Keresés

Részletes keresés

mi-ez Creative Commons License 2003.10.17 0 0 516
Hello tOmmy!

Lázba hoztál, mert én is hasonló kamerát keresek.
Nálam a JVC DV700-as, vagy a 4000-ezres a befutó.
Még nem döntöttem, de itthon tényleg nagyon húzós az áruk. Legalábbis a kintihez képest micsoda különbség!
Amit tudni szeretnék:
Ez a kazettazaj meglepett. Egy Sony Digital8-asat már használtam, azon is nagy volt a zaj. De az egy 170ezres cucc volt, ez meg legalább duplája (itthon) Nem lehet ez vmi javítandó hiba?

Más is írhatna, digitális kamerás, hogy ez a felvétel közbeni katettazaj más gépeken is jellemző?

Van-e rajta manuális élesség?
Nem nézted-e kint a 4000-as árát? Bár ezt inkább tenere1 tudhatja. Hátha olvassa...

Hú, annyit akartam kérdezni, de most blokk le.
Mindegy, majd várom az élménybeszámolóidat!

Előzmény: tOmmy (515)
tOmmy Creative Commons License 2003.10.17 0 0 515
nekem nincs kulonosebb bajom a szofvtverrel, igaz, nem is hasznalom. capture-hoz, vagashoz pinnacle studio-t vagy ulead-ot hasznalok.
egyedul webcam-kent nem mukodik tokeletesen, legalabbis nem normalis meretben.
inkabb a felvetelre kerulo kazettazaj idegesito, de ugy tudom, ez minden mini kamerara jellemzo. majd ha lesz megint penzem, veszek hozza egy kulso mikrofont.
Előzmény: tenere1 (514)
tenere1 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 514
Kössz a választ. Én is jó teszteket olvastam a neten róla, csak a hozzáadott szoftvert fikázzák le. Ezért döntöttem és megrendeltem a JVC GR-DV4000 tipusú kamerát. Bízom benne, hogy nem bánom meg kés?bb.
Előzmény: tOmmy (512)
Kalahari Creative Commons License 2003.10.17 0 0 513
Nem tom, hogy makró van e rajta, de szerintem most a Canon 630i az egyik legjobb választás, az Interneten már 600 euro körül árulják Hegyeshalmon túl, itthon meg 220e illetve 260e között mozog. Pofátlanság, ez az árkülönbség.

Előzmény: martisz (511)
tOmmy Creative Commons License 2003.10.17 0 0 512
szerintem nem lehet rossz :) en a dv700-ast vettem, es mint lentebb olvashattad, eddigi tapasztalataim pozitivak. a 4000-es ugyanaz a forma, par plusz funkcioval (vaku, elesseg allito gyuru, ujabb ccd(?)).

mas.
a smith victor lampakat ismeri valaki? lehet ezeket nalunk kapni valahol? a neten semmit nem talaltam rola magyar oldalakon...

Előzmény: Cova (510)
martisz Creative Commons License 2003.10.16 0 0 511
Üdvözletem !

Biztos tele van már a hócipőtök a töketlen kezdők kérdéseivel, de ha nem lenne terhes a számotokra, légyszi segítsetek:
Szeretnék venni egy digitális videókamerát, de lövésem sincs, hogy egyáltalán melyik márka az, ahol érdemes keresgélni. A legfontosabb szempont a következő lenne:
Építek egy komoly terepasztalt, az építésről folyamatosan teszem fel az anyagot a netre. A http://www.martrain.hu címen meg tudjátok nézni az eddig elkészült képeket, leírásokat. Elkezdtem videókat is csinálni üzem közben a vonatokról, azonban a 10 éves agyonhasznált HITACHI 8 mm-es mono kamera teljesen alkalmatlan a célra. Tehát olyan kamera kellene, ami a lehető legjobb minőségben tudná rögzíteni ezeket az apró részleteket. Nem tudom, hogy létezik-e külön makro funkció kamerán. Fontos lenne a manuális állítás lehetősége, mert elég mostohák a fényviszonyok a padláson, ahol az asztal áll. (pl.fehér-egyensúly manuális állítás). Fényképezni nem akarok vele, mert arra már van egy 4,1 Mpixeles Casio gépem, tehát ez a funkció nem lényeges, hogy szuper legyen. Hang szempontjából sztereót szeretnék, lehetőség szerint külső mikrofont lehessen rákapcsolni.
Mindezek mellett egyéb, családi vidók készítésére is használnám, itt jó jönne a full automata mód.
2-3 hetente járok Bécsbe, olvastam, hogy ott kedvezőbb áron lehet komolyabb gépekhez jutni, csak a némettel állok hadilábon, úgyhogy úgy szeretnék bemenni a boltba, hogy tudom mit akarok. Ár szempontjából 1000 euro környékén áldoznék erre.
Nézelődtem a hazai márkakereskedésekben, de úgy vettem észre, hogy mindíg az a legszuperebb kamera, amin éppen a legnagyobb árrés van vagy a legtöbb áll a raktárban.
Köszönettel:
Martisz Gábor
info@martrain.hu

Cova Creative Commons License 2003.10.15 0 0 510
Mi a véleményetek jó kamera a JVC GR-DV4000?
Rdi Creative Commons License 2003.10.15 0 0 509
Ja és még egy kérdés,
ha "csak" a DS 60-ast venném meg, amin "hivatalból " csak DV kimenet van, akkor arra nem is tudok visszaírni [ vagyis bemenet nuku, vagy csak szoftveresen tiltva ?]
Rdi Creative Commons License 2003.10.15 0 0 508
Ha esetleg mégis Pana NV- DS 65 EG-ét választanék, akkor egy 64 megás SD bővítőkártyára mennyi film fér el?
Kalahari Creative Commons License 2003.10.14 0 0 507
Valaki meg tudná mondani mi a különbség a Teljes képpontszám (800 000) és az Effektív képpontszám (400 000) között??

vw1966 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 506
akku.... ha veszel hozzá külön akkor tényleg, a gyári kb 1orás mint ált minden csak a sonyhoz nincs utángyárott amit én probáltam azon 300perces aksi volt 50 000huf és pl a nézőkét nem lehetett kihuzni annyira hogy a szememe odférjen az akksitol + nagyon farnehéz lett :)

Optikája nem jobb mint a pana vagy jvc ugyanabban az árban .

Előzmény: Rdi (505)
Rdi Creative Commons License 2003.10.13 0 0 505
vw1966 írta:

"...csak trv 19E-t ne volt modom használni nincs manuális fehéregyensuly csak gyári értékeke közül lehet válsztani és az érintőképernyő csapnivalo "

viszont modják, hogy az optikája, képminősége és az akku...

Kalahari Creative Commons License 2003.10.13 0 0 504
www.epinions.com -> nagyon jól lehet szűrni a tipusokat, tudás és ár szerint.
Kalahari Creative Commons License 2003.10.13 0 0 503
Mennyire jó ár egy JVC GR-DX35 -ért 649 Euro? 260-al számolva 168.740 HUF, az amszterdami reptéren. 16x optikai zoomja van!
A Sony DCR-TRV22 pedig 879 ami 228.540.
Mindkettő akciós.

vw1966 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 502
...csak trv 19E-t ne volt modom használni nincs manuális fehéregyensuly csak gyári értékeke közül lehet válsztani és az érintőképernyő csapnivalo
Előzmény: Rdi (501)
Rdi Creative Commons License 2003.10.11 0 0 501

Üdvözlet média guruk,

minél többet olvasok, annál kevésbé tudom mit tegyek. Pedig jó lenne tudni is valamit, mert azért csak nem olcsó gépekről van szó.

Szerintetek melyiket érdemes megvenni:

Samsung VP D590i / Pana NV- DS 65 EG / SonyDCR TRV 19E ????

szuperzöld Creative Commons License 2003.10.10 0 0 500
így talán könnyebb :)) internetvilag.hu
szuperzöld Creative Commons License 2003.10.10 0 0 499
jajaja, amerikában meg még olcsóbb. és ott még forgalmi adó sincs az internetes vásárlásra. csak a behozatal mecerás.
Talán próbálkozhatsz ezzel: http://www.internetvilag.hu
Kalahari Creative Commons License 2003.10.10 0 0 498
Az mwst-t az Osztrák vámnál kell visszaigényelni. Ők pedig nem fognak fizettetni veled magyar ÁFÁt és vámot.
Az más kérdés, hogy ha a magyar vámos látja, hogy az osztrák vámossal mutyizol akkor valszeg a körmödre néz.
De várom már Május 1et, hogy ezek a patkány vámosok munkanélküliek legyenek Hegyeshalmon.
Előzmény: tOmmy (496)
Kalahari Creative Commons License 2003.10.10 0 0 497
Tisztelt topictársak,
Tudja valaki mi a különbség a Panasonic GS és DS sorozata között??
Van valahol a neten egy hely ahol eligazítják a járatlan amatör DV vásárlót a számozás és megnevezések káoszában??
tOmmy Creative Commons License 2003.10.09 0 0 496
en itt vettem: www.digitrend.at mailben megrendeltem, kb. 2 het alatt megerkezett, es szoltak, hogy mehetek erte. beszelnek angolul :)
az ut matricakkal egyutt 10e-bol megvolt, es meg kirandultunk is egyet.
mwst-t nem igenyeltem vissza, mert akkor itthon ki kell fizetni a magyar afa-t + vamot, ha jol tudom. siman behoztam, meg utlevelet se kertek tolunk a magyar hataron.
igaz, igy nincs ra magyar gari, ez benne az egyetlen bukta, de szvsz nincs olyan messze az becs...

udv.

Előzmény: jbodnar (495)
jbodnar Creative Commons License 2003.10.09 0 0 495
Te tOmmy !

Elgondolkodtató, hogy bécsben vetted. Kicsit körülnéztem és majdnem leesett az állam, hogy külföldön egyes műszaki cuccok fele annyiba kerülnek mint otthon (vagy csak most ébredtem fel az álmomból, jézusom ez tényleg a balkán:)
Hol vetted bécsben? Esetleg van valami weblap is?
Ha jól tudom, akkor még az osztrák adót is vissza lehet kapni. Mennyi a vám? (vagy nem is kell vámolni??)

Várom válaszod,
mert most nagyon úgy néz ki, hogy én is külföldön veszek inkább, mint itthon. "csak" pár száz kilóméter, mondjuk oda-vissza egy tank benzin, hát még így is megéri.....

Előzmény: tOmmy (494)
tOmmy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 494
de tenyleg csak rogtonozni tudok, mert tul sokat meg nem hasznaltam :)

nem sok allokepet csinaltam vele, de azt kiprobaltam kartyara es szalagra is. parat attoltottem pc-re, haaat... nem egy fotogep, de nem is ez a lenyeg. azt hiszem ezt a funkciot en nem nagyon fogom hasznalni. 1600x1200-ban eleg elviselheto a kep, bar csak az lcd-n neztem vissza.

keves fenynel szerintem kifejezetten szepen dolgozik, de a kulonbozo automatikakat erdemes kikapcsolni. irok majd meg a tapasztalatokrol, ha tobbet hasznaltam.

en becsben vettem, atszamitva kb. 230e ft volt (€920).

udv.

Előzmény: jbodnar (493)
jbodnar Creative Commons License 2003.10.07 0 0 493
Szia tOmmy !

Tudnál rögtönözni egy review-t? (milyen állóképeket csinál, hogyan viselkedik kevés fénynél????)

Néztem egy új modellt GR-D200 (http://www.dvspot.com/reviews/cameraDetail.php?cam=159), szerintem ez is kb. ennyit tud, ennek a JVC magyarország szerint kb. 250Ft az ára. Te mennyiért vetted???

Előre is köszi

Előzmény: tOmmy (492)
tOmmy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 492
joreggelt. hetvegen megvettem a kamerat, ami vegul egy gr-dv700-as jvc lett. elso benyomas hatarozottan pozitiv, bar picit nagyobbra szamitottam :) a regi, 8mm-es sony jobban kezre all, es stabilabban lehet tartani. de a kovetkezo lepes ugyis egy komolyabb allvany lesz.
kezelhetosege kifejezetten jo, menuje attekintheto, konnyen kezelheto. a kepe is tetszik, manualis beallitasokkal egesz elethu szineket lehet kihozni. kazettazaj sajnos elegge behallatszik, de ettol eltekintve a hangminoseg is igen jo. szoval egyelore ugy tunik, jo valasztas volt.
Andreas Creative Commons License 2003.10.04 0 0 491
Plusz ég és föld a különbség egy kamera és egy digitális fényképezőgép által készített kép között a digigép javára.
Előzmény: Menneisyys (489)
Gege8 Creative Commons License 2003.10.03 0 0 490
Sziasztok!
Van egy Panasonic NV-DS30 miniDV kamerám, és szeretném a firewire kimenetének segítségével számítógépre átcsalogatni a filmeket. Aki már evett ilyet segítsen kérem, milyen szoftvert érdemes használni, milyen trükkök vannak, stb. A végcél videocd vagy avi vagy mpeg lenne. Köszönöm szépen! Gege
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.02 0 0 489
“mondjuk egy 2 megapixeles kamera az 100e.”

Hol élsz? Normális 2Mpixeles gépet már 60-ért kapsz, például a kifutó, de ettől függetlenül jó képminőségű Nikon Coolpix 2000-ret.

Előzmény: jbodnar (485)
KingaLany Creative Commons License 2003.10.02 0 0 488
szegasztok! :]

DVD videókamera vételével KACÉRKODOM. a Panasonic MDR termékét néztem ki, azonban van egy pár kételyem.

- újraírni DVD-RAM-ra ír alapvetöen. [-RW, +RW nincs benne]
- ugye, ez MPEG2 tömörítést használ. ez ugye veszteséges tömörítés. a képminöségért aggódom...
- drága

mérhetetlen nagy elönye viszont, hogy nem kell szalagot tekergetni, és a számítógépre való capture-ölés is ELVBEN egy DVD kamcsiból ki - gépbe be csere.

van ezzel vagy más DVD-s Kammerer Zolival valakinek tapasztalata? vagy vegyek inkább egy jó kis DV-t? segítsetek! elöre is kösz!

lazy Creative Commons License 2003.09.25 0 0 487
A dv kamerát filmezésre, a digi fényképezőt fotózásra, a telefont hang vagy adatkommunikációra, a pda-t pedig bármire kell használni...

A DV kamerát, amint az előttem is leírták arra van optimalizálva (optika, ccd, elektronika), hogy 50 field-es interlaced videót rögzítsen. Az újak, általában megapixelesek, tudnak progresszív módot, de ez még mindig csak annyit jelent, hogy nem interlaced képet kapsz, hanem megkapod a teljes CCD olvasta képet. Szóval olcsóbb kamera és fényképező...

Üdv,
Lazy

Előzmény: jbodnar (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!