Keresés

Részletes keresés

szunce Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1667
Elismerem, jogos :-)
Mire mondtad, hogy durva?
Előzmény: Törölt nick (1666)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1666
Megtörtént.
Azok legalább nem voltak 100%-ig offok.
nade ez:

"A The Doors azon kevés együttesek közé tartozik, ahol sem a zenén, sem a szövegen nem érezni az idő múlását. (Persze nem minden számukon).
Titokzatos, izgalmas, ősi, mégis modern világ jellemzi őket. Páratlanok."

szunce Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1665
Megtörtént.
S most vess te is néhány korábbi hozzászólásra egy röpke pillantást!
Na, ugye.
Előzmény: Törölt nick (1658)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1664
Ehhhhhhhhh...
Ez durva!
szunce Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1663
"Bár a valós számok halmazán nemigen t'om értelmezni a hozzászólásod (a Can't buy me
love-ban az alany maga a mesélő, azaz nem az egyes szám 2. személy nem tud szerelmet
venni Maccának, hanem ő maga!)"

Már pedig csak a valós számok halmazán lehet, anélkül nem megy...
Apropó Can't Buy me Love-- ha hallottad volna a dal koncert verzióját, ahol Paul maga konfereálja be úgy a dalt, hogy You can't Buy me Love, hát akkor talán most te is jónak találnád a szám címének a magyarítását. Mellesleg a you ebben az esetben általános alanyként szerepel.

A többi példáknál örömmel várom a te általad írt változatokat, s aztán megbeszélhetjük itt a topikban, hogy melyik miért jó, vagy rossz.

Előzmény: Törölt nick (1660)
Tutenko Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1662
If I Fell-Ha elbuknék...
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1661
Blues - tenéked (Yer Blues)
Zűrzavar (Helter Skelter)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1660
Bár a valós számok halmazán nemigen t'om értelmezni a hozzászólásod (a Can't buy me love-ban az alany maga a mesélő, azaz nem az egyes szám 2. személy nem tud szerelmet venni Maccának, hanem ő maga!), de a kedvedért itt van még néhány kedvencem, a gyengébbek kedvéért kiemeléssel:

Egy lyukra meredve (Fixing a hole)
Benned, kívüled (Withon you without you)
Te sohasem adod nekem a pénzedet (You never give...)
ÁSD EL(!!!) (Dig it)
ÁSS EL(!!!) egy pónit (Dig a pony)

Előzmény: szunce (1652)
Tutenko Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1659
Itt te vagy a leggyengébb láncszem!
VISZLÁT!!!
Előzmény: szunce (1657)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1658
szunce!

Kösz a hozzászólást.
És most légyszi vess egy pillantást a topic címére.

szunce Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1657
A The Doors azon kevés együttesek közé tartozik, ahol sem a zenén, sem a szövegen nem érezni az idő múlását. (Persze nem minden számukon).
Titokzatos, izgalmas, ősi, mégis modern világ jellemzi őket. Páratlanok.
Előzmény: Tutenko (1656)
Tutenko Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1656
Nem volt olyan rossz a Doord de nagyon jó se!
Előzmény: Törölt nick (1655)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1655
... arról nem is beszélve, hogy szerintem az Oliver Stone-film nélkül a Doors erősen rétegzenekar lenne ma is. De ez nagyon OFF.
Előzmény: Makács Dezső (1654)
Makács Dezső Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1654
Kedves Magnum!

Abból a szempontból, amit írtál a hozzászólásodban a Stones kontra Beatles vitához, igazad van. A tipikus Rhytm and Blues számok jóval nyersebben, erőteljesebben szólnak a dallamos slágereknél. Szvsz egyébként a Stones volt az R'n'B zenekarok közül a legpoposabb. Példa: Time Is On My Side, Congratulations, Tell Me, Under The Boardwalk, Poison Ivy, You Better Move On, As Tears Go By stb. Mint ahogy a beatzenekarok közül pedig a fiúk játszották a legerőteljesebb hangvételű zenét. S ahogy a Yer Blues bizonyítja, tudtak (volna) bluest is írni és játszani.


Szunce!

Azt hiszem nem von le semmit a Doors nagyszerűségéből, ha azt állítom, hogy amíg nem jelent meg első LP-jük, legjobb akaratuk szerint sem tudtak igazán hatni a világ rockzenéjére, s a Beatles sem tudott versenyre kelni velük. Hiába voltak már az 1965-ös megalakulásukkor jobb zenészek mint a toplistás zenekarok többsége, s voltak kitűnő kész számaik, legjobb esetben is az a néhány ezerre tehető ember ismerte őket '67 januárjáig, akik a koncertjeiken ott voltak.


Krisztofer!

Azt százszázalékos biztonsággal nem tudom megmondani, hogy a Baby It's Youban kinek az ötlete volt ez a hangszerelés. Lehet, hogy Martiné. Ami biztos: A fiúk, különösen John szerette a Shirellest, akiik eredetileg lemezre vették ezt a számot. Mind Martin és mind a fiúk rendelkeztek zenei intelligenciával és kreativitással, a különbség az volt közöttük, hogy Martin tanult is zenét, míg a fiúk autodidakták voltak. Ugyanakkor Martin nem volt egy erőszakos típusú producer, hagyta érvényesülni a fiúkat. Ötleteket viszont adhatott, és adott is, s a fiúk ezeket nemcsak meghallgatták, hanem nemegyszer tovább is gondolták. Úgyhogy a kérdésed eldöntetlen a számomra. A Baby It1s You viszont továbbra is kedvencem.
A Halhatatlan Beatles "remixét" én is láttam, s jóleső nosztalgiával fedeztem fel benne, hogy néhány oldalt szentel a '80-as évek közepén és végén működött három Beatles-szel kapcsolatos klub működésének. Azok a régi szép idők, amikor három Beatles klub is működött egyszerre Budapesten!

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 1653
Némelyik igen, némelyik nem. Pl a Get Back a kislemezes Get Back, a One After 909 is megegyezik, a többi viszont eltér.
Előzmény: Mr. Cyber (1648)
szunce Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1652
"Negatívum: a kitűnő
számcímfordítások továbbra is változatlanok ('Nem vehetsz nekem szerelmet' és társai). "

Spec ez a számfordítás tényleg telitalálat. Talán egy más példát.

Előzmény: Törölt nick (1645)
thesaint Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1651
azért megvenni nem fogom a Halhatatlan Beatlest

akkor már a nemrég megjelent , újrakevert Milk and Honey vagy valami más lemez ebből a sorozatból

thesaint Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1650
én is láttam az új Halhatatlan Beatlest. Nagyon aprólékos, de kalózlemezkről nem nagyon láttam adatot. (vagy csak figyelmetlen voltam?)
Pedig a borító montázsában szerepel néhány Yellow Dog lemez....

A Musiclandban csak használt lemezeket lehet kapni? Hol érdemes még bootlegeket keresni?

A Get Back anyagok közül a WBCN Reference Acetate kiadvány is jó szerintem.(Yellow Dog)

the saint

Tutenko Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1649
Mi van Molnár Gábor lesóheredett!
Előzmény: Törölt nick (1645)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1648
Amit leírtál, azzal lényegében én is tisztában vagyok. A kérdésem kifejezetten arra vonatkozik, hogy a dalok vajon mindkét lemezen ugyanazokból a felvételekből lettek keverve?
Előzmény: Törölt nick (1647)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1647
A Get Back lett volna eredetileg kiadva 69 tavaszán: kikeverték, kész volt a borító, aztán nem jelent meg. Más lett volna a számok sorrendje, az egész lemez afféle "próbaprojektnek" volt megcsinálva, számok közti beszélgetésekkel, leállásokkal stb.
Sokkal jobb, mint a Let It Be, és ennek nemcsak a klasszisokkal jobb keverés az oka.
Előzmény: Mr. Cyber (1644)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1645
Már kapható a Halhatatlan Beatles c könyv új kiadása is (3990 Ft). Nem tervezem a megvételét, de tegnap alaposan átlapoztam.
Jóval nagyobb alakú. mint volt, de a képek továbbra is fekete-fehérek. Kiegészült (javítások & frissítések) az adattára (lemezek + dalok) és némi kronológiai áttekintés is helyet kapott benne, h mikor milyen Beatles-témájú műsor volt itthon látható/hallható. Negatívum: a kitűnő számcímfordítások továbbra is változatlanok ('Nem vehetsz nekem szerelmet' és társai).
Mondjuk piaci szempontból nem igazán jókorra időzítették (vs Antológia).
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1644
A Get Back album miben különbözik a Let It Be-től?
Előzmény: Krisztofer (1643)
Krisztofer Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1643
Ja, én is vettem egy-két jó dolgot a musiclandnél (Komplett Decca '62. január; 69-es tetőkoncert; Get Back album korabeli felvételek)
Előzmény: Törölt nick (1639)
nachson Creative Commons License 2001.10.19 0 0 1642
Könyörgök vegye fel valaki a szombati koncertet a VH1-ról!!!!

THX

nachson

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.18 0 0 1640
A teszkóban 11.900-ért adják az Antológiát. Kicsit furcsa lehet ott a húsz deka teszkómájas és a gazdaságos vécépapír mellett a kosárban .)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.17 0 0 1639
Bevallom, én nem bántam kesztyűs kézzel az Antológiával, remélem, most már hamarosan megjelenik az ÉS-ben a kritika...
Egy kis ingyenreklám a Musiclandnek: a bolt a József körúton van, a Balha Lujza téri McDonalds mellett, lehet bootlegeket is vásárolni, valamint most éppen kapható az 1998-as kiadású, 3o. évfordulós Fehér Album fehér papírtasakban, csodás dizájnnal, limited edition, és mindez 3990 Ft-ért... Azt mondják, nem használt, vadiúj.
Polihisztor Creative Commons License 2001.10.17 0 0 1638
Az Antológia eddig nekem is nagyon tetszik. Külön öröm, hogy hosszú idő után végre valóban olyan dolgokat is olvashatok róluk, amelyek - legalábbis számomra - tényleg újdonságként hatnak. Az elmúlt évek Beatles könyveinek legtöbbje úgy tűnt mintha az előzőekből összeollózott gyűjtemény lenne. (kivétel: "McCartney" á la Benedek Sz. és talán a "Fejek forradalma").
Természetesen még nem olvastam végig, de ahogy a végére lapoztam, úgy láttam, hogy a Beatles utáni időkről nem esik szó. Szerintem igazán ezzel lenne teljes a történet. Pl kíváncsi lennék arra, hogy megfordult-e fejükben komolyan az újra összeállás, mit éreztek Lennon halálakor, ki kezdeményezte a Free As, és a Real Love elkészítését stb. (Bár lehet, hogy ezek az infók megbújnak valahol a vaskos könyben.)
Tényleg szerintetek ezek után ír még valaki a Beatlesről ilyen jellegű könyvet ? Lehet ehhez tényanyagban és terjedelemben ehhez hozzátenni.

Ja és még valami: Jó lett volna még a végére egy igazán teljes diszkográfia bootlegekkel, miegymással.

Előzmény: thesaint (1637)
thesaint Creative Commons License 2001.10.16 0 0 1637
A korai Beatles könnyed hangzásáról csak annyit szeretnék hozzáfűzni az elhangzottakhoz, hogy érdemes meghallagtni egy-két korabeli zenekart. Ott akadnak igazán szirupos felvételek.

Fontos még azt is megemlíteni hogy a Doors Soft parade című lemezét bevallottan a Beatles Sgt.Peppere inspirálta. (ezt a dobos John Densmore írta valahol)

A Doors első lemeze pedig azért nem lett első, mert a Sgt.Pepper állt a slágerlista élén.

Akkoriban még a slágerlistán is volt értékes zene:-) Ma ez-tiszletet a kisszámú kivételnek-ez nem igazán van így.

Már olvasom az Anthology könyvet, szerintem nagyon jól sikerült. Más vélemény, kritika?

üdv:

thesaint

Előzmény: szunce (1636)
szunce Creative Commons License 2001.10.16 0 0 1636
"Ehhez a Beatles - Stones - Doors témához csak annyit tennék hozzá: a Beatles nélkül
nincsen (illetve, ha van, egészen más) a Stones és a Doors is"

A Stones talán másmilyen lett volna, de a The Doors nem hiszem. Morrison annyira másképp állt a rockzenéhez -- számára ezköz volt a költészete népszerűsítsésére, s mint önálló egység csak ezen túl létezett, hogy aligha hiszem, hogy túlságosan befolyásolta volna a zenéjét, szemléletét a Beatles.
Az talán igaz, hogy olyan együttesek/előadók befolyásolták őt, amik/akik a B. által lettek befolyásolva, s így közvetve esetleg...De ha ezt nézzük a B. az összes együttesre hatott; sőt közhely, de az egész rockzene más lenne manapság nélkülük.

De Morrison nagyon tisztelte Elvist például, aki meg a gombafejűekre hatott...
Szóval nehéz ügy ez :-))))

Előzmény: Csülök (1633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!