Keresés

Részletes keresés

mash Creative Commons License 2003.06.25 0 0 42
én BUdva környékén voltam a tengerparton és ott apró kavicsos a part, egyszóval ha rám hallgatsz akkor viszel
Előzmény: Fan (41)
Fan Creative Commons License 2003.06.25 0 0 41
Vegre egy elmenybeszamolo! :))
Orulok hogy jolereztetek magatokat, es koszi hogy megosztottad az elmenyeket.
Mi a le utat augusztus elejen inkabb Horvatorszagon keresztul tervezzuk. Van valakinek errol az utvonalrol tapasztalata?

Ja es meg lenne egy kerdesem... mint kezdo Adrias. Erdemes esetleg valami vizallo szandalt vinni a strandolashoz? Tobb helyrol hallottam hogy eleg koves nehany partszakasz, es hogy erdemes ilyenben flangalni.

Előzmény: photograph (40)
photograph Creative Commons License 2003.06.24 0 0 40
Én tegnap este értem haza Montenegróból.Bács-Kiskun megye déli feléből mentünk Udvar átkelőn keresztül Horvátországba,majd a Beli Manastir,Eszék,Djakovo,Slavonski Brod útvonalon keresztül Boszniába.Az út tűrhető minőségű volt,de a sebességhatárokat nagyon be kell tartani,mert még a bokorból is rendőr bújhat elő,különösen a Republika Srpska területén.A Sarajevón való átjutás iszonyatosan nehezen ment egy elterelés miatt.Nem győztem érdeklődni a járókelőktől.A további út a Sutjeska nemezeti parkon és egyéb gyönyörű tájakon vezetett keresztül.Kicsivel Dubrovniktól délre léptünk be újra Horvátországba,majd 8 km után Montenegróba.A határon semmilyen kötözködés nem volt,csak pecsételtek.A szállásunk Igaloban volt,25Euroba került 4 személyre naponta.Montenegróban még jobban nyüzsögtek a rendőrök,mint Boszniában,de aki betartja a sebességhatárokat,azzal nem kötözködnek,legalábbis mi ezt tapasztaltuk.Mi legtávolabb Barig mentünk le,de csak azt tudom mondani,hogy nekem az ország sokkal jobban tetszett,mint Horvátország.A tengerparton megnéztük Igalot.Herceg Novit,Bijelat,Perastot,Kotort,Budvát,Sveti Stefant,Bart,Stari Bart,a szárazföldön a Njegos mauzóleumot a Lovcen hegyen és Cetinjét,a régi fővárost.Az árak kb olyanok,mint nálunk.Pl. kenyér 50Cent,2l üdítő 70-80Cent,pizzaszelet 1Euro,fagyi 40Cent/kuglica,motorcsónakos kirándulás 2,5-8Euro,komp az öbölben 3,5Euro.A szállásunk ismerős útján előre le volt foglalva,de ilyenkor még az utcán is leszólítják a turistát szállásajánlatokkal.5Euro/fő áron már jó szállást lehet találni.Egy öreg bácsi Kotorban az UNESCO védelme alatt álló óvárosban kínált szállást 5Euroért.Ha kell valakinek a név és telefonszám,szívesen megadom.Velünk mindenki kedves volt,többségében pozitív tapasztalatokkal tértem haza.Ami nem tetszett:a sok 40-es sebességhatár,az Adria partján(Horvátországban is) divatos szemétdombok és roncsok.Örültünk,hogy megúsztuk Crna Gorát bírság nélkül.A HR-BiH határon olyan laza volt az ellenőrzés,hogy az egyetlen határőrt nekünk kellett felébresztenünk mély álmából.hogy nyissa fel a sorompót.Boszniában viszon több kellemetlen meglepetésben volt részünk.Először is gyorshajtás miatt(40 helyett 43)megvágott a rendőr 10 konvertibilis márkára,utána pedig útépítés miatt elterelték a főút forgalmát.A terelőút földes volt és 20km hosszú.Természetesen az útirányokat semmiféle tábla nem mutatta.Ha bárki menne mostanában arrafelé,akkor kerülje a Sarajevo-Srbinje szakaszt.Végül 15 órai utazás után szerencsésen,élményekkel és nyelvgyakorlással gazdagodva értünk haza.Mindenkinek csak ajánlani tudom,hogy nézze meg Crna Górát.A képeim kb.2-3 hét múlva lesznek készen,majd akkor felteszem valahova őket közzéteszem a címet.
Attila kovacs.attila@webmail.hu
Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.23 0 0 39
MOtel GAZIVODA
caffe
restaurant
Gezivoda Radovan i Marika (magyar a tulajnő)
Mobtel.: 069 076 157
Pavlova Strana
Rijeka Crnojevica

király helyen van!!!
max 12ember
4 kétágyas és talán 1 4ágyas szobájuk van

ha nem leszek lusta, akkor beszkennelek 2 képet is a környékről
és beteszem ide

mihula Creative Commons License 2003.06.23 0 0 38
Hali Mindenki!

Van egy felesleges Montenegro könyvem (véletlenül 2-t rendeltem :-)).
bôvebb info:


Brandt


Amazon

4500 pénzért bárkinek odaadom. Ki sem bontottam még.
Amúgy rendesen össze van minden szedve és tavalyi adatok vannak mindenrôl.

Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 37
ja, és jó utat nektek

Budvába menjetek át mindenképpen

és ha rám hallgattok úgy mentek, hogy megszáltok valahol útközben +1 napra, mert ha átmentek a hegyeken a tengerpartra, akkor olyan 40km lehet visszafele kocsikázni szerpentinen ha megakartok valamit nézni

Budva óváros, Kotor várhegy, ezetek mindenképpen nézzétek meg

Előzmény: WYE (32)
Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 36
minél kevesebb határt vegyetek célba
:)

mindig legyen nálad aprópénz euroban, hogy ha megakar büntetni a rendőr minnél kevesebbel megúszd!!!
5-10 eurosból vigyetek többet a nagyobb pénzt meg jól tegyétek el máshova

Előzmény: WYE (29)
Kőkapu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 35
Persze :-)
Előzmény: WYE (34)
WYE Creative Commons License 2003.06.17 0 0 34
O.K.
Akkor majd beszámolsz a tapasztalataidról, ha megérkeztetek?
Előzmény: Kőkapu (33)
Kőkapu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 33
Szia!
Igen, neked szólt :-)

Mi július 1-11-ig leszünk Tivatban, szintén az Adriakontikivel, csak mi vonattal megyünk, szintén az ő szervezésükkel.

Előzmény: WYE (32)
WYE Creative Commons License 2003.06.17 0 0 32
Helló!

NEm tudom, hogy Kőkapu kérdése rám vonatkozott-e, de azért válaszolok.
Autóval megyünk júl 21-31-ig Beicibe.

Üdv!

Előzmény: Kőkapu (31)
Kőkapu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 31
Mikor mentek?

Autóval, vagy utazni is velük fogtok?

Előzmény: WYE (30)
WYE Creative Commons License 2003.06.17 0 0 30
Itt mindenki meghalt?
Előzmény: WYE (29)
WYE Creative Commons License 2003.06.11 0 0 29
Helló!

Mi Szegedről megyünk Becicibe, Budva mellé az Adriakontikivel. Igaz azóta megtudtam, hogy nem érdemes utazási irodával menni, mert bárhol lehet találni szállást (és nincs turisztikai adó sem), és sokkal olcsóbban, mint emígy, de majd legközelebb.
Szóval az a kérdésem, hogy ki mit javasol, hogy kocsival merre érdemes menni? A főutak állapota is katasztrofális?
Ez az egyik kérdés. A másik:
Tényleg kérhetnek Szerbiában hóláncot, és hullazsákot kötelező felszerelésként??? Ha igen, akkor mit még?

Kössz!!

LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.11 0 0 28
Sziasztok ujra, bocsi, ez kimaradt:
http://www.mdiving.cg.yu/html/biology.htm
Nezd meg! Jo a murena, nem?

Sziasztok

Előzmény: Fan (26)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.11 0 0 27
Kedves Fan!
Reszemrol nagyon szivesen mindenert... :-)
Ugy hallottam, hogy ott is csodas merulni, sajnos nekem meg nem sikerult, de ha abbol idulok ki, hogy kicsit feljebb, DU-Cavtatnal fantasztikus, akkor C.G.-ban sem lehet rossz. Esetleg itt talalsz erdekes infot:
http://www.visit-montenegro.com/english/activ/diving.htm
Sziasztok: kkr
Előzmény: Fan (26)
Fan Creative Commons License 2003.06.11 0 0 26
Hopsz!!!
Reagalva LittleMermaid meglatasara utolag is elnezest, es halas koszonet Mindenkinek az esetleges tapasztalatokert es segitsegert.

Magyarazatnak annyit, hogy joideje sajnos nem tudom bejonni elolvasni a torteneseket.

Kicsit ujabb dolgokrol:
a fenykepek engem is erdekelnenek, bar idokozben egy mar tapasztalt ismeros kepeit vegignezve abszolut meg vagyok gyozve arrol hogy Europa talan egyik legszebb resze Crna Gora. Ja, es mintha a Baraka honlapon is lenne jonehany kep szinte az egesz tengerpartrol es hegyvidekrol.

Kerdezni most mar csak csendben merek, es elore is koszi minden valaszert: buvarkodni lehet ott valahol? Erdemes? Akar csak egy kis konnyu, szemuveges, pipas uszakalasra is?

LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.11 0 0 25
Mash, nem vagyok pesti, Kaposvarrol nem olyan egyszeru ezert felmennem, u.i. nem vagyok idomilliomos, de azert koszi...
kkr
Előzmény: mash (23)
mash Creative Commons License 2003.06.11 0 0 24
igazad lehet
KÉpkováccsal egy buszon voltunk és őt nem zavarta a folyamatos rendőri "zaklatás", engem meg baromira zavart
Előzmény: Alban.hu (19)
mash Creative Commons License 2003.06.11 0 0 23
tutti lesz majd a Baraka által szervezett vetítés az utról, ha pesti vagy, akkor nem lehet gond elmenni egy ilyen vetítésre

iratkozz fel a Baraka hírlevélre

Előzmény: LittleMermaid (22)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.10 0 0 22
Sziasztok! Kedves Kepkovacs, ha esetleg meg nem mostanaban tenned fel a montenegroi kepeidet netre, akkor lehetseges lenne, hogy e-mailen kuldesz nekem parat? Erdekelne.
OFF
Mit jelent, hogy ujraalkotod masok kepeit?
ON
Koszi, sziasztok: kkr
Előzmény: Képkovács (21)
Képkovács Creative Commons License 2003.06.07 0 0 21
Albánia még ma is egy titokzatosan csengő helynév :-)
Egyszer Korfuról át akartunk kompolni, de az albán hajósok lebeszéltek róla, mert a túloldalon éppen zavargások voltak, azóta sem sikerült arra járni, csak teleobjektíven át leskelődtünk át a korfui magaslatokról :-(
Összehozott a sors egyszer néhány albán emberrel, akik csodás élénkséggel, nagy adag naív életörömmel és utánozhatatlan meleg szívvel voltak megáldva, ez az, amit szerintem a legtöbb európai polgár csak irigyelhet tőlük.
Majd egyszer a skipetárok földjét is be akarjuk járni, de még nem idén, addig is sok sikert neked :-)
Montenegróra visszatérve már-már feldolgoztam a diáimat az útról, majd egy weboldalon esetleg közszemlére is teszek néhány felvételt azoknak akik fontolgatják az ott nyaralást.
Előzmény: Alban.hu (19)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.06 0 0 20
Sziasztok! Egyetertek veled Alban.hu. Igazad van abban, hogy alt. a mi hozzaallasunktol fugg, hogy hogyan viselkednek velunk az ottani hatosagok kepviseloi. De azert ez nem mindig van igy, sajnos.
OFF
Most neztem meg a web oldaladat, nagyon jo, es ha raerek meg vmikor nyaron - es persze lesz meg hely - akkor feltetlenul megyek Albaniaba. :-)
ON
Esetleg olyan van itt a topikon, aki buvarkodott mar Crna Gora-ban?? Koszi es sziasztok: kkr
Előzmény: Alban.hu (19)
Alban.hu Creative Commons License 2003.06.06 0 0 19
Sziasztok! Kikérem magamnak az ilyen mondatokat, hogy milyen hely lehet aminek Albánia a szomszédja. Ilyen alapon Görögország is szörnyű lehet:-)
Amúgy én többször mentem át Montenegrón Albánia felé, és eddig csak 1szer büntettek meg, bár gyakran leállítottak. De ott is igaz az, -mint nálunk - hogy azzal szemetek a rendőrök, akik ugyanolyanok velük, hőzöngenek, beszólnak, csúnyán néznek, türelmetlenkednek - ez a Balkánon ismeretlen dolog, és arról szól, hogy lenézem a másikat, mert nem hagyom a saját tempója szerint működni - stb. Ezért van az, hogy homlokegyenest eltérő vélemények vannak itt a fórumon is az ottani rendőrökről. Szóval a hibát magukban keressék azok, akikkel szemétkednek.
Amúgy Montenegró jó hely, nincs még eltömegesedve, de aki igazibb Balkánt akar, az jöjjön velem Albániába!
Előzmény: LittleMermaid (18)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.06.06 0 0 18
Sziasztok! Mash, te is eszrevetted, hogy Fan kb. 3 honapja megnyitotta a topikot, azota sokan segitettetek neki, es meg meg sem koszonte?? Vagy csak nem gondolta, hogy akarki is tud rola vmit?! Furcsa...
Mindegy. Sajnos csak keveset lattam Montenegrobol, Cavtatbol ugrottunk at egy napra tavaly nyaron. De amit lattunk az lelegzetelallitoan csodas volt. A Kotori-oblot es Kotor-t neztuk meg, es irto szep! A szemet es a budos nem tunt fel - mert nem volt - de nyelvi nehezsegek voltak. A minket kiszolgalo pincerek se angolul, se nemetul nem beszeltek. Egyebkent nagyon kedvesek voltak, es a hataron sem volt semmi fennakadas. Szerintem eleg olcso volt, de konkret arakat nem tudok mondani. :-( Sajnos csak ennyit tudok hozzaszolni. Aki megy nem hiszem, hogy csalodna!
Sziasztok: kkr
Előzmény: mash (17)
mash Creative Commons License 2003.06.05 0 0 17
na, okosabb lettél egy kicsit????
Előzmény: Fan (-)
szopiszuri Creative Commons License 2003.06.03 0 0 16
engeme le akartak tartóztatni, mert állítólag gyorsan mentem. végül 80 mrákám bánta a dolgot.
Előzmény: mihula (15)
mihula Creative Commons License 2003.06.03 0 0 15
Csatlakozom az elôttem szólóhoz. Pl. Montenegroban 1x sem állítottak meg rendôrök és a határôrök sem szarakodtak sehol. Szemben Boszniával, ahol tavaly otthagytam 3x-i ottartózkodásom alkalmával kb. 100 Euro büntetést. Az infrastruktúra alapvetô hiányosságai miatt. Pl. hol kezdôdik egy falu és hol ér véget, ha azt nem jelzi semmilyen tábla.
Ha Bosznián át mész, akkor a szemét sem fog nagyon zavarni, ami szerintem sem volt nagyon vészes. Inkább a víz volt kicsit gázos ami tényleg gyakran megszűnt létezni.
A helyek szépsége pedig tényleg egyedülálló. Idén is odamegyek és kicsit jobban megnézek mindent.
Előzmény: Képkovács (14)
Képkovács Creative Commons License 2003.06.01 0 0 14
Üdv Szilvásgombóc!
Ha már ugyanazon a négy keréken zotyögtük végig az utat hadd mondjak már kicsit ellen neked! :-)
A rengeteg szemét az azért túlzás (biztos nem voltál még Tunéziában, vagy valamelyik Dél Amerikai országban), inkább az utak mentén mindenhol rozsdásodó kocsironcsok a leginkább zavaróak, egyéb szemét az jóval kevesebb van, mint mondjuk Budapesten egy nagyobb tömegmegmozdulás után. A turistásabb helyeket inkább nagyon is tisztának mondanám.
A Balkáni államok így a közelmúlt háborúja után jelenleg rendőrállamok, így gyakoriak az ellenőrzések, de igazából sehol sem voltak ellenségesek, ha belegondolsz, egyszeűen csak túl sokszor állítottak meg, de a legapróbb kötözködés nélkül mindig továbbengedtek.
Az árak olcsóak az Euro ellenére, a vendéglátás megfelelő szinvonalú, és a komfortérzet nem rosszabb az itteninél, csak a szállásokon és az infrastruktúrán bizony erősen érződik a majd egy évtizedes Bálkáni átrendeződés utóhatása.
Az országocska gyönyörű, vannak szegletei, amik látványban a világ legszebb szegletei közé sorolhatók, szvsz egy-két heti ismerkedés a mindenképp megéri. Montenegró csipkerózsika álmát alussza és nem tudni, hogy felébred-e belőle valaha is, de talán pont ezért lehet izgalmasabb, mint a mostani sláger Horvát tengerpart.
Előzmény: Szilvásgombóc (10)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.05.31 0 0 13
Minket még ők is szerettek, legalábbis nem úgy tűnt, hogy bajuk lenne velünk.
Előzmény: Szilvásgombóc (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!