Keresés

Részletes keresés

Barry Unger Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218283

Nem lehet, hogy Vityának nincs választási lehetősége és játszatnia kell azokat, akiknek nem megfelelő a hozzáállása, mert mondjuk nincs más helyette?

Előzmény: cassano71 (218279)
DEBRECENIVSC Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218281

"Ferenczi stabil tagja volt a veretlenül bajnok csapatunknak, amíg meg nem sérült."

 

??:D

-cserepadról beállva 33 perc az első meccsen, majd megsérült, de nem a meccsen

-stabil tag

 

Szerintem ez a két rész kizárja egymást, de lelked rajta.

Előzmény: Sheverush (218274)
Creative Commons License 2020.05.26 0 1 218280

"Jó lenne ha belátná magától, hogy nem tud már érdemben segíteni a Lokinak, most szezon végén még emelt fővel tudna visszavonulni szerintem."

Szerintem meg ezzel már elkésett, a szurkolók 80%-a a bajnokság kezdetétől folyamatosan ekézi a futásteljesítménye miatt, mémek születnek róla, stb. De talán már régebben is késő lett volna, az a "nem voltunk elég motiváltak" mondása eléggé elhíresült. Egy ilyen beszólás után emelt fővel visszavonulni... a lehetetlen kategória.

Előzmény: cassano71 (218278)
cassano71 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218279

Ezt Mezey Gyuri bácsitól hallottam utoljára, a nyerő típusú játékost :-) Még a '85-86-os csapatról mondogatta ezt mindig, hogy úgy válogatta ki a játékosokat, hogy nyerő típusúak kerüljenek be a keretbe.

De persze értem mire mondod, bár Harist én nem látom ilyennek aki ne hajtana, ne tenné oda magát és Varga Kevint sem, Tőzsérrel és Ferenczivel viszont tényleg van ilyen jellegű probléma.

Egyszerűen is megfogalmazhatjuk: az ember azzal lenne elégedett ha mindenki úgy állna hozzá, úgy készülne mentálisan egy-egy meccsre mint anno Dombi Tibi tette. Akkor aligha lenne ilyen jellegű problémánk.

Ez amúgy sajnos nem csak a játékos hanem részben a stáb felelőssége is, ha egy játékos nem megfelelő mentális állapotban, nem megfelelő motivációval játszik végig egy meccset. Vannak akik ezen a területen jók az edzői karból, pl. Feczkó vagy Mátyus ilyenek és ezzel meccseket tudnak nyerni néha, egyelőre nekem úgy tűnik hogy sajnos Vitelki nem ilyen és ez nem először jön ki.

Nagyon nem tetszett a Fradi meccs végén a vigyorgás sem az egykedvű beletörődés az arcokon. Ok, mindenki tudta hogy nem mi vagyunk az esélyesek, hogy bravúr kellene, de azért ne így jöjjön már le valaki egy bukott meccs végén a pályáról.

Előzmény: pippolinó (218273)
cassano71 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218278

Igen, ez a helyzet. Nekem semmi bajom Tőzsérrel egyébként, tényleg jó kis játékos volt, olyan csapatokban megfordult amelyeknek a közelébe nem tudni mikor kerül legközelebb magyar játékos, de a hangsúly a múlt időn van.

Hazajött levezetni, ok, nyilván ő is meg mindenki más is tudta, hogy azért jön haza mert sem fizikálisan sem játékban nincs már ott, hogy komoly csapatban játsszon külföldön. Ezzel nincs is baj, volt pár jó lövése, megmozdulása, szabadrúgása az elmúlt években, azt mondom ebbe a jelenlegi Lokiba nem is volt rossz, de ez is a múlt. Lassan tényleg kilóg lefelé, ebben a mostani szezonban ez már elég feltűnő néha. Láthatóan nincs már meg a kellő fizikum, futógyorsaság, futásmennyiség és ami talán a legnagyobb gond, a kellő motiváció sem.

Jó lenne ha belátná magától, hogy nem tud már érdemben segíteni a Lokinak, most szezon végén még emelt fővel tudna visszavonulni szerintem. Ha pedig magától nem látja be, akkor a szakmai stábnak kellene belátni.

Előzmény: Törölt nick (218276)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.25 0 1 218277

Jogos, valóban több meccsérre emlékszem, mint a valóság, meg arra se tisztán, hogy mikor sérült meg - asszem pont azután, hogy pályára lépett, és jól játszott. De visszavonom, tényleg nem tett ahhoz a serleghez sokat hozzá. Mondjuk a másiknál is csak 6 meccset volt pályán. De akkor is kétszeres bajnok. Látott belülről ilyet, hogy hogyan is megy ez...

 

Tartom, hogy a csapat kell nyerő legyen. Nemtom, ki nézi az Utolsó táncot. Az is arról szól, hogyan épül fel fejben a csapat. És ha összeállt, akkor hiába a körülmények, a mentalitás viszi őket.

Előzmény: JuveFan1897 (218275)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218275

Szerintem valamit elnéztél, Ferenczi semmilyen stabil tagja nem volt a veretlen csapatnak, összesen két mérkőzésen lépett pályára 11/12-ben.

Előzmény: Sheverush (218274)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.25 0 1 218274

Teljesen  nem értek egyet ezzel a nyerő típusú játékos definícióval. Nem a játékossal van a baj szerintem. Tőzsér belga bajnok volt, csapatkapitány 161 meccset játszott ott 22 góllal és 30 assziszttal, és olyan csapattársai voltak mint De Bruyne... De megfordult a Watfordban 66 meccsen, az AEKban 57 meccsen, de még a Seria A-ban is játszott 22 meccset. Ezt nem lehet alibivel. Ferenczi stabil tagja volt a veretlenül bajnok csapatunknak, amíg meg nem sérült. Márpedig akkoriban a mentalitással nem lehetett gond, a számok makacs dolgok. Harissal és Kevinnel sem a személyes mentalitása lehet a gond - biztos vagyok benne, hogy egy ádáz, mindenáron győzni akaró csapatban ők is megtanulták volna, mit jelent odatenni magad.

A győztes mentalitása szerintem legalább annyira a csapatnak és a klubnak van. Több évbe telik felépíteni egy ilyen kultúrát, ahol a játékosok, ellenfelek, bírók, szurkolók, támogatók, szertárosok és csíkhúzók elhiszik, hogy ez egy bajnokcsapat, és ilyen színvonalon állnak hozzá. Láttuk ezt az utat Szentes alatt, és sajnos láttuk leépülni is "nem voltunk elég motiváltak"... 

Előzmény: pippolinó (218273)
pippolinó Creative Commons License 2020.05.25 0 3 218273

Úgy látom, kevés nálunk a nyerő típusú játékos.Ferenczi,Tőzsér,Haris, Varga Kevin,akiben szerintem nincs meg az a kitartás, győzni akarás, ami a meccs végéig kitartana. Az elején még lelkesednek, de ahogy telik az idő az ellenfelek felőrlik őket és nincs meg bennük az a kitartás,akarat, hogy megszakadjanak 90 percig.

Ezért sem értettem, hogy Trujicsot miért mellőzi Vitelki.Nem egy nagy spíler, de ő legalább hajt, küzd végig.

Az említett 4 ember védekezése is siralmas, holott ebből kettőnek ez a fő feladata.

Bár sokat szidták egyesek, de egy Kis Zoli, Habi,fénykorában lévő Varga Józsi típusú játékos mindenképpen kellene.

hallaignác Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218272

Fizikálisan és mentálisan nem tudtuk felvenni a versenyt a Fradival. Mondjuk én erre számítottam, éppen ezért egy súlyosabb vereségre is. A Honvéddal, Kaposvárral, Újpesttel, Pakssal ZeTével azért már nem kellene így járni, de jártunk. Ha megint ez lesz, akkor meszeltek. Ja! még a Dorog is megtoszott minket, pedig régóta nem szénnel fűtünk.

Előzmény: Mapé (218268)
Lokista10 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218271

Lehet ezt a gólt magyarázni, de a szokásos töketlenkedés volt itt is. Tőzsérestől, Nagy Sanyistól, szinte mindenkitől, aki a környéken volt.

 

Tőzsér úgyis visszavonul a szezon végén, nem kellene őt már erőltetni, 1 emberrel kevesebben vagyunk a középpályán miatta. Vicces volt nézni, mikor az ivószünetben osztja az észt arrogánsan, hogy kinek hová kellene helyezkedni, ő pedig minden egyes passz után megáll és sétál, szinte egész meccsen :) 

Creative Commons License 2020.05.25 0 2 218270

Üdítő kivétel a sok a szart elkenegető nyilatkozat mellett. Meg az itteni "minden rendben van" papagájkommandó ellensúlyozására...

Előzmény: Mapé (218268)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218269

Sajnos pár ember vagy nincs megfelelő erőállapotban, vagy mentálisan nem volt kész

 

Ők tapsot is elfogadnak fizetségnek ?

Előzmény: Mapé (218268)
Mapé Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218268

Ha egy ember lóg, akkor csúszott az egész és utána többször is átjöttek rajtunk. Még sokat kell fejlődnünk, ha ezt a játékot szeretnénk játszani. Sajnos pár ember vagy nincs megfelelő erőállapotban, vagy mentálisan nem volt kész erre a mérkőzésre azért nem tudott végig figyelni

 

Bódi nyilatkozata a debsporton.

Ttlosz Creative Commons License 2020.05.24 -1 1 218267

Ott a pont!

Így látom/láttam magam is. Ha nagyon akarunk felelőst keresni, mert a lepattanó miatt erre a szitura nem lehetett igazán felkészülni, helyezkedni az az, hogy nem volt emberkövetés, nem volt megfelelő a labda nélküli mozgás, valaki(k) nem vették fel az emberüket, nem váltottak jól, stb. Itt Én is Kényelmes Danit látom hunyónak. De igaz, hogy sok ilyen hibánk van, túl sok.

Egyébként megint jól kezdtünk - bár a szarfradi olyan kényelmesre vette az első negyed órát, hogy nem hittem a szememnek - labdatartás, jó passzok, de aztán visszavettünk, és össze is szedték magukat a ződek.

Vitelki statisztikája nem javult, reménykedjünk, hogy vasárnap ez változni fog és szerzünk ponto(ka)t.

Előzmény: JuveFan1897 (218256)
losik Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218266

Statikus a játékunk, nincsenek üresbe mozgások, mindenki állva várja a labdát.

Igen nyilván erre is tudsz hozni x +1 példát. De lehetne ellenpéldát is. Lásd tegnap az elején Kevin beindulás és helyzete.

Ez most egy meccs volt hosszú idő után a leendő bajnok otthonában. A következő két-három meccs után fog kiderülni, hogy változott-e valami.

Előzmény: JuveFan1897 (218265)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.24 0 1 218265

Én meg nem azt állítottam, hogy mindig ilyenből kapunk gólt, vagy hogy az ellenfelek sosem hibáznak ilyet. De sajnos hibáznak, és általánosságban sajnos igaz a magyar focira, hogy ebben vagyunk a leggyengébbek, ez legtöbbször a nemzetközi mérkőzéseken mutatkozik meg. Viszont hazai szinten a Fradi és a Vidi azért már mutat fejlődést ebben, lásd pont ezt a két szituációt.

 

De sajnos a védelmünk legnagyobb gyengesége ez. Sok ácsorgás, kevés mozgás. Mondjuk ez elmondható a támadókról is. Statikus a játékunk, nincsenek üresbe mozgások, mindenki állva várja a labdát.

Előzmény: losik (218264)
losik Creative Commons License 2020.05.24 0 3 218264

Én nem azt mondtam, hogy jó a védekezésünk. Mert nem az. De akkor ezt mondd, és ne ebből a gólból vonj le általánosságokat. Mert akkor simán le lehetne fordítva is. Én csak ennyit mondtam.
Viszont továbbra is tartom, hogy ennél a gólnál Sanyi tehetett volna a legtöbbet az adott szituban. És a második is védhető lett volna másik kézzel szerintem.

Előzmény: JuveFan1897 (218262)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.24 0 2 218263

Ha valaki nem érti (vagy nem akarja érteni), annak itt egy újabb tökéletes példa. 5:41-től nézzétek a videót, és a kép alján figyeljétek Pátkai (későbbi gólszerző), valamint Haris mozgását. Ha a gól pillanatát nézed, akkor csak annyit látsz, hogy üresen van a gólszerző, mit tudott volna csinálni szerencsétlen Haris olyan messziről, nem ő hibázott. Biztos, hogy nem ő hibázott? Ennyit számít a labda nélküli mozgás.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jpJQASZzm8U

JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.24 0 1 218262

Ha egy csapat hiba nélkül játszana, akkor sosem kapna gólt és veretlenül lenne bajnok. Te is tudod hogy ilyen nincs, ezért a rád jellemző kekeckedésnek érzem most ezt a visszakérdezést, aminek semmi értelme nem volt.

Előzmény: losik (218259)
Ebcsont42 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218261

Ez nem más mint a koronavírus miatti társadalmi távolság tartás.

Előzmény: Sestakert (218246)
Ebcsont42 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218260

Ők 24 meccsen 20szor csináltak ilyen hibát, mi 25 meccsen 46szor. Jelen állás szerint nálunk több gólt csak az a Kaposvár kapott, akitől eddig 5 gólt kaptunk (25 meccsen rúgtak 19et).

Előzmény: losik (218259)
losik Creative Commons License 2020.05.24 -3 3 218259

A mi rúgott gólunk akkor mit árul el? Haris határozottan becsúszik,  Bódit nem támadják meg, Dibusz rosszul helyezkedik és rossz irányba mozdul. Ott ők voltak lemaradva hozzánk képest? Minden gólnál le lehet ilyen általánosságokat írni, hiszen, ha senki nem hibázna szinte sosem lenne gól.

Előzmény: JuveFan1897 (218256)
Mester111123 Creative Commons License 2020.05.24 -6 0 218258

Ennyi. Könnyű ezt ráhúzni Ferenczire vagy Tőzsérre, őket úgyis utálják itt egyesek, de tényleg max Nagynak lett volna esélye. 

Előzmény: losik (218250)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218257

Olyan ez mint egy sakkjátszma, az ügyesebbek 2-3 lépéssel előrébb gondolkodnak, mi meg legtöbbször csak a következőre koncentrálunk.

Előzmény: JuveFan1897 (218256)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218256

Ez a bekapott gól mutatja amúgy leginkább, hogy miben vagyunk lemaradva egy Fradihoz képest, és  ez a labda nélküli mozgás. A hazai játékosok lekövetik a labda mozgását, keresik a lehetőséget a helyzetre, támadják a labdát. Mi meg megállunk és mozizunk. Tőzsér azért hibázott, mert szabadon hagyta Sigért, és itt nem azt kell rajta számon kérni, hogy miért nem lökte fel a lövésnél, hanem hogy miért nem mozgott vele, mielőtt a fejes a kapufán csattant volna. De ez támadásoknál is igaz, egy kipattanóra mi kevésbé mozdulunk rá.

Sestakert Creative Commons License 2020.05.24 0 5 218255

Kaposvár, Vasas, Siófok, Győr, Nyíregyháza, Békéscsaba, Szeged, Haladás, DEAC. Egy városi derby, nyolc nagy múltú meccs, igazságos lebonyolítási rendszer. Mi fog  hiányozni?

Előzmény: kolbász46 (218239)
Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218254

Ferenczi is kiléphetett volna....

Előzmény: losik (218250)
Droli2 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218253

Kipattanó labdát nagyon nehéz levédekezni, az ilyen gól mindig benne van, én nem hibáztatom egyik játékost sem. Sokkal jobban aggaszt, hogy lassúak a passzaink, nem úgy mennek az egyérintők, ahogy kellene. 

Előzmény: Sestakert (218246)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.24 0 0 218252

Köszönöm! Pont erre gondoltam én is.

Előzmény: losik (218250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!