát nemcsoda hogy suli után majd' mindenki elpályázik innen.

 

biohazard Creative Commons License 2004.08.29 0 0 2750
Hát, ez nagyon okos hozzászólás volt. Gratulálok.
Előzmény: vad_cica (2749)
vad_cica Creative Commons License 2004.08.26 0 0 2749
Ne legy primitiv!Ez csak nicknev,ami egyaltalan nem azt jelenti,hogy szexgep vagyok es mindenkire raugrok!
Előzmény: biohazard (2748)
biohazard Creative Commons License 2004.08.24 0 0 2748
Én voltam Kanizsán a hétvégén, de egy vad cicával sem találkoztam (sajnos). Pedig még a tüzijátékot is néztem. Vagy pont ez volt a baj?
Előzmény: vad_cica (2746)
TeWe Creative Commons License 2004.08.23 0 0 2747
Elmentek 1etemere, oszt ottfogták őket ;)
Előzmény: vad_cica (2746)
vad_cica Creative Commons License 2004.08.22 0 0 2746

Hova tuntek a jo pasik Kanizsarol?????????

 

Előzmény: Norbaja (2745)
Norbaja Creative Commons License 2004.08.16 0 0 2745
Nyaral mindenki...
Előzmény: vad_cica (2743)
vad_cica Creative Commons License 2004.08.16 0 0 2744
Hey sracok,nagyon gyengen muzsikaltok!Ez lenne a kanizsai forum?Ugyanugy haldoklik,mint a varosunk!
vad_cica Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2743

Sziasztok!

Regota figyelem a hozzaszolasotokat,de mostanaban nagy a pangas!!!Mi tortent fiuk?

Sorsha Creative Commons License 2004.06.26 0 0 2742
Hátha valakit érdekel: Lakás kiadó Kanizsán
Görcs Creative Commons License 2004.06.22 0 0 2741
Hamarosan búcsúzom a városkától. Friss diplomával elköltözöm. Azt nem mondom, hogy nem tudtam volna elhelyezkedni, de olyan lehetőséghez jutottam, amit ez a város nem tud nyújtani nekem. Talán majd visszaköltözöm, mert azért nagyon szerettem volna maradni. A hétvégéken pedig biztos visszahúz a szívem (család stb.). Legyetek jók Kanizsaiak! :) Üdv. Görcs
TeWe Creative Commons License 2004.06.04 0 0 2740
up! :9

már megint elveszett mindenki... a közelmúltbeli meleg felzúdulás után visszasüppedünk mi is a városban jól tapasztalható ürességbe?

Amugy nemtom ki látta, de elkészült az ÚJ Nagykanizsa honlap... (www.nagykanizsa.hu) a réginél csak jobb lehet, de azért egyenlőre még nem akarom kritizálni(sem)... :)

eRIc Creative Commons License 2004.04.12 0 0 2739
ez már jó
Előzmény: Ninnna (2738)
Ninnna Creative Commons License 2004.04.08 0 0 2738
Hát, ha törölték, beolvasztották, akkor valszeg ide: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9107954
Előzmény: eRIc (2735)
TeWe Creative Commons License 2004.04.07 0 0 2737
nem nagyon, pedig "népszerű" lett Kanizsa ;)
Derek Creative Commons License 2004.04.07 0 0 2736
Nem sok mozgas volt errefele az utobbi idoben
eRIc Creative Commons License 2004.04.06 0 0 2735
rossz a kopid vagy már törölték a topikot?
Előzmény: Ninnna (2734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!